Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od poniedziałku co tydzień będą emitowane od początku 2 odcinki. Ja jednak polecam wcześniej obejrzeć ten serial na HBO GO.

Trzeba będzie poczekać przynajmniej do początku przyszłego roku, żeby się dowiedzieć jak to będzie z Foxem. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to wytwórnia zamiast już posiadanej, tylko dodatkowa. Zresztą HBO ma filmy Foxa m.in na Węgrzech i w Czechach.

Przejrzałem ramówkę czeskiego HBO na listopad: nasi południowi sąsiedzi, również będą emitować filmy z serii "Dr. Dollitle" od Foxa. Może to o niczym nie świadczy, ale warto o tym wspomnieć. Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym. Czeskie HBO za to nie posiada praw do Warnera, tak jak i polskie HBO do nowości tej wytwórni od stycznia tego roku (nie liczę powtórek z Cinemaxu).

Pozatym większość programu na listopad pokrywa się z polskim kanałem.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery grudnia 2017 w HBO:


1.12.2017 20:10 ZOMBIELAND (2009) (Sony,Columbia Pictures) (w filmie występują Woody Harrelson,Jessie Eisenberg,Emma Stone i Abigail Breslin) i 21:40 Zabić,żeby żyć (2016) (Chiny)


3.12 20:10 ZWYCZAJNA DZIEWCZYNA (2016) (M2Films) (w filmie wystepuja Gemma Arterton,Bill Nighty,Sam Claflin,Jack Huston i Paul Ritter) i 22:05 Ethiopiques:Muzyka duszy (2017) (film Macieja Bochniaka) (dokument produkcji HBO)


8.12 20:10 TEMPLARIUSZE (2017) (serial) i 21:10 DESTRUKCJA (2015) (Sony Pictures) (w filmie występują Jake Gyllenhall,Naomi Watts i Chris Cooper) (powtórka z Cinemax)


10.12 20:10 Świadek oskarżenia cz.1 i 21:10 Świadek oskarżenia cz.2 (2016) (TV) (BBC Films) (na podstawie powieści Agathy Christie) (w filmie występują Toby Jones,Kim Cattrall i Billy Howle)


15.12 23:10 Jackass wersja 3.5 (2010) (Paramount Pictures) 


17.12 20:10 LIFE (2017) (Columbia Pictures) (w filmie występują Jake Gyllenhall,Rebecca Ferguson i Ryan Reynolds)


Edytowane przez Plus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Destrukcja" będzie na Cinemaxie 19 listopada, zaś po napisach końcowych tego filmu pojawia się logo Sony Pictures Television. Czy ten film był już na C+?

Warty uwagi również jest film "Life". Jeżeli Time Warner prawdopodobnie przejął prawa do Foxa, to na C+ pozostanie tylko Universal i Monolith. Chyba że Ci za to wykupili Warner Bros.

 

Disney chce kupić 20th Cenury Fox

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/11/07/disney-20th-century-fox/amp/

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum canalplus administrator na zapytanie forumowiczów tym razem jasno odpowiedział, ze filmów z kinoświat nie będzie w C+. Więc sprawa jasna. Teraz czekamy na kolejne zmiany w prawach filmowych.

 

Nie jestem tego pewien, bo z wypowiedzi Administratora nie wynika, że nie będzie żadnych filmów z Kino Świat ale ze nie będzie "tych filmów", w domyśle o których mowa w tym temacie. Może się mylę ale w przeciwnym wypadku to wielu filmów z KŚ nie byłoby nigdzie, bo Showmax pokazuje tylko wybrane filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajmy. Akurat październik w Canal+ był znakomity. Poza tym z filmami Kino Świat zawsze był bałagan(żeby nie użyć gorszego słowa). Niektóre były emitowane w C+, a inne w HBO. Teraz jeszcze odrobinę namieszał Showmax. Mnie denerwuje, że nadal nic nie słychać o emisji gdziekolwiek filmu "Spotlight". Takiej sytuacji nie pamiętam, żeby dzieło nagrodzone Oskarem nie było dostępne w żadnej TV w Polsce i to prawie 2 lata po premierze kinowej. Niebywałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy dopiero 3 pozycje, a wy już mówicie, że będzie tragicznie. Poczekajmy na pełną listę, wtedy dopiero ocenimy. Co do utraty Kino Świat: jest to spora strata, zwłaszcza, jeśli chodzi o polskie produkcje. Jeśli do kompletu stracą FOX-a to będzie już kompletna degrengolada filmowej oferty CANAL+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że Canal+ straci prawa do 20th Century Fox? Skąd pewność, że te prawa im się w ogóle kończą? Faktem jest, że HBO Polska straciło prawa do filmów z Warner Bros. i póki co, nie wiadomo kto po nich je przejął (choć równie dobrze mogą trwać jakieś negocjacje o te prawa i dlatego u nikogo ich nie ma). @lukas_k, nawet jakby jakimś cudem Canal+ stracił 20th Century Fox to mogliby w to miejsce pozyskać inne (np. Warner Bros.), więc uniknęliby kompletnej "degrengoladi filmowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...