Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spotlight w Polsce, w Czechach i na Węgrzech był objęty dystrybucją właśnie przez Sony Pictures (dlatego właśnie m.in. edycje DVD i BD wydał u nas Imperial). Ale bardziej nastawiam się, że pokaże to najpierw Cinemax i tak samo będzie pewnie w przypadku innego głośnego nieblockbustera z zeszłej zimy, czyli paramountowskiego Big Shorta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery stycznia 2017 w HBO:

1.01.2017 20:10 KAPITAN AMERYKA:WOJNA BOHATERÓW (Civil War) (USA) (2016) (Disney,Marvel) (w rolach głównych Robert Downey Jr. i Chris Evans)

5.01 20:10 Fanka (Francja) (2014)

7.01 20:10 PUSTKOWIE (PUSTINA) (Czechy) (2016) nowy serial HBO (1 odcinek co tydzień)

8.01 20:10 KRAINA JUTRA (USA) (powtórka z Cinemax) (2015) (Disney) (w roli głównej George Clooney)

12.01 20:10 Szkolna imprezka 2 (Niemcy) (2015)

13.01 22:10 Jackass 3D (USA) (2010) (Paramount Pictures) (w roli głównej Johnny Knoxville)

15.01 20:10 Bez paniki,z odrobiną histerii (Polska,USA) (2016) (w rolach głównych Stephen Baldwin,Zbigniew Zamachowski i Małgorzata Lamparska) 

Seriale:4.01 22:10 Półświaty (2016) (Hiszpania) w HBO3

Sory ale po co wpisywać ten jackass z 2010 roku jako premiera ? To chyba robienie wody z mózgu. Ja wiem że opcja kopiuj wklej jest łatwa ale bez przesady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego "Pitbull Nowe porządki" leci w HBO skoro:

dystrybutor kinowy - Vue Movie Distribution [iTI Cinema], DVD - Filmostrada

 

natomiast "Ghost Rider 2" lecial w C+ mimo że dystrybutorem było VMD?

1836
Edytowane przez krzysztofek1003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale po co wpisywać ten jackass z 2010 roku jako premiera ? To chyba robienie wody z mózgu. Ja wiem że opcja kopiuj wklej jest łatwa ale bez przesady 

 HBO - Warner Bros , Disney ,Sony , Paramount ,Marvel  i jesli  dobrze  mi  sie  wydaje   to  MGM 

 Canal+ - Fox , Universal    oraz  Monolith   

 i tyle   w temacie   :roll:

Edytowane przez bulini22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery stycznia 2017 w HBO:


1.01.2017 20:10 KAPITAN AMERYKA:WOJNA BOHATERÓW (Civil War) (USA) (2016) (Disney,Marvel) (w rolach głównych Robert Downey Jr. i Chris Evans)


5.01 20:10 Fanka (Francja) (2014)


7.01 20:10 PUSTKOWIE (PUSTINA) (Czechy) (2016) nowy serial HBO (1 odcinek co tydzień)


8.01 20:10 KRAINA JUTRA (USA) (powtórka z Cinemax) (2015) (Disney) (w roli głównej George Clooney)


12.01 20:10 Szkolna imprezka 2 (Niemcy) (2015)


13.01 22:10 Jackass 3D (USA) (2010) (Paramount Pictures) (w roli głównej Johnny Knoxville)


15.01 20:10 Bez paniki,z odrobiną histerii (Polska,USA) (2016) (w rolach głównych Stephen Baldwin,Zbigniew Zamachowski i Małgorzata Lamparska)


19.01 20:10 Opiekun (2015) (USA) (Gutek Film) (w roli głównej Tim Roth) 


20.01 23:25 ZABÓJCZYNI (2015) (Chiny) (Gutek Film)


22.01 20:10 ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA (2016) (USA) (Disney) (w rolach głównych Mia Wasikowska,Johnny Depp i Sacha Baron Cohen) 


26.01 20:10 MUSTANG (2015) (Turcja) (Gutek Film)


29.01 20:10 PIĄTA FALA (2016) (USA)  (Columbia Pictures) (w rolach głównych Chloe Grace Moretz i Liev Schreiber)


Seriale:4.01 22:10 Półświaty (2016) (Hiszpania) w HBO3


Edytowane przez Plus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woli wyjaśnienia, Freeheld (taki jest poprawny oryginalny tytuł filmu, który ma mieć premierę 28 stycznia na głównym Cinemaksie) był dystrybuowany przez Summit Ent. tylko w USA.

Na przyszłość: Sugerowanie się, która wytwórnia ma prawa do rozpowszechniania danego filmu na amerykańskim gruncie, często prowadzi do błędnych wniosków u niektórych forumowiczów odnośnie tego, który kanał telewizyjny jako pierwszy w Polsce go wyemituje. Takich przypadków na najbliższe miesiące jest trochę, np. emisja na C+ w przyszłym roku: dwóch filmów dystrybuowanych w Stanach przez Warnera - Nice Guys: Równych gości (w Polsce dostępny dzięki Monolithowi) oraz Agenta i pół (dystrybucja w Polsce: UIP/Filmostrada)), a także familijnej opowiastki Spielberga pod nazwą Bardzo Fajny Gigant, która to w naszym kraju pojawiła się dzięki uprzejmości Monolith Films, a w USA, Ameryce Łacińskiej i Rosji - za dobrą wolą Disneya.

Edytowane przez DolbyStereo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość będę bardziej się sugerował polskimi dystrybuacjami a nie zagranicznymi czy innymi wytwórniami

Duże wytwórnie, same dogadują się z nadawcami, więc nie ma znaczenia, kto jest ich dystrybutorem w Polsce.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże wytwórnie jak: Warner, Paramount, Fox, Universal, Sony czy Disney, sami podpisują umowy z nadawcami i udostępniają im filmy, DO KTÓRYCH MAJĄ PRAWA NA DANYM TERENIE.

Sony nie miał praw do Furii na Polskę ponieważ była to koprodukcja z innym podmiotem.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest jeden- trzeba mieć dostęp do Canal+ i HBO(Cinemax niestety też), żeby zobaczyć większość filmów. Prawa są tak skomplikowane, że naprawdę czasem ciężko stwierdzić, który kanał ma prawa do jakiego dzieła. Dlatego ja mam Canal+ na stałe(ze względu na sport) i raz na jakiś czas włączam sobie HBO na dwa miesiące. Teraz prawdopodobnie w kwietniu ze względu na premierę serialu "Pozostawieni" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się wykaz wszystkich premier stycznia HBO i Cinemax

 

W jakim sensie "pozytywnie"? 3 crapy, jeden średniak i jeden niezły film? Ja jestem zaskoczony raczej negatywnie.

 

Dzięki za Twoją opinię, ale pozwól, że o tym jakie są to filmy ocenię sam, gdy je obejrzę. Moja opinia jest dla mnie ważniejsza niż kogoś innego.

 

A tak swoją drogą, płacąc za kanał premium oczekuję tego, że będę miał dostęp do większości tytułów filmów, szczególnie polskich. Bez względu czy to będzie hit czy szmira - ważne, że będę miał dostęp. A filmy w TV są takie, jakie są produkowane.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery stycznia 2017 w HBO:


1.01.2017 20:10 KAPITAN AMERYKA:WOJNA BOHATERÓW (Civil War) (USA) (2016) (Disney,Marvel) (w rolach głównych Robert Downey Jr. i Chris Evans)


5.01 20:10 Fanka (Francja) (2014)


7.01 20:10 PUSTKOWIE (PUSTINA) (Czechy) (2016) nowy serial HBO (1 odcinek co tydzień)


8.01 20:10 KRAINA JUTRA (USA) (powtórka z Cinemax) (2015) (Disney) (w roli głównej George Clooney)


12.01 20:10 Szkolna imprezka 2 (Niemcy) (2015)


13.01 20:10 Madame Bovary (powtórka z Cinemax) (2015) (USA) (w roli głównej Mia Wasikowska) i  22:10 Jackass 3D (USA) (2010) (Paramount Pictures) (w roli głównej Johnny Knoxville)


15.01 20:10 Bez paniki,z odrobiną histerii (Polska,USA) (2016) (w rolach głównych Stephen Baldwin,Zbigniew Zamachowski i Małgorzata Lamparska)


19.01 20:10 Opiekun (2015) (USA) (Gutek Film) (w roli głównej Tim Roth) 


20.01 20:10 SIX nowy serial (1 odcinek co tydzień) i  23:25 ZABÓJCZYNI (2015) (Chiny) (Gutek Film)


22.01 20:10 ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA (2016) (USA) (Disney) (w rolach głównych Mia Wasikowska,Johnny Depp i Sacha Baron Cohen) 


26.01 20:10 MUSTANG (2015) (Turcja) (Gutek Film)


29.01 20:10 PIĄTA FALA (2016) (USA)  (Columbia Pictures) (w rolach głównych Chloe Grace Moretz i Liev Schreiber)


Seriale:4.01 22:10 Półświaty (2016) (Hiszpania) w HBO3


Edytowane przez Plus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...