Skocz do zawartości

TV MN


tarmichal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja cieszę się że mogę usłyszeć na tej stacji takie osobistości jak Kaje Godek, brakuje jednak materiałów dr. Anny Mandreli, która niegdyś była jedną z osób redagujących i relacjonujących media narodowe, teraz prowadzi własny kanał Ryngraf - gorąco polecam. Bardzo sympatyczne i mądre Panie. Stacja info w której nie grozi dezaprobata za głoszenie hasła polexitu. Nic dziwnego że atak na stacje nie ustaje.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie osoby jak Kaja Godek nie mają wstępu na obecne salony medialne TVN24 i TVP Info. Nawet w Republice jest ciężko ich zobaczyć. Dopóki nie zmienią poglądów jak Eliza Michalik i Tomasz Terlikowski będą banowane i wyśmiewane przez środowisko liberalne.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy nie wiecie z jakiego powodu takie osoby nie są promowane, to nie mam pytań :)

https://dorzeczy.pl/opinie/501126/wznowiony-proces-kai-godek-zeznania-naprawde-ciekawe.html

Cytat

Przedmiotem procesu stała się wypowiedź Kai Godek z Polsat News, że "homoseksualizm bardzo często idzie w parze z pedofilią", a "geje chcą adoptować dzieci, bo chcą je molestować i gwałcić" i jeśli ktoś określa się jako homoseksualny to jest "zboczony". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz posłuchałem wywiadu z Kają Godek. Mocno jedzie po PiS i Morawieckim. "Morawiecki odlatuje, nie wie skąd przyszedł, jest na pasku globalistów" itd. Takie słowa na pewno nie mogłyby paść u Sakiewicza i u braci Karnowskich. Telewizja dla tych na prawo od Konfederacji.

Na Dzień Kobiet wywiad Michaliny z Januszem Korwinem-Mikke. JKM do Michaliny: "Pani jest socjalistką skoro popiera Pani programy społeczne" (pani redaktor wychwalała 500+ wprowadzone za rządów Beaty Szydło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Okazuje się, że współpraca z Do Rzeczy jest szersza.

Dołącza również Marcin Wolski ze swoimi wierszykami politycznymi.

https://press.pl/tresc/81305,marcin-wolski-publicysta-tvmn_-stacja-nawiazala-tez-wspolprace-z-_do-rzeczy_

 

Zauważyłem, że swój program ma redaktor naczelny Najwyższego Czasu - Tomasz Sommer. Coś w rodzaju podsumowania dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.03.2024 o 18:06, maks27 napisał(a):
 
 

Jakość na poziomie VHS nie zachęca do odbioru, poza tym przed paroma minutami była plansza o obecności TV MN w sieci Vectra.

Co prawda w czasach popularności VHS byłem kilkuletnim dzieckiem, ale w miarę pamiętam tę jakość. Często idealizuje się czasy młodości, no ale bez przesady, jakość VHS nie była aż tak dobra. Być może masz gorszą pamięć, niż ja, a może nie miałeś nigdy do czynienia z VHS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to była przenośnia.

 

jakość VHS = coś odstającego negatywnie od obecnego standardu jakości

 

W sprawie MUX-8 w naziemnej też widziałem komentarze mówiące o jakości VHS. Ale to przecież nie znaczy że obraz wygląda jak z kaset, po prostu w porównaniu do kanałów HD jest bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat królują gadające głowy. Prowadzący często rozmawia z gościem przez Skyp’a lub przez innego Zoom’a. Do tego nie trzeba FHD, choć oczywiście mile widziane. Najważniejsza jest treść. Samych materiałów filmowo-reporterskich jest jak na lekarstwo. 
Jak ktoś chce FHD, niech ściągnie na swój Smart TV ich oficjalną aplikację. Aplikacja nie ma żadnych fajerwerków. Od razu daje dostęp do streamu. Brak jakiegokolwiek menu, ramówki, materiałów vod. Mamy opcję włącz i pauza. Brak cofania, oglądanie live.

Jak ktoś chce wrócić do któregoś wywiadu, niech go szuka w przeglądarce na ich stronie lub w BanBye (prawicowy YouTube).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swordfish napisał(a):

Najważniejsza jest treść.

 

Epoka SD już dawno za nami. Jak widać nie tylko treść jest ważna. Ktoś kiedyś napisał, że jakość nie musi być rewelacyjna. Jakość powinna być na tyle wysoka, by nie przeszkadzać w odbiorze treści. No i niestety, na dużych ekranach SD bardzo przeszkadza.

 

Zresztą nie wiem dlaczego Skype i Zoom są wymówką. To, że jakość często jest słaba to jedno. W ogóle jakby platformy do rozmów wideo zatrzymały się w poprzedniej epoce. Internet coraz szybszy, światłowody to teraz setki Mb/s, wchodzi 5G, a jakość transmisji wideo nadal bardzo różna. Czasami dobra, czasami słaba, czasami fatalna. A już w ogóle hitem jest jeden z odcinków Retro TVP Sport. Pokazywali mecz z 1974 roku (wiadomo, taśma wideo, pierwsze kolorowe kamery, mocno rozmyty obraz), a łączenie z gościem przez Skype miało jakość... gorszą niż ten mecz. 😆

 

Tak w ogóle kiedyś się zastanawiałem czemu telewizje (dotyczy wszystkich, także TVP) ciągle korzystają z tych publicznych platform typu Skype czy Zoom, nie mając żadnej kontroli nad jakością przekazu. Jeśli gość jest okazjonalny, to tak. Ale niektórzy są gośćmi codziennie. Chyba nie byłoby tak trudno uruchomić serwer na własnej telewizyjnej infrastrukturze, dane dostępowe udostępnić tylko tym regularnym gościom i osiągnąć lepszą jakość. Albo jeszcze wynająć gościom lepszą kamerę i mikrofon zamiast tych słabych kamerek w laptopach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyszłoby, gdyby gość charytatywnie i za darmo przyjechał do studia. 

Co do gości, powinni zadbać o swój przekaz. Niektórzy z komórki potrafią uzyskać dobry obraz i głos. Ostatnio podobało mi się tło u Elżbiety Rafalskiej. Stała w terenie. Widać było góry i łąki. Prawdopodobnie iPhone na statywie. Dobrze widoczna i słyszalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak. Tego wspomnianego materiału nie znalazłem. Znalazłem inny sprzed 5 dni, też w terenie. Obraz był naprawdę niezły. Ale dźwięk już nie. Dźwięk był mocno metaliczny i ograniczony do 8 kHz. Bardzo nieprzyjemny w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oprawa graficzna jest taka sobie. Tymczasem TV MN zadeklarowało się do pomocy dla jednej z stacji która to wygra konkurs na MUX8. Najpewniej może tu chodzić o wszystkich poza TV Republiką: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/telewizja-polsat-piotr-zak-mux-8-konkurs-krrit-tv-republika-tvmn-wpolsce-pl-grupa-mwe-networks-polskie-wolne-media-jak-ogladac-2

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...