Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł Bukrewicz prowadził niedawno Teleexpress i na pewno nie było to tydzień temu. :wink: Zresztą, facet nie zginie - oprócz występowania w Teleexpressie jako prowadzący, pracuje głównie jako lektor, np. w Start International Polska. Swoją drogą, to czy kiedyś nie był właśnie lektorem w Teleexpressie, tak jak Maciej Szklarz i Paweł Straszewski? Wydaje mi się, że jakiś rok temu była "premiera" zaplecza Teleexpressu w tym programie i podobno wtedy po raz pierwszy pokazano twarz lektora. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tvp.pl[/url]":2u3el49j]Telewizja Polska zebrała 837 500 złotych w ramach tegorocznej edycji akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”. Jak co roku, jej głównym punktem był wigilijny blok reklamowy Jedynki. Dochód z niego zostanie podzielony między instytucje, organizacje i stowarzyszenia pomagające dzieciom. [...]

 

Tegoroczną akcję wsparły następujące marki: McDonald’s, SKOK, Mlekovita, Winiary, Biedronka, Nescafe, Skoda.

Albo mi się zdaje, albo z roku na rok coraz mniej firm przyłącza się do świątecznej akcji TVP. Czyżby to rezultat kryzysu czy może innych czynników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP: Ponad 100 mln strat

 

Potwierdzają się wcześniejsze medialne doniesienia dotyczące zwiększających się strat w Telewizji Polskiej. Rok 2009 publiczny nadawca telewizyjny zakończy stratą powyżej 100 mln brutto.

Już kilka tygodni temu media informowały, że Telewizja Polska rok 2009 zakończy stratami na poziomie ponad 100 milionów złotych. Okazuje się, ze strata będzie jeszcze większa. Jeden z przedstawicieli TVP powiedział w Sejmie, że na koniec listopada 2009 roku Telewizja Polska zanotowała straty na poziomie 104 mln zł brutto.

 

Na początku grudnia Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport

z kontroli Telewizji Polskiej w ostatnich latach. Brak strategii rozwoju spółki, chaotyczna polityka kadrowa, ciągłe zmiany na stanowiskach kierowniczych, kłopoty w definiowaniu misji, komercjalizacja oferty

programowej - to główne zarzuty, które kolejnym zarządom Telewizji stawia NIK.

 

Jeszcze w 2006 r. TVP wypracowała 142 mln zł zysku. W 2007 r. zarobiła już tylko 94 mln zł, zaś w 2008 r. wykazała już stratę 46 mln zł. Pierwsze półrocze 2009 r. zakończyło się również stratą 84 mln zł (przy 200 mln zł przewidywanej straty za rok 2009). Przyczyną strat był m.in. spadek przychodów z opłat

abonamentowych oraz wydatki na inwestycje (budowa nowej siedziby TVP, przejście na technologię HD i otwarcie nowych kanałów tematycznych - TVP Sport, TVP Kultura).

 

Kontrola wykazała, że mimo trudnej sytuacji finansowej

TVP, pensje jej pracowników rosły, a zarząd TVP nieudolnie poszukiwał oszczędności. NIK stwierdziła też przypadki nieprawidłowego gospodarowania mieniem

przez Telewizję.

 

za: media2

 

"Na początku grudnia Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport

z kontroli Telewizji Polskiej w ostatnich latach. Brak strategii rozwoju spółki, chaotyczna polityka kadrowa, ciągłe zmiany na stanowiskach kierowniczych/.../

mimo trudnej sytuacji finansowej TVP, pensje jej pracowników rosły/.../

 

 

I wszystko jasne niech -szlag trafi firmę byle by tylko sobie nabić kabzę :!::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nin ma racje,jesli placic za produkt to jakis dobry. Moze i jest to podatek od posiadania telewizora,ale nikt mi nie dal na ten telewizor i nie dolozyl do niego tylko sam musialem na niego zapracowac,tylko nie wiem jakim prawem teraz wyciagaja lapy zeby im placic podatek? Za co za to ze na niego zapracowalem wlasnymi rekoma:?: Bo jesli tak to juz jedem podatek odprowadzilem z tego tytulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media publiczne powinny być finansowane z budżetu państwa a nie jakiś [beep]ny podatek od posiadania telewizora co i tak nie mogą wyegzekfować jego płacenia, przedawnia się po pięciu latach.

 

Państwo powinno dawać miliard złotych co roku na TV i radio.

 

Powinien ktoś się za to wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i jest to podatek od posiadania telewizora,ale nikt mi nie dal na ten telewizor i nie dolozyl do niego tylko sam musialem na niego zapracowac,tylko nie wiem jakim prawem teraz wyciagaja lapy zeby im placic podatek?

Jeśli posiadasz samochód to też musiałeś na niego zapracować a jak sam wiesz musisz zapłacić podatek drogowy by się nim poruszać po drodze. Jest w benzynie ale jak wiadomo na oleju słonecznikowym jeździć nie wolno chociaż i tak są tacy co jeżdżą.

Państwo powinno dawać miliard złotych co roku na TV i radio.

Daj, daj, daj, tylko skąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się coraz bardziej podoba to, że nie mają pieniędzy, bo nikt nie płaci abonamentu. Zauważyłem pozytywne zmiany: ma być mniej seriali, a już teraz zaczynają emitować stare (albo nawet nie takie stare) dobre polskie produkcje, albo i zagraniczne, takie jak np. Nieustraszony. Jak już wszyscy (dosłownie) przestaną płacić abonament, to może proporcjonalnie poprawi się ramówka :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się coraz bardziej podoba to, że nie mają pieniędzy, bo nikt nie płaci abonamentu. Zauważyłem pozytywne zmiany: ma być mniej seriali, a już teraz zaczynają emitować stare (albo nawet nie takie stare) dobre polskie produkcje, albo i zagraniczne.

Mnie też się to zaczyna podobać. Wieczorami puszczają koncerty z okazji Roku Chopinowskiego (zawsze mogły lecieć o 3 w nocy :wink: ) oraz stare nagrania teatru telewizji. Brawo! Może teraz zaczną racjonalniej dzielić pieniądze, bo dotychczas uważali, że im się należy i wydawali je na byle co. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale ja jestem za zniesieniem abonamentu RTV.@jarek999 podatek drogowy moge placic bo codziennie nimi jezdze,mimo tego ze sa dziurawe i mam wiele zastrzezen do drogowcow.Ale abonament RTV uwazam za rabunek w bialy dzien przecietnego Kowalskiego i dlatego jestem przeciwny jego placeniu.A dlaczego a chociazby dlatego ze "gwiazdy"TVP juz nie wiedza same ile maja brac miesiecznych pensji. A poza tym to nie ogladam TVP i nie zamierzam im placic tylko dlatego ze kupilem sobie telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekplacek

 

Słuszny tok myślenia - jeździsz samochodem to zużywasz drogę więc automatycznie z benzyny, którą wypalasz płacisz podatek na jej remont,auto stoi - podatku nie płacisz

A jak jest z telewizją - czy odbiornik pracuje czy nie pracuje lub oglądasz np. kanał komercyjny masz zapłacić haracz na TVP :!: a dlaczego nie na TVN, Polsat czy Discovery ???

Dziś TVP "publiczna" :wink: to taka sama komercja jak wszystkie inne tyle że tam rządzą ludzie z politycznego nadania .

 

Ps. A może by tak partyjka, która w danym czasie włada TVP pokrywała koszty utrzymania swojej tuby :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet puscili Bonanze :D

 

A mi się coraz bardziej podoba to, że nie mają pieniędzy, bo nikt nie płaci abonamentu. Zauważyłem pozytywne zmiany: ma być mniej seriali, a już teraz zaczynają emitować stare (albo nawet nie takie stare) dobre polskie produkcje, albo i zagraniczne.

Mnie też się to zaczyna podobać. Wieczorami puszczają koncerty z okazji Roku Chopinowskiego (zawsze mogły lecieć o 3 w nocy :wink: ) oraz stare nagrania teatru telewizji. Brawo! Może teraz zaczną racjonalniej dzielić pieniądze, bo dotychczas uważali, że im się należy i wydawali je na byle co. :/

 

Oby tak dalej! Obejrzałem wczoraj tą nową wersję Nieustraszonego i to całkiem fajny serial moim zdaniem. A co do finansów TVP, to przypomniałem sobie, że zarabiają przecież też na reklamach, więc niech tak nie narzekają. Może to jest powód emitowania takich fajnych produkcji? Okazuje się, że im mniej TVP ma pieniędzy, tym bardziej jest publiczna :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobiła dzisiaj ta pisowsko-komunistyczna tv to przechodzi ludzkie pojęcie. Ja wiem, że "warszafka" ma gdzieś sport żużlowy, ale żeby na największym plebiscycie sportowym w Polsce, pomylić Tomasza Golloba z Nicki Pedersenem, to jest już po prostu, jak to młodzież teraz mówi, żal.pl :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...