Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Mr. Music napisał(a):

Nie wiem, jakim cudem Biuro Reklamy mogło odnotować zysk o 10% rok do roku, skoro oglądalność wyraźnie spadła.

W Republice odnotowano wzrost oglądalności przy jednoczesnym spadku przychodów reklamowych w przed podwyżkami (nie wiem jak jest teraz) zatem to nie cuda, a liczba reklamodawców i ceny za reklamy dają takie wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mateusz2006 napisał(a):

Niestety jak widzimy EBU organizacją spotkania członków w Warszawie w pełni uznaje władze TVP z Sygutem.

 

No to w takim razie jakie władze uznajesz skoro podobno ty nie uznajesz obecnych władz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sąd odrzucił kolejny wniosek szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o złożenie należnych TVP pieniędzy z abonamentu do depozytu sądowego – dowiedział się Onet.

 

Cytat

Świrski próbował przekonywać sąd, że istnieje spór co do tego, czy "istnieje wierzyciel uprawniony do uzyskania świadczenia", czy TVP może być zlikwidowana, a także czy istnieje osoba, która jest uprawniona do reprezentowania Telewizji Polskiej.

Według sądu sporu jednak nie ma, bo od 8 kwietnia w publicznie dostępnym Krajowym Rejestrze Sądowym widnieje likwidator TVP Daniel Gorgosz.

 

Cytat

"Brak jest zatem wątpliwości podniesionych przez wnioskodawcę we wniosku tj. czy istnieje uprawniony wierzyciel do uzyskania świadczenia, kto jest uprawniony do reprezentowania wierzyciela, czy też kto może składać i przyjmować oświadczenia woli w imieniu wierzyciela. W ocenie referendarza sądowego nie ma podstaw do uznania, że zaistniały przesłanki uzasadniające złożenie przedmiotu świadczenia do depozytu sądowego" – czytamy w postanowieniu referendarza.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/maciej-swirski-przegrywa-w-sadzie-chodzi-o-pieniadze-dla-tvp/3fkhfhg,79cfc278

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zobaczymy co na to Świrski chociaż mam nadzieję, że za chwilę postawią go jednak przed Trybunałem Stanu bo to oznacza  jego odwołanie ze stanowiska, a chyba większość uważa że to co wyrabia ten człowiek jest po prostu skandaliczne.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ipo dzięki za uzupełnienie wiedzy. Szkoda, ze nie zamiescileś tego linku od razu. Wątpię by Tobie cos kiedyś w zwiazku z TVP nie umknęło, wiec życzę wszystkim nam więcej wzajemnej życzliwości w komentarzach. Mnie także jej wielokrotnie brakowało i biję się w piersi. 

   

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umknęło mi wielokrotnie...

 

Tak na marginesie jestem ciekaw jak będzie wyglądało nowe "Tak to leciało" bo zmian ma być sporo. Reżyserką programu ma być osoba która pracowała wcześniej przy "Jak oni śpiewają". Zerkałem na program mimo Sławomira bo bardzo "Tak to leciało" lubiłem za czasów pierwszej emisji przed laty. Mam nadzieję, że będzie lepiej i nie tak przaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesiono. Kontynuuje dyskusję w odpowiednim wątku.

2 godziny temu, jaan napisał(a):

 

Otóż to. Fakty są niestety takie, że TVP w ogóle nie wykorzystuje potencjału własnego archiwum. Jest tyle stacji, a leci ciągle to samo. Choćby TVP Nauka. Nawet na starcie oferta była bogatsza niż teraz. Teraz powtarzają dokładnie te same programy, do 3 razy dziennie, tydzień w tydzień. A w archiwum siedzi dużo innych produkcji TVP (w HD też), które idealnie pasowałyby do ramówki.

 

Aż tu kiedyś zapytałem i odpowiedzi nikt nie znał. Czy naprawdę przygotowanie do emisji materiału z archiwum wymaga aż tyle pracy i kosztów, że przerasta TVP?!

Niestety to prawda, co piszesz. Kanały ogólne (TVP1, TVP2) jak i tematyczne (TVP Nauka, TVP Dokument, TVP Rozrywka) non stop pokazują to samo. I problem nie tkwi w tym, że nie ma co pokazywać. Nastało ograniczenie na pewną ilość materiału, nie wychodząc poza horyzont. Z tymi powtórkami w TVP Nauka, to już zakrawa o skrajność, żeby dziennie ten sam film powtórzyć trzy razy. Nie lepiej jest ze stacją TVP Dokument - tam też uporczywie powtarzają te same dokumenty. Nawet już nie ma premierowych filmów oświatowych w weekendy. TVP Kultura kilka lat temu przestała pokazywać premierowe filmy z cyklu "Młode kadry". 

 

Pytanie odnośnie emisji materiałów z archiwum warto byłoby skierować bezpośrednio do TVP, bo tutaj nie mamy udzielającego się pracownika, a czy TVP by odpowiedziało, to ciężko powiedzieć. Na pewno utrudniony kontakt jest z Polsatem - tam totalnie olewają kontakt z widzem. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sentence napisał(a):

to już zakrawa o skrajność, żeby dziennie ten sam film powtórzyć trzy razy

 

Podam dzisiejszy przykłady.

 

"Polskie Parki Narodowe: Wielkopolski Park Narodowy".

 

Emisja o 00:35, 8:10 i 13:00 na TVP Nauka.

A jakby jeszcze było mało, to na TVP Info o 5:15 leci dokładnie ten sam odcinek. 

Natomiast jutro o 9:15 na TVP Nauka... ten sam odcinek. Ale jeden raz. Ufff...

Pojutrze o 15:00 na TVP Nauka... ten sam odcinek.

Kolejnego dnia na TVP Nauka... znowu to samo.

Ale gdyby komuś było mało, to następna okazja już za tydzień na TVP Dokument.

 

"Kosmos, źródło życia: Czarne dziury"

 

Dzisiaj na TVP Nauka trzy razy.

A w niedzielę dwa razy.

 

"Dzika Polska: Pełna energii - Wewnętrzny obieg szczęścia"

Dzisiaj na TVP Nauka trzy razy.

W niedzielę też. Jeden raz.

 

 

Po prostu patrząc na te wielokrotne powtórki i mając świadomość tego co jest w archiwum (a jednocześnie nie jest dostępne na VOD), złość jest uzasadniona. Bo jak można marnować taki potencjał.

Edytowane przez jaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja w likwidacji planuje nowy teleturniej pt "Cudowne Lata". Bartłomiej Sienkiewicz powiedział że wyłączenie TVP to był dla niego wielki obowiązek i zaszczyt.

https://www.press.pl/tresc/81904,tvp-szykuje-nowy-teleturniej_-do-ramowki-maja-trafic-_cudowne-lata_

Tradycyjne w TVP panuje lenistwo z czasów Kurskiego że nawet źródła nie podają skąd wzięli nagranie.  Chociaż należało wrzucić linki do opisu.

 

 

 

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mateusz2006 napisał(a):

Jeśli będzie to wyglądać tak jak włoska wersja, to może to wypaść naprawdę dobrze. To nie jest taki typowy teleturniej, tylko raczej show telewizyjne, trochę w formie takiej jak "Kocham Cię, Polsko", ale z jeszcze większą obecnością tego, co we Włoszech się nazywa "varieta", czyli takimi elementami widowiska. "To był rok", który też operował na nostalgii, nawet się sprawdzał, więc myślę, że tu też może być interesująco.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mateusz2006 napisał(a):

Tradycyjne w TVP panuje lenistwo z czasów Kurskiego że nawet źródła nie podają skąd wzięli nagranie.  Chociaż należało wrzucić linki do opisu.

 

Co ciekawe Paulina Chylewska na antenie ma pojawić się już podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w ramach którego ma poprowadzić jeden z koncertów: https://plejada.pl/newsy/paulina-chylewska-wraca-do-tvp-poprowadzi-nie-tylko-programy-sportowe/3qgdy2q

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...