Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepływność wpływa jedynie na płynność obrazu zwłaszcza w dynamicznych scenach. Wyższa gwarantuje brak powidoków, czy pikselozy. Nie ma żadnego związku z rozdzielczością, bo tak należy rozumieć większą liczbę szczegółów. 

 

Jest pewna granica dla której dalsze zwiększanie przepływności nie wpłynie na jakość obrazu. Dla DVB-T2 HEVC obecne przepływności w naziemnym przekazie dają bardzo dobry odbiór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie wpływa na płynność. Niski bitrate powoduje wyrzucenie szczegółów i np. zastępowanie wyraźnej trawy na boisku jednolitym zielonym kolorem. DVB-T2 HEVC jest niezłe, znacznie lepsze niż YT, ale da się lepiej.

 

Ciekawe są te twierdzenia, że 5-6 Mb/s HEVC przenosi wszystkie szczegóły. Powiedz to filmowcom, którzy nagrywają HD 50 Mb/s i nawet więcej. Albo powiedz to producentom smartfonów, które nagrywają domyślnie HD np. 24 Mb/s. Co za oszczędność miejsca by była, gdyby nagrywać w 5 Mb/s. Jakość ponoć ta sam według ciebie...

Edytowane przez jaan
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz skrajny przykład dla dużej kompresji która w przypadku kanałów TVP nie ma miejsca w nowym standardzie. 

I z płynnością ma dużo wspólnego, bo te powicinane klatki przy dużej kompresji powodują właśne efekt rozmycia obrazu. 

Niska przepływność przy obrazie statycznym także wygląda dobrze, tylko w ruchu zaczyna być problem. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinane klatki? Co za absurd. W profesjonalnej telewizji nic takiego nie ma miejsca nawet przy mocnej kompresji.

 

Może pomyliłeś ze streamami na żywo na YT czy FB, tam faktycznie klatki często wylatują i materiał wygląda jak śmieci.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaan napisał(a):

Ciekawe są te twierdzenia, że 5-6 Mb/s HEVC przenosi wszystkie szczegóły. Powiedz to filmowcom, którzy nagrywają HD 50 Mb/s i nawet więcej. Albo powiedz to producentom smartfonów, które nagrywają domyślnie HD np. 24 Mb/s. Co za oszczędność miejsca by była, gdyby nagrywać w 5 Mb/s. Jakość ponoć ta sam według ciebie...

 Powiedz to przeciętnemu zjadaczowi chleba, którego ani ziąbi ani parzy to co piszesz, bo rożnicy nie zauważy :)

Doskonałą jakość obrazu w telewizji da Ci wyłącznie kanał 4K a i tak wielu odbiorców Ci powie że różnicy nie widzi. Żadna hybryda typu uspcale tego nie zmieni. 

Możemy tak dyskutować długo. Ale jeśli szarak rożnicy nie zauważa, to dla pasjonata ktorym jesteś jak widzę nikt specjalnie życzenia nie spełni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła propaganda, bo aby to obiektywnie oceniać, należałoby dodać iż politycy jednej partii odmawiali bardzo długo uczestnictwa w programach.

Co jest zresztą wyraźnie napisane w ostatnim zdaniu

Cytat

W pierwszym kwartale 2024 roku politycy PiS bojkotowali udział w programach mediów publicznych.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie jak widać wszystko. 85,22 i co byś nie robił faktów nie zmienisz. To wystąpienia polityków i osób sympatyzujących.. Wielu użytkowników zwracało uwagę na brak pluralizmu w dyskusji ekspertów. Patrzę dziś na TVP Info i nic się nie zmienia. Dobrosz- Oracz rozmawia sobie z kolegą Michalskim i Dziubką, zapowiedź exposé Sikorskiego robią Pan z Newsweeka i Tygodnika Powszechnego. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycją jest że do programów publicystycznych zaprasza się kluby i nikt z klubu PIS nie uczestniczył w programach. Zatem pisząc to co piszesz przykro mi to stwierdzić ale się ośmieszasz.

Bo jak może być kogoś więcej w statystyce w kwartale, skoro w tym kwartale sam z własnej woli rezygnował z programów :)

Obiektywne dane dostaniem w kolejnych zestawieniach, bo klub PIS wrócił do programów i wówczas będzie można zrobić obiektywne porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Tradycją jest że do programów publicystycznych zaprasza się kluby i nikt z klubu PIS nie uczestniczył w programach. Zatem pisząc to co piszesz przykro mi to stwierdzić ale się ośmieszasz.

Bo jak może być kogoś więcej w statystyce w kwartale, skoro w tym kwartale sam z własnej woli rezygnował z programów :)

Obiektywne dane dostaniem w kolejnych zestawieniach, bo klub PIS wrócił do programów i wówczas będzie można zrobić obiektywne porównanie.

Analizujac dane z innych okresów pomijałeś fakt bojkotu największej partii opozycyjnej, więc wtedy najwyraźniej się osmieszałeś, doceniam samokrytykę :)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to komentować na tym poziomie ;) Już to wyjaśniałem, nie analizowaliśmy poprzednio danych z okresu w którym partia prowadziła bojkot, tylko z szerszego okresu, zatem można było wyciągać wnioski.

Z czego tu chcesz wnioski wyciągać? Badany jest wyłącznie okres w którym był bojkot. No już na serio, bo ręce mi opadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajże już spokój. Będziesz teraz dorabiał teorie żeby Ci do tezy pasowało i żeby obronić tą głupotę którą napisałeś we wstępie do dyskusji, zamiast po męsku przyznać, fakt w tym okresie klub PIS bojkotował, więc zestawienie jest niepełne i nieobiektywne.

Także pozwól że ja stawiam kropkę i zostawiać Cię z tą tezą do ponownego przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także sobie nie przypominam abyśmy komentowali okres wyłącznie w którym bojkot prowadziła PO, a dużo szerszy. Ty dokładnie to zrobiłeś.

2 godziny temu, fanbonda napisał(a):

Taka niby świetna TVP, zachowane proporcje i tak dalej, a twarde dane jeszcze gorsze niz u Kurskiego. 85 proc czasu dla swoich.

 

 

I to jest sedno dyskusji. Odwracanie kota ogonem, znany klasyk, ale słaby :) 

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem artykuł(gdzie ta informacja była)  , nie wiem do kogo masz pretensje, chyba do Pressu. Manipulacją byłoby podanie danych bez źródła ,a tego nie zrobiłem.  Bojkot polityków PO nawet jak dane pochodziły nie wyłącznie na okres, w którym bojkot miał miejsce no raczej też miał wpływ na te dane ówcześnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł podaje dane statystyczne zaznaczając że był bojkot.

Ty to skomentowałeś i tylko komentarza się czepiłem, bo jeśli porównujesz to do innych zestawień, to jednak w oderwaniu od obiektywnych faktów nie da się tego zrobić. Serio tego nie rozumiesz? Bo aż nie dowierzam.

Będą nowe dane statystyczne w których nie ma bojkotu będzie można to rzetelnie skomentować i tyle można powiedzieć.  @mrozio11 to samo Ci napisał.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec ok, ja uważam,że bojkot przez PIS nie uzasadnia takiej dysproporcji i zauważam na twój argument ,że bojkot przez największą partię opozycyjną także miał miejsce w zestawieniach analizowanych wcześniej co nie przeszkadzało ówczesnym krytykom całkowicie ignorować ten fakt, który także miał wpływ na prezentowane dane. Skoro uważasz te dane za całkowicie niemiarodajne ze względu na bojkot mógłbyś mieć pretensje ,że są w ogóle przedstawiane opinii publicznej. To nie są moje dane, ja badań nie prowadziłem, ja podałem artykuł pressa, który mnie zaskoczył właśnie tymi proporcjami, czytając twoje, ale i nie tylko twoje komentarze nie spodziewałem się takich wyników , bo recenzje były inne i zapewnienia o zdecydowanie większym pluralizmie i mowa tu o komentarzach z badanego okresu.   

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe informacje dotyczące TVP i ośrodków regionalnych. Okazuje się, według autorki tekstu, że są na skraju bankructwa, a urzędy marszałkowskie ratują telewizje regionalną,a Gorgosz jest na L4.

Za kilka dni minie termin spłaty pożyczki zaciągniętej w październiku 2023 roku przez poprzednie władze TVP S.A.

https://checkpress.pl/afera-w-tvp-zielinski-zwolniony-gorgosz-na-l4-telewizja-i-dziwna-pozyczka/

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...