Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wiadomo - teraz są inne czasy. Takie seriale animowane mogą już dzieciaków nie zainteresować. Dlatego ważne jest żeby zabrał się za to ktoś kto się na tych dziecięcych nowościach zna.

:lol2: Nie no, nie przesadzajmy. Dzieci chyba jeszcze nie rozumieją co to nowoczesność, i na ich szczęście można im puścić maraton Wilka i Zająca i będą uradowane. :-P Kwestia wychowania tak na prawdę. Przypomnijmy sobie nasze dzieciństwo, a potem piszmy czy jest takie coś, jak nowoczesność u dziecka. Z tego co pamiętam, to u mnie to pojęcie zaczęło się uwypuklać dopiero w wieku 10-12, więc tym młodszym można włączyć każdą bajkę, byle by ciekawa była.

 

 

Brakuje programów dla zwykłych ludzi, o zwykłych ludziach, którzy wystąpią w programie i na tym ich przygoda z telewizją się skończy.

Mamy Magazyn Ekspresu Reporterów, mamy Państwo w państwie, mamy dalej Uwagę, Interwencję... W sumie nie jest tak źle, no chyba że ci chodzi tylko o wykazywanie talentów, to też tych utalentowanych zwykłych ludzi jest tyle, że mogą iść do talent-showów, których jest ostatnio masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie... źle mnie zrozumiałeś, albo może ja się nieprecyzyjnie wyraziłem. Miałem na myśli programy rozrywkowo-naukowe jak teleturnieje na przykład. Ja wiem, że jest Familiada, Jaka to melodia i nieodżałowany Jeden z dziesięciu. Te programy jako jedyne się ostały i fajnie (choć Jaka to melodia znudziła mi się z 10 lat temu). Dlaczego akurat te trzy zostały na placu boju i dlaczego TVP przestała tworzyć lub licencjonować teleturnieje i programy w dawnym stylu: Va Banque, Miliard w rozumie, Randka w ciemno itp. - żebyśmy się jasno zrozumieli, ja niekoniecznie chciałbym reaktywacji tych programów, tylko programów zrobionych w podobnym tonie, bo amerykańskich wypłuczyn typu talent-show nie znoszę. Jest ich taki przesyt, że już nimi [beep]m. Ile można oglądać tancerzy, kucharzy i wokalistów. Naprawdę nie da się wymyślić czegoś nowego? Dlaczego TVP w ostatnich latach zrobiła z siebie podróbę w typie Polsatu lub TVN-u. Telewizja publiczna upadła przecież tak nisko, że już nawet paradokumenty zaczęła emitować na swoich antenach. Czy można sobie wyobrazić większe zhańbienie mediów publicznych? 

 

Nie chcę mi się teraz wykonywać brudnej roboty za Kurskiego, ale w TVP brakuje np. jakiegoś ciekawego Talk-Show. Jest takie? 

 

Kiedyś był Jagielski, Nina Terentiew, Resich Modlińska itp. - czy te osoby mają swoich następców? Czy TVP wykreowała kogoś kto zaprosiłby ciekawe osoby do studia, zadawał im ciekawe pytania. 

 

Na Woronicza nowe władze będą mieć jeszcze mnóstwo do zrobienia i naprawienia. 

 

 

 

:lol2: Nie no, nie przesadzajmy. Dzieci chyba jeszcze nie rozumieją co to nowoczesność, i na ich szczęście można im puścić maraton Wilka i Zająca i będą uradowane.  :razz: Kwestia wychowania tak na prawdę. Przypomnijmy sobie nasze dzieciństwo, a potem piszmy czy jest takie coś, jak nowoczesność u dziecka. Z tego co pamiętam, to u mnie to pojęcie zaczęło się uwypuklać dopiero w wieku 10-12, więc tym młodszym można włączyć każdą bajkę, byle by ciekawa była.

Mi się wydaje, że jest. 

 

Jak spojrzysz na Cartoon Network, Disney Channel, Nickoleoden (sorry nawet nie wiem jak się to pisze) i inne popularne kanały dla dzieci to tam starszych seriali animowanych, niegdyś bardzo znanych jest tyle co kot napłakał. Przeważają takie, które mnie kompletnie nie interesują, ale starsze seriale, z moich lat młodości już tak. Na nich bym się zatrzymał. Niestety jak widać czasy się zmieniają, gusta dzieci i młodzieży też. Stąd starsze bajki poszły w kąt.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talk-show jest tak jakby - Pegazusa można zaliczyć.

 

A na kanały z bajkami nie patrzmy - one mają swoje własne trendy. Dzieciom można puścić Bolka i Lolka i na pewno polubią. Kwestia głównie wychowania. Mnie zapoznano z różnymi klasykami, i do tej pory uważam pewne klasyki za dobre wspomnienia z dzieciństwa - choćby bajki z Boomeranga (te z czasów, jak jeszcze wiele bajek nie mieli przetłumaczonych) - tamten kanał przecież nadawał kiedyś same klasyki z lat 60-90. Oglądalność jakaś tam była, więc nie ma co mówić, że tylko nowymi produkcjami dziecko się zainteresuje. Może większość, albo tylko połowa, ale na pewno nie wszyscy. Od Jetsonów i Scoobyego kiedyś nie można było się odgonić na kanałach naziemnych - oglądalność mimo to była wysoka. A nie zapominajmy, że to bajki z tamtego 50-lecia. Podobnie Bolek i Lolek, Reksio, a mimo to dzieci to oglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie miała program typu talk- show chyba autorstwa Piotra Goćka i Andrzeja Horubały. Bedzie on o popkulturze. "Sonda 2" pomimo wielu obaw- po co reaktywować, będzie to nieudane itp. okazała się sukcesem. Pegaz - mnie się podoba. Przyznam,że raczej omijałem kwestie kulturalne, nie była w kręgu mojego zainteresowania,ale zmieniło się to w ostatnich latach. "Śniadanie na trawie" też oceniam  pozytywnie.  

Trzeba sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie : Jaka ma być TVP?? Czy tam mają być programy dla różnych grup widzów które niekoniecznie przyciągną największą widownię czy priorytetem dla TVP powinny być słupki oglądalności i reklamodawcy?? Jedno już pomijając aspekty informacji i publicystyki bo zazwyczaj to ma decydujący wpływ na ocenę widać,że Kurski ma pasję i chęć do odnowy TVP,a wiele wizji, które tutaj także głoszono wydawała się jedynie pobożnymi życzeniami, teraz wydają się realniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Wieczorynkę, to wolałbym, żeby były w niej głównie te stare, kultowe produkcje, takie jak już były wymieniane (dorzuciłbym Kaczora Donalda jeszcze do listy). Ale nowości też by mogły być, choć na nie przeznaczyłbym może jeden, dwa wieczory na siedem. Tylko żeby to było trochę mądrzejsze od Świnki Peppy....

Niestety ogólny trend faktycznie jest taki, jak opisuje to @Project_ALF. Nawet Boomerang, który wybił się na emitowaniu klasyków, zmienił swój profil. Ba, nawet Minimini zrezygnowało z emisji starszych bajek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz,że jakby władze w TVP się nie zmieniły to takowej prośby by nie było?? Sytuacja finansowa TVP od dawna jest bardzo ciężka,a ten rok to dwa bardzo duże wydarzenia. Jeszcze za poprzedniego zarządu TVP stara się o zmianę rozdziału pieniędzy z abonamentu przez KRRIT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. Mam się przyglądać, jak nie poprzednim władzom TVP, to teraz przyszłym. Wychodzi na to, że Kurski stanowi świętość, której nie można się czepiać. :D

 

Uważam, że nieuzasadnione jest zadłużanie TVP z powodu imprezy niskiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie sport. A sprzętu do transmisji wynajęli więcej, niż na Euro. :roll:

Niech te 31 mln zł wyłoży Watykan. To ich impreza propagandowa. Dlaczego biorą z moich podatków? Polska ma pilniejsze potrzeby. Choćby 500zł rozdawane ludziom na przejedzenie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega tutaj pisze jak niczym Palikot. Dla mnie twoje poglądy ateistyczne są rodem z "Faktów i Mitów".

 

ŚDM to nie jest impreza propagandowa Watykanu, to jest wielkie wydarzenie dla Polski. Co do 31 mln. złotych dla TVP to muszą być potrzebne na transmisję ŚDM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam się faktów. ŚDM to spotkanie młodych z głową obcego państwa. W dodatku niedemokratycznego, które przekonuje nas bezrefleksyjnie do swoich racji. TVP za nasze pieniądze, równie dobrze mogłaby transmitować spotkanie z władzami Kuby. Rodzina Castro przekonywałaby młodych Polski i świata, jaka to cudowna jest rewolucja.:roll:

 

Dla mnie to propaganda, finansowana podwójnie za moje pieniądze (płacę abonament RTV i podatki VAT).

 

Dlaczego to musi być aż 31 mln panie prezesie Kurski? Skromniej trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 wozów HD to może rzeczywiście lekka przesada, co jednak nie zmienia faktu, że będzie to ważne wydarzenie, którego TVP nie może zignorować tylko dlatego, że ktoś jest z tego niezadowolony. Gdyby TVP traktowała poważnie wszystkie opinie, to w końcu musiałaby emitować jedynie kolorowe pasy, ponieważ zawsze znalazłaby się osoba, która byłaby niezadowolona z tego, że TVP za jej pieniądze kupuje filmy, seriale, prawa sportowe, czy programy dokumentalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 wozów HD na takie wydarzenie to nie przesada? To nawet nie wiem, czy IO obsługuje tyle wozów...

 

 

Pewnie będą chcieli jak najwięcej pokazać i tyle wozów potrzebują.

Na Euro 2012 TVP musiało dostarczyć dwa duże wozy transmisyjne HD. Na IO potrzeba jest grubo 50 wozów transmisyjnych HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SDM to nie spotkanie z głowa obcego państwa, a raczej coś a'la Woodstock zachowując Twoje proporcje @Mr.Chiquita - wiec jak sie tv angażuje w to to i może angażować sie i w to.

 

Kurski co by nie mowić ma energię i rozmach i nie jest tak jak poprzednicy nastawiony na propagandowe wiadomości i robienie [beep]nych paradokumentów dla poprawy tabelek Nielsena - to 1 robi to 2 juz na szczęście nie.

 

@widz666 z tym TVN to zes pojechał to takie ekstremum jak Republika - czyli redaktorzy próbujący wymusić własna tezę jak wczoraj prowadząca Fakty po Faktach zadawała byłemu dyrektorowi BOR 5 razy to samo pytanie i wręcz zmusiła do odpowiedzi.

Edytowane przez Electrixxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna sytuacja jest zdrowsza niż wcześniej, kiedy wszystkie czołowe stacje nadawały w tym samym tonie. Teraz jest pluralizm.

Nie ma. TVP nie działa na zasadach komercyjnych, więc odzwierciedlenia rynkowe jej nie obchodzą. Wcześniej było lepiej, bo był i Lis i Pospieszalski. Teraz jednej strony nie ma w ogóle. I wszystko w temacie. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...