Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP1 nie jest jedynie dla widzów NTC, kierowane co jest oczywiste dla widzów, którzy mają ten kanał w kablówkach czy na satelicie, więc to zaproszenie jest dla widzów którzy ten kanał mają w kablówkach czy w satelicie. Jednak zawsze jest informacja równocześnie o stronie sportowej TVP,a myślę,że większość użytkowników NTC ma dostęp do internetu.

Polsat zrobił dobry ruch z kanałem sportowym w naziemnej TV Cyfrowej. Stanowi to atut w negocjacjach praw sportowych i stwarza perspektywy na przyszłość- emisja np. Igrzysk Olimpijskich czy możliwość transmisji praw, które mają obwarowania o obowiązku ogólnodostępnej emisji bez rozwalania ramówki flagowych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie - Czy VOD Telewizji Polskiej działa zagranicą . Konkretnie chodzi mi o programy informacyjne Wiadomości ,Panorama czy to można oglądać np.w Niemczech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę w zamówieniach publicznych to za dystrybucje kanałów TVP na satelicie będzie przez najbliższe miesiące odpowiadało ITI. Kwota 857 310 zł za 20 miesięcy.Czyli wkrótce kanały TVP nadawane z tr. CP mogą zniknąć.

Ciekawe dlaczego 20 miesięcy a nie podzielnik roku - 18 miesięcy (1,5 roku) lub 24 miesiące (2 lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa na TVP HD w ofercie Smart HD .NC+ nie będzie płacić za ten kanał, więc pewnie go dołączą podobnie jak wszystkie kanały TVP, które są na transponderach NC+.Chyba to Piwowar mówił że "kanały TVP czekają na szerszą dystrybucję " być może miał na myśli ofertę pre-paidową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko nadzieję że opamiętanie przyjdzie w porę i kanał TVP Kultura HD nie trafi na nowego muxa .Ostatnio widziałam wyniki oglądalności tego kanału i ręce opadły .TVP Kultura był na drugim miejscu ......od końca ,nawet TV Trwam jest ciekawsze i ma większą widownię przy zerowym zasileniu z abonamentu .Tylko nie mówcie że to kanał misyjny i tak mam być ,dla przykładu TVP Historia lepiej sobie radzi .Ten kanał jest po prostu "za ciężki gatunkowo " może i ambitny ale raczej dla koneserów ,a tych jest garstka .Nie ma najmniejszego sensu aby ten kanał był w jakości HD i to jeszcze na muxie w obecnej formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można powtażać ci, że takie kanały nie mają wysokiej oglądalności. Bo ludzie wolą lżejszą rozrywkę. I nie będą z zasady nigdy miały większej widowni. Mimo to, są potrzebne, bo pokazują widzom coś lepszego niż komercjalki. I to jest właśnie istota misji publicznej. Stawianie na jakość merytoryczną, nie na oglądalność. TVP Kultura robi to najlepiej. TVP Historia podobnie, ale w dużo węższym zakresie tematycznym. Emituje mniej nowszych pozycji, więc jej wersja HD może poczekać. Kultura w HD może też bardziej do siebie widzów przekonać. Zapewne to jest celem władz stacji. Chcą poprawić wyniki. Nie zapominajmy, że mux-8 początkowo będzie trochę ograniczony w dostępności. Więc to HD trochę go uatrakcyjni dla odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę w zamówieniach publicznych to za dystrybucje kanałów TVP na satelicie będzie przez najbliższe miesiące odpowiadało ITI. Kwota 857 310 zł za 20 miesięcy.Czyli wkrótce kanały TVP nadawane z tr. CP mogą zniknąć.

Ciekawe dlaczego 20 miesięcy a nie podzielnik roku - 18 miesięcy (1,5 roku) lub 24 miesiące (2 lata)

A od kiedy ta dystrybucja po przez ITI, ma sie zaczac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można powtażać ci, że takie kanały nie mają wysokiej oglądalności. Bo ludzie wolą lżejszą rozrywkę. I nie będą z zasady nigdy miały większej widowni. Mimo to, są potrzebne, bo pokazują widzom coś lepszego niż komercjalki. I to jest właśnie istota misji publicznej. Stawianie na jakość merytoryczną, nie na oglądalność. TVP Kultura robi to najlepiej. TVP Historia podobnie, ale w dużo węższym zakresie tematycznym. Emituje mniej nowszych pozycji, więc jej wersja HD może poczekać. Kultura w HD może też bardziej do siebie widzów przekonać. Zapewne to jest celem władz stacji. Chcą poprawić wyniki. Nie zapominajmy, że mux-8 początkowo będzie trochę ograniczony w dostępności. Więc to HD trochę go uatrakcyjni dla odbiorców.

 

Tutaj się z Tobą zgodzę :wink: TVP w ogóle nie powinna kierować się oglądalnością. Od tego są stacje komercyjne. Bardzo dobrze, że są takie kanały jak TVP Kultura i TVP Historia i TVP powinna na nie stawiać mimo małej oglądalności. Swoją drogą ciekaw jestem czy powstanie TVP Kultura HD. Byłoby dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym. Jakby wprowadzili przymusową opłatę audiowizualną i TVP stała by się bardzo ambitna, to rozpętałaby się burza. Nie oszukujmy się - u nas sprzedaje się to co jest lekkie, łatwe i przyjemne. Jeśli Janusz zostanie zmuszony do zapłaty, a nie będzie miał niczego dla siebie, to się zdenerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polak;

TVP Kultura HD została zapowiedziana w grudniu 2014 przez odchodzącego prezesa na MUX-8. Myślę, że jego następcy nie zrezygnują z tego pomysłu. To kanał misyjny, więc będą mieli się czym chwalić.

 

@Mr. Music:

I to jest ciekawy problem, na który mało kto zwraca uwagę. Ja zgadzam się z tym, że spadnie im oglądalność, gdy dostaną finansowanie i ograniczą reklamy. Bo będą pokazywali mniej rozrywki. A to nie będzie podobało się większości widowni. Dlatego TVP może paradoksalnie wtedy stracić na znaczeniu. Ale to jest problem dalekiej przyszłości. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze start TVP Kultura w HD, to strzal w 10-ke. Pod warunkiem ze znajdzie sie na sat i w kablu. Bo w ntc bedzie raczej. Za powodzeniem tego projektu, jak dla mnie przemawia to, ze audycje sa nie przerywane reklamami, czesto tez ciekawy film mozna obejrzec, a to przewaga nad Polsat'em i Tvn'em, gdzie wszystko jest przerywane reklamami. Wówczas TVP Kultura HD, na mojej liscie bedzie tuz za Jedynką i Dwójką, a przed TVN i Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład jak już to bym wolał TVP Historie w HD na MUX8 od TVP Kultury. Ale wiadomo każdy ma swoje zdanie i każdy by chciał inaczej :) Mam nadzieję, że TVP nie stworzy i nie da na MUX8 kanału TVP Dokument, który raczej będzie emitował powtórki z powtórek lub coś podobnego i czasami jakaś nowość... Na MUX8 zgodził bym się na TVP Sport i TVP Kultura HD, ale nie Dokument :) W MUX3 TVP INFO w HD - bardzo dobrze.

 

Teoretycznie TVP mogłaby swoim sprzętem który zmieścił jej 8 kanałów w tym 2 HD na MUX3 "upchać" dwa kanały HD na MUX8(na tych ich slotach: 3 SD lub 1 HD + 1 SD) jednak na MUX8 nie jest i raczej nie będzie operatorem więc nie będzie mogła bawić się przepustowością jak na MUX3... W tym wypadku wiążąca będzie decyzja KRRiT czyli 3 SD lub 1 HD + 1 SD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Litości...Niektórzy płaczą z powodu braku teletextu... Co za ludzie...

 

Dla mnie też brak teletekstu na "TVP2 HD" jest problemem, bo jak chcę sprawdzić np. co będzie w programie, to muszę przełączać na "TVP1 HD".

 

Poza tym skoro teletekst na "TVP2 HD" jest dostępny w telewizji naziemnej, to dlaczego ma go nie być na satelicie???

 

Podobnie sprawa się ma z teletekstem na satelitarnym przekazie "TVP Polonia", tzn. on chyba jest nadawany, ale w jakiś dziwaczny sposób i np. jeden z moich tunerów ("Golden Interstar 9060") go nie wykrywa, a dopóki "TVP Polonia" szła z transpondera "NC+", to nigdy takich dziwactw nie było.

 

Może to jest i szczegół, na który większość ludzi nie zwraca uwagi, ale jeśli firma odpowiedzialna za emisję danego kanału chce być uznana za w pełni profesjonalną, to nie może wykorzystywać tej sytuacji i uważać: "i tak nikt tego nie zauważy, więc możemy to olać" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbieram TVP 1 HD i TVP 2 HD drogą kablową i także często korzystam z telegazety (program TV, opisy filmów, seriali, wiadomości, itp.). Drażniłoby mnie to, gdyby mój operator pozbawił mnie możliwości korzystania z tego serwisu.

Zgadzam się z tym co napisał @Frazes. Skoro nadawca nadaje teletext, to powinien on być dostępny dla wszystkich odbiorców TVP 2 HD - także tych, którzy korzystają z przekazu satelitarnego. Zwykłe niedbalstwo ze strony CP i należy to zgłaszać do TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś cisza o nowych częstotliwościach z jakich od 1 sierpnia br. będą nadawały TVP 2 HD i TVP Rozrywka. Nawet brak jest informacji o testach. Zazwyczaj nadawcy informują o tym z pewnym wyprzedzeniem a na 13 dni przez zmianą parametrów nadawania nic nie wiemy na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...