Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Powiedzmy szczerze - uregulowanie prawne jest potrzebne i to nie podlega wątpliwości ......tylko skoro ma być  powszechna oplata to i dostęp DO CAŁEJ PRODUKCJI TVP powinien być powszechny   

 

 

dokladnie tak, koniec kręcenia lodów na boku i handlowania z platformami jak tvp sport, tvp hd bym anihilowal :)

aha, jeszcze zdaje się tvp seriale jest "kątętem" premium :D

 

 

Przy wysokości miesięcznego abonamentu na poziomie zaledwie 10 zł i ustawowym ograniczeniu reklam? Szczerze wątpię, że TVP zechce przestać handlować z platformami.

 

Owszem, można ustawowo zabronić TVP handlowania z platformami i zmusić do tego, żeby wszystkie produkowane kanały były powszechnie dostępne, ale bez dodatkowych pieniędzy od platform budżet TVP jeszcze bardziej się pogorszy. :(

Taki TVP Sport, o który wielu internautów na forach najbardziej się upomina w DVB-T, prędzej w ogóle przestanie wtedy być produkowany, niż zostanie udostępniony w w DVB-T... :D

 

Nie ma co oczekiwać za 10 zł miesięcznie telewizji publicznej na poziomie krajów zachodnich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wysokości miesięcznego abonamentu na poziomie zaledwie 10 zł i ustawowym ograniczeniu reklam? Szczerze wątpię, że TVP zechce przestać handlować z platformami.

 

 

Chyba nie rozumiesz definicji słowa handel .Wytłumacz jak to jest możliwe - skoro Solorz płaci za kanał TVP HD  ,to dlaczego rozdaje ten kanał za darmo w pakiecie darmowym ? - GDZIE TU JEST LOGIKA A PRZEDE WSZYSTKIM BIZNES ???

 

Ostatnio głos w sprawie nowego projektu medialnego zabrał Wojciech Pawlak - były dyrektor TVP  .Może kilka cytatów :

 

Dramat mediów publicznych polega na tym, że nie mają już skali oddziaływania, bo straciły udział w rynku .Niestety, rządy prezesa Juliusza Brauna doprowadziły TVP na skraj." 

 

Ludzie nie mają motywacji, żeby płacić abonament .Jeśli telewizja publiczna nie będzie oglądana to wszelkie projekty misyjne będą wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Nie można nawracać w pustym kościele. 

 

Przykładem złego sposobu realizacji misji jest fundowanie przez zarząd TVP widzom Teatru Telewizji za milion złotych za jeden odcinek. Skoro ogląda go kilkaset tysięcy osób to jest to trwonienie pieniędzy publicznych. W Wielkiej Brytanii  mówi się nie o misji publicznej tylko o wartości publicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania28

Mecze piłki nożnej, bardzo rzadko przekraczają przewidziany dla nich czas spotkania. Przeważnie o kilka/kilkanaście minut. Dogrywki są głównie w ważnych imprezach. I również mają w miarę rozsądne ramy czasowe.

 

Spotkania tenisowe, to raczej loteria czasowa. Nie mają określonych ram. Jedni kończą szybko, drudzy biją się przez wiele godzin. I to niekoniecznie w topowych pojedynkach. A w telewizji czas to pieniądz. Wielogodzinne skupianie anteny na jednym wydarzeniu, i wstrzymywanie emisji stałych programów, to same straty.

 

I nie ma znaczenia liczba kanałów. One też są nastawione na zdobywanie określonych zysków. Przerzucanie transmisji do nich, niszczy te plany. I nie na wszystkich można się spodziewać podobnej oglądalności. Ona też ma znaczenie.

 

O TVP Kulturę, to ty się nie martw. Nic na razie zwiastuje jej debiutu w HD w obecnym kształcie. Wręcz przeciwnie, mogą przemienić ją na twoją modłę. :P

W telewizji czas to pieniądz. Pytanie czy TVP powinna się wyłącznie tym kierować czy w ogóle. Ja w przeciwieństwie do Was przeprowadzam obserwacje i nie widzę znaczących odbiegania od ramówki spotkań tenisowych i to w decydującej fazie, gdzie tych spotkań jest mało. Po drugie one najczęściej znajdują się w porach, w których główne anteny nie mają istotnych pozycji w programie. Po trzecie skoro rzekomo, bo jak zwykle nie powołujesz się na żadne dane tenis przynosi im takie straty to dlaczego co roku kupują licencję?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty z tym tenisem masz jakiegoś fioła.Zrozum,że tenis nie jest popularny w Polsce.Ja np.też bym chciał wyścigi w F1 w głównym Polsacie,albo chociaż TV4.Ale Polsatowi się to nie opłaca,bo większe dochody zapewniają powtórki TTBZ czy SuperDzieciaka :(.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum,że tenis nie jest popularny w Polsce.

Nie jest promowany ,więc nie jest popularny .Jeżeli mecze tenisowe z udziałem Radwańskiej są na zakodowanym kanale dostępnym jedynie u prywatnych nadawców to nie ma się co dziwić .Większość ludzi pewnie nawet nie wie kto to jest Radwańska  

 

Podobnie macie przykład z ostatnim Konkursem Chopinowskim ,na kanale kodowanym TVP HD oglądało 12 tyś widzów na TVP Kultura 80 tyś ,to dobrze że ten drugi kanał to pokazał ,bowiem transmisja dla 12 tyś mija się z celem .Problem wcale nie jest to, że ludzie nie lubią muzyki poważnej, lub że taka muzyka nie jest popularna  tylko ograniczona dostępność do kanału .Zapewne gdyby TVP HD było FTA widzów by było 10x więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek był prawie martwy, rzadko aktywny. Ale widzę, że następuje zmartwychwstanie. Coś mi się wydaje, że przez następne cztery lata będzie o czym pisać. Jak ktoś dotychczas narzekał na TVP i słusznie, to teraz dopiero zobaczy o ile jeszcze może być  gorzej. Ile jeszcze można s[beep]yć. A ci ludzie, którzy się biorą za "naprawę" TVP, gwarantują, że tak będzie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty z tym tenisem masz jakiegoś fioła.Zrozum,że tenis nie jest popularny w Polsce.Ja np.też bym chciał wyścigi w F1 w głównym Polsacie,albo chociaż TV4.Ale Polsatowi się to nie opłaca,bo większe dochody zapewniają powtórki TTBZ czy SuperDzieciaka :(.

Zrozum,że skoki narciarskie też nie były by popularne gdyby nie otwarte kanały. Idąc waszą logiką skoki narciarskie też nie powinny być pokazywane, bo bardzo często też rozwalają ramówkę. Nie mówię,żeby pokazywali wszystkie mecze Agnieszki,ale np. finał dużego turnieju w Tokio o godz. 5.00 . Rozumiem,że wtedy kanały TVP nadają hity przyciągające wielomilionową widownię?? Nie ma mojej zgody na dzielenie polskich sportowców na lepszych i gorszych. Tyle. W F1 jak jeździł Polak to transmisje były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania28

Tylko, że pakiet Darmowy w CP nie jest już chyba dostępny? A jak był, to nie mogłaś mieć go z miejsca. Najpierw trzeba było płacić.

 

@wislok

Nie widzisz, bo skupiasz się wyłącznie na oglądaniu widowiska. Czas przyjemnie leci i pewnych rzeczy się nie dostrzega. Spotkania nie mają limitu czasu I wcale nie twierdziłem, że TVP tennis przynosi straty. Mówię tylko, że domyślam się powodów, przez które pokazują tenis w ograniczonym wymiarze. I tennis nie jest zbyt popularny w PL, mimo sukcesów naszych reprezentantów. ;)

 

Nie mam zamiaru prowadzić dyskusji akademickiej z liczbami - aż tak mnie temat nie interesuje. Skoro większość sobie gdyba "TVP mogłaby to, tamto", to ja wolę "TVP nie może tego, tamtego".:P

 

@widz666

Jeszcze nie wiesz jak będzie. Pewne zapowiedzi faktycznie nie wróżą dobrze. Ale mnie akurat podoba się uregulowanie kwestii finansowych TVP. Pytanie tylko, czy to wystarczy? Mam sporo wątpliwości.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet Darmowy w CP na samym początku jego pojawienia się (od czerwcu 2012 roku) był faktycznie darmowy. Albo prawie darmowy, bo jednak trzeba było nabyć na własność dedykowany dekoder od Cyfrowego Polsatu (119 zł za dekoder SD lub 299 zł za dekoder HD). Więc Cyfrowy Polsat mimo wszystko coś z tego pakietu miał, choćby dzięki sprzedaży dekoderów do niego...

Pod koniec 2012 roku zasady korzystania z Darmowego HD zostały nieco zmienione i już nie można było go mieć z miejsca. Żeby go mieć, najpierw trzeba było podpisać umowę na pakiet Mini HD na 15 miesięcy. Dopiero po zakończeniu tej umowy można było przejść na pakiet Darmowego HD.

Obecnie ten pakiet (chyba?) już faktycznie nie jest dostępny dla nowych abonentów.

Fakt, że TVP HD był dostępny w pakiecie Darmowy HD, wcale nie oznacza, że CP nic za ten kanał nie płaci i dostaje go od TVP za darmo! Umieścił go w pakiecie Darmowy HD, bo trzeba było czymś zachęcić ludzi do tego pakietu. Oferowanie w nim wyłącznie tego, co jest dostępne w DVB-T, to trochę za mało. Trzeba było dać chociaż trochę więcej. Takim czymś był między innymi kanał TVP HD. Najwyraźniej słoneczna platforma dobrze to sobie przekalkulowała i takie posunięcie jej się opłacało i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum,że skoki narciarskie też nie były by popularne gdyby nie otwarte kanały. Idąc waszą logiką skoki narciarskie też nie powinny być pokazywane, bo bardzo często też rozwalają ramówkę. Nie mówię,żeby pokazywali wszystkie mecze Agnieszki,ale np. finał dużego turnieju w Tokio o godz. 5.00 . Rozumiem,że wtedy kanały TVP nadają hity przyciągające wielomilionową widownię?? Nie ma mojej zgody na dzielenie polskich sportowców na lepszych i gorszych. Tyle. W F1 jak jeździł Polak to transmisje były.

Skoki narciarskie raczej nie rozwalają ramówki,bo nie ma żadnych praktycznie premier w soboty i niedzielę od 13:00 do 18:00,czyli w czasie,w którym najczęściej są zawody.To po pierwsze.Po drugie,w żadnych ogólnodostępnych tv w Europie(typu ARD,RAI,TVE,) NIE MA transmisji z meczów tenisowych,nawet z udziałem reprezentantów ich krajów.No i po trzecie,niektóre turnieje,także z udziałem Radwańskiej,można zobaczyć w ogólnodostępnym Polsat Sport News.I jeszcze czwarte,F1 nawet bez Kubicy ma w Polsce wielu fanów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że TVP HD był dostępny w pakiecie Darmowy HD, wcale nie oznacza, że CP nic za ten kanał nie płaci i dostaje go od TVP za darmo! Umieścił go w pakiecie Darmowy HD, bo trzeba było czymś zachęcić ludzi do tego pakietu. 

Pakiet darmowy jest dostępny nie tylko na dekodery ,ale na moduły CAM także, więc nie trzeba wcale kupować dekodera 

Pytanie zasadnicze - Kto płaci za pojemność TVP HD na satelicie ?

 

Dlaczego w takim razie TVP HD w przypadku NC+ jest dostępne dopiero od pakietu comfort? . 

 Umieścił go w pakiecie Darmowy HD, bo trzeba było czymś zachęcić ludzi do tego pakietu.

Jak można zachęcać do czegoś ,co jest za darmo ??? 

 

Umowę się podpisywało na pakiet mini /familijny .Więc abonament się płaci za pakiet objęty umową 

Edytowane przez ania28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz głupie pytania. Oczywiste, że za pojemność TVP HD na satelicie płaci TVP. Są przetargi. A za pakiet Darmowy odpowiada CP. Widocznie w jakiś sposób im się on opłacał (zauważ czas przeszły).
 

Jak można zachęcać do czegoś ,co jest za darmo ???

Raczej TVP im tego kanału nie funduje, bo sama pobiera opłaty za reemisję.
 

Umowę się podpisywało na pakiet mini /familijny .Więc abonament się płaci za pakiet objęty umową

Widocznie pakiet Darmowy miał w założeniu zachęcać do platformy CP. Taki rodzaj reklamy, a nuż ktoś weźmie wyższy pakiet. Ale pewnie za dużo osób go brało "na czysto", więc później zmienili na umowy wiązane. I to się nie opłaciło, więc zrezygnowali. Proste.

CP ma dużą bazę klientów, więc mogą sobie pozwolić na mniejsze ceny niż NC+.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki narciarskie raczej nie rozwalają ramówki,bo nie ma żadnych praktycznie premier w soboty i niedzielę od 13:00 do 18:00,czyli w czasie,w którym najczęściej są zawody.To po pierwsze.Po drugie,w żadnych ogólnodostępnych tv w Europie(typu ARD,RAI,TVE,) NIE MA transmisji z meczów tenisowych,nawet z udziałem reprezentantów ich krajów.No i po trzecie,niektóre turnieje,także z udziałem Radwańskiej,można zobaczyć w ogólnodostępnym Polsat Sport News.I jeszcze czwarte,F1 nawet bez Kubicy ma w Polsce wielu fanów.

Rozumiem,że od 13-18 nie ma,ale o 5.00 rano są?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej TVP im tego kanału nie funduje, bo sama pobiera opłaty za reemisję.

 

Widocznie pakiet Darmowy miał w założeniu zachęcać do platformy CP. Taki rodzaj reklamy, a nuż ktoś weźmie wyższy pakiet. 

 

 

Masz ogromne problemy z ogarnięciem prostych rzeczy 

 

Jaki ma związek pakiet darmowy z wyższym pakietem ?? .Pakiet darmowy jest uruchomiony wyłącznie po wygaśnięciu umowy ,czyli z tego tytułu NIE WPŁYWAJĄ żadne pieniądze dla operatora 

Gdyby operator musiał odprowadzać pieniądze za reemisję tego kanału to jest równoznaczne z dopłacaniem do każdego dekodera FTA  

 

W przypadku TVP Kultura też dostają pieniądze za reemisję ?? ,skoro program jest dostępny w bezpłatnej telewizji naziemnej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty masz problem z dostrzeganiem zależności. CP ma tak dużą bazę klientów, że części może zaoferować coś taniej. Wliczy sobie w koszty gdzie indziej. Albo tej opłaty nawet nie odczuje. I w prosty sposób przywiąże do siebie kolejnych klientów na lata. Zysk większy niż koszt.

 

Opłaca im się za połowę ceny oferować drogie pakiety (z HBO) łączone z innymi usługami. A TVP HD przez chwilę za darmo nie? Proszę cię. :roll:

 

Za TVP Kulturę nie pobierają opłat za reemisję. Był taki pomysł na początku, ale spotkało się to z ogromnym sprzeciwem rynku, a nawet ze strony KRRiT i UOKiK. To nie jest kanał komercyjny, jak np. TVP Sport.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki narciarskie raczej nie rozwalają ramówki,bo nie ma żadnych praktycznie premier w soboty i niedzielę od 13:00 do 18:00,czyli w czasie,w którym najczęściej są zawody.To po pierwsze.Po drugie,w żadnych ogólnodostępnych tv w Europie(typu ARD,RAI,TVE,) NIE MA transmisji z meczów tenisowych,nawet z udziałem reprezentantów ich krajów.No i po trzecie,niektóre turnieje,także z udziałem Radwańskiej,można zobaczyć w ogólnodostępnym Polsat Sport News.I jeszcze czwarte,F1 nawet bez Kubicy ma w Polsce wielu fanów.

Ostatnio bardzo dużo jest męskiego tenisa w Polsacie Sport News. Gdyby mieli prawa do większej ilości turniejów WTA to pewnie część meczów Radwańskiej byłaby w PSN.

Edytowane przez fan tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za TVP Kulturę nie pobierają opłat za reemisję. 

Dobra  .A za TVP Rozrywka pobierają opłatę za reemisję ??

 

Wracając jeszcze do TVP HD ,skoro to się tak opłaca to dlaczego tego nie robią inni  ,np.NC+ co by było bardziej logiczne ,bowiem firmie zapewne zależy na zwiększeniu bazy abonentów ?

Jak myślisz dlaczego Polsat "za darmo" nie daje jakiegoś własnego programu  np.Polsat Cafe  tylko akurat TVP HD i to program który akurat znajduje się na ich transponderze ? .Lepiej chyba dać własny kanał niż cudzy za który - jak to mówisz trzeba jeszcze  płacić 

 A TVP HD przez chwilę za darmo nie? 

Ta "chwila" już trwa od lat ,praktycznie zawsze tak było i nadal jest .Zresztą jest napisane wyraźnie  Pakiet Darmowy - ZA DARMO I NA ZAWSZE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za TVP Rozrywkę, tak.

 

NC+ ma inną strategię (celują w lubiących wyższe pakiety i premium) i mniejszą bazę klientów. I ostatnio ma lekkie kłopoty - ogranicza wszelkie rabaty.

 

I to nie jest najwyraźniej taki dobry pomysł, bo zrezygnowali z tego pakietu Darmowego. Ten fakt wyraźnie ignorujesz. Powtarzam ci, że mają takie zyski, że mogą sobie pozwolić na eksperymenty. Poza tym, zakładasz, że wszyscy mają ten pakiet. Co jest nieprawdą. Zdecydowana większość klientów CP płaci za TVP HD.

 

Dlaczego nie dali Polsat Cafe? Nie wiem. Widocznie się nie opłacało. Nie był w tym czasie w HD. I nie wyobrażam sobie, żeby to był np. Polsat Sport. To by im kompletnie rozwaliło pakietyzację.

 

Nie wiem, co ty mi chcesz udowodnić? Ten kanał (TVP HD) od początku był przeznaczony na rynek płatnej TV. Ale nadchodzące zmiany mogą sytuację zmienić. Skończy się ten dualizm, który tak krytykujesz. Tylko, czy TVP HD przetrwa, jako kanał naprawdę darmowy? Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I to nie jest najwyraźniej taki dobry pomysł, bo zrezygnowali z tego pakietu Darmowego. Ten fakt wyraźnie ignorujesz. Powtarzam ci, że mają takie zyski, że mogą sobie pozwolić na eksperymenty. 

Czy zrezygnowali tego nie jestem pewna .Osobiście znam ludzi z tego forum którzy mają 10-20 dekoderów z uruchomionym pakietem  darmowym i oczywiście taki dekoder można sobie kupić .W skali całego kraju takich pakietów darmowych jest... cho,cho ,cho i jeszcze trochę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...