Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

TVP płaci za pro imigracyjne wypowiedzi?? http://prostozmostu.net/kraj/tvp-placi-gosciom-za-proimigranckie-wypowiedzi

Tymczasem jak donosi Cezary Gmyz do programów TVP wstęp wzbroniony dla przedstawicieli Prezydenta RP . Czyli akcja " Jazda na Prezydenta RP" bez możliwości obrony. Nie zapominajmy jednak to media publiczne w pełni pluralistyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 października, w środę, odbędzie się przedwyborcza "Debata Liderów", do której zaproszono przedstawicieli wszystkich sił politycznych, które mają ogólnokrajowe komitety. Debata zacznie się o 20:25 i ma potrwać 100 minut. Zaplanowano 3 rundy, dotyczące spraw społeczno-gospodarczych, polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, oraz wizji państwa. Każdy z debatujących otrzyma 3 minuty na wypowiedź w danej kwestii. Na końcu, tak jak zawsze, każdy uczestnik będzie miał prawo do wypowiedzi podsumowującej.

 

Nie podano jeszcze tego oficjalne, ale zapewne debata będzie emitowana na antenach TVP1, TVP Info, i ewentualnie w TV Polonia. Nie wiadomo też czy będzie można komentować przebieg programu za pomocą hasła "#debata", ale jest też taka możliwość. Chociaż podczas debat prezydenckich nie pokazywano na żywo wpisów z Twittera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, do czego pijesz? Zawsze pisałem, że nie podoba mi się, że rządzący także nie mają sensownego pomysłu na TVP. Tylko gadali o jakichś zmianach, mając w ręku realną władzę. TVP każda partia po wyborach zagarnia dla siebie. Dlaczego teraz miałoby być inaczej?

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprawę z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta, to uważam że powinno się wrócić do pewnego rozwiązania z czasów Wałęsy. Wtedy w telewizji był taki program "Tydzień Prezydenta", w którym informowano co głowa państwa robi. Oczywiście od tego są też programy informacyjne, ale myślę że takie 20 minut dla przedstawicieli byłoby dobrym rozwiązaniem. Rzecz jasna w programach publicystycznych też powinni się pojawia, mniej więcej tak często jak rzecznik rządu na przykład.

 

Kwestia planu PiS o mediach publicznych. W zasadzie każda ekipa rządząca miała swoją "rewolucyjną" koncepcję. W teorii wygląda to bardzo ładnie, ale co to oznacza dla widzów? I jak wyszłoby to w praktyce? Zastanawia mnie ten fragment o zastąpieniu produkcji komercyjnych audycjami edukacyjnymi. I tu mam pewien dylemat. Z jednej strony TVP powinna realizować misję poprzez takie audycje i powinny mieć one stałe miejsce w ramówce. Jednak z drugiej strony okazuje się, że właśnie produkcje komercyjne są najpopularniejsze. Prawdopodobnie gdyby zamiast "The Voice of Poland" wyemitowano program historyczny, to niestety oglądalność by spadła(chyba że to byłby program Wołoszańskiego). Obecnie nawet telewizja publiczna musi mieć elementy komercyjne, by się utrzymać. Ale Telewizja Polska już udowodniła kilkukrotnie, że misję można połączyć z komercją i to dobrze wychodzi. Przykład: serial "Czas honoru". W przystępny i ciekawy sposób zaprezentowano realia wojny, okupacji i początku stalinizmu. Co prawda to opowieść fabularna w historycznych realiach, ale dzięki tej produkcji zwiększyło się zainteresowanie młodych ludzi historią Polski, a o to przecież chodzi. Więc da się wypełnić misję i mieć zyski. Tylko trzeba chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprawę z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta, to uważam że powinno się wrócić do pewnego rozwiązania z czasów Wałęsy. Wtedy w telewizji był taki program "Tydzień Prezydenta", w którym informowano co głowa państwa robi. Oczywiście od tego są też programy informacyjne, ale myślę że takie 20 minut dla przedstawicieli byłoby dobrym rozwiązaniem. Rzecz jasna w programach publicystycznych też powinni się pojawia, mniej więcej tak często jak rzecznik rządu na przykład.

 

Kwestia planu PiS o mediach publicznych. W zasadzie każda ekipa rządząca miała swoją "rewolucyjną" koncepcję. W teorii wygląda to bardzo ładnie, ale co to oznacza dla widzów? I jak wyszłoby to w praktyce? Zastanawia mnie ten fragment o zastąpieniu produkcji komercyjnych audycjami edukacyjnymi. I tu mam pewien dylemat. Z jednej strony TVP powinna realizować misję poprzez takie audycje i powinny mieć one stałe miejsce w ramówce. Jednak z drugiej strony okazuje się, że właśnie produkcje komercyjne są najpopularniejsze. Prawdopodobnie gdyby zamiast "The Voice of Poland" wyemitowano program historyczny, to niestety oglądalność by spadła(chyba że to byłby program Wołoszańskiego). Obecnie nawet telewizja publiczna musi mieć elementy komercyjne, by się utrzymać. Ale Telewizja Polska już udowodniła kilkukrotnie, że misję można połączyć z komercją i to dobrze wychodzi. Przykład: serial "Czas honoru". W przystępny i ciekawy sposób zaprezentowano realia wojny, okupacji i początku stalinizmu. Co prawda to opowieść fabularna w historycznych realiach, ale dzięki tej produkcji zwiększyło się zainteresowanie młodych ludzi historią Polski, a o to przecież chodzi. Więc da się wypełnić misję i mieć zyski. Tylko trzeba chcieć.

Oczywiście istotne jest słowo "obecnie". Plan PiS zakłada finansowanie z środków budżetowych. Myślę,że co by nie sądzić o tym zapewnia to jedno czego teraz nie ma - stabilność wpływów. Zauważyłem,że większość kanonów literatury polskiej swoją ekranizację miało w czasach PRL. Warto by wrócić do ekranizacji dzieł literackich itd. Programy edukacyjne dla dzieci, które jeszcze były za moich czasów dzieciństwa, czyli w latach 90 czy programów typu Wołoszańskiego- to było genialne. Także uważam,że dobrze było by gdyby wrócić do produkcji kreskówek czy filmów animowanych. Tak się chwalimy tą filmówką w Łodzi tylko,że ja nie  znam ich produkcji. Mam nadzieję,że miejsce dla sportu także się znajdzie, bo on pokazuje jak wychowuje się poprzez sport, uczy patriotyzmu itd. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport musi być bo on też jest wpisany w misję. Co do ekranizacji, to faktycznie, "Potop", "Krzyżacy" czy "Lalka" w ekranizacjach powstały w PRL, po 1989 też było kilka ekranizacji. Pozostaje pytanie czy kręcić to co nienakręcone (za dużo już tego nie zostało), czy robić nowe wersje tych dzieł które już mają wersje filmową. Programy edukacyjne można teraz zobaczyć głównie w TVP ABC. Jedyny program dla dzieci emitowany w Jedynce to "Ziarno". A co do Wołoszańskiego, to on powinien mieć więcej odcinków w sezonie niż ma teraz. Kiedyś można było nakręcić tyle że na cały rok starczyło. W tym roku łącznie zrobiono 10 programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nię widzę powodów, żeby całej produkcji opierać na historii i ekranizacji starych książek, po które sięga niewiele osób. TVP ma być tylko dla gastki pasjonatów (i dzieci)? Wolałbym coś bardziej współczesnego. Powroty do tego co kiedyś było dobre, nie kończą się najlepiej. Zamiast tego, wolałbym ekranizacje młodych dobrych autorów. A zamiast Wołoszańskiego, czegoś o np. Polskiej emigracji.

 

Taka regularna produkcja jest droga, więc budżet TVP musiałby być większy od obecnego. I oczywiście stabilny. Bez sytuacji typu - zmienia się rząd, i obcinamy dotacje, bo to ludziom się podoba.Tym bardziej, jeśli miałby powrócić sport na poziomie. I oczywiście ograniczenie reklam. Góra 2 minuty między programami. Może więcej przy transmisjach sportowych (prawa kosztują)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie napisałem,że miały by być to jedynie te dzieła, które już nakręcono,ale także nie widzę przeszkód by także i takie się znalazły. 

Krk TVP ABC korzysta głównie z zasobów dobrej TVP z lat 90 i początku lat 2000, inaczej ten kanał pewnie w ogóle by nie powstał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to zrobić?

Zwolnić usłusznych ludzików w rodzaju Lisa i Pospieszalskiego,wziąć młodych po uniwersytetach,zlikwidować rady nadzorcze z wszystkimi politykierami,jako prezesa dać jakiegoś człowieka,który jest oddany pracy w TV,Zmniejszyć liczbę kanałów,zmienić profile głównych kanałów,ulepszyć ich ramówkę,zwłaszcza tą przedpołudniową,przywrócić nocne wydanie "Wiadomości" o 23:00 i "Panoramy" o 21:00,no i będzie całkiem znośna telewizja.Dobrze,że przynajmniej "W" stały się teraz całkiem fajne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...