Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednio też były streamy w sieci. Zręsztą, nie ma co brać ich pod uwagę, bo to promil. TVP podaje, że łączna liczba kliknięć (sport.tvp.pl i apki) wyniosła 16 mln - zrobiona przez 4,5 mln użytkowników. To nie jest dużo. Gdyby to rozbić na wszystkie materiały uśredniając, wyszłaby liczba poniżej 10 tyś. To już byłoby bez wpływu na wynik ogólny. A, weź jeszcze pod uwagę, że ta liczba oznacza tylko monent włączenia materiału. Nie wiadomo jaki byłby wynik co do minuty. Nie wszyscy oglądają przecież do końca. Ja sam, często skakałem po materiałach.

 

Do mundialu, tych wyników nie odważę się porównywać - inna ilość transmisji (piłka ma więcej fanów - średnio Mundial 2014 w Brazyli miał 2,95 mln widzów w TVP1 i TVP2). Tak samo, jak do IO zimowych - to inna pora roku, więcej ludzi w domach (Soczi 2014 - 2 mln). Mniejsza liczba widzów była oczywiście przewidywana. Ale nie aż taka.

zródło: WirtualneMedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powątpiewam. Kolega nie bierze pod uwagę średniej całości, tylko konkretną porę pasującą do teorii. Poza tym, wierzy w zbawczą moc streamów, choć nie przytoczył żadnych danych na ten temat. W naszym kraju ilość osób oglądających tv w internecie, nie jest wciąż porównywalna z tradycyjnymi linearnymi.

 

TVP spisała się poniżej oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno o tym nie informowałem ale TVP pracuje nad nową wersją serwisu vod.tvp.pl.

Szczegóły: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/seriale-i-programy-tvp-zniknely-z-ipli-stanecki-jesienia-nowa-wersja-vod-tvp-pl-myslimy-o-produkcjach-tylko-do-internetu

P.S. na nowej wersji serwisu VOD od TVP mógłbym liczyć na stare wydania Wiadomości, Teleexpressu i Panoramy sprzed 5, 10, 15 lub 20 lat. Ponadto pierwsze odcinki Klanu, Plebanii, M jak miłość i Barw Szczęścia, stare wydania Wielkiej Gry, Familiady, Jakiej To Melodii, Jednego z Dziesięciu i Va Banque oraz stare ale jare programy tj. 30 ton, Miliard w Rozumie, Songowanie na Ekranie, Kolejka - lista przebojów, Rower Błażeja, Teleexpress Junior, Dubidu, Śpiewające Fortepiany, Tygodnik Moralnego Niepokoju, LPMR, Bezludna wyspa, TLP - Twoja lista przebojów, Mama i ja, Domowe przedszkole sprzed lat, 5-10-15, Ala i As czy np. seriale tj. Lokatorzy, Sąsiedzi, Marzenia do spełnienia, Faceci do wzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powątpiewam. Kolega nie bierze pod uwagę średniej całości, tylko konkretną porę pasującą do teorii. Poza tym, wierzy w zbawczą moc streamów, choć nie przytoczył żadnych danych na ten temat. W naszym kraju ilość osób oglądających tv w internecie, nie jest wciąż porównywalna z tradycyjnymi linearnymi.

 

TVP spisała się poniżej oczekiwań.

To, że fakty (pora emisji) pasowały do teorii, tym gorzej dla faktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież słabsza oglądalność to efekt tego, że 90% finałów rozgrywano po północy....sam pomimo wolnego oglądałem tylko niektóre do 3.30....może 2-3 dni...a pracujący zapewno oglądał zero....więc @Mr.Chiquita trochę obiektywizmu [...]

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu nawiązujący do polityki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, MŚ 2014 i IO 2008 pokazały, że oglądalność nie powinna tak nisko spadać. Wynik pomogła wyśrubować niechęć ludzi do obecnych władz TVP i prezesa. Nie przeprosili się z nadawcą, bo sport. A, im bardziej majstruje się przy telewizji publicznej, tym jest gorzej. To dopiero początek zmian, jakie miały być.

Granicę, po której wielu widzów może już nigdy nie wrócić, przekracza się zbyt łatwo. Jeszcze konkurencja w pełni nie ukształtowana, tak samo nie ma jeszcze zbytniego zagrożenia stream'ami i VoD. Niezwykle trudno będzie to przyszłym władzom TVP odbudować.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wiemy że o 19; ale na którym kanale?

 

P.S. Te konferencje są bardziej dla zwykłych zjadaczy chleba niż dla typowego usera forów nt. mediów (w tym forum.satkurier.pl). Tacy po prostu nie wiedzą, że do programu dla prasy można sobie zajrzeć ot tak (stąd wiemy o części nowości na parę tygodni przed konferencją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że wyniki oglądalności letnich IO w Rio 2016 będą aż takie słabe. Średnia oglądalność dla TVP1 i TVP2 wyniosła: 827 tys.

 

Dla porównania:

Londyn 2012 (TVP1 i TVP2 - 1,69 mln)

Pekin 2008 (TVP1 i TVP2 - 1,88 mln)

 

Ktoś powie, że to wina nocnych transmisji. Ale przecież te z 2008r. też były w nocy. Dodatkowo, TVP wtedy nie miała letnich igrzysk na wyłączność.

źródło: WirtualneMedia

 

Oprócz nocnych transmisji trzeba wziąć pod uwagę że wiele transmisji było na obu kanałach jednocześnie więc to zaniża dość mocno średnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej krytyki TVP. Jak zawsze pokazywali konfy ramówkowe w TVP Info, to tym razem przerwali i to na przemówieniu prezesa Kurskiego.  Oj, ktoś za to beknie. Czemu jak np. TVN nie emitują konfy na swojej stronie, czyli w tym wypadku w TVP Stream?

 

Konfa ma być obszernie pokazana w Panoramie Info o 21 (taki sam myk jak w PRLu, że "obszerne materiały pokażemy w programie po 22") ;)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, tutaj TVP się nie popisała. Tyle szumu o konferencję, nawet ją chyba przełożono, bo miała być chyba 2 tygodnie temu, a teraz nawet nie mogą jej całej na żywo pokazać. A można było albo nie dawać programu "Dziś Wieczorem", albo przenieść konferencję na przykład na 17:30, żeby to aż tak nie kolidowało z ramówką TVP Info (albo i nawet na wcześniejszą, chodzi mi o sam fakt robienia zmiany w ramówce). Przecież konferencja była zapowiadana wcześniej, więc można było to lepiej zaplanować.

Albo ewentualnie wykorzystać TVP Stream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko: czy ktoś dojrzał w relacji z konferencji TVP Szaranowicza? Bo właśnie zobaczyłem wpis Szpakowskiego na Twitterze, gdzie gratuluje Legii awansu, i dodaje tam "Jeszcze przed odlotem z Rio". I zastanawia mnie, czy cała ekipa Telewizji Polskiej dopiero wraca z Rio, czy też Szaranowicz, z racji pełnienia funkcji dyrektora TVP Sport, wrócił wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...