Skocz do zawartości

Orange Sport


Martini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ojej, pracuję w niewiele lepszych warunkach jeśli chodzi o temperaturę, wilgotność czy zanieczyszczenie powietrza i jakoś nie mam problemu z piciem wody, którą właśnie sam kupuję. I rozumiem jeśli piłkarze napiją się jej podczas meczu. Klimat mamy taki a nie inny, fizjologię także. Jest gorąco, więc się pije. Nikt się dla twojej wygody przed telewizorem zabijać nie będzie, bo go przerwanie meczu na minutę to nie katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się z choinki urwałeś. Challengu mu się zachciało. A to co piszesz że Ci się nie podoba o tym, że jest przerwa na picie wody w trakcie meczu to obejrzyj sobie czasem inne mecze piłkarskie. Na innych turniejach czy w innych ligach również jest to praktykowane. Chcesz żeby potem były przypadku Fehera czy Foe ? Oganrij się, ale najlepiej wyśmiewać się z polskich piłkarzy siedząc przed kompem jak Ty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem sie dziwimy ze polski klub odpada z azerskim bo tam goraco i grac sie nie da i nie starcza sil.

 

sa przerwy typu kontuzje, stale fragmenty gry, zmiany, kto potrzebuje moze wtedy podleciec do lini po bidon.

 

Widać, że w piłkę to ty grałeś chyba tylko w FIFE. Na całym świecie, gdy gra się w upały, robi się przerwy na uzupełnienie płynów. Co do tego ma jakość polskich piłkarzy? To, że polski kopacz napije się w 27 minucie podczas takiej przerwy wody to znaczy, że traci na jakości? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tak nie uśmiałem. Na całym świecie :lol2: . Chyba w pici polo. Jak już pisałem wcześniej, na całym świecie to się płyny uzupełnia podczas naturalnych przerw w grze (kontuzje, zmiany, stałe fragmenty gry). Kto potrzebuje ten leci do linii albo gdy interweniują masażyści to przynoszą bidony na murawę. U nas zrobiono z tego kabaret w postaci specjalnej przerwy w grze i pogadanki z trenerem.

 

Jak pisałem wcześniej. Takie przerwy były swego czasu w Brazylii, ale tam chodziło o zupełnie coś innego. Po prostu Globo mogło wtedy nadać reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to. I to takie nadzwyczajne, że w upały należy uzupełniać płyny? Wiem, tu jest inna sytuacja, ale człowiek to człowiek i tak samo czuje gorąc, szczególnie gdy gania za piłką. Ale nie wszyscy wiedzą co to znaczy siedząc cały dzień przed telewizorem i marudząc na wszystko, tym bardziej, że piłkarze poszli się tylko napić, a nie wys*ać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty myślisz, że zawodowy sportowiec ma garba i w nim trzyma wodę? Nie odwadnia się? Zawodowy piłkarz lepiej kopie piłkę, szybciej myśli o grze, ma lepszy refleks, nie dostaje kolki czy nie wypluwa płuc po 5 minutach biegania w porównania do mieszczańskich leniów, jednak anatomię ma taką samą jak ja, Ty czy każdy inny człowiek - temperatura 30 stopni Celcjusza, duchota, wypaca się, potrzebuje wody...

 

Spożycie płynów jest również niezwykle ważne. Różne badania wykazały, że piłkarze za pośrednictwem gruczołów potowych tracą w ciągu meczu od 2 do 5 litrów płynów.

 

Nawet mniejsze ilości mogą wywołać przyspieszenie tętna i zwiększenie temperatury ciała podczas meczu i zredukować możliwości wytrzymałościowe przeciętnego gracza średnio o 4-5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem że uzupełnianie płynów to nic niezwykłego. Przecież piłkarze cały czas tak robią. Jak pisałem wcześniej:

 

na całym świecie to się płyny uzupełnia podczas naturalnych przerw w grze (kontuzje, zmiany, stałe fragmenty gry). Kto potrzebuje ten leci do linii albo gdy interweniują masażyści to przynoszą bidony na murawę. U nas zrobiono z tego kabaret w postaci specjalnej przerwy w grze i pogadanki z trenerem.

 

Dobre też podsumowanie na weszlo:

http://www.weszlo.com/news/15767-Uff_ja ... orom_Canal

 

Kolejka Ćwielongów. Jest niedziela, 17, słonecznie, pogoda też nie dopisuje do gry w piłkę :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przegadasz go. Jak się siedzi 24h przed telewizorem i rzuca samymi wymaganiami, to człowiek się tak nie przemęcza z gorąca. Pawełku, ciekaw jestem - jeśli pracujesz, to także nie chodzisz poza gwarantowaną przez Kodeks Pracy przerwą się napić lub wyszczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel85 - nie wiem na jakiej stacji oglądałeś te przerwy na meczach w Brazylii, ale np. podczas rozgrywek o mistrzostwo stanu Sao Paulo(przypominam lato w Brazylii jest wtedy) były przerwy, ale wtedy stacje na których oglądałem mecze nie pokazywały reklam.

 

Aha, Panowie jest przepis o tym, że pracodawca w okresie letnim musi dostarczać wodę pracownikom i nie wiem, czy nawet nie w każdym miejscu pracy. I chodzi tu o pracę biurową, jak i na zewnątrz. I mówię to z własnego doświadczenia z pracy w okresie letnim.

 

@neuron - Były zacinki. Pisałem o tym ja, kolega @pyra116, a także i użytkownicy mmarocks.pl. A ta piosenka to kiedy leci dokładnie przed walką ? Chodzi ci o tą z intra:

?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieczki, to jest ich praca. Jakos np. w lidze hiszpanskiej przy wiekszych temp. nie robia specjalnych przerw na uzupelnianie plynow. Moze idzmy dalej i zrobmy tez przerwy na siku.

 

taa a potem z powodu upałów i braku odpowiedniego nawodnienia jakiś piłkarz zasłabnie i nie daj Boże umrze... w tamtym roku były takie brzypadki z chłopakami w niższych ligach.

Myslenie nie boli!\

 

Człowiek nie wielbłąd pić musi czy tego chcesz czy nie, ale Ty najmądrzejszy.. hejter się znalazł. Czyli przerwa w meczu o Superpuchar na uzupełnienie płynów jak wytłumaczysz ? Też amatorzy kopali pewnie co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przegadasz go.

Za to znakomicie przegadał was właśnie sędzia meczu Korona - Wisła. Była najpierw ok. minutowa przerwa związana z opatrywaniem jednego z zawodników, potem 10-15 minut później kolejna przerwa związana z opatrywaniem kolejnych zawodników. W tym czasie piłkarze korzystali z tego słynnego "uzupełniania płynów" i nie było zadnej dodatkowej przerwy.

 

Cały czas do tego zmierzam. W meczu piłki nożnej w danej połowie jest wystarczająca ilość przerw w których można uzupełnić płyny (czy nawet przy odrobinie szczęście iść się odlać do kibla, bo niektóre przerwy potrafią potrwać i dłużej niż minutę - dobra to już żart z tym kiblem ;-) ) żeby nie robić dodatkowej szopki w postaci sztucznych przerw.

 

Absolutnie nie mówie że piłkarze nie mają prawa do uzupełniania płynów w czasie meczu. Ale jak mówię, jest wystarczająca ilość przerw żeby zrobić to bez tworzenia dodatkowej sztucznej.

Szkoda że takiej przerwy nie było np. podczas meczu Polska - Grecja przy zamkniętym dachu na Euro 2012. Albo podczas mistrzostw w Korei gdzie też był upał i wysoka wilgotność powietrza.

 

Ale spoko. Mam nadzieję że wszyscy będą konsekwentni i w listopadzie gdy np. mecze będą rozgrywane w ok. 0 stopniach to będą przerwy i wystawione przy linii bocznej koksowniki coby piłkarze mogli ogrzać kończyny.

 

edit: o, w 2 połowie już wracamy do parodii. A przecież były zmiany itp. A co jak komuś zachce się pić w 80 minucie? To jawna dyskryminacja. Żądam przerw co 10 minut.

 

Pawełku, ciekaw jestem - jeśli pracujesz, to także nie chodzisz poza gwarantowaną przez Kodeks Pracy przerwą się napić lub wyszczać?

No właśnie, Karolku. Mam określoną przerwę, a wszystko inne muszę robić w tzw. międzyczasie. Nikt nie tworzy mi dodatkowej przerwy. Jak znajdę czas to się wyszczam, jak nie to nie. Tzw. międzyczas mają też piłkarze przy okazji zmian, kontuzji, stałych fragmentów gry. O tym cały czas piszę. Przecież nie zabraniam im nic pić w czasie tych 45 minut danej połowy. Ale dlaczego robić specjalną-dodatkową przerwę? Jak piszę już po raz enty, jest tyle przerw w grze, gdzie spokojnie zdążą się napić. No chyba że według ciebie nasi piłkarze to takie ułomy że wciągu tych 30 sekund zmiany czy opatrywania jakiegoś zawodnika nie zdążą po bidon. W sumie - może masz racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...