Skocz do zawartości

Orange Sport


Martini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki komentator miałby czas nie tylko na własną refleksję, ale i weryfikację swoich opinii po zapoznaniu się ze stanowiskiem ekspertów Sky Calcio chociażby.

Tylko w jaki sposób taki Dumanowski miałby ją wziąć, jak pewnie nie ma dostępu do Sky Italia? ;)

Wszystko jest w internecie, w formie pisemnej. Nie trzeba nawet wertować całego internetu. Jak ktoś w tym siedzi to nawet język włoski nie sprawi mu większych problemów. Poza tym polskie strony fanowskie tych najpopularniejszych drużyn i tak wszystko rzetelnie i regularnie przetłumaczą w przeciągu kilku godzin.

 

Dla chcącego nic trudnego ;)

 

Niestety czasami bywało tak, że to co wydawało się być oczywiste dla wszystkich mediów w Italii, nie było oczywiste dla Dumanowskiego.

 

Rolą komentatora (jak dziennikarza) jest opisywanie rzeczywistości, a nie ferowanie wyroków. Jeśli przykładowo dziennikarze/eksperci Sky/Corriere dello Sport mieli odmienne zdanie od tych z Mediaset/La Gazzetta dello Sport w kwestii jakiejś kontrowersji to Dumanowski powinien powiedzieć, że: Media na Półwyspie Apenińskim są podzielone. Dobry przykład to ten mecz Juventusu z Romą gdzie kilka bramek było mocno kontrowersyjnych. Sprawdzałem w tym czasie interpretacje emerytowanych włoskich sędziów będących ekspertami Sky, Mediaset oraz Rai i każdy mówił co innego. Potem przeczytałem opinię ex-arbitra ze Szwajcarii Ursa Meiera (sędziego półfinału LM z 2003 r.: Juve-Real) dla goal.com i ten z kolei twierdził, że każdą bramkę można było puścić i każdą unieważnić. Sytuacja 50/50, ale nie dla Dumanowskiego, który oczywiście unieważnił chyba wszystkie :) faworyzując jedną ze stron konfliktu.

 

Wiecie dla osoby postronnej pewnie jest to mało istotne jednakże dla kogoś kto w tym trochę siedzi takie komentarze stają się mega-irytujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak narzekamy to napiszę coś co leży mi na sercu od czasu gdy Magazyn Serie A po raz pierwszy pojawił się w ofercie Orange sport.

 

Mam tu na myśli mecze poniedziałkowe. Na przestrzeni 1,5 roku było ich dość sporo, czasami aż trzy w jednym dniu co było spowodowane np. obowiązkami włoskich klubów w europejskich pucharach. Często było tak, że te spotkania nie były już uwzględniane w Magazynie na przestrzeni kolejnych dni co jak się okazuje wynikało tylko i wyłącznie z lenistwa Dumanowskiego, Świecickiego i ferajny.

 

Pamiętam, że raz ktoś dokooptował dwa mecze poniedziałkowe do Magazynu, ale zdarzyło się to tylko raz, może dwa. Cała reszta była olewana ciepłym moczem, bo komuś się nie chciało, ktoś nie miał czasu. Duży minus za to zachowanie Panów i Pań z Os. Amatorszczyzna przez duże A.

 

Nie wiem na ile ma to wspólnego z tym co napisałeś powyżej, ale... dziś w magazynie o 13:00 były skróty meczów Napoli - Sassuolo i Cagliari - Inter ;) czyli mecze poniedziałkowe.

 

W najbliższą niedzielę ciekawie zapowiadający się mecz Inter- Fiorentina o 18:00 na Orange sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile ma to wspólnego z tym co napisałeś powyżej, ale... dziś w magazynie o 13:00 były skróty meczów Napoli - Sassuolo i Cagliari - Inter ;) czyli mecze poniedziałkowe.

Wcale mnie to nie dziwi, już od dawna zauważyłem, że przedstawiciele/pracownicy niektórych stacji czytają forum SK :) Dlatego nie owijam w bawełnę i piszę co mi leży na sercu.

 

Po kilku moich krytycznych postach zauważałem poprawę. Przypadek? Zauważ, że nawet Dumanowskiego wcześniej czy później odsunięto, zwolniono, nie podpisano z nim nowej umowy.

 

Pół roku temu gdzieś w Hyde Parku napisałem, że jakichś dwóch filmów dawno nie oglądałem w TV po czym... owe filmy pojawiły się na TCM i chyba Polsacie. Przypadek? Napisałem, że jeszcze nigdy nie miałem przyjemności oglądać filmu Mechaniczna pomarańcza w polskiej TV i boom. Film się pojawił.

 

EDIT:

 

Sami zobaczcie:

viewtopic.php?f=23&t=33507&start=195

 

 

Zauważcie, że jakiś czas temu nawet pewien Pan z Oknoplastu złożył nam tu wizytę. Forum SK Rulezzz 8):!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Juras i Janisz już nie pracują dla Orange Sportu. Chodziło oczywiście o kwestie finansowe upadającej stacji, co skutkowało podjęciem decyzji o niekomentowaniu przez nich zbliżającej się gali XCage7/PLMMA 50 w Toruniu. Juras potwierdził także, że nie będzie już więcej odcinków Fight Raportu.

 

Kwestie finansowe Orange Sport raczej potwierdzają, że nie jest drugim klientem, który negocjuje z UFC pokazywanie gal w Polsce. Kanał zwija się chyba na dobre. Prawa do gal w Holandii zyskał kanał kodowany Fox Sport oraz ogólnodostępny FOX, w Czechach umowę podpisano z kanałem Nova Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd się wziął ten Dominik Guziak? Fajnie komentuje.

 

Nie jest może jeszcze jakimś topem, ale doceniam jego warsztat, sympatyczną barwę głosu i wyważony komentarz.

 

Co rozumiem przez wyważony komentarz? Zarówno umiejętnie dobierane słowa jak i ogólne wyczucie komentatorskie. Chłopak ani nie przegina z relacjonowaniem tego co dzieje się na murawie, ani też nie zanudza nas opowieściami z wikipedii a'la Roman Kołtoń.

 

Co najważniejsze przygotowuje się do transmisji - ewidentnie da się to wyczuć. Nie popełnia błędów, jest na bieżąco, jego komentarz jest neutralny i co najważniejsze nie irytuje telewidza ani też się nie wymądrza. Powiedziałbym nawet, że jest trochę zbyt skromny.

 

Podobały mi się te dwa mecze jakie skomentował, ale też przedwczorajszy Magazyn Serie A, który "poprowadził". Widać, że gość potraktował swoją robotę poważnie, a nie na "odwal się" jak niektórzy jego poprzednicy. Wzorował się chyba na Święcickim, bo zajeżdżało mi to czytaniem z kartki, ale... nie krytykuje tego. Przynajmniej widzę, że gość podszedł do sprawy na bieżąco. Obejrzał skróty z kilka razy zanim wziął się do roboty.

 

Brawo. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie popełnia błędów, to kto się pomylił? Jego zdaniem Juventus nie przegrał 47 meczów, twoim zdaniem 48. :)

O ile Guziak jeszcze ujdzie ( ale dużo gorszy niż Święcicki, który Serie A żył i czuł) to pan Czachowski lepiej niech po sezonie wróci do innych zajęć.

Święcickiego to bym widział w nc+, zamiast Milko i Olbrychta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guziak niegdys komentowal mecze w radio internetowym, pózniej byl reporterem w OS

Nadal biega z mikrofonem, bo dostrzegłem go wczoraj w trakcie retransmisji meczu Wisła Płock - Zagłębie Lubin. Akurat załapałem się na końcówkę gdy przeprowadzał wywiad z piłkarzem "nafciarzy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beIN Sports? :D

 

Będę musiał zaktualizować sygnę :wink:

 

O rany wyobrażacie sobie wejście do Polski nie tylko FOX Sports, ale i też beIN Sports? Jak czytam te newsy to zaczynam powątpiewać, że Putin najedzie nas od Wschodu. W "Wiadomościach" straszą mnie wojną, a na SATKurierze impreza na całego. Nikt się niczym nie przejmuje, wszyscy walczą o prawa do T-Mobile Ekstraklasy, La Ligi, Serie A i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...