Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To już nic więcej na tym tunerze nie wyciągniesz by przyspieszyć.   

Sprawdź sobie przełączanie pomiędzy dwoma programami FTA , tak teoretycznie powinno być szybsze niż pomiędzy programami kodowanymi.

W praktyce niestety ze względu sprzęt niskiej klasy jakimi dysponuje operator różnie to bywa na różnych modelach  dekoderów. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

A no co liczyłeś że to zrobi w ułamku sekundy ?

  Spraw sobie instalację unicable to będziesz miał chyba 2x szybsze przełączanie. 

Instalacja unicable nie zlikwiduje efektu stopklatki przy przełączaniu kanałów a o tym pisał kolega wojtek. Podobnie jest w ultraboxie od adb. Po prostu ten typ tak ma.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglebiajac sie w specyfikacje techniczna tego wynalazku dopiero odkrylem jakim refresem jest dualbox wzgledem ultraboxa. Ten drugi pracuje na 8 glowicach. Mam go podlaczonego pod instalacje unicable II i smiga na sygnale z 8 częstotliwości. A dual - jak dobrze czytam, ma tylko dwie glowice? Wyprowadzcie mnie z bledu jak sie myle... 

Nie ma zatem sens inwestowac w instalacje unicable II, ewentualnie w Unicable I (ktory obsluguje i tak za duzo czestotliwosci jak na ten sprzet)?

To co z nagrywaniem np. Dwoch orogramow jednoczesnie i ogladaniem kolejnego, albo z fast zappingiem?

Co tu sie odwalilo z tym sprzetem! 

I tak najbardziej irytuja mnie te scinki na kanalach 4k. Bo po to ludzie kupuja takie dekodery, zeby wlasnie cieszyc sie takimi kanalami. A tu sie nie da, bo pilka po boisku to zamiast "plynac" to sie teleportuje co sekunde o kilka metrow. Dramat! 

Mozna to cudo wymienic jeszcze na ultra?

Blagam, powiedzcie ze tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy mają ten dekoder już jakiś czas. Jak lepiej będzie go podłączyć do Unicable, czy jednym kablem do wejścia SAT1 czy rozgałęzić ten kabel na dwa wejścia do SAT1 i SAT2 ? Chodzi mi o to jak macie to zrobione u siebie i o informacje praktyczne ze swojego doświadczenia bo tak naprawdę to jedni piszą tak a inni inaczej. 

Edytowane przez wojtek9972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojtek9972 napisał(a):

Pytanie do tych którzy mają ten dekoder już jakiś czas. Jak lepiej będzie go podłączyć do Unicable, czy jednym kablem do wejścia SAT1 czy rozgałęzić ten kabel na dwa wejścia do SAT1 i SAT2 ? Chodzi mi o to jak macie to zrobione u siebie i o informacje praktyczne ze swojego doświadczenia bo tak naprawdę to jedni piszą tak a inni inaczej. 

Ja mam unicable, czy 1 kabel z anteny i rozgałęzienie na 2 przed dekoderem. Generalnie sygnał jest okay. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.01.2023 o 18:08, Dawid B. napisał(a):

Pytanie: mam na kanalach 4k taka przypadlosc, ze czasm pojawia mi sie jakby klatkowanie obrazu (urtata plynnosci). I nie wystpeuje to zawsze. I tylko na kanalach 4k (eleven albo c+4k). Czasem wystarczy, ze przelacze na chwile na inny kanal i wroce - i wszystko jest ok. To normalne w dualboxie? Bo w Ultraboxie nie mam takich problemow.... tak wgl to mam wrazenie ze ultra dziala o niebo lepiej i plynniej... ze nie wspomne o wiecznie zawieszajacym sie wifi boxie... co oni z tymi sprzetami wyprawiaja....

Ale wracajac do problemu.... to jest jakas wada dekodera? Czy moze cos mam zle w ustawieniach dekodera albo tv?

Mam to samo 😡 Dekoder od niedawna a kur...ca mnie chyba strzeli. Co za złom... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 22:21, wojtek9972 napisał(a):

Dzięki za info. Ja podłączyłem wstępnie na jednym kablu, wydaje się że działa OK ale może faktycznie lepiej zrobić rozgałęzienie przed dekoderem na dwa wejścia. 

 

W dniu 23.01.2023 o 21:39, oklaski napisał(a):

Ja mam unicable, czy 1 kabel z anteny i rozgałęzienie na 2 przed dekoderem. Generalnie sygnał jest okay. 

Można w ten sposób jeden program nagrywać i w tym samym czasie oglądać inny bez problemu?? Bo na jednym kablu nie idzie poza paroma wyjątkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...