Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe ,że Twoje problemy z wgraniem softu wynikały ze starego kabla RS232- sam je miałem i dopiero zniknęły po zakupieniu kabla RS232 hama w cenie 16zł.

Inne rozwiazanie przeczytalem dzisiaj i możesz je zastosować -przed powrotem do starszej wersji softu.

Trzeba zmienić ustawienia portu COM1 w Menedzerze urzadzeń ze standartowych na nastepujace: Predkośc 115200; Parzystośc :parzystość

 

Obecnie masz ustawienia domyslne: Predkośc:9500 ; Parzystośc :brak :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem te zmiany do portu com lecz nie działa dalej a kabel mam dobry bo aktualizowałem nim tuner Ferdka prosiłbym o przesłanie oryginalnych softów do tego tunera na dropez@poczta.fm z góry dziękuję za każdą sugestię i pomoc

 

Dziś znalazłem soft 1.0.75 i bez problemu wgrałem ale nadal nie mogę wgrać 1.0.77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w środku nie znalazłem softu ale ten program jest lepszy do wgrywania dzięki

 

wgrałem i teraz wyskakuje komunikat na ekranie telewizora SW4020 is not designed for this HW please change back to ofical SW 0200000e7b 04000200 i dodatkowo wyświetlacz na tunerku martwy próbowałem wgrać na nowo soft co miałem lecz dalej to samo

Uporałem sie z tym wgrywając ponownie skopiowany wcześniej soft z tunera na pena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pilocie naciskasz Menu,następnie System-strzałka w prawo,ustawieniaTV/OK/strzałka w prawo kilka razy i jest HDMI.

 

Zawsze w takim przypadku[opisywanym nizej] trzeba połaczyć kablem euro i w ustawieniach telewizora zmienić na złacze euro.-pojawi się obraz i dżwięk.

Wtedy znowu będzie mozliwe przejscie na HGMI,RGB czyYUV

Ja mam najlepszy obraz na podłaczeniu kablem component złącze YUV- opis podłaczenia jest na stronie GLOBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przyjacielu ale ja wiem jak wejść w ustawienia TV w menu chodziło mi tylko jaka rozdzielczość ustawić 576i czy 576p mi sie wydaje że z końcówką (i) będzie najlepiej ale nie jestem pewny.

Pojawił mi sie problem przed chwilą jak próbowałem zmienić rozdzielczość w menu z 576i na 576p i przełączyłem dalej na 480 i znowi dalej na 576i to znikł mi obraz w trakcie przełączania a dzwięk jest i na ekranie TV widać tylko oznaczenie wejścia HDMI próbowałem przełączyć na kabel euro i też jest tylko dzwięk bez obrazu jak można to naprawić żeby mieć znowu obraz na TV.

tuner wyłaczałem przyciskiem power na pilocie i nawet z tyłu odłaczałem zasilanie ale to nic nie zmieniło dalej nie ma obrazu nawet karte TNK wyciagnołem na chwile i bez zmian jak by mógł by mi ktoś pomóc w tej kwestji to będe wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po kłopocie problem naprawiłem przyczyną było ustawienie standardu obrazu NTSC w dlatego nie miałem obrazu i myślałem że tuner szlak trafił i podłączyłem do starego tv przez euro i działa (hura) :jupi: zmieniłem na hdmi 576p i jest ok a co do ustawienia rozdzielczosci dowiedziałem się że ustawienie 576p jest lepsze w metodzie p (progressive) bez przeplotu niż i (interlaced) - obraz z przeplotem.

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawienia 576i/576p - w każdym przypadku trzeba to rozpatrywać indywidualnie.

Teoria niby mówi, iż skanowanie prograsywne jest lepsze, lecz w sprzętach ekonomicznych (tych najtańszych na rynku) nie zawsze pokrywa się to z rzeczywistością.

Wypróbuj oba ustawienia i zostaw to, które TWOIM zdaniem jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do specjalistów z góry dziękuje za odpowiedz! Podłaczyłem do tego dekodera dysk twardy 250GB i jak nagram sobie na nim film to czy jest możliwość by tuner zapamiętał w jakim momencie przestałem ogladać film tak by na drugi dzien rozpocząć ogladanie filmu od miejsca gdzie przerwano jego ogladanie? Tak jak jest w PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

probowalem wgrac liste programem "Channel Editor 3329E 20090622" i

i cos sie mi popsulo bo nie dosc ze nie wgrale listy to teraz nie moge uruchomic dekodera Opticum 7300 CI2CX Plus hdyz na wyswietlaczu mroga mi slabo zerwona dioda i jakas kreska to przy probie wgnia oprogramowania nowego programem urgrade tool ver 2.0.0b wyskakuje mi

Open Serial Port..

Sync to serial port..

Target not connect or target is error status!

nadmieniam, ze poprzednio wgrywalem na tym samym koputerze i tym samym kablem i bylo dobrze a teraz wychodzi , ze jest cos nie tak?

moze jakies sugestie??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów . Mam taką sprawę kupiłem OPTICUM 7300CICXPLUS odbieramna nim narazie TNK i jest problem bo robią się stopklatki na Technisacie tego nie było na Echostarze nie zauważyłem jeszcze bo jestem w domu dopiero tydzień ,czy to wina dekodera czy może zajrzeć do anteny? Proszę o podpowiedź( do anteny mam ciężkie :lol2: dojście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam inny problem i proszę o pomoc mam ten tuner od kilku miesiecy ale od 3 dni nie działa mi Multipakiet Premium Cyfry+, wszystkie inne kanały w tym TNK działają, abonament jest zapłacony, ponownie wyszukałem kanały nie wiem co się stało? Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do : Piotr Olejarz1973

 

Spróbuj odświeżyć uprawnienia, czasami mogą nie przechodzić, wejdź na internetowe centrum abonenta i tam jest zakładka dotycząca uprawnień, w każdym razie ja miałem podobny problem tylko nie z multipakietem a ze zwykłą cyfrą i po odświeżeniu uprawnień wszystko było w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...