Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Focus026 - To był błąd oprogramowania, usunięty jakoś trzy tygodnie temu jak dobrze pamiętam - aktualizacja do wersji nie starszej niż 1.0.69 powinna pomóc. W każdym sprzęcie zdarzają się błędy - po to jest opcja aktualizacji, aby pomóc sobie samemu, a jeśli nie wiesz co wgrać, nie łapiesz się w tym - puść tuner do serwisu, do miejsca, gdzie go kupiłeś, napisz w czym problem - zrobią to za Ciebie i będziesz mieć sprzęt gotowy do działania.

 

@docent1234 - a gdzie go w tym SAT Kurierze jakoś szczególnie reklamował? Nie widzę nic ponad standard - był opis - wyliczone były także błędy i problemy, Globo oprócz tego wykupuje jedną stronę reklamy (od wielu lat) i reklamuje tam co numer jakieś różne produkty, nie wnikamy co tam dają - to ich sprawa. To samo robią inni poważni producenci. 7300 to udany sprzęt, jak na swoją cenę. Działa poprawnie, problem z HDMI został usunięty i jest wg. ustawień użytkownika, tylko jak nie korzystasz to nie wiesz, a jak nie wiesz, to po co się wypowiadasz? Nie raz miałem styczność z gorszymi produktami. Powtarzam po raz ostatni - nie masz nic do powiedzenia? Szukasz zaczepki? To przestań, bo nie będę tego tolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem opisany to tylko że grafika OSD jest słaba. Jeżeli się nie testuje do końca to nie powinno się w ogóle udzielać wypowiedzi bo taka funkcja jak timer nie funkcjonujący do końca to chyba interesuje wszystkich. Z 7300 nie korzystam ale widzę że ludziom to HDMI nie funkcjonuje do końca. Ciekawy jestem jak w tej chwili funkcjonuje ten 1.0.69 który był nie do wgrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita wgrałem ze strony producenta "PL Software (3329E_LED) 1.0.69 + Lista Kanalow PL 30-06-2009" wgrałem swoją liste kanałów i nic:) a nawet jeszcze gorzej, nie widzi kanałów( czarny ekran, na środki napis Brak Kanału) czyli co jak Cyfra + to nie kabel HDMI? bo jak wgram nowe oprogramowanie to jest cyfra ale HDMI nie dziala, jak wgram starsze cyfry nie ma a kabel moze działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo kluczowe: "nie korzystam" - czemu więc temat ciągniesz? Timer i HDMI działają, co więcej - podczas testów z HDMI problemów nie stwierdzono z prostej przyczyny - problem polegał na zmianie 576p50 na 480p60, czyli na NTSC. Sęk w tym, że testowy TV obsługuje NTSC, więc nawet było to nie zauważalne! Obraz i dźwięk były przez cały czas. Wszystko zależy od TV - nie każdy kwestię zmiany rozdzielczości po HDMI mógł dostrzec. Mimo tego jak zostało to wykryte - Globo swój błąd poprawiło.

 

Problemów w teście było wyliczonych więcej, nie tylko OSD, więc nie kłam - było także że pracuje wolno (wspomniał o tym @Focus026 i było o tym w teście także!), było że ma mało timerów i małą pojemność listy kanałów jak na ten czas, w samym tekście było o tym, że BBC z modułu Polsatu startował wolno, a moduł Canal+ HD zupełnie nie zadziałał - wszystko jest, ale jak się czyta wybiórczo, to się później wypisuje takie slogany "reklamowany". Nie był w żaden szczególny sposób reklamowany, a opis był jak każdego innego sprzętu.

 

Wgrywanie 1.0.69 - wgrywał i wgrywa się normalnie po USB, a jak ktoś męczy się po RS-232 to jego sprawa.

 

@Focus026 - nie radzisz sobie - odeślij go tam, gdzie kupiłeś z prośbą, żeby Ci go zrobili, żeby działało HDMI i Cyfra+ i po problemie. Ma być załadowany soft 1.0.69 lub nowszy. Ze strony producenta oprogramowania są bez obsługi karty Cyfry+, bo Globo nie może tego wspierać oficjalnie. Ew. sprzedaj 7300 i weź Fergusona - ten ma obsługę karty Cyfry+ bez wgrywania czegokolwiek i kombinowania - też problem z głowy. Po co się męczyć ze sprzętem jak komuś nie odpowiada - sprzedać, kupić inny i cieszyć się (o ile nie wyjdą jakieś inne niespodzianki, bo tunera bez błędów w sofcie jeszcze nie widziałem i zapewne nigdy nie zobaczę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Orbita;

Obserwuję to forum " Nie korzystam " ale poczuwam się do pomocy w przeciwieństwie do was, mam wiele pytań po za forum i jak mogę to pomagam. Niektórzy czytają ale nie do końca, kupują a potem są rozgoryczeni.

1.0.69 + Lista Kanalow PL 16-06-2009.abs

Co do poprawności wgrywania tego softu to na początku nie dał się wgrywać bo plik był nie poprawny pisał o tym

 

* Zgłoś ten post

* Odpowiedz z cytatem

 

Opticum 7300 CI2CX Plus

 

Postprzez grzegorz141084 » 19 cze 2009, o 17:10

i potwierdził

 

* Zgłoś ten post

* Odpowiedz z cytatem

 

Opticum 7300 CI2CX Plus

 

Postprzez elshreko » 20 cze 2009, o 12:00

i po której stronie jest prawda??????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę, że po USB wchodził, Wy się bawiliście po RS-232 i faktycznie - przy otwarciu loaderem po RS-232 jest info o błędzie, bo ta wersja jest do wgrywania po USB, ale jak nie można sprawdzić to się nie wie i powtarza się informacje błędne i niesprawdzone, siejąc niepotrzebny zamęt wśród użytkowników. Zresztą widzę, że @Focus026 jakoś też wgrał (wprawdzie niepotrzebnie, bo to nie soft pod C+, ale wgrał) - da się wgrywać? Da. Jak ktoś chce koniecznie po RS-232, to mam gdzieś 1.0.69 (nie pod C+) wgrywalne także tym sposobem.

 

Reasumując: jak się komuś nie podoba: sprzedać; jak ktoś nie ma - nie siać paniki. Poczuwanie się do pomocy to za mało, bo jak się nie ma wiedzy w tym zakresie, to się kończy odwrotnie i rozgoryczeni nabywcy są bardziej rozgoryczeni niż być powinni, bo z tunerem nic złego się nie dzieje, a zamiast pomocy przy drobnych trudnościach widzą złośliwy komentarz.

 

Po drugie - powtarzam, że nie jestem wsparcie techniczne! Jak mi ktoś będzie płacić za to, to się będę poczuwać, a tak robię co mogę w wolnym czasie po pracy poświęcając resztki wolnych chwil dla Was; mógłbym iść na browara w sobotę, ale wolałem poświęcić kilka godzin i poodpowiadać w tematach, gdzie pojawiły się problemy techniczne - proszę to uszanować! To nie jest mój obowiązek, tylko dobra wola. Takie sytuacje jak dziś, że jeszcze widzę wjazdy osobiste i ataki powodują tylko, że coraz mniej chce mi się zabierać głos w jakiejkolwiek dyskusji - po co jak zaraz ktoś za to, że poświęcam swój czas jeszcze będzie mi koło tyłka robić.

 

Zapewne jakieś błędy w sofcie jeszcze są - jak ktoś coś znajdzie - proszę zgłaszać, staram się to przekazywać do Globo na bieżąco. Własny komentarz, jeśli ma być złośliwy - lepiej sobie darować, bo nie lubię tego i będę wyciągać konsekwencje za takie akcje.

 

Największą bolączką (nie tylko 7300, a wszystkich sprzętów od Globo Polska, co powtarzam od dawna) jest soft, bo Globo nie wspiera oficjalnie oprogramowania mcas, a pod C+ trzeba takich wersji szukać. Zawsze są alternatywy - inne odbiorniki, ale gwarantuję, że nie ma tunera, z którym nie będzie żadnych problemów. W najlepszym przypadku są tylko takie, które nam mogą nie przeszkadzać. Mam nadzieję, że temat sporu został wyczerpany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent : niema i nie było problemu z wgraniem softu 1.0.69.

Focus 026 ;to co opisujesz dowodzi ,że błędnie wgrywasz soft-czego skutkiem jest brak kanałów.

Pisałem Ci już: jak wgrywasz to u góry wstawiasz nie ,,wszystko '' a ,,oprogramowanie''

 

Wstawiasz błędnie ,,wszystko'' i w rezultacie nie masz listy kanałów.

Wgranie softu jest wyjatkowo proste po sciągnięciu pliku zip trzeba go rozpakować i skopiować do pendrive tylko plik z zakończeniem abs.- wszystko to opisuje instrukcja.

Wszystkie dekodery nie ,,dedykowane'' do okreslonej platformy wymagają wgrywania coraz to nowszych softów- a więc posiadania pewnych umiejętności.

Jeżeli ktoś nie chce się uczyć to powinien kupić dekoder i kartę do okreslonej platformy

[dedykowany] np. polsatu , telewizji n - wtedy nic nie bedzie robił przy tym a soft będzie mu

wgrywała sama platforma z satelity.

Na początku tego wątku pisałem żle o tym tunerze -na podstawie opinni innych użytkowników ponieważ jescze wtedy nie miałem tego tunera.

Po zakupieniu i poznawianiu nowych funkcji tuner mnie przyjemnie zaskakiwał - okazywało się źe większość zarzutów była nieprawdziwa, a zarzuty wynikały z nieznajomości obsługi tunera przez niektórych użytkowników.

To jest doskonały tuner z wyjatkową jakością obrazu -taką jak nbox enki na SD, a kiedy oglądałem transmisję na nsporcie w HD -twierdzę że tuner mimo że jest SD -to dawał jakośc

HD w dolnym paśmie rozdzielczości czyli 720X576i

Wszystko pracuje poprawnie jedyne wady to słabe EPG -szczątkowe albo raczej gadżet.

Słaby teletekst [pilot z tunera]ale o wiele lepszy jest uruchamiany pilotem telewizora

Wadą jest niezapamiętywanie różnych formatów obrazu na różnych kanałach, zapamiętuje jeden format wprowadzony [ostatni]-na wszystkich kanałach ten sam

Co do tych pirackich softów mój 1.0.74 nie wyświetla TNK bez karty-może coś tam wyświetla ale nie szukam.

Mr Orbita może zgłosisz do Globo problem z niezapamiętywaniem kanałów, żeby zrobili jak

w nboxie-ustawiasz np.TVP1, 2,3 na 4:3, kanały TVN24,TVN7,CNCBiznes na 16:9- dekoder zapamiętuje kanały aż do zmiany formatu przez użytkownika.

Focus wgraj poprawnie soft- będziesz miał dzwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz już mnie nauczyliście ze jak wgrywam oprogramowanie to wybieram oprogramowanie i tak też robiłem. ale od poczatku robie to tak:

 

zrobiłem Backup Swoich ustawień (lista kanłów, soft(1.0.74) itp)

potem wgrałem najnowszy soft 1.0.75, własnie wybierając opcje OPROGRAMOWANIE, restart

pisze brak kanałów to zaznaczam mój backup swojego i LISTA UŻYTKOWNIKA, restart

potem Ustawiam Ustawienia obrazu na HDMI, i jest dźwięk restart odbiornika nie ma dźwięku

 

To samo robiłem z softem 1.0.72 oraz jakimś znalezionym na internecie odrazu z lista do C+ jak i z wgraniem jako WSZYSTKO i dograniem mojej listy kanałów,

narazie tylko miałem tyle prób bo czas mi nie pozwolił na wiecej dziś sie pobawie troche dłużej,

jestem w 4 klasie Technikum Informatycznym wiec musze to pojąć i to zrobić o żadnych serwisach itp nie wchodzą w gre, już wystarczy ze mam "to coś" a nie chce miec na głowie serwisu i czekaniem kiedy mi przyjdzie zrobiony itp. W sierpniu będe miał juz TNK to wgram orginalny soft i mam nadzieje ze reputacja tego ... "srebrnego z wyświetlaczem" wzrośnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Focus026 - weź mi podaj na PW namiary co wgrywasz dokładnie i jaką to ma datę po wgraniu do tunera w informacjach. Po restarcie patrzyłeś do ustawień HDMI? Przestawiło się?

 

@elmarees - znaczy się wymienili Ci tuner i na tym nowym masz problem, czy wymienili Ci ten, co z nim miałeś problem na nowy i już nie masz problemu? Jeśli nadal masz BOOT - wysyłka do serwisu.

 

@Piotr Olejarz1973 - podłączałem Transcenda 250GB 2,5'' - po podpięciu pod dwa USB śmignął, ostatnio nagrywałem na nim uroczystość pogrzebu Michaela Jacksona z dosyłu na 24,5W w SD i nagrał OK, ale się wkurzyłem... na własną głupotę, bo zapomniałem, że jak nie ma EPG, to domyślnie tuner nagrywa 2h i mi się ucieło nagranie :/ Trzeba po odpaleniu nagrywania dodać sobie minut na zapas ;) Skok jest co 10 minut jeśli dobrze pamiętam.

 

EDIT: Do wszystkich co mieli/mają ten problem z przełączaniem się HDMI na inny format - jak to wyglądało/wygląda dokładnie. Wydawało mi się, że to było jakoś tak, że jak się wyłączyło na czuwanie i włączyło, to widać to było w menu w ustawieniach, że wartość przestawiła się sama na złą. Tymczasem napisał do mnie na PW Focus026 i z jego relacji wynika, że nie zmienia się mu nic w ustawieniach, tylko po prostu gaśnie dźwięk, ale przejście na 480p/60 i powrót na 576 pomaga - to chyba nie tak było? Jak ktoś to widział naocznie to proszę o uściślenie, bo może to jest jakiś inny problem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten tuner no i mam pytanie jak ustawić rodzaj obrazu .gdy ustawie na 4.3 PS to wszystkie kanały ustawiąją na cały ekran tv(sharp 37x20e)oprucz TVN 24 i TVN METEO te dwa kanały są zaszerokie a gdy ustawie rodzaj obrazu 4,3 LB to wszystkie kanały TVN 16/9 wyświetla mi zbyt wąsko . (wersja softu 1.0.71)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od formatu obrazu nadawanego z satelity- co wymaga częstych regulacji - podobnie jest w innynych tunerach.

I tak tvn24, nbc Biznes, tvn7, nsport -nadają głównie w formacie 16:9 pozostałe przewaznie 4;3

Gdyby tuner tak jak nbox miał możliwośc zapamiętania tak ustawionych kanałów [j.w] to zmian ustawień formatu by było mało, ale zapamiętuje tylko jedno ustawienie dla wszystkich i trzeba czesto zmieniać.Może kiedyś zmieni to GLOBO. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem analizy tematu zmieniania się rozdzielczości HDMI na różnych wersjach oprogramowania pod 7300 i sytuacja jest taka, że jedyną wersją, która ma to dobrze jest oryginalny soft od Globo w wersji 1.0.69 do pobrania z ich strony. Wszystkie wersje pirackie i MCAS mają to zwalone, także nowsze, z 1.0.75 włącznie i w nich ustawienie zawsze wraca do 480i60. Wniosek: nie ma softu pod C+, który miałby to dobrze, ale jednocześnie nawet gdy wraca - nie mam problemów ani z obrazem, ani z dźwiękiem na żadnej wersji, a załadowałem po kolei chyba wszystkie softy od 1.0.57 do 1.0.75 - na mojej konfiguracji ten problem jest całkowicie niewidoczny i gdyby nie fakt, że zmienia się opcja w ustawieniach, to byłoby to zupełnie nie do sprawdzenia. Dlatego też nie wykryliśmy tego wcześniej - u nas nie widać tego.

 

Problem @Focus026 jest chyba inny - TV nie dogaduje się z tunerem po HDMI (problem w styku nboxów i HDCP - też nie każdy TV się dogaduje i są komunikaty) i nawet po załadowaniu dobrego softu 1.0.69 bez błędu zmiany rozdzielczości gubi mu dźwięk (przynajmniej tak wynika z poprzednich postów). U mnie nic takiego na żadnym z softów się nie dzieje. Nie wiem, czy da się to poprawić, podaj @Focus026 jaki masz model TV. Jeśli na jakiejkolwiek wersji softu nie znikał Ci dźwięk (o ile taka wersja w ogóle jest) - podaj, może to ułatwi poprawienie tego w przyszłości. Wysyłka do serwisu nie ma sensu, bo w serwisie jeśli trafi się TV, na którym tego nie widać, to nie wykryją usterki i odeślą.

 

@elmarees - OK, I get it ;) So problem is solved by replacing box ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor to LG 32LX2R/32LX1R(nie wiem czy jest jakaś różnica między nimi), czyli pozostaje mi do lipca oglądać przez scarta a w sierpniu kiedy będę miał TNK pozostanie mi wgrać orginalny soft ze strony producenta i wszystko będzie ok?

 

Dziękuje Wszystkim za pomoc:) mam nadzieje ze teraz moje posty będą tylko komuś pomagać:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie tych ludzi co narzekają na ten tuner,chyba nie umieją go obsługiwać albo są z konkurencji globo,ten tuner jest świetny i nie ma na rynku drugiego takiego za taką kasę o takich możliwościach!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Przyłączam się do tej opinii.

Ponadto tuner świetnie wspólpracuje z komputerem , lepiej niż nbox telewizji n. :brawo:

Obraz w komputerze z 7300 jest znacznie lepszy niz z nboxa ,transmisja jest tez bardziej prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft globo 1.0.69+lista 30.06.2009 jest poprowiony pierwszy ...69 był nie do wgrania.Po 10 dniach poprawili i jest OK.HDMI chodzi jak należy, trzyma ustawienia, nie przestawia się po wyłączeniu.Lista jest dobra polecam dla TNK.Wgrać przez USB "wszystko"i start, następnie przeskanować satelitę będzie wszystko OK. Dla C+ oczywiście przez moduł C+ ułożyć sobie listę kanałów banalnie proste instrukcja...wszystko chodzi OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wgrałem soft 1.0.69 w wersji vfd modyfikowany 7.07.

Niestety tak jak poprzednie nie zapamiętuje ustawień formatu obrazu, zapamiętuje jeden format dla wszystkich kanałów.Ciekawe dlaczego ,czyżby programiści Globo uważali ,że tak jest wygodniej? W takim razie odsyłam do droższych dekoderów- wszystkie zapamiętują różne formaty na róznych kanałach.

Może doczekamy się alternatywnych softów e[beep]ujących tą niedogodnośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc!!!

Podłączyłem ten tuner HDMI z TV i dodałem twardy dysk prze usb. Wszystko chodi ok, nagrywanie itp. Ale co zrobić (jak ustawic tuner) jak jest np. teraz 13 a chciałbym nagrać jakis film o godzinie 20 bo mnie nie bedzie w domu. jak ustawić tuner. Nastawiam Timer i godzine tuner sie włancza ale na dysk nim mi się nie nagrywa. Z góry dzięki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da ale koniec a jak ustawić poczatek?Np chce nastawić nagrywanie filmu na 23? A może mam niewłaściwy dysk? Zrobiłem test i wyszło mi ze norma to 200M Bits/s a mój dysk to 65 M Bits/s. Jeśli to wina dysku to dajcie namiary na własciwy dysk, Czy tu wogóle jest możliwość programowania z wyprzedzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...