Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na oprogramowaniu 1.0.63 przepuszczało uprawnienia, więc myślę, że na nowszych wersjach też nie będzie z tym problemu. przykładem tego może być chociażby miesięczna promocja na pakiet komfortowy, z którą nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten tuner współpracuje z TNK i modułem CP? Czy są jakieś większe problemy przycinki, stopklatki, zwiechy. Jak długo przełączają się kanały kodowane? Tak się zastanawiam nad jego kupnem (w kręgu zainteresowania jeszcze nowy Ferguson FK 7900 UCI o którym na razie nic nie wiadomo) bo mój FX 7600 pewnie na dniach zakończy swój żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Focus026

1 Wciśnij biały klawisz na wybranym do

przesunięcia kanale

2 Obok nazwy kanału pojawi się symbol

przesunięcia

3 Przesuń kanał uŜywając klawiszy ▲,▼ ,

lub wprowadź numer kanału za

pomocą klawiszy numerycznych

4 Wciśnij OK by potwierdzić przesunięcie

5 Po zakończeniu wciśnij EXIT i zapisz

zmiany.

No jest to czasochłonne ale skuteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie:) ale szczerze nie polecam tego Tunera przy Cyfrze + długo się właczą programy trzeba samemu sortować jakiś taki opóźniony ten tuner;/ Dziękuje za pomoc:)

 

 

PS.czemu jak włącze dekoder i mam np 8kanał(TVN Warszawa) i chce przejść niżej nie przez naciśniecie 7, tylko tym niebieskim klawiszem w dół to przełącza mi na program 1198 a jak wezmę w górę to na 8 tak jakby mi nie widziało kanałów 1-7, tyko musze je wybierać na klawiaturze numerycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem ten tuner w wersji z wyświetlaczem alfanumerycznym vfd.

Po krotkich testach zmieniłem zdanie .

Jest to najlepszy tuner SD do TNK- cyfry + narazie nie mam.

Ustosunkuję się do najczestszych uwag krytycznych.

1.Słaby pilot- ciasno przełaczają się kanały- mozliwe ,ze z czasem się poluzują.

Mnie to nie przeszkadza.

2.Wolne bootowanie trwa 25sekund- tyle samo co w nboxie -nie przeszkadza.

Przełączanie kanałów 3 sekundy -trochę długo w nboxie krócej 1 sekunda.

3.Duża wada:tuner nie zapamiętuje różnych formatów obrazów na różnych kanałach.

Jeżeli się ustawi jakiś format obrazu to jest we wszystkich innych kanalach co powoduje

częstsze niz w innych tunerach przełaczanie formatu.

W nboxie np.ustawi się 16:9 w tvn24, ncbiznes,tvn7, nsport w pozostałych 4:3 i pózniej rzadko sie zmienia format.

I tutaj mylił się Mr Orbita pisząc ,ze format zmienia się tak samo często jak w innych tunerach.

Jakośc obrazu ze studiów dobrze oswietlonych, terenu nasłonecznionego jest lepsza w 7300 niż w nboxie, w przypadku

obrazu z nocy lepsza jest z nboxa.

Podobnie jest w przypadku kiedy na tvn24 lecą krótkie obrazki małoformatowe prezentujace ta stację , to jakośc

tych obrazków jest lepsza w nboxie niż 7300.

7300 przekazuje za to znacznie lepszy obraz do komputera [7200x567] z gniazdka VCR -niz nbox który tylko przekazuje

słaby obraz ze scarta.

W porównaniu z oryginalnym Technisatem doTNK , 7300 jest lepszy o 2klasy ze względu na lepszy obraz,PVR

i wieksze mozliwości podłaczenia sprzętu

Najlepszy obraz : component,HDMI ,RGB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.czemu jak włącze dekoder i mam np 8kanał(TVN Warszawa) i chce przejść niżej nie przez naciśniecie 7, tylko tym niebieskim klawiszem w dół to przełącza mi na program 1198 a jak wezmę w górę to na 8 tak jakby mi nie widziało kanałów 1-7, tyko musze je wybierać na klawiaturze numerycznej?

 

Ponawiam bo wkurzające to:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie odpowiada bo u wszystkich klawisze góra /dół działaja poprawnie. Ja bym

wgrał nowszy soft. Jeżeli by to nic nie zmieniło to napisałbym do serwisu Globo z żadaniem wymiany pilota lub naprawy. Odpisują w ciągu 3 dni.Można i warto to naprawic.

 

 

Focus026- dopiero teraz zauwazyłem ,ze masz problemy z listą kanałów.

Przeszedłem przez to.

Robienie ręczne listy jest zbyt pracochłonne.

Wystarcajace są listy kanałów załączone do w miarę aktualnych softów.

Do 23 kanału zgrupowane sa wszystkie polskie kanały poczawszy od TVN,TVP1,TVP2,TVN7 ....

Całkiem funkcjonalna lista.

Błędnie wgrywałęś dlatego nie miałęś listy kanałów.

Następnym razem jak będziesz wgrywał nowego softa używaj opcji "OPROGRAMOWANIE'' wtedy lista zawsze będzie pozostawała w tunerze.

Mogłeś też wyodrębnic listę kanałów z innego softu przełanczając strzałką w prawo lub lewo na opcję "LISTA URZYTKOWNIKA''

Do tunerów z wyświetlaczem alfanumerycznym vdf ostatni soft to 1.0.74

do numerycznych bodajże 1.0.72

Ja mam 1.0.74 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem dziś ten tuner jak w tytule

i szok tnie się przy nagrywaniu ,ale o dziwo przy sofcie 1.0.66 na C+ jakoś brak problemu.

Już prubowałem 1.0.67 na TNK tnie nagrywanie po około 7 min.

teraz załadowałem 1.0.69 i robie testy.

Panowie proszę jakąś wskazówkę jaki sofcik jest najlepszy

może inny niż te które tu podałem

 

wspomnę iż będę używać go tylko do TNK

 

i gdzie szukać soft 1.0.74 ?

 

test: softu 1.0.69 po 1 godz. nagrywania nic się nie tnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jest tu nowy, ale chciałem się dowiedzieć czy wypadek przy pracy czy tego typu zdarzenia mają miejsce częściej.

Kupiłem przedwczorej ten tuner podłączyłem do instalacji (a mam sygnał z Hotbirda 13°E w kablu) i po ustawieniu parametrów oraz włożeniu karty TNK okazało się iż nie ma Discovery Channel a przy sofcie 1.0.67 w żaden sposób nie mogłem ustawić parametrów podanych na stronie TNK. Pobrałem więc nowy soft (podany powyżej do globo vfd 1.0.75).

Wgrałem i ku mijemu zaskoczeniu wszystko zadziałało ok. Nawet rozpoznał kartę C+ i spokojnie czytał programy tyle że po około 1h pracy w odbiorniku coś trzasnęło, na wyświetlaczu został "Discovery Channel" ale w TV nic. Restart i odbiornik zgon. Połączyłem na krótko sygnał telewizyjny i TV wystartował, a odbiornik na gwarancji do sprzedawcy :cry:

Czy po wgraniu softu komuś zdarzyło się uwalić tuner?? Czy jest to zbieg okoliczności?? (zdarzają się usterki zasilaczy szczególnie w okresie wygrzewania, a mój pracował zaledwie 3h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discavery Channel też nie odbierałem na vfd 1.0.74. Nie mogłem też go znależć na liście[nie było go na 11 i ostatnim kanale 2049]

Będziemy go mieli 15-VII - w tym dniu wejdzie w miejsce TVN LIGUA -bez zmiany ustawień.

Ta awaria dekodera chyba miała związek z tym kanałem i chyba niepotrzebnie go oddałeś do serwisu. Ten tuner to maszyna nie do zdarcia i z błachego

powodu nie ulega awarii.

Żałuję że nie skopiowałem tego linka do softów podanego przez docenta, ja listę kanałów do cyfry+ wrzuciłem na wrzutę.

Na moim obecnym sofcie 1.0.74 odbieram bez zadnych zawieszeń obrazu podczas kiedy większośc użytkowników łącznie ze mnie na ostatnim sofcie GLOBO 1.0.69 miało kilka zawieszeń w ciągu godziny.

To jest doskonały tuner i nie jest żadną ujmą dla GLOBo że ktoś inny poprawia wadliwe pierwsze softy tej firmy. Działa w ten sposób na korzyść Globo-wzrasta sprzedaż tunera ponieważ po zainstalowaniu softów innych firm, użytkownicy chwalą tuner a nie krytykują jak

wcześniej.

Niżej wklejam opinię użytkownika z innego forum [zgadzam się całkowicie]

 

,,Dzis zakupilem ten tuner dla mojego taty i musze powiedziec ze mile mnie zaskoczyl, jakosc obrazu idealna, jesli chodzi o soft to fabrycznie wgrana jest wersja 1.057 z czerwca globo, zostal w niej juz usuniety problem ze zmiana rozdzielczosc hdmi, standardowo ustawiona jest na 576 -50 hz i taka jest zapietana na stale, menu tez bardzo funkcjonalne takze plecam, co do pilota to dziala idealnie bardzo fajny miekki i funkcjonalny. ''

:brawo:

Wystarczy przeczytać pierwsze oceny tego tunera- to jeden lament, obecnie raczej pochwały.

Gorliwe usuwanie linków do najnowszych softów -to jest działanie na niekorzyśc GLOBO

i uważam to za nieporozumienie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję że nie skopiowałem tego linka do softów podanego przez docenta,

Gorliwe usuwanie linków do najnowszych softów -to jest działanie na niekorzyśc GLOBO i uważam to za nieporozumienie. :roll:

Te same linki znajdziesz na forum Globo. :)

Niefabryczne softy umożliwiają oglądanie płatnych telewizji bez uiszczania opłaty. Właściciel forum Satkuriera może (niemal) dowolnie sformułować treść regulaminu obowiązującego na forum. Bez względu na powody dla, których taki zapis jest w regulaminie musimy go przestrzegać (lub przenieść się na inne forum z innym regulaminem (zapraszam na forum Globo), lub założyć własne forum). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem kabel HDMI(no name, 18zł w Auchan'ie) podłaczyłem do 7300 ustawiłem parametry obrazu tak:

 

Standard obrazu: HDMI 480p60

Rodzaj obrazu: 4:3LB

System RF: PAL-BG

Kanał RF: 38

 

i jest obraz ładny, dzwięk wszystko świenie, ale kiedy wyłącze dekoder i go włącze to już dźwięku nie ma, żeby był musze przestawic na:

 

Standard obrazu: HDMI 576p50

 

i dźwięk jest, ale kiedy znowu wyłacze i włacze to znów nie ma dźwieku i tym razem musze przestawić na 480p60 i tak w kółko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorliwe usuwanie linków do najnowszych softów -to jest działanie na niekorzyśc GLOBO i uważam to za nieporozumienie. :roll:

Jest zarówno na korzyść Globo, jak i na Waszą korzyść. Korzystanie z pirackiego oprogramowania jest nielegalne. Podając linki do serwisów propagujących piractwo lub do oprogramowań tego typu wystawiacie się na łatwy cel. Chcecie podnieść wykrywalność przestępczości policji? To linkujcie i chwalcie się dalej, aż Wam zapuka ekipa smutnych panów do drzwi i zwinie sprzęt. Zapytania o adresy IP już nie raz się zdarzały i choć ostatecznie nic z tego nie wynikło (dane nie zostały udostępnione), to lepiej dmuchać na zimne, bo w końcu ktoś podejdzie odpowiednio od strony prawnej i będę bezsilny, a Was będą czekać kłopociki. Po co to komu? Podobna uwaga do @HarrisonBergeron - forum Globo, które masz na myśli jest równie nielegalne, a zakładanie własnego forum? Jak na polskich serwerach to trzeba być zupełnie nienormalnym :lol2: Jeśli wydaje się Wam, że piractwo w Polce sobie jest i nikt za to nie ściga, to jesteście w błędzie - za kulisami dzieje się sporo.

 

Nie chcę więcej widzieć linków do żadnych forów i serwisów propagujących piractwo oraz oczywiście do oprogramowania. Jedyne dopuszczalne wersje to mcas/ucas, ale tylko podlinkowane z miejsc typu zshare, zippyshare itp., nie do stron oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu odezwał się Mr.Orbita.

Ludzie piszą i szukają wszelkiej pomocy, od 06 czerwca ostatni post Mr.Orbita i do tej pory żadnej podpowiedzi co z tym :oops: sprzętem zrobić żeby chodził poprawnie. Pięć stron bez Orbity, gdzie jest wasza pomoc? Użytkownik zapłacił i chce mieć normalnie działający sprzęt. Wiele osób się zawiodło na tym nieudaczniku przez przereklamowanie jego możliwości, a tonący to chwyta się czego popadnie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! 100%prawdy, a mnie już [beep]*ca bierze jak chce wykorzystać możliwości tego [beep]a i się nie da normalnie;/ piszecie jaki to nie jest super sprzęt w tych pieniądzach, a tak naprawde to już lepszy od tego jest ten mini dekoder z CP, na H... mi wejścia przez które są problemy, "do odbioru Cyfry + wystarczy wgrać listę kanałów ze strony producenta" tylko że trzeba jeszcze sortować z 2 godziny, a to sie jeszcze nie będzie przełączało jak trzeba, a o jego prędkości to już wole nie pisać;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docent1234 - nigdzie, bo nie jestem pomoc techniczna Globo, tylko administrator forum i pomagam jak mam czas i ochotę. W ogóle na forum mało co byłem przez miesiąc, bo mam inne sprawy - po raz pierwszy od dłuższego okresu znalazłem czas na dłuższą wizytę na forum. Przereklamowanie masz w swojej wyobraźni - większości odbiornik działa tak jak powinien, ale cudem techniki nie jest, za taką cenę nie należy spodziewać się sprzętu powalającego na kolana. Po prostu działa, żadna rewelacja.

 

Poza tym o ile pamiętam - masz Comaga teraz, a nie 7300. Czekam na temat z zachwytami nad jego wspaniałością, ale jakoś nie widzę, natomiast w wątku o 7300 mimo że nic mądrego do powiedzenia nie masz - nadal zabierasz głos. Jeśli nie jesteś w stanie nic pomóc, ani sam pomocą zainteresowany nie jesteś - zostaw ten wątek w spokoju.

 

@Focus026 - farmazony jakieś widzę, żadnych konkretów,jakieś problemy, ale nie wiadomo jakie, nie da się korzystać normalnie, ale dlaczego to już nie wiadomo, bo nie napisałeś. Listę zawsze trzeba układać, w każdym tunerze każdej marki. Jak nie chcesz układać - było sobie wziąć Mini, ale do Cyfry+ to on się nie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkret(ny) problem z którym sie aktualnie borykam, dekoder ma wejście HDMI mój telewizor też no to trzeba kupić lepsza jakość będzie, to kupilem i co dźwęku nie ma, to po co to wejśce HDMI? znów trzeba sie czegoś nawgrywać?

 

dokładny opis problemu:

.....kabel HDMI(no name, 18zł w Auchan'ie) podłaczyłem do 7300 ustawiłem parametry obrazu tak:

 

Standard obrazu: HDMI 480p60

Rodzaj obrazu: 4:3LB

System RF: PAL-BG

Kanał RF: 38

 

i jest obraz ładny, dzwięk wszystko świenie, ale kiedy wyłącze dekoder i go włącze to już dźwięku nie ma, żeby był musze przestawic na:

 

Standard obrazu: HDMI 576p50

 

i dźwięk jest, ale kiedy znowu wyłacze i włacze to znów nie ma dźwieku i tym razem musze przestawić na 480p60 i tak w kółko....

 

a co do układania to jeżeli wiem ze poświece te 2 godziny i będzie działać to spoko, ale nie z każdą zmiana trzeba coś wgrywać, wgrałem liste programów to z kanłu nr 1 przeskakiwało mi odrazu na 8, to znowu trzeba było wgrać jeszcze inny software;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie źle wycofujemy się raczkiem, a kto go reklamował w SAT Kurierze chyba nie ja?

HDMI powinno działać wedle ustawień użytkownika, a co z wyłączaniem timera czy to nie jest ogólnym standardem tego typu tunerach a nawet tańsze tunki mają tą opcję od A do Z. Co to w ogóle znaczy :oops: "Po prostu działa, żadna rewelacja."Tak jak kiedyś napisałem jeszcze trochę to będą sprzedawać obudowę z diodą i też będzie można powiedzieć że działa. :evil::brawo:

A co do COMAGA to jestem zadowolony w 199% a nawet więcej nie mam żadnych problemów związanych z HDMI czy wyłączaniem tunera po nagraniu i po przejściu w stan czuwania dysk też się wyłącza . Jest tańszy i 100 razy lepszy. :D:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...