Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie;) Pamiętacie jak zapewnialiście mnie że kiedy wgram orginalne oprogramowanie i zaczne odbierać TNK to bedzie wszystko ok z dekoderem? Musze was rozczarować:) Problem pozostał! Znów nie ma dźwięku i musze wchodzić w ustawienia żeby zmienic, oprogramowanie wgrywam orginalne ze strony producenta, to z czerwca jak i lutego! Drodzy Zachwalacze tego [beep]a pomożecie? czy wrzucić to do pieca bo chyba do tego jest to produkowane :/

 

poza tym podczas oglądania na kablu HDMI dekoder sie zawiesza(trzeba przełączyć na inny kanał i wrórcić) w ciągu godziny 3 razy zawisł;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość problemów użytkowników tego tunera wynika z nieznajomości sprzętu, konfiguracji nieumiejętności zadania pytania.[ trzeba podać wszystko:wyświetlacz, soft,podłaczenie...] w przeciwnym razie nie/ma odpowiedzi.

Na tym wątku były podawane softy które nie powodują zawieszenia obrazu - trzeba tylko czytać i wgrać odpowiedni soft.

Informacje ze względu na specyfikę tego forum podawane są niepełne ale część użytkowników

potrafiła je wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do softu 1.0.77_vfd_amstar zauważyłem zmianę w menu, a właściwie już literki nie są poszarpane. Są ładniejsze i ostrzejsze. Szybkość działania tunera się nie zmieniła... A i zauważyłem, że zegarek mi się cofa o 20 minut do tyłu na niektórych kanałach (od 22 wzwyż), ale jak przełączę to mi powraca do normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wgraniu tego softu następuje rzeczywiście zmiana Loadera, dlatego możliwe jest wgranie softu tylko przez kabel rs232 programem Upgrade 2.0.

Poprawnie jest to opisane na http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1349300.html

Plik nowego softu po rozpakowaniu z RAR do abs- umieszczasz na pulpicie.

Następnie postępujesz w/g instrukcji-bardzo prosto jest to przedstawione.

Mimo to bardzo wielu użytkowników nie może wgrać softu.Dlaczego?

Bo robi błąd synchronizacji.

Trzeba mieć wypełnione okienko pr.Upgrade 2.0 z przyciskiem ,,connect'', i połaczony RS232 tuner z komputerem- ale bezwzględnie wyłączony z pradu tuner[ przyciskiem z tyłu tunera]

Synchronizacja sprzętu polega na tym: klikasz myszką na ,,connect'' i natychmiast włączasz do prądu tuner.Następuje wgrywanie softu zakończone komunikatem ,,sukces''

Jeszcze lepsze jest wgrywanie programem STBERom Upgrade Rs232- ja tym programem wgrywałem- technika wgrywania taka sama.

Przeskalowanie Hodbirga i wyszukanie listy TNK zajmuje około 0,5 godz.- większosc polskich programów jest w pobliżu.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wgralem soft 1.075 do 7300 vfd pragramem Upgrade 2.0 jednak nie ma w nim lisy na cyfre. Znalazlem liste z cyfra jednak nie wiem jak wgrac sama liste dysponujac jedynie samym kablem (nie posiadam pendriva). Prosze o info w tej sprawie jakim programem wgrac sama liste po kablu i jak go ustawic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowie mi ktoś na szybkości czy da rade wgrać na Zwykłego 7300Ci2CX z oprogramowaniem Opticum_7300CI2CX_AMSTAR_1.0.77_EMU Liste kanałów (orginalną z 7lipca) z wersji VFD przez kabel RS233?

dzięki

 

PS. do zwykłego Ci2Cx też już jest soft 1.0.78_EMU

Z tego co piszesz wyżej wynika ,że masz soft [prawdopodobnie] 1.0.77 VFD posiadajacy już listę kanałow i tylko samą tą listę chcesz wgrać do tunera bez VFD.

W takim razie postępujesz następująco.

Soft VFD jest zapisany jako plik RAR rozpakowujesz go do pliku abs , który to plik umieszczasz na pulpicie. W skrócie wygląda to miej wiecej tak:

globo 04020200 vfd Amstar 1.0.77 abs [wiecej nie piszę bo moderator kasuje]

Ten [soft] plik abs posiada już listę kanałów [jeżeli Twoje informacje powyższe były prawdziwe]Dalej program Upgrade 2.0 , port COM1, przyciskasz connect.

Natychmiast włączasz do prądu tuner połaczony z komp. RS232. pojawia się okno dialogowe

Operate Upgrade , klikasz na dole na userdb[64+64], pojawia się następne okienko: otwieranie w którym zmieniasz też na dole pliki na Alles Files, pojawia się lista plików z pulpitu na której znajdujesz wyżej wyodrębniony plik abs, zaznaczasz go , klikasz otwórz, następnie next.Lista z VFD zostaje wgrana do tunera bez VFD -koniec to napis sukcess.

Powodzenia

 

Jezeli jest taki komunikat ,,Bootloader version is not compatible '' to należy przyjąć ,że jest prawdziwy. W takim razie nalezy szukać softu posiadajacego już listę kanałów np. najniższym softem dla VFD jest soft 1.0.74 wyższe nie posiadaja listy.

Nie wiadomo czego szukasz listy do TNK , cyfry + czy czegoś innego.

Sposobem podanym wyżej można zainstalować listę kanałów z innego softu ale jak widać tylko w ramach tego samego tunera alfanumerycznego [vfd] lub numerycznego [bez vfd]Dodatkowym utrudnieniem jest zmiana wersji Loadera [od 1.0.77 jest wersja 1.1.2.] i z tego powodu nie można przeniesc listy z softów o nizszych numerach.

Dlatego ja do 1.0.77 VFD stworzyłem własną listę kanałów [dlaTNK] przeskanowanie Hotbirga i stworzenie listy zajęło mi 0,5 godz.

Następnie ponieważ nowy soft 1.0.78 VFD nie posiada listy kanałów [co pisałem wyżej]

wgrałem ten nowy soft z pena w wersji ,,oprogramowanie''- ten sposób powoduje zatrzymanie

listy kanałów z poprzedniego softu [czyli z 1.0.77]

Gdybym chciał teraz wrócić do wersji 1.0.69 to mógłym to zrobić tylko przez RS232[ ponowna zmiana Loadera do wersji 1.1.1]

Podobnie można postępować z tunerami numerycznymi [bez vfd].To są sprawy proste ale wymagają troche kombinacji.

Ponadto nie tylko ja zauważyłem , że ze zmianą softów na wyzsze następuje poprawa jakości obrazu, niema mowy o postrzepionej trzcionce o ktorej pisali posiadacze softu 1.0.61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operate Upgrade , klikasz na dole na userdb[64+64], pojawia się następne okienko: otwieranie w którym zmieniasz też na dole pliki na Alles Files, pojawia się lista plików z pulpitu na której znajdujesz wyżej wyodrębniony plik abs, zaznaczasz go , klikasz otwórz.....

 

po Tym wyskakuje komunikat ze Bootloader version is not compatible ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc gdyż mam taki problem iż nie mogę załadować nowego softu 1.0.77 do OPTICUM - 7300 CI2CX PLUS ze strony globo a w tej chwili mam wersje 1.0.71 a przeszukałem całe forum i nic nie znalazłem na ten temat lub coś przeoczyłem

 

A dokładnie chodzi mi o jakiś soft aby działał z kartą C+ i TNK bo w tej chwili mi przycina obraz i muszę wyjmować którąś z kart aby tego uniknąć pozdrawiam i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy nie mogę zaladować softu , jaki komunikat?

Prawdopodobnie w sofcie Globo 1.0.77 [napewno b.dobry soft] jest zmiana Loadera z wersji

1.1.1 na 1.1.2. w takim przypadku nie możesz wgrać softu z USB, możesz tylko przez kabel

RS 232 przy pomocy programu do zmiany softu Upgrade 1.1.05 , który jest również na tej samej stronie GLOBO.Musi się wgrać: albo z pena, albo z RS232. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik po rozpakowaniu ma być przygotowany do wgrywania i umieszczony na pulpicie i nazywać się tak:

Software 1.0.77 (3329E LED) lista kanałów PL .abs

 

Czy taki wgrywałeś?

Procedura wgrywania była opisywana, czasami potrzebne jest wychłodzenie tunera przez wyłączenie go z prądu przez 0,5 godz.

 

Piszesz niżej że masz wgrany [ bez problemu] 1.0.71 Loader 1.1.1 i nie możesz wgrać 1.0.77

który ma Loader 1.1.2

Jezeli tak jest to przyczyna to brak synchronizacji sprzętowej w czasie wgrywania.Nie wiem w którym momencie robisz błąd napiszę ogólnie [to co pamietam, nie będe wgrywał tego softu]

Wypełnione kolejne okna pr.Upgrade , tuner wyłaczony z pradu.Klikasz na connect i natychmiast włączasz tuner do prądu [przyciskiem z tyłu tunera]

Soft zaczyna się ładować do tunera ,chyba że żle wypełniłęś kolejne okna Upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...