Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do bani takie forum w którym nie można o wszystkim podyskutować , właściwie o jakim my piractwie niby mówimy przy oprogramowaniu do tunerów satelitarnych ,jesli tylko ono służy do odbioru pakietów z orginalnych opłaconych kart to ja nie widzę żadnego problemu ,oprogramowania nie kupuje się osobno tak jak do komputera!! ,a te o którym mr.orbita pozwala pisac jest do bani bo mając karę tnk i cyfry naraz można do głowy dostać ciągłymi zawiechami tunera :crazy: , a o takim w którym wszystko gra nie można a ono wcale nie różni sie od 1.0.66 prócz tego ze obie karty współpracują bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czasami się zdarza i można naprawić tylko przez RS232 i programem do wgrywania softu ze str.Globo. Soft musi być rozpakowany do pliku abs i oczywiście dobrany do wyświetlacza tunera.[vfd lub bez] Uwaga:przy wgrywaniu z USB wybieraj zawsze opcję,,oprogramowanie'' a nie ,,wszystko''- to moglo być przyczyną awarii tunera.

Wczoraj miałem włąsnie taki przypadek- naprawiłem wgrywając soft 1.0.69 przez RS232.

Nie chcę tego opisywać na nowo , wkleję więc swój opis z innego forum.

 

,,

Ja wgrałem 1.0.77 i natychmiast uwaliłem tuner.

Objawy takie same jak u Lakego 1980: ciągły napis na wyświetlaczu BOOT lub ON. Z pena nie można wgrać softu bo nie mozna dostać się do menu.

Pozostał tylko RS232-wgrałem soft 1.0.69 ze str. GLOBO-tuner pracuje normalnie, narazie nie ma zawieszeń, często występujących w tym sofcie.

Nie wiem jakie są przyczyny powtarzających się trudności z wgrywaniem przez RS232 Czy słabe kontaktowanie kabla, czy to co pisze MLYNMA ,,

Przy rs musisz dodatkowo uważać na tryb załączania i odłączania tunka,kabelek też musi byc własciwy nie mówiąc o prędkości transferu ''

Do reanimacji tunera lepszy jest RS232 , prostsze jest wgrywanie softu przez pena.

Czy przyczyną uszkodzenia softu przy wgrywaniu nowego było nieprawidłowe rozpakowanie pliku rar?

Wgrywałem plik globo 04020200 vfd Amstar 1.0.77 [beep] abs i awaria.

 

Naprawa : wgrywałem oryginalny soft GLOBO 1.0.69 plik: bak 200906232048.abs

 

Czy to jest tylko różnica w oznaczeniu plików Amstar i Globo czy może nieprawidlowe rozpakowanie?

A może wadliwy soft Amstar 1.0.77 poprzednio miałem 1.0.74 [ posiadał listę kanałów TNK].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupiłem zestaw sat z tym tunerem i tnk. Wgrałem softa: Opticum_7300CI2CX_vfd_AMSTAR_1.0.75_EMU.abs i zniknęły mi listy. Chciałem wgrać nową listę i nie da się, także innego softa, próbowałem z wieloma i bezskutecznie, tak samo z listami, na ekranie pojawia się: BŁĄD LOADERA i nie wiem teraz zrobić. Tuner także nie czyta innych plików (jak dld, ddd, bin) czyta jedynie .abs i ten jeden soft. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jest taki napis to znaczy, że użyłeś niewłąściwy soft.

Vfd jest do tunerów z niebieskimi cyframi i literami na wyświetlaczu,

inne softy [bez vfd] do wyświetlaczy z zielonymi cyframi.

Jezeli masz tuner z VFD i nie wgrał Ci tylko kanałów , to wgraj 1.0.69 ze str GLOBO, a póżniej ponownie 1.0.75 w obu przypadkach soft dobrany odpowiednio tak jak wyżej.

Wczoraj wgrałem z USB soft VFD 1.0.75 Amstar abs to jest najnowszy soft [dla vfd] , pracuje doskonale, ma listę kanałów TNK.

1.0.77 jest tylko w wersji bez VFD, mozna spotkać soft z vfd- ale to jest pomyłka i ten soft nie można wgrać do tunera VFD-pojawia sie znany komunikat:

Błąd loadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, że ten soft jest jakiś zjechany. Mam tuner z wyświetlaczem vfd i dalej nic nie mogę zrobić. Nie mogę przez USB ani prosto do kompa podłączając...

Znalazłem inny soft, ale to samo: nie da się wgrać żadnej listy programów, ten soft to globo_04000200_SKY_1.0.75_EMU, może w 0.75 tak jest? Może zapodajcie jakąś działającą listę tnk z rozerzeniem .abs z softem 0.75, proszę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie polecam tego tunera bo to jak on chodzi to tragedia przed wgraniem moim błędzie używałem go i...:

(tv lcd LG LH5000)

-menu, inf o kanele czcionki okropne poszarpane nierówne!

-epg tragedia

-odbiornik reaguje z kilko ms opóźnieniem pilota (praca z kartą tnk i bez)

-HDMI w sd?! to samo było na euro obraz taki sam

-kanały np. Viva polska czasem widać kwadratowe pixele

-przy oglądaniu filmów z usb(testowałem 2 usb) pisze ciągle że usb za wolne ;O

 

Na szczęście przemiły i ceniony sklep :censored: pozwolił na wymianę (przy dopłacie) na odbiornik już hd S-Radix HS-411CXCI i co...;

 

-obraz/telewizja z karty tnk perełka (lepszy niż na tym opticumie i zestawie technisata tnk)

-HD pieknie

-HDMI spełniło swoją role

-nagrywanie / odtwarzanie z usb perfekt ( nie to co w Opticum że usb za wolne;O)

-menu , epg, info itd wszystko w wysokiej rozdzielczości piękne przejrzyste czcionki równe nieposzarpane nic

-DVB-S2 !

 

cena pewnie nie jednego z was może zniechęcić ale według mnie lepiej zapłacić trochę więcej i mieć już na lata niż pierniczyć się z tymi globo bo przecież to skandal że z firmowej strony globo firmowy firmware wgrywać i odbiornik się sypie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może w tym tunku taką konfigurację -tnk, cyfra plus i moduł polsatu?,chciałem sie dowiedzieć jak ten tuner współpracuje z tymi kartami i modułem ,sam mam tnk i cyfre a chciałem dokupić jeszcze moduł polsatu tylko nie wiem jak się to będzie spisywać ,w swoim tunku mam oprogramowanie 1.0.75, z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesio-pl piszeo o tunerze hd S-Radix :

 

,,Na szczęście przemiły i ceniony sklep pozwolił na wymianę (przy dopłacie) na odbiornik już hd S-Radix HS-411CXCI i co...;

 

-obraz/telewizja z karty tnk perełka (lepszy niż na tym opticumie i zestawie technisata tnk)

-HD pieknie

-HDMI spełniło swoją role

-nagrywanie / odtwarzanie z usb perfekt ( nie to co w Opticum że usb za wolne;O)

-menu , epg, info itd wszystko w wysokiej rozdzielczości piękne przejrzyste czcionki równe nieposzarpane nic

-DVB-S2 !

 

cena pewnie nie jednego z was może zniechęcić ale według mnie lepiej zapłacić trochę więcej i mieć już na lata niż pierniczyć się z tymi globo bo przecież to skandal że z firmowej strony globo firmowy firmware wgrywać i odbiornik się sypie ;/grzesio-pl ''

 

 

Zacytuję całkowicie inną opinię użytkownika ,user hd ' o tunerze hd S-Radix HS- 411 [również z naszego forum ]:

 

11 mar 2009, o 09:26

 

,,Testowałem to "badziewie" szkoda czasu... i nerwów, lepiej kup sobie Globo HDS1, wszystko działa, tak jak powinno''

Jak widać opinie o Radixie są całkowicie różne podobnie jak o 7300.

Najsłabszą stroną 7300 jest EPG[ pominając nawet postrzępioną czcionkę]

Ciekawy jestem czy rzeczywiście ,,badziewie'' Radix ma taką przewagę w jakości obrazu nad 7300.

7300 daje obraz 720x576i a to już jest dolne pasmo rozdzielczości HD.

Niektórzy nie mogą zrozumieć po co do obiornika SD dano HDMI, podobnie jak w przypadku kanałów HD telewizji n- że te kanały to nie pełne HD tylko trochę gorsze ,,upscalowane'' do HD- jak w satkurierze tłumaczył prezes Fanfar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym 1.0.77 VFD - brak listy kanałów - zmieniono wersję loadera na 3329EA 1.1.2- w związku z czym ,żadne listy kanałów z porzedniego loadera 1.1.1 nie mogą zostać wgrane.

Musiałem więc robić całkowicie nową list kanałow.

1.0.75 VFD- posiadał listę kanałów.

Jakiś zmian funkcjonalnych nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I upload on my OPTICUM 7300 VFD soft 1.0.77_vfd_amstar (I check "allcode+bootloader")...so now I have bootloader 1.1.2, but I want back my 1.0.74 with 1.1.1.

I try upgrade by RS232, but upgrade tool send me a message "bootloader version of software is too low, please check it"...

Please, help me, my Polish friends

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesio-pl piszeo o tunerze hd S-Radix :

 

,,Na szczęście przemiły i ceniony sklep pozwolił na wymianę (przy dopłacie) na odbiornik już hd S-Radix HS-411CXCI i co...;

 

-obraz/telewizja z karty tnk perełka (lepszy niż na tym opticumie i zestawie technisata tnk)

-HD pieknie

-HDMI spełniło swoją role

-nagrywanie / odtwarzanie z usb perfekt ( nie to co w Opticum że usb za wolne;O)

-menu , epg, info itd wszystko w wysokiej rozdzielczości piękne przejrzyste czcionki równe nieposzarpane nic

-DVB-S2 !

 

cena pewnie nie jednego z was może zniechęcić ale według mnie lepiej zapłacić trochę więcej i mieć już na lata niż pierniczyć się z tymi globo bo przecież to skandal że z firmowej strony globo firmowy firmware wgrywać i odbiornik się sypie ;/grzesio-pl ''

 

 

Zacytuję całkowicie inną opinię użytkownika ,user hd ' o tunerze hd S-Radix HS- 411 [również z naszego forum ]:

 

11 mar 2009, o 09:26

 

,,Testowałem to "badziewie" szkoda czasu... i nerwów, lepiej kup sobie Globo HDS1, wszystko działa, tak jak powinno''

Jak widać opinie o Radixie są całkowicie różne podobnie jak o 7300.

Najsłabszą stroną 7300 jest EPG[ pominając nawet postrzępioną czcionkę]

Ciekawy jestem czy rzeczywiście ,,badziewie'' Radix ma taką przewagę w jakości obrazu nad 7300.

7300 daje obraz 720x576i a to już jest dolne pasmo rozdzielczości HD.

Niektórzy nie mogą zrozumieć po co do obiornika SD dano HDMI, podobnie jak w przypadku kanałów HD telewizji n- że te kanały to nie pełne HD tylko trochę gorsze ,,upscalowane'' do HD- jak w satkurierze tłumaczył prezes Fanfar.

 

 

Koleś nie kumasz a pisze po 1 radix posiada także opcje 720i itd po 2 fakt że w n jest upscalone do 720 bądź też 1080 a i tak nie tłumaczysz tego po co hdmi w tym odbiorniku SD . Widać nie testowałeś skoro nie widzisz różnicy obrazu ... po 3 Ty nie wiesz koleś jak kręci się rynek chyba oczywiste że trzeba jakoś potencjalnych klientów zachęcić do podpisania umowy to też reklamują że to są u nich kanały hd a tak naprawdę kicha (poza national hd i mtv hd).

"7300 daje obraz 720x576i a to już jest dolne pasmo rozdzielczości HD." Nazywajmy rzeczy po imieniu to nie HD TYLKO SD ;]

Moje zdanie jest jedno jeżeli ktoś się nie zna to kupi opticum bo zobaczy dobrą cenę ( czym większość się kieruje) i HDMI ( co w odbiorniku sd nie ma różnicy między euro a hdmi)

"Najsłabszą stroną 7300 jest EPG[ pominając nawet postrzępioną czcionkę]" Owszem ale jeżeli uważasz że słabą stroną nie jest to że po wgraniu softu + lista kanałów ze strony firmowej odbiornik się sypie no to wiesz...

 

,,Testowałem to "badziewie" szkoda czasu... i nerwów, lepiej kup sobie Globo HDS1, wszystko działa, tak jak powinno''

 

To jest oczywistość każdego sprzętu jak np. jakiś lalik wgra soft do nieodpowiedniego odbiornika to wiadomo efekt ;] Tak jak testowałeś na TV CRT to nie uzyskasz efektu jak na TV z Full HD ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie polecam tego tunera bo to jak on chodzi to tragedia [...]

-HDMI w sd?! to samo było na euro obraz taki sam [...]

Na szczęście przemiły i ceniony sklep :censored: pozwolił na wymianę (przy dopłacie) na odbiornik już hd S-Radix HS-411CXCI [...]

-HD pieknie

-HDMI spełniło swoją role

Coraz więcej urządzeń SD (tv sat, dvd) ma gniazda HDMI. Obecnie specyfikacja HDMI przewiduje przesyłanie obrazu z maksymalną rozdzielczością 4096x2160. Ale to wcale nie oznacza, że musi z taką pracować. Równie dobrze może to być 576i/p. O zaletach połączenia HDMI w porównaniu do połączeń analogowych chyba nie muszę pisać.

 

Nazwijmy sprawę po imieniu:

gniazdo HDMI nie jest tożsame HDTV

To podstawowa sprawa, którą trzeba zakumać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumajcie ile tylko możecie i nazywajcie po imieniu. :jupi:

Nie wypisujcie tylko bredni ,że tuner daje taki sam obraz po złączu euro jak po HDMI.

Tuner po złączu component i HDMI daje obraz troszeczke lepszy niż nbox [który jest tunerem

HD] i oba odbierają w rozdzielczosci 720x567[dolna rozdz.HD]. Taką rozdzielczosc wykazują telewizory- jaka jest rzeczywista rozdzielczośc tego nikt nie wie, podobnie jak nie nie wiadomo jaka jest rzeczywista rozdzielczośc przekazywana przez tunery HD A wykazywana przez telewizor np. 1280 czy inna z górnej rozdzielczośći HD.

Telewizor połączony z tunerem kablem euro[scart] nie wykazuje żadnej rozdzielczosci

ponieważ to połaczenie to jest SD i w dodatku kiepskie SD.

I to jest zasługa producenta [ i taki był jego zamiar] by w tunerze SD umożliwić oglądanie

obrazu w dolnej rozdzielczości HD.

Kiedy to jest możliwe w pelni ? Wtedy kiedy mamy wykupioną platformę z kanałami nadawanymi w

standarcie HD- na kanałach SD obraz jest porownywalny z nboxem

Kiedyś ogladałem transmisję w nsporcie w HD REWELACJA - obraz niczym sie nie róznił od odbioru innego kanału HD przez nbox w rozdzielczości 1080i

Ostatnio transmisje na nsporcie są tylko w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam pytanie czy może mi ktoś pomoże czy doradzi bo byłem zdecydowany na ten tuner OPTICUM 7300V PVR CI2CX PLUS ale widze po opiniach że jest nie najlepszy chodzi mi o to że ja potrzebuje tuner do odbioru cyfry mam chęć zakupić któryś z pakietów C+ i interesuje mnie tuner żeby odbierał wszystkie kanały z pakietu bo jak czytałem pare postów wstecz to ktoś pisał że niektórych kanałów nie było na tym tunerze chodzi mi o sam odbiór C+ nie interesuje mnie żadne nagrywanie itp tylko włączam i oglądam cyfre i nic więcej i żeby tuner często się nie zawieszał a ze względu że nie oriętuje się zabardzo w sprzęcie sat to może ktoś z wasz mógłby mi doradzić jaki tuner wybrać w granicach ok. 400zł i najważniejsze żeby tuner dobrze współpracował ze spliterem.

 

PS: kanały HD mnie nie interesują bo tunery za drogie i za kanały HD trzeba dopłacić a jest ich tyle że na palcach można policzyć a ten tuner globo zainteresował mnie bo ma wyjście HDMI które może wyprowadzić obraz 576i ale zdaje się na was prosze doradżcie mi który tuner byłby dobry dla moich potrzeb.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...