Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, wgralem najnowszy soft ze strony globo z lista kanalow i mam dwie karty - w pierwszym slocie TnK a w drugim C+, i jest w drugim slocie ze Card: Unknown - moze ktos dac softa ktory dziala pod Tnk i C+ ? byłbym wdzieczny jak nie mozna dawac na forum to na pw albo na gg: 582193 - przynajmniej podajcie nazwe ;p

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuopiłem twardy dysk 250 GB Samsunga mam go połaczyć kablem mini usb 2x wtyk a czyli wtykam kabel do Opticum tam gdzie jest usb data a drugi do usb power?

 

P.S. przepraszam że post za postem ale nie wiem jak to zrobić zeby tak nie było. Przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Opticum 7300 CI2CX wraz ze starterem TNK. Kupiłem też dysk twardy przenośny Fujitsu 320GB w celu nagrywania niektórych programów i tu zaczynają się moje problemy. Otóż, nagrywanie z timera, jest zrywane - nagrywa się koło 10 minut i tryb nagrywania zanika. Nagrywanie z pilota też jest zrywane, ale już po dłuższym okresie czasu nagrywania. Często w trakcie nagrywania odbierany obraz z nagrywanego kanału robi się "frozen" (jak stop klatka) i nie wiem czy to się nagrywa, czy nie! Ten mój dysk posiada dodatkowe zasilanie z USB, z czego korzystam podczas podłączania do tunera. Nigdy podczas nagrywania nie zmieniam kanału na tunerze, ani nie korzystam z timeshiftu, więc nie wiem skąd mam takie problemy. Chciałbym nadmienić, że w tunerze zmieniłem soft (ze strony firmy Globo) i obecnie jest to wersja 1.0.69 (na poprzednim sofcie, było jeszcze gorzej). A ostatnio zauważyłem, że tuner co jakiś czas zawiesza się na oglądanym kanale (obraz "frozen") i dopiero zmiana kanału w górę lub w dół przywraca normalna pracę (HDD nie jest podłączony). Czy byłby ktoś tak uprzejmy i pomógł mi w rozwiązaniu wyżej opisanych problemów? Czy tuner kwalifikuje się do serwisu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dewros - Pisałeś też do mnie na PW, to wkleję to co Ci odpowiedziałem, jakby ktoś inny miał podobny problem:

 

Fakt, że zawieszenia zdarzają się także bez podłączonego HDD skazują, że problem leży w samym odbiorniku i chyba niestety czeka go serwis, tym bardziej, że całkiem niedawno eksperymentowałem z nagrywaniem na 7300 na oryginalnym oprogramowaniu (dysk Transcend 250GB) i zapis był bez problemów (nagrywałem "uroczystości" pogrzebowe, jeśli można to tak nazwać, Michaela Jacksona dla znajomej, która mnie o to prosiła). Nie zauważyłem też żadnych zawieszeń (odbiornik pracował bez przerw przez kilka godzin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dewros- na temat podłaczonego dysku nic nie wiem, sam nagrywam na pendrive.

Natomiast zawieszanie obrazu to typowa usterka dla softu 1.0.69.Sam ją także miałem.Dopiero kiedy wgrałem soft Amstar vfd 1.0.74 - nie mam żadnego zawieszenia od miesiąca. Przedtem na 1.0.69 miałem kilkanascie zawieszeń dziennie. :roll:

Soft vfd jest tylko do wyświetlaczy alfanumerycznych[ napisy :- nazwa kanału +nr. kanału-

w kolorze niebieskim]

Softu tego nie da się wgrać do tunerów z wyświetlaczem numerycznym[ napisy: tylko nr.kanału- w kolorze zielonym]

Co do zawieszania obrazu:jest mnóstwo postów użytkowników potwierdzających ,że soft

1.0.69 powoduje zawieszanie obrazu- a więc tłumaczenia, że przyczyną są konwertery czy coś innego są nieprawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dewros- na temat podłaczonego dysku nic nie wiem, sam nagrywam na pendrive.

Natomiast zawieszanie obrazu to typowa usterka dla softu 1.0.69.Sam ją także miałem.Dopiero kiedy wgrałem soft Amstar vfd 1.0.74 - nie mam żadnego zawieszenia od miesiąca. Przedtem na 1.0.69 miałem kilkanascie zawieszeń dziennie. :roll:

Dziękuję za podpowiedź,ale mam wątpliwości co do softu Amstar vfd 1.0.74, to jest chyba raczej soft do 7300CI2CX VFD i nie wiem, czy będzie działał na zwykłym 7300CI2CX (LED) ? A ponadto nie jest to chyba soft producenta? Ostatnio drążyłem temat zawieszania się tunera bezpośrednio u producenta (Globo). W tej chwili gość odpowiedzialny za softy do tunerów jest na urlopie, ale poinformowano mnie, że gdzieś w połowie sierpnia ukaże się nowy soft dla 7300CI2CX ! Co do zawieszania się tunera, gość z którym rozmawiałem, zasugerował mi, że to może być przyczyna słabego sygnału lub niewłaściwego konwertera i że powinienem wypróbować tuner na innej instalacji, czyli u kogoś, kto takową ma. Hm, mój konwerter to monoblock twin i na nim chodzi tuner HD Samsunga od Cyfrowego Polsatu i na CP nie mam żadnych podobnych historii, jak na 7300CI2CX (pracuje na tym samym konwerterze). Ba nawet zauważyłem, że np. kanał Abu_Dhabi_Sport jest lepiej odbierany przez 7300CI2CX, niż Samsunga, który od czasu do czasu wyświetla komunikat o braku sygnału !!! Co do mojego 7300CI2CX, będę chyba musiał oddać do Proserwis. Czy ktoś miał doświadczenia z tym serwisem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dlaczego nie mogę nic pobrać ze strony GLOBO, ciągle wyświetla mi się "Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/platne/globo/public_html/globotech-pl/wyslij_plik.php on line 22", też tak macie czy tylko u mnie. Próbowałem przez dwie przeglądarki i z dwóch różnych miejsc i bez zmian. Chciałem chociaż instrukcje po polsku pobrać bo softu 1.0.69 to się trochę boję skoro powoduje zawieszanie obrazu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest rzeczywiście awaria na stronie GLOBO i nic nie można pobrać.Musisz poczekać aż usuną.

Najlepiej przećwiczyć zmianę softu na oryginalnych softach GLOBO nie zwracając uwagę na zawieszanie się obrazu.Ale GLOBO nie umożliwia tego- skoleii nie mogę Ci podać linku do softu 1.0.74 bo wkroczy administrator i skasuje go.

Absurd goni absurd - wszystko w trosce o rzekomą jakość tunerów GLOBO.

 

Na szczęście oryginalny produkt jest dobrej jakości.

 

Strona GLOBO już naprawiona, można pobierać pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!! Mam ten tuner i Multipakiet chciałem dziś dołaczyć dodatkowo Orange spoer dzwoniłem do BOA dwa razy przesyłali mi uprawnienia reaktywowałem karte na ICA 3 razy i nic. Na jaki kanał włączyc aby mi pobrał uprawnienia. Mam w tunerze równocześnie kartę TNK. Wyciagnąć ją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może nie w tym miejscu ale myślę że tunek z z tej samej półki tyle że wyświetlacz led tzn wyświetla numer kanału + czas . OPTICUM - 7300L PVR 2CX PLUS mam mały feler tunek mam podpięty do multiswitcha no nie bezpośrednio tylko przez gniazdo sygnał jest w poprawny tzn w sam raz ani nie za mały ani nie za duży .

A tu kicha przeciętnie po około pół godziny tnie się stop klatka na kanałach TNK podejrzewam że coś jest z softem ma wgrany najnowszy 1.0.69 ewentualnie multiswich nie przepuszcza uprawnień do karty TNK ( chyba że się mylę )

Uprzedzając tunek działał wcześniej gdzie indziej na monobloku bez żadnych problemów .

Jakieś sugestje lub rozwiązania , podpowiedzi . :?:

 

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Olejarz1973 - o sofcie było już w tym wątku. Korzystasz z karty Cyfry+, czyli musisz mieć oprogramowanie, w którym czytnik działa jako uniwersalny. Tak jest albo w wersjach MCAS (i 1.0.66 to najnowszy MCAS, więc MCAS masz najnowszy) albo w wersjach pirackich, o których na tym forum nie dyskutujemy.

 

@javenty - multiswitch nie może blokować uprawnień, bo on nic do tego nie ma. Masz pewność, że problem jest TYLKO na kanałach kodowanych, czy też na wszystkich? Bo jeśli tylko na kodowanych - coś z odbiornikiem, a jeśli na wszystkich - wymagane będzie sprawdzenie instalacji antenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...