Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pawop napisał:

To, że kiedyś Covid zacznie być traktowany jak grypa, było wiadome od początku. Jest jeden warunek, wirus musi być mniej zjadliwy.

Przede wszystkim lekarze muszą leczyć jak dawniej a nie czekać aż przeziębienie przerodzi się w zapalenie płuc. Kolega miał na treningu kontuzję barku. Lekarz wydał diagnozę-koronawirus, test i kwarantanna a chłop wył z bólu. Kiedyś ktoś tych lekarzy rozliczy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanatyzm, propaganda to jakieś kompletne głupoty, które nie powinny mieć żadnego związku z życiem codziennym. Istotne jest przede wszystkim to, co się dzieje blisko nas. A na dziś sprawy wyglądają tak, że z dobrze mi znanych środowisk medycznych płynie jednoznaczny przekaz – „niezaszczepionych nie leczymy”; albo nawet bardziej radykalny – „niezaszczepionych nie ratujemy”. Oczywiście nikt tego oficjalnie nie potwierdzi. Ale tak już się dzieje wielu szpitalach. A wersja oficjalna będzie mniej więcej taka jak w filmie, czyli „dołożyliśmy wszelkich starań, ale niestety pacjentowi się zmarło”. Tak więc drżyjcie wszyscy niezaszczepieni, bo jak traficie do szpitala, to będziecie mieć raczej niewielkie szanse na przeżycie. I nie liczcie na to, że traficie na lekarza-antyszczepionkowca – tacy to jedynie garstka „dziwolągów”, którzy tylko od czasu do czasu coś tam głośno krzyczą, by sprawić wrażenie, że jest ich dużo. Zdecydowana większość środowiska medycznego jest proszczepionkowa. I jeśli za parę tygodni faktycznie przyjdzie ta 5 fala, i szpitale się zapełnią, i lekarze będą musieli wybierać kogo leczyć/ratować – tych zaszczepionych czy tych niezaszczepionych – to jak myślicie, kogo wybiorą?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aandin napisał:

@dvbtowiecFanatyzm w najczystszej postaci. Jesteś idealnym przykładem co propaganda zrobiła z niektórymi osobnikami.

Widzę że tylko na tyle Cię stać, ciągłe wycieczki do innych i nazywanie ich fanatykami. 

Jedynym przykładem czego jestem to wiary w świat nauki a nie zabobony z YT, które Ty wyznajesz :)

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mingo napisał:

Rozumiem, że jak przed covidem byłeś przeziębiony to dostawałeś na to masę lekarstw i byłeś pod stałą opieką lekarza?

Za czasów mojej młodości w takim wypadku dostawało się lekarstwa i do roboty się szło. Żadnego zwolnienia lekarskiego na to nie było a o jakichś kwarantannach nikt nawet nie myślał. Jakoś ludzie nie umierali na ulicach. Jak zaniedbałem przeziębienie to robiło się z tego zapalenie oskrzeli a następnie płuc. Dzisiaj wam wmówili, że to covid.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie za czasów młodości, jeszcze do początku 2020 tak było. No może oprócz tego ze zwolnieniami lekarskimi. Zwolnienie można było dostać jak się tego potrzebowało, w zasadzie to lekarze zalecali odsiedzenie choroby w domu, tylko ludzie chodzili do pracy z obawy przed jej utratą.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aandin napisał:

Za czasów mojej młodości w takim wypadku dostawało się lekarstwa i do roboty się szło. Żadnego zwolnienia lekarskiego na to nie było a o jakichś kwarantannach nikt nawet nie myślał. 

Na przeziębienie nie ma lekarstwa, są co najwyżej suplementy diety :)

Przez takie zachowanie kilka osób od Ciebie się zarażało, niektórzy musieli iść na zwolnienie.

W ten sposób zamiast wyłącznie Ty w pracy przechorować, przechorowywał cały oddział z którym miałeś do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aandin napisał:

Za czasów mojej młodości w takim wypadku dostawało się lekarstwa i do roboty się szło. Żadnego zwolnienia lekarskiego na to nie było a o jakichś kwarantannach nikt nawet nie myślał. Jakoś ludzie nie umierali na ulicach. Jak zaniedbałem przeziębienie to robiło się z tego zapalenie oskrzeli a następnie płuc. Dzisiaj wam wmówili, że to covid.

Jakie lekarstwa dostawałeś? Na przeziębienie nie ma lekarstwa, trzeba je przechorować, można tylko doraźnie łagodzić objawy. 

 

Cytat

Jakoś ludzie nie umierali na ulicach.

Nie widzę logiki w Twoich argumentach. Po kolei, wg Twojego rozumowania. 

Covid to przeziębienie -->Zgony są spowodowane zaniedbaniem przeziębienia-->Przed covidem dostawało się coś na przeziębienie (nie lekarstwa, bo takich nie ma, jedynie łagodzące objawy) i normalnie się funkcjonowało (czyli zaniedbywało przeziębienie, innymi słowy)--> Dzięki temu tylu zgonów nie było. 

Czyli wtedy się nie leczyło i dzięki temu nie było zgonów, teraz się nie leczy i przez to są zgony 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Paweł 68 napisał:

Pamiętam że na latach 80-tych, jak dostałeś od lekarza zakładowego 3 dni L4 to było wszystko

Żeby dostać L4 trza było mieć gorączkę, którą ja miałem raz w życiu pod koniec 2020 roku. Oczywiście,ze grypę i przeziębienie leczyło się objawowo ale nie leczona kończyła się powikłaniami. Zapalenie oskrzeli, gardła,ucha środkowego i zapalenie płuc. To wszystko wywołują wirusy przeziębieniowe ,których wg słów prof. Guta jest coś koło 200. Nikt nie jest w stanie ich de facto w warunkach ambulatoryjnych od siebie odróżnić. Jak już  pisałem nie jestem póki co zaszczepiony żadnych z tych obecnie dostępnych preparatów. Być może rozważę szczepionkę produkowaną w sposób tradycyjny Valneva. Co roku przyjmuję szczepionkę Luivac i jakoś nikt mi nie każe podpisywać, że to na własną odpowiedzialność. Mam zaburzony system immunologiczny i jakoś żyję leczac się w razie W w sposób tradycyjny. Wszystkie infekcje przeziębieniowe w okresie ostatnich 2 lat (były 3 ) wyleczyłem sam Gripexami syropami itd. Do tego stała suplementacja witaminą C, D3 i cynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, aandin napisał:

 Wszystkie infekcje przeziębieniowe w okresie ostatnich 2 lat (były 3 ) wyleczyłem sam Gripexami syropami itd. 

To nie są leki, to są środki farmakologiczne (chemia) łagodzące objawy :)

Podstaw nie rozumiesz i się dziwić że piszesz to co piszesz w tym wątku.

Jedyne leczenie na przeziębienie i grypę, to wyrko i wygrzanie.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

To nie są leki, to są środki farmakologiczne (chemia) łagodzące objawy :)

Podstaw nie rozumiesz i się dziwić że piszesz to co piszesz w tym wątku.

Jedyne leczenie na przeziębienie i grypę, to wyrko i wygrzanie.

Dokładnie. Dlatego też izolacja nie powoduje cięższego przebiegu choroby jak to wielu pisze. Ot, wirus jest groźniejszy niż te wywołujące przeziębienie. Dlatego 99,99999% osób przechodzi przeziębienie, organizm sam radzi sobie z patogenem i żyje dalej, a w przypadku covid wygląda to gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aandin napisał:

. Dzisiaj wam wmówili, że to covid.

Czyli covida nie ma? :D

 

9 godzin temu, aandin napisał:

Wszystkie infekcje przeziębieniowe w okresie ostatnich 2 lat (były 3 ) wyleczyłem sam

Nie musiałeś ich leczyć niczym, same by przeszły bez magicznych witaminek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa przez jednych zwana o weryfikacji szczepień/testów przez pracodawcę, przez innych o wprowadzeniu segregacji sanitarnej godzinę temu przegłosowana w komisji sejmowej.

Przed Sejmem protestowała grupa przeciwników szczepień skupiona wokół Justyny Sochy i Wojciecha Olszańskiego.

Socha zapowiedziała na sobotę protesty we wszystkich miastach wojewódzkich a może i mniejszych (nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to 

"Podczas głosowań nad wcześniejszymi poprawkami obecne było na sali 36 osób. Gdy doszło do głosowania nad poprawką o obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla posłów i senatorów, z sali zniknęły trzy osoby. 16 za, 16 przeciw, jedna się wstrzymała. Poprawka została odrzucona."

Czyli co? Sami siebie szczepić nie chcą? 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...