Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, CashBackPlease napisał:

Nie zostały przebadane, bo badania nad nimi cały czas trwają i mają zakończyć się w 2023 roku - to nie jest jakaś "wiedza tajemna", tylko są to informacje oficjalne :)

Dopóki badania nad preparatami nie zostały zakończone, są one dopuszczone do użytku warunkowo, co wiąże się z tym, że póki co, koncerny  f a r m a c e u t y c z n e  nie biorą odpowiedzialności za ewentualne negatywne skutki działania tych preparatów. Stąd też, osoba, która godzi się przyjąć preparat, podpisuje się, że bierze go na własną odpowiedzialność. Dopiero w 2023 roku, gdy badania nad preparatami się zakończą, to zostaną one dopuszczone do publicznego użytku jako szczepionki i tak też zostaną zaklasyfikowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Na ten moment w ewidencji WHO preparaty widnieją jako "eksperyment medyczny" i nie jest to żadna teoria spiskowa, tylko wynika to z prostego faktu, że nad preparatami jeszcze trwają badania. Każdy lek, preparat etc. etc., dopóki nie przejdzie badań, widnieje w ewidencji WHO jako "eksperyment medyczny" ;)

Zdajesz sobie sprawę, że w przypadku "zwykłych" leków to działa podobnie? Lek zostaje dopuszczony do użytku a mimo to przez jakiś w dalszym ciągu monitoruje się wszystkie efekty jego działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co w ogóle ten argument o końcu badań w 2023r. Przecież wtedy wymyślicie sobie inny który wam zabrania szczepienia. I tak w kółko.

tylko ciekawe ilu z was dożyje do tego 2023r.

Co do samego wywiadu to na początku na pewno poruszający. Ale czym bliżej końca to widać że jednak aż tak nie podziałało żeby nadal nie powielał głupot o wolnościach, suwerennościach, etc. Z jednej strony mówi że dał się przekonać że szczepionki działają (jak to mówi po rozmowach z lekarzami), ale za chwile wstawia bzdury po których nawet redaktor prowadzący się dziwi wtf. Będąc posłem rządzącej partii już dawno mógłby wymusić stosowne działania w tej kwestii a jak widać nic się nie dzieje.

Ja to odbieram tak że dla niego nadal śmierć żony jest mniej istotna niż bycie przy korycie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, CashBackPlease napisał:

@PawelTSW 

Jeśli do 2023 roku producent będzie informować i zbierać informację o NOP, to według Ciebie "badania zostały już zakończone"? :-)

 

 

 

https://www.termedia.pl/koronawirus/Szczepionka-BNT162b2-analiza-wynikow-badan-dopuszczajacych-do-obrotu,41543.html

 

Cytat 1: "Końcowy raport z badania klinicznego został zaplanowany na grudzień 2023 r., zatem dopiero za prawie 3 lata poznamy wszystkie wyniki prowadzonego badania klinicznego."

Cytat 2: "Raport końcowy z prowadzonego badania klinicznego ma być złożony do końca 2023 r., do tego czasu powinniśmy poznać odpowiedzi na większość postawionych tutaj pytań."

 

badania nad szczepionką zostały zakończone 0- zbieranie o niej informacji  jeszcze przez 2 lata nie ma nic wspólnego z badaniami nad nią.

końcowy raport - sam sobie teraz przeczysz :D co innego badania kliniczne, co innego ostateczny raport wraz z nopami zbieranymi jeszcze rok :)

Badania nad szczepionką a nopy przez kolejne 2 lata to dwie różne rzeczy.

 

Moim źrodłem są badania producenta oraz who i innych organizacji dopuszczających szczepionkę do obrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zadziwia to zaufanie do firm f a r m a c e u t y c z n y c h. Na wszystko jest wytłumaczenie. Szczepionki nie działają jak obiecywano? Już obrona, że niby wcale tak nikt nie mówił. Ludzie umierają na COVID mimo przyjęcia dwóch dawek? To nowa mutacja (choć niezależne badania pokazały, że wcale nie jest bardziej zabójcza). Nie nowa mutacja? To rzucimy fałszywe certyfikaty szczepień, że to niby taka ogromna skala. Dzieci nie są zagrożone COVID? Trzeba je zaszczepić, bo zakażają. Choć zaszczepieni też zakażają, prawda? Strony oficjalnie sprawdzające "fakty" na temat wirusa i szczepionek sponsorowane przez ich producentów? Nic się nie stało, przecież oni są niezależni. 

 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW "Twoim źródłem"? Przecież Ty mi do tej pory nie podałeś "swojego" źródła :-)

Ja Ci powyżej podałem dokładne źródło z informacją o tym, że badania kliniczne nad preparatami zakończą się w 2023 roku, a Ty, nie podając żadnych linków, piszesz mi, że "Twoim źródłem" są badania producenta, WHO i innych organizacji dopuszczających preparat do obrotu (sic!)?? No to podaj jakieś odnośniki, bo w tej chwili siejesz tylko dezinformację :-)

To tak, jakbyś napisał, że słyszałeś od znajomego, że badania się już zakończyły - przecież to nonsens ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CashBackPlease

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmoa2034577

a po polsku: https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/co-mowia-nam-dotychczasowe-wyniki-badan-klinicznych-3-fazy-szczepionek-mrna-przeciw-covid-19/ wiele odnośników do badań.

 

Opierajmy się na obecnie obowiązującej wiedzy medycznej, a nie "widzi mi się kogoś" 

 

i tutaj fajnie wyjaśnione:

 

https://ec.europa.eu/poland/sites/default/files/docs/news/18_testowanie_szczepionek.pdf

 

 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW no więc dlatego opieraj się na obowiązującej wiedzy medycznej, a nie "widzi mi się czegoś" :-)

Pod linkiem, który podałeś jest wyraźnie mowa o "dotychczasowych" wynikach badań klinicznych - dotychczasowych to znaczy takich, które jeszcze trwają, bo zgodnie z linkiem wklejonym przeze mnie, zakończą się one w 2023 roku. Koniec, kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW Rozumiem, że Ty lepiej wiesz co autor miał na myśli pisząc, że "badania wciąż trwają"? :-)

Ja myślę, że autorowi chodziło po prostu o to, że... badania wciąż trwają, natomiast "monitorowanie szczepionki" to już tylko Twoja interpretacja ;)

A co do moich wypowiedzi, nigdzie nie napisałem, że są "wcale niezbadane" - to już kolejna rzecz, którą próbujesz mi przypisać, a która nijak się ma do rzeczywistości. Napisałem tylko tyle i aż tyle, że badania kliniczne nad preparatami zakończą się w 2023 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Falcon napisał:

Do tego szef Pfizera mówi otwarcie w wywiadzie telewizyjnym, że trzeba będzie się szczepić corocznie. 😃

 

Chłop się ucieszy, bo się myli. Certyfikaty już na Zachodzie ważne 6 miesięcy. Czyli co najmniej 2 razy w roku trzeba będzie przyjmować. Ciekawe co powiedzą ci po 2 dawce, jak im certyfikat zabiorą. Potem każą się szczepić 3, 4, 5 i kolejne razy. Jak nie będą chcieli, to przecież wyjdą na przeciwników szczepień. Jak dla mnie tragikomedia z prawdziwego zdarzenia. 😂 U Niemców szczepieni nie są zwolnieni z testów, więc jak się chce tam pracować, to i tak niezwykle przyjemny teścik co kilka dni. Niedługo może i codziennie, tak jak pisałem przed pracą test, bo inaczej bajo. Śmieszne, że zwolennicy tego typu ograniczeń, jeszcze nie zauważyli, że na siebie też bat kręcą. Obudzą się z ręką w nocniku, ale wtedy już będzie za późno.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, the cable guy napisał:

Śmieszne, że zwolennicy tego typu ograniczeń, jeszcze nie zauważyli, że na siebie też bat kręcą. Obudzą się z ręką w nocniku, ale wtedy już będzie za późno.

Też tego nie ogarniam. Często inteligentni ludzie tego nie rozumieją. Powiem nawet,że prości ludzie prędzej do tego wniosku dochodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markar napisał:

Poważnie? Zasczepieni muszą się testować żeby móc pracować?

Takie wieści dziś do mnie doszły. Od gościa, który w Niemczech mieszka. W Polsce się tego nie spodziewam, bo nas na to zwyczajnie nie stać. Także mnie akurat mocno dziwi przyklaskiwanie takiemu z a m o r d y z m o w i. Ci, którzy przyjęli szczepionkę, zdają się nie rozumieć, że krok po kroku, a i oni zostaną przyciśnięci. Teraz się wydają bardzo cieszyć, że ktoś bez szczepienia na SarsCov2 nie może wejść do tego samego kina. Za miesiąc mogą się denerwować, że żeby do tego samego kina wejść, to i oni będą np. musieli mieć ważny 24 h test. Tak już się dzieje w Niemczech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest prawda, że w Niemczech od zaszczepionych wymaga się testu. Może jakiś pracodawca sobie tak wymyślił, ale w prawie tego nie ma. Jest natomiast "lockdown" dla niezaszczepionych, coś jak w Austrii miesiąc temu (gdzie przeciez i tak się nie sprawdziło - ależ dziwne.... ;)).

 

"Jak wylicza CNN, osoby niezaszczepione przeciwko koronawirusowi nie będą miały wstępu do sklepów (dalej będą mogły wchodzić do sklepów spożywczych czy aptek, ogólnie: sklepów z artykułami codziennego użytku), restauracji czy miejsc kultury, takich jak galerie, kina czy teatry."

https://www.wprost.pl/swiat/10559530/niemcy-wprowadzaja-lockdown-dla-niezaszczepionych-przeciwko-covid-19.html

 

 

Co do tematu z jakiegoś pojedynczego szpitala, gdzie mieli chorować i umierać głównie zaszczepieni, to wygąda na to, że Ministerstwo Zdrowia zaczęło podawać ogólne dane i wygląda to tak:

"386 z 526 osób z COVID-19, o śmierci których poinformowano we wtorek, nie było zaszczepionych – podało Ministerstwo Zdrowia. Spośród zmarłych 140 osób, które były zaszczepione, 109 miało choroby współistniejące, a średnia ich wieku wynosiła ponad 65 lat."
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-11-30/ministerstwo-zdrowia-386-z-526-zmarlych-z-covid-19-nie-bylo-zaszczepionych/

No ale nawet takie dane oczywiście będą dawały jakiś szerszy obraz co najmniej po kilku tygodniach.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt Może i sobie pracodawcy wymyślili, tego nie wiem. Niemcy są specyficzne, bo ty niby mówisz "w prawie tego nie ma", ale tam prawo pod tym względem nie jest jednolite. Tam landy mają swoje prawa, bo to podział na innych zasadach, niż np. polskie województwa. 

Na 100% wiem, że w niektórych miejscach jak np. restauracje czy dyskoteki, działać może zasada 2g+ i tam mogą wymagać negatywnego testu od osób zaszczepionych. Kwestia czasu aż wszędzie coś takiego wprowadzą. Ciekawe jak do czegoś takiego podejdą zaszczepieni, którzy tak się cieszą z segregacji.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dvbtowiec napisał:

będziesz musiał się przeprowadzić żeby Cię obowiązkowo nie dziabnęli

Dokąd? Od kilku lat mieszkam przez większość czasu w Polsce i bardzo się z tego cieszę. Jeżeli nadal będzie tak jak jest to wielu ludzi z reżimów sanitarnych do Polski przyjedzie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...