Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-23/coraz-wiecej-dzieci-choruje-czwarta-fala-covid-19-i-wirus-rsv/

Cytat

okazało się, że syn jest zakażony COVID-19. IV fala znacznie bardziej niż poprzednie dotyka dzieci. Chorują także niemowlęta, a większość rodziców małych pacjentów jest niezaszczepiona - ostrzegają lekarze.

 

Cytat

Lekarze zwracają uwagę, że większość rodziców dzieci na tym oddziale to osoby niezaszczepione.

 

- Te mamy nie potrafiły mi odpowiedzieć, dlaczego (się nie zaszczepiły - red.). Mówią: "bo nie", "bo nie miałam czasu", "bo byłam w ciąży". A (przecież - red.) kobiety w ciąży mogą być szczepione, matki karmiące mogą być szczepione - mówi dr n. med. Barbara Hastec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Falcon napisał:

Nie dość, że celowo, to jeszcze nie za darmo. :-) 

To pomówienie. Masz na to dowody? 

 

@aandin Ja Cię nie pytałem o respiratory. Napisałeś że jest bzdurą co to opisali lekarze. Pytałem co konkretnie jest bzdurą? To że dzieci leżą na oddziale, czy to że rodzice tych dzieci są głównie niezaszczepieni? To słowa lekarzy na oddziałach. Podasz konkretną odpowiedź? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

To słowa lekarzy na oddziałach. Podasz konkretną odpowiedź? 

Konkretnie ci napisałem powyżej. Nie ma zakończonych badań klinicznych tych szczepionek. Są nadal w fazie testów i dopuszczenia warunkowego,wiec dywagacje tych badaczy nie mają z naukowego punktu widzenia żadnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że twoje guru informacyjne jest zacofane o 2 miesiące :P

Od 23 sierpnia już nie warunkowo:

https://www.rp.pl/diagnostyka-i-terapie/art18841821-koronawirus-fda-dopuszcza-bezwarunkowo-do-uzycia-szczepionke-pfizera

Ale tobie to już w zasadzie bez różnicy bo i tak nie rozumiesz na czym polega proces dopuszczenia szczepionki.

Edytowane przez marrak
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marrakW ChPL nadal nie ma nic o interakcjach szczepionki z innymi lekami ani ich wpływu na inne przewlekłe choroby czy na kobiety w ciąży.T o świadczy o tym,że badania nie zostały zakończone bo nadal nie wiadomo jakie będzie długofalowe oddziaływanie tych preparatów na zdrowie. Dlatego podpisujesz cyrograf przy szczepieniu. Chcesz to się szczep nawet codziennie. Twoja wola. Nic mi do tego ale równocześnie tacy jak ty niech się nie wtrącają w decyzje innych osób decydujących samodzielnie o swoim ciele i zdrowiu. Tylko tyle.

Edytowane przez Kirk
Używaj spacji i hamuj się ze słownictwem. (następnym razem będzie ostrzeżenie przyznane)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie może być długofalowe działanie szczepionki która zawiera w sobie jedynie cząstkę martwego wirusa, lub definicję jego kolca. Cała reszta służy konserwacji szczepionki i jest uwalniana z organizmu od razu. 

Czy sądzisz że długofalowo definicja kolca lub fragment martwego wirusa wyrządzi Ci więcej szkód niż sam wirus, z którym prędzej czy później każdy z nas się zetknie? 

Jeśli stawia się takie tezy z długofalowym oddziaływaniem, to jednak ciśną się pytania o porównanie z realnym wirusem. Tego się nie obawiasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dvbtowiec napisał:

jakie może być długofalowe działanie szczepionki która zawiera w sobie jedynie cząstkę martwego wirusa

Póki co takiej szczepionki nie ma. Dopiero w grudniu ma ruszyć produkcja Novavax w Polsce i to będzie prawdziwa i w sposób tradycyjny wyprodukowana szczepionka (mam nadzieję). Obecne preparaty genetyczne działają zupełnie inaczej. Nawet twórca Szczepionek mRNA twierdził,ze się do takich akcji jak obecnie nie nadają.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym trafem Covid stał się katalizatorem przemian dla pomysłodawców "Wielkiego Resetu". Wielu zadaje sobie pytanie - epidemia stworzyła warunki do nadchodzących przemian, czy stworzono epidemię, by te zmiany w końcu wprowadzić.

Jak czytam jaką przyszłość zaplanowali dla nas "Wielcy Tego Świata", to na głowie stają mi dęba włosy, których nie mam.

https://tygodnik.interia.pl/news-wielki-reset,nId,5598436

 

Edytowane przez K63
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 13:04, dvbtowiec napisał:

Coraz więcej krajów wymaga certyfikatów covidowych żeby wejść do budynków publicznych. Nasz rząd na razie się tego boi wprowadzać faktycznie moim zdaniem ze wzgl. politycznych, gdyż zauważyli że zdecydowana większość przeciwników szczepień jest w elektoracie PIS. Wystarczy spojrzeć na mapy statystycznie, ściana wschodnia króluje w najniższej wyszczepialności i równocześnie w liczbie zakażeń. Przypadek? Nie sądzę.

 

Chciałbyś żeby wprowadzono w Polsce?

 

W dniu 22.10.2021 o 22:34, dvbtowiec napisał:

Wpuści. Wystarczy okazać aktualny negatywny wynik testu na koszt pracownika. 

Chyba nie sądzisz że wszyscy nagle przejdą na zasiłki? :)

 

Ja sądzę, że odejdą z takiej pracy, bo ludzi zatrudnionych za najniższą nie będzie stać na testowanie. Zatrudnią się u normalnego pracodawcy.

 

W dniu 22.10.2021 o 23:03, dvbtowiec napisał:

Jeśli wejdzie taki wymóg będą się testować. Codziennie to przesada, ale 2x w tygodniu lub raz w tygodniu wykonalne. 

Są kraje które zdaje się już to robią i o dziwo skoczyła im liczba zaszczepionych :)

 

Oczywiście. Po to lobby naciska na takie zasady żeby szczepionka ładnie się sprzedawała. :D 

 

W dniu 23.10.2021 o 20:29, marrak napisał:

Widać że twoje guru informacyjne jest zacofane o 2 miesiące :P

Od 23 sierpnia już nie warunkowo:

https://www.rp.pl/diagnostyka-i-terapie/art18841821-koronawirus-fda-dopuszcza-bezwarunkowo-do-uzycia-szczepionke-pfizera

Ale tobie to już w zasadzie bez różnicy bo i tak nie rozumiesz na czym polega proces dopuszczenia szczepionki.

 

Widać, że sam jesteś zacofany, bo tej szczepionki całkowicie dla wszystkich nie dopuszczono. Nadal jest warunkowa np. dla dzieci poniżej 16 r.ż. jak i warunkowo podaje się 3 dawkę. Tylko ja to przeczytałem na stronie FDA, a nie na jakimś polskim portalu.

 

W dniu 23.10.2021 o 21:53, dvbtowiec napisał:

A jakie może być długofalowe działanie szczepionki która zawiera w sobie jedynie cząstkę martwego wirusa, lub definicję jego kolca. Cała reszta służy konserwacji szczepionki i jest uwalniana z organizmu od razu. 

Czy sądzisz że długofalowo definicja kolca lub fragment martwego wirusa wyrządzi Ci więcej szkód niż sam wirus, z którym prędzej czy później każdy z nas się zetknie? 

Jeśli stawia się takie tezy z długofalowym oddziaływaniem, to jednak ciśną się pytania o porównanie z realnym wirusem. Tego się nie obawiasz? 

 

Nagle taki znawca jesteś, że wiesz co w szczepionce jest? :D Choć nawet lekarze nie potrafią wytłumaczyć "co tam jest". 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...