Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie jestem ani ZA ani PRZECIW szczepienia, sam jestem zaszczepiony. Wymagam tylko racjonalnych posunięć rządu, np. zamykanie lasów to był czysty idiotyzm. Wirus na stadionach nie szaleje, może być po kilka tysięcy ale w szkołach...olaboga. 

Kraje skandynawskie odchodzą od restrykcji. Norwegia ogłosiła to jako zwykłą infekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zeusek napisał:

zamykanie lasów to był czysty idiotyzm

 

Oczywiście, że tak, ale weź pod uwagę fakt, że decyzje w tamtym czasie trzeba było podejmować dosłownie z dnia na dzień.  

 

Maseczki na zewnątrz też uważam za bezzasadne w szczególności, jeżeli wokół nas nie ma nikogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Beks napisał:

Maseczki na zewnątrz też uważam za bezzasadne w szczególności, jeżeli wokół nas nie ma nikogo. 

 

Tak naprawdę, nawet w pomieszczeniach zdarzają się sytuacje że na większej przestrzeni wokół nas nie ma ludzi. I per analogiam odwrotnie: na dworzu może się zdarzyć że stworzyło się większe skupisko ludzkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

O konkrety to poproś NFZ. Mnie wystarczą deklaracje lekarzy że coraz więcej młodych leży w szpitalach.

Uprzedzę równocześnie Twój kolejny błyskotliwy komentarz i napiszę że to nie mój problem że lekarzom nie wierzysz.

 

Czyli konkretnie nie wiesz, ale mi próbujesz wmówić, że coraz więcej młodych w szpitalach. Komedia... I mam cię poważnie traktować?

Widzisz, mnie nie wystarczą czyjeś deklaracje bez liczb. Po wiarę to się idzie do kościoła, a nie do lekarza. 

 

 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się chce śmiać,że młodzi ludzie są spanikowani koronawirusem.Ja mając grubo powyżej 50 lat,będąc obciążony chorobą nowotworową a to znaczy,że mój układ immunologiczny nie działa jak należy ciągle żyję.Nie stosuję żadnych idiotycznych moim zdaniem reżimów sanitarnych ani się nie szczepię warunkowo dopuszczonym preparatem.Suplementuję się witaminą C+D3+ cynk i nic mi nie ma.Sąsiedzi zaszczepienie dwoma dawkami znowu leżą w domu chorzy.tyle,że tym razem się boją do lekarza dzwonić aby nie zostać uwięzionym w domu lub co gorsza wywiezionym do mordowni kowidowej.Znam osoby,które zmarły na wiosnę i wpisano im chamsko covid w akcie zgonu.Tak się robi statystyki a gawiedź to łyka bez popicia.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec wycieczka osobista i tyle z twojej strony. Chciałem konkretów, faktów, statystyk dotyczących ludzi młodych w szpitalach, a nie "tato, a Marcin powiedział", które mi zaproponowałeś. Tyle, że Marcinem był w tym przypadku jakiś (wymyślony?) anegdotyczny lekarz. :D Co to są oficjalne wypowiedzi lekarzy? Może przytocz jakiś wywiad, podaj jakiś link. Dla mnie się liczą wypowiedzi podparte faktami i danymi, a nie czyjeś odczucia w skali jednego tygodnia w jednym szpitalu. Ileś stron temu podawałem statystyki korzyści dla młodych odnośnie szczepień i tam wyraźnie było widać, że młodym ten wirus nie zagraża i szczepienie jest dla nich bardziej ryzykowne niż zakażenie. Ty twierdzisz co innego więc czekam na jakieś dowody.  

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the cable guyGdzie Ty widzisz wycieczkę osobistą? Nazywasz moje wypowiedzi komedią i liczysz na to że tego nie skomentuję? Wolne żarty.

Co do lekarzy wybacz "znawco" lekarze w szpitalach mają średni przekrój wiekowy pacjentów. Jeśli widzą że na oddziale średnia wieku się obniża, to chyba wiedzą co mówią. Widzę że Ty na wszystkim znasz się najlepiej. 

Ja nie dysponuję statystykami. A wypowiedzi lekarzy co do wieku jest cała masa, także w sieci. Niczego Ci udowadniać nie muszę. Wierzysz w co chcesz. Od dawna w tym wątku wykazujesz się wszechwiedzą medyczną, więc nie śmiem polemizować z takim specjalistą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana poglądów miedzy biologiem medycznym dr Piotrem Witczakiem a reumatologiem Bartoszem Fiałkiem, w dzisiejszym "Gościu Wydarzeń".

Cała dyskusja - https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-05/wzrost-czwartej-fali-bartosz-fialek-i-piotr-witczak-w-gosciu-wydarzen/?ref=slider

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Co do lekarzy wybacz "znawco" lekarze w szpitalach mają średni przekrój wiekowy pacjentów. Jeśli widzą że na oddziale średnia wieku się obniża, to chyba wiedzą co mówią. Widzę że Ty na wszystkim znasz się najlepiej. 

Ja nie dysponuję statystykami. A wypowiedzi lekarzy co do wieku jest cała masa, także w sieci. Niczego Ci udowadniać nie muszę. Wierzysz w co chcesz. Od dawna w tym wątku wykazujesz się wszechwiedzą medyczną, więc nie śmiem polemizować z takim specjalistą. 

A Ci młodsi w szpitalu to z chorobami współistniejącymi, otyłością no i czy pod tlenem czy pod respiratorem. 

 

Z jednej strony tak dobrze działają szczepionki z drugiej trzeba dawać trzecią dawkę. 

 

A ile masz w szpitalach po NOP? Że prawdopodobnie więcej ludzi ma powikłania groźne po szczepieniu niż hospitalizowanego COVID

 

Nie wierz we wszystko co Ci mówią lekarze. Obczaj sobie twittera Piotra Witczaka

 

https://twitter.com/PiotrWitczak_/status/1444953862293573637

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

@the cable guyGdzie Ty widzisz wycieczkę osobistą? Nazywasz moje wypowiedzi komedią i liczysz na to że tego nie skomentuję? Wolne żarty.

Co do lekarzy wybacz "znawco" lekarze w szpitalach mają średni przekrój wiekowy pacjentów. Jeśli widzą że na oddziale średnia wieku się obniża, to chyba wiedzą co mówią. Widzę że Ty na wszystkim znasz się najlepiej. 

Ja nie dysponuję statystykami. A wypowiedzi lekarzy co do wieku jest cała masa, także w sieci. Niczego Ci udowadniać nie muszę. Wierzysz w co chcesz. Od dawna w tym wątku wykazujesz się wszechwiedzą medyczną, więc nie śmiem polemizować z takim specjalistą. 

 

Rzadko idę w kierunku wiedzy medycznej, a dosyć często podpieram się statystykami, które są dostępne w sieci i potwierdzone. Ty za to wymagasz od innych żeby brali na wiarę słowa lekarzy, bo mają konkretne literki przed nazwiskiem. Nie twierdzę, że wiem wszystko, ale próbuję dojść do sedna dzięki danym, które tutaj czasem zamieszczam i które podają też inni. Bardziej liczy się dla mnie informacja, a nie kto ją przekazuje i tym najbardziej różni się nasze podejście.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powrót masek na dworze. Niedzielski powiedział "Chcemy natomiast, żeby ludzie przypomnieli sobie i przestrzegali zasad dyscypliny społecznej, jakie stosowaliśmy wcześniej. Musimy wrócić do maseczek i egzekwowania obowiązku ich noszenia"

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-06/adam-niedzielski-musimy-wrocic-do-maseczek-i-egzekwowania-obowiazku-ich-noszenia/?ref=aside_najnowsze

 

Wiosną powszechnie twierdzono,że idiotyzmem jest zmuszanie ludzi do chodzenia w maskach na dworze.W wielu krajach nigdy tego nie było oprócz wyznaczonych stref.

 

@tyrla I co z tego?Przecież to kompletna lipa.Zrobią milion testów wyjdzie inny wynik.Niech powiedzą czy lekarze wysyłają na testy zaszczepionych.Ile w tej chwili robią cyki w PCR? 30? 40? Zależnie od tego można wykryć jakieś szczątki dowolnego wirusa przeziębieniowego u każdego.Tym bardzie,że testy PCR jak podało CDC są skalibrowane na wirusa grypy.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszczepionych nie wysyłają na testy. Brat miał oznaki a lekarz, jest Pan zaszczepiony więc nie wysyłam na testy. Czytałem też wypowiedzi innych że trzeba cudu aby się dostać na test gdy jest się zaszczepiony.

 

Niestety ale te statystyki są moim zdaniem zafałszowane.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa o przestrzeganiu obowiązku noszenia maseczek dotyczyły tu między innymi sklepów czy środków komunikacji miejskiej, a tam faktycznie latem bardzo się rozluźniło w tej kwestii. Natomiast nie padło nic o tym, aby wracano do przepisu o obowiązku noszenia na zewnątrz, tak jak nic nie mówiono o tym, by przywracano obostrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zeusek napisał:

Zaszczepionych nie wysyłają na testy. Brat miał oznaki a lekarz, jest Pan zaszczepiony więc nie wysyłam na testy. Czytałem też wypowiedzi innych że trzeba cudu aby się dostać na test gdy jest się zaszczepiony.

 

Niestety ale te statystyki są moim zdaniem zafałszowane.

Pisałem o tym kilka dni temu. Komentarze tego typu pojawiały się już wcześniej. "Grypa powróciła" właśnie po to żeby uwiarygodnić szczepienia, a zakażenie i tak większość przejdzie co najwyżej z objawami pospolitego przeziębienia. 

Nie mogę się doczekać kolejnych tekstów w stylu "pandemia niezaszczepionych". xD 

1 godzinę temu, aandin napisał:

Ależ obowiązek noszenia masek w pomieszczeniach zamkniętych i w komunikacji istniał cały czas, więc logiczne jest, że nie można przywrócić czegoś co już obowiązuje..

To jak z piciem w miejscu publicznym. ;) Dopóki nie złapią to też może się komuś wydawać, że wolno. Ludzie zapomnieli, że głupie przepisy pozostały, a teraz wystarczy tylko wysłać informację do służb żeby egzekwować i mandaciki się posypią. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...