Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Rasheed napisał:

 

Ten bilionowy dług był już przed pandemią. Pandemia ten dług powiększy do 1,5 bln. Dług się powiększał nawet w latach tłustych gdy zamiast myśleć o nadwyżce budżetowej, to rząd rozdawał pożyczone pieniądze na lewo i prawo. Oczywiście pandemia tę sytuację pogorszyła ale wiadomo było, że po latach hossy pojawi się jakiś kryzys. A to, że gdzie indziej też mają dług ? Czy jeśli będę miał kilka kredytów, których nie potrafię spłacić to pomoże mi to coś, że sąsiad jest podobnie rozrzutny ?

 

Co to znaczy, że on się nie zgodzi ? A to prezydent może decydować w sprawie obostrzeń dotyczących pandemii ? Określenie państwo z kartonu jest zbyt łagodne. Jesteśmy państwem z cieniutkiego, rozpadającego się papieru.

Mniej netflixa więcej wiadomości to może zrozumiesz że tak jak nie gorzej jest wszędzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, umek napisał:

Mniej netflixa więcej wiadomości to może zrozumiesz że tak jak nie gorzej jest wszędzie:)

 

Jak będę oglądał "Wiadomości" to pomyslę, że mamy same nadwyżki budżetowe :D W czasach hossy w ostatnich latach nie wszyscy się zadłużali. Nadwyżkę miały m.in. Czechy i to corocznie od 2016 roku. W roku 2018 połowa krajów UE miała nadwyżkę, m.in Litwa czy Grecja. Oczywiście pandemia to zmieniła i wszyscy się zadłużają ale to sytuacja normalna w czasach katastrofy.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

W związku z niespójnością i brakiem wiarygodności danych prezentowanych przez MZ (większość modeli, które dotychczas się sprawdzały prognozowały taki stan epidemii jaki mamy dzisiaj dopiero w styczniu) część osób i instytutów tworzących w Polsce modele i prognozy epidemii rezygnują z tworzenia swoich prognoz -> http://www.fizykwyjasnia.pl/na-biezaco/zawieszenie-prognoz-sytuacji-epidemicznej-przedstawienie-dzialan-innych-osrodkow/

 

Podczas, gdy minister Niedzielski wczoraj mówił, żeby nie przywiązywać uwagi do wczorajszego niskiego wyniku (sam chyba nie dowierzał), premier chwalił się ponownie, że...WYGRYWAMY z epidemią -> https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-w-polsce-premier-mateusz-morawiecki-wygrywamy-z-,nId,4887048

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK już tych testów nie traktują poważnie...przyznali że są niewiarygodne..Portugalia to samo..a wy sie zastanawiajcie czy wam podają prawdziwe liczby skoro już setki tysięcy ludzi siedziało na kwarantannach bezpodstawnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już używają innych testów ( wystarczy poczytać zamiast błyszczeć) i przestali uznawać wyniki za wiarygodne...nawet w domach starców.

 

No ale to temat na dłuższą rozmowę..

 

@Kiler w UK najwięcej zakażeń pochodzi ..z supermarketów...ludzie nie myją rąk,,dotykają wszystkiego co popadnie..maseczki nie mają żadnego tu znaczenia..( co zostało udowodnione przez uniwersytet w Oxfordzie)

Potem są szkoły..

Tyle że w UK szkoły pracują nonstop a nie jak w Polsce odstawiono szopkę i je zamknięto..

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, umek napisał:

Tyle że w UK szkoły pracują nonstop a nie jak w Polsce odstawiono szopkę i je zamknięto..

 

Dokładnie jak to nazwałeś to szopka co zrobiono w Polsce. Szkól nie zamknięto też m.in. we Francji, Hiszpanii, Niemczech czy we Włoszech. I jakoś mają tam niższą liczbę zakażonych niż w Polsce.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szkół... Nie wiem jaki jest poziom tego w skali kraju, ale mogę napisać jak jest u mnie w malutkiej gminie. W mojej miejscowości (szkoła z klasami I-III mająca 30-40 uczniów) w szkole były 2 przypadki COVID-19 wśród dzieci i chorował jeden nauczyciel (wczoraj wrócił). W gminie chorowało kilku nauczycieli. 

 

Co do głosów typu "a Francja to", "a UK tamto" (weźcie jeszcze o Szwecji) to niektórzy z Was są moim zdaniem mocno chyba zakompleksieni. Co Was obchodzi to co robią inni? Już widzę jak Francuzi żyją Polską jak jak Wy Francją...

 

Spadła w Polsce liczba zakażeń? Spadła. Powie Wam też każdy lekarz POZ, że liczba osób zgłaszających się z objawami też spadła. I chyba to jest najważniejsze. A jak ktoś wyjedzie zaraz z manipulacjami wynikami, to niech przedstawi dowody. Inaczej będą to dla mnie głupoty pokroju cenzurowanych wpisów Trumpa na Twitterze. Może i jest bałagan, ale daleko temu jeszcze do zorganizowanego i celowego procederu.

 

Dobre są te oznaczania moich wpisów - tak szybko, że nawet chyba bez czytania :)

 

Oj tak, to z pewnością zmieni świat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obchodzi co robią inni że polskie dzieci zostaną ( na czym w końcu władzy może zależeć) zwykłymi [beep]ami...

 

U moich dzieci raz klasę wysłano do domu na dwa tygodnie..u syna wysłano dzieci...nadal wszystko funkcjonuje...

 

Szkoły powinny być otwarte bo bez wykształcenia nie ma przyszłości...no ale w końcu sprowadzi się Ukraińskie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, umek napisał:

To obchodzi co robią inni że polskie dzieci zostaną ( na czym w końcu władzy może zależeć) zwykłymi [beep]ami...

 

Dodatkowo przykuwany dzieci do komputerów do popołudnia, choć już wcześniej specjaliści mówili, że dzieci spędzają za dużo czasu przed ekranami. No i kwestie społeczne, dzieci stają się wyizolowane, zdziczeją w samotności w domach. A przed wyjsciem z domu pojawią się lęki. Szkoła jednak uczy też pewnych zachowań w grupie, społeczeństwie. Specjaliści mówili o tym wszystkim gdy sprzeciwiali się zdalnemu nauczaniu. Pomyślał też ktoś o dzieciach dotkniętych przemocą domową ? No i na końcu sprawa opieki nad dziećmi ale to już w ogóle kogo interesuje. Niech się rodzice i pracodawcy martwią. Takie zdalne można zrobić na powiedzmy 2-3 tygodnie jednorazowo a nie tak jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 % racji..

Widziałem co się działo z moimi dziećmi i jak zachowują się dziś gdy chodzą do szkoły..szaleństwo i za to PiS powinien odejść w niepamięć.

 

Zwyczajnie olali najmłodszych obywateli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby władzy zależało na ogłupianiu dzieci, to by zostawiła gimnazja :)

 

Ja mam dwójkę dzieci na zdalnym i radzimy sobie świetnie, choć oczywiście tradycyjnej szkoły to nie zastąpi. Ale nie chodzi mi o wiedzę, bardziej o czynniki psychologiczne i społeczne.

 

Pod względem wiedzy uważam, że dzieci z moją i żony pomocą przyswajają jej nawet więcej. Drukuję im dodatkowe zadania nawet, bo mają więcej dnia i mają czas na pochylenie się nad nimi. Wiele zależy więc od rodziców. Jak ktoś szkołę traktuje jak przechowalnię dzieci, żeby móc iść do pracy lub mieć święty spokój w domu za dnia, to pewnie zdalne nauczanie nie leży. Ale powiem tak - da się. Tylko niech rodzice też od siebie coś zaoferują.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zadowolony, co pisałem wiele razy. Twierdzę jednak, że pod względem zdobywania wiedzy dziecko nie musi tracić, a nawet przeciwnie - może zyskać. Odeszło wiele głupot, dzięki czemu można skupić się na najważniejszych przedmiotach. Reasumując - wiele zależy od rodziców. Jak pomogą dziecku i będą z nim pracować, to spokojnie się da. A jeśli nie (bo np. dobrowolne nadgodziny ważniejsze), to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzaj. Mówisz jakby zdalne nauczanie miało trwać 5 lat :) Jesteśmy w takiej sytuacji, że każdy musi coś dać od siebie. Nie rozumiem postawy roszczeniowej. Zwłaszcza jeśli chodzi o tak ważną rzecz jak dobro dzieci i ich edukacja. "Nic nie będę robił, bo od tego są szkoły".

Dodam jednak, że najmłodsze dziecko - przedszkolaka - wożę do szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...