Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek11:)

Ja dziś wybrałem się na zakupy i z okazji Black Friday w sklepach dawno nie widziałem takiego szału. Ludzie oczywiście dystans zachowywali dziś rzadko przepychając się po przeceniane produkty, maseczki pod nosem w modzie.

 

Jeśli tak będzie wyglądała świąteczna gorączka to po świętach kolejne zamknięcie nas czeka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poco się narażać?Przez Internet  z okazji Black Friday też można skorzystać  z niezłych promocji,  a czasami jest taniej niż na miejscu.. 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2020 o 19:44, Sebek00 napisał:

Sorry ale w tym artykule nie ma odpowiedzi. MZ twierdzi że sytuacja się poprawia, a lekarze że część ludzi się poprostu boi. Kto ma racje? 

Bardziej istotne jest, ile z tych testów to są "nowe" przypadki.

Bo na te 45k dzisiejszych testów to nie są tylko nowe zlecenia z POZ. (chyba raczej nie)

Nie wiem jak są raportowane przypadki osób zakażonych a mających ponownie robione testy. Ktoś wie???

 

Od dłuższego czasu praktycznie nie robi się ponownie testów. Izolacja, brak objawów i "zdrowy" bez testu. Te wytyczne zostały przyjęte i obowiązują. Więc ponowne testy nie mają w ogóle znaczenia dla tej statystyki.

 

9 godzin temu, marrak napisał:

Ciekawe czy tak jak wiosną trąbili jak to źle na zachodzie sobie radzą z pandemią teraz trąbią jak źle sobie radzi Polska i że np właśnie dogoniliśmy Niemcy w ilości zarażeń i w ilości śmierci? I to nie w przeliczeniu na 1mln mieszkańców tylko bezwzględnie! Bo w przeliczeniu na 1mln to już doganiamy Włochy czy UK a Niemcy zostawiliśmy daleko w tyle.

 

 

Fajnie, ale czy Niemcy czasem sobie nie lawirują z tymi liczbami? Czy oni nie podają tylko tych "na Covid", a ze współistniejącymi to nie są u nich ofiarami chińskiego wirusa? Tak było w marcu. Nie sądzę żeby zmienili. Przy takim liczeniu byśmy jednak wypadli od nich dużo lepiej. Przynajmniej w teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, the cable guy napisał:

 

Od dłuższego czasu praktycznie nie robi się ponownie testów. Izolacja, brak objawów i "zdrowy" bez testu. Te wytyczne zostały przyjęte i obowiązują. Więc ponowne testy nie mają w ogóle znaczenia dla tej statystyki.

Robi się ponowne testy, u żony w szpitalu tak jak pisałem 2 negatywne testy i dopiero wychodzisz do domu. Tak samo pewnie przy planowych przyjęciach do szpitala na jakiś zabieg też test jest robiony. Kwestia tylko jaka to jest skala tych testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, the cable guy napisał:

Fajnie, ale czy Niemcy czasem sobie nie lawirują z tymi liczbami? Czy oni nie podają tylko tych "na Covid", a ze współistniejącymi to nie są u nich ofiarami chińskiego wirusa? Tak było w marcu. Nie sądzę żeby zmienili. Przy takim liczeniu byśmy jednak wypadli od nich dużo lepiej. Przynajmniej w teorii.

Teoria niczym nie poparta, czysta propaganda wielokrotnie dementowana np. tutaj:

https://www.euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/koronawirus-dlaczego-w-niemczech-jest-tak-niska-smiertelnosc/

Cytat

Dementowane są natomiast informacje jakoby w Niemczech do ofiar pandemii nie zaliczano osób, które cierpią na tzw. choroby współistniejące (np. oddechowe czy kardiologiczne). Ludzie z takimi schorzeniami są najbardziej narażeni na ciężki stan i śmierć w wyniku Covid-19. Rzecznika prasowa Instytutu Roberta Kocha zaprzeczyła jednak, aby w takiej sytuacji jako przyczynę zgonu wpisywano „niewydolność krążeniowo-oddechową”, co poprawiałoby oficjalne statystyki śmiertelności w przypadku infekcji SARS-CoV-2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebek00 napisał:

Robi się ponowne testy, u żony w szpitalu tak jak pisałem 2 negatywne testy i dopiero wychodzisz do domu. Tak samo pewnie przy planowych przyjęciach do szpitala na jakiś zabieg też test jest robiony. Kwestia tylko jaka to jest skala tych testów.

To ci napisałem, że skala taka, że statystycznie nie ma znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebek00 napisał:

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Masz jakieś dane ? Czy tylko tak Ci się wydaje.

Na postawie danych, które podawano przed i po zmianie zasad kwarantanny. Tylko to był czas, że jeszcze mieliśmy statystyki z podziałem np. na osoby ponownie testowane. Podawano też wiek osób zmarłych i miejscowość. Te czasy nie wrócą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Falcon napisał:

Pytam Was dlaczego Waszym zdaniem mają oszukiwać, on mi nie odpowie na to.

A tak w ogóle to chcielibyście tego zamknięcia (którego rzekomo uniknęłiśmy bo oszukali w raportach), czy nie, bo mam wrażenie, że sami nie wiecie czego chcecie. Tak źle, tak niedobrze.

W pierwszym zdaniu pytasz po co mieli by niby oszukiwać, a w drugim sam sobie po części odpowiadasz.

Właśnie chociażby po to aby nie wprowadzić narodowej kwarantanny.  I jeśli faktycznie trochę po naciągali statystyki żeby nie było lockdown to jedna z  Ich lepszych decyzji.

 

The cable guy

Nigdy nie spotkałem się aby były podawane raporty liczby ponownych testów. Ale to nie jest w sumie tak istotne na tą chwile. Choć mam nadzieję że prowadzą jakieś statystyki i po pandemii ktoś to uporzadkuje i będą znane bardziej szczegółowe dane ( kto, gdzie i dlaczego się zaraził  ).

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 06:16, Sebek00 napisał:

The cable guy

Nigdy nie spotkałem się aby były podawane raporty liczby ponownych testów. Ale to nie jest w sumie tak istotne na tą chwile. Choć mam nadzieję że prowadzą jakieś statystyki i po pandemii ktoś to uporzadkuje i będą znane bardziej szczegółowe dane ( kto, gdzie i dlaczego się zaraził  ).

Może nie śledziłeś tego tak jak ja. Były podawane dane jako liczba testów i liczba ponownie testowanych. Tylko wtedy trzeba było mieć negatywny test żeby zakończyć izolację. Na tej podstawie uznawano kogoś za wyzdrowiałego. 

 

Normalne, że będzie spadać liczba hospitalizacji. Tak samo jak liczba zgonów po liczbach maksymalnych. Tak działa ten wirus. W końcu zabraknie ludzi w domach opieki, chorych i genetycznie uwarunkowanych. My tylko udajemy, że nie jest "kto umrze, ten umrze", a tak właśnie jest. Tylko jeszcze dodajemy zgony z zaniedbań jak np. ostatnio tej 15-latki, która nie doczekała się karetki albo wcześniej młodej kobiety w ciąży wożonej od szpitala do szpitala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, the cable guy napisał:

 

Normalne, że będzie spadać liczba hospitalizacji. Tak samo jak liczba zgonów po liczbach maksymalnych. Tak działa ten wirus. W końcu zabraknie ludzi w domach opieki, chorych i genetycznie uwarunkowanych.

 

Do tego w ostatnich 2 miesiącach mogło zachorować ok 6 mln ludzi, którzy teraz nie beda już przez kilka miesięcy roznosić wirusa. No i mamy cały czas mini lockdown, który też zmniejszył zachorowania a efekcie hospitalizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rasheed napisał:

 

Do tego w ostatnich 2 miesiącach mogło zachorować ok 6 mln ludzi, którzy teraz nie beda już przez kilka miesięcy roznosić wirusa. No i mamy cały czas mini lockdown, który też zmniejszył zachorowania a efekcie hospitalizacje.

Może nie tylko przez kilka miesięcy, ale dużo dłużej. Tak naprawdę przecież powinno być więcej przypadków ponownych zakażeń, a te są marginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...