Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Narracja o stablizacji itd wskazuje, że raczej nie przedłużą. To też ostatni moment, żeby jeszcze zarówno przedsiębiorcy jak i kraj z podatków, które odprowadzą coś zarobił w tym roku.

W grudniu będzie mniej testów bo święta itd i pewnie znów wirus "w odwrocie", a potem znów zaczną zamykać ;).

 

W Hiszpanii minimalnie spadło z 19-20 do 14-15 tysięcy przypadków i właśnie ponownie otwierają się restauracje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Najbardziej realny scenariusz to szczepionka gdzieś na początku lata.

 

Obostrzenia pewnie poluzują minimalnie np. otwarcie sklepów meblowych czy niektórych sklepów w galeriach. Na nic większego raczej nie można liczyć sądząc po słowach ministra Niedzielskiego. Szkoły raczej do końca tego roku zdalnie.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma nad czym zastanawiać. Wszystko jest pisane na kolanie.

Co do szczepionki, pytanie która się pokaże i w jakiej liczbie. Jeśli ta pierwsza co wymaga chłodzenia w -80 stopniach i 2 dawek, to przy założeniu że zbudujemy chłodnie na czas, zaszczepi się maksymalnie 1/3 społeczeństwa.

Jak się te szczepienia będą odbywać, skoro bez chłodni szczepionka traci właściwości przy jak zakładam maksymalnie kilku chłodniach w całym kraju, a nie w każdej przychodni, czy szpitalu, tego sobie nie wyobrażam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.money.pl/gospodarka/duze-zaskoczenie-poznali-plany-rzadu-od-grudnia-spore-zmiany-w-obostrzeniach-6577374777715488a.html

Część krajów europejskich wprowadziła lub ma wprowadzić lockdown a tymczasem będą odmrażac gospodarkę by znowu za jakiś czas ją zamrozić..Eksperyment trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam jak można niektórym dogodzić. Niektórzy po prostu zawsze będą krytykować rząd i w sumie naprawdę trudno mi uwierzyć w to, jak można aż tak mocno patrzeć tylko jednym okiem, bez względu na poglądy (niektórzy patrzą nawet na przemian - raz lewym, raz prawy,, w zależności od okoliczności). 

 

Jak w marcu mieliśmy, jako jedni z pierwszych, twardy lockdown, wielu tu obecnych również dzisiaj pisało o Szwecji. Szwecja, Szwecja, Szwecja, ...

 

Przyszła jesień i zaczęła się krytyka, że czemu nic nie zamykają, na co czekają, byli zajęci latem sobą, tragedia i masakra.

 

Zamknęli potem jakąś tam pierwszą część to był krzyk, że za mało, nic nie da.

 

Zamknęli więcej, to od razu krytyka, że rząd zabrał się za gospodarkę i że to z nią walczy, zamiast z wirusem.

 

Teraz są plany stopniowego odmrażania i znowu jęk, że za szybko.

 

Ręce i nogi mi opadają jak to czytam... Czy nie uważacie, że jednak to trochę komiczne już jest u co niektórych? :) Oczywiście mam tu na myśli tych "jednoocznych", którzy zmieniają zdanie w zależności od zmieniających się okoliczności, żeby ogólna "narracja" zawsze była taka sama.

5 godzin temu, Beks napisał:

Ja się zastanawiam dlaczego zamknęli sklepy z meblami? Czym się różni od marketu budowlanego? 

5eafd63c01c27_o_original.jpg

5eafd63c42ac7_o.jpg?1588742078

5eb154028e12a_o_full.jpg

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaszek napisał:

Ja się zastanawiam jak można niektórym dogodzić. Niektórzy po prostu zawsze będą krytykować rząd i w sumie naprawdę trudno mi uwierzyć w to, jak można aż tak mocno patrzeć tylko jednym okiem, bez względu na poglądy (niektórzy patrzą nawet na przemian - raz lewym, raz prawy,, w zależności od okoliczności). 

 

Jak w marcu mieliśmy, jako jedni z pierwszych, twardy lockdown, wielu tu obecnych również dzisiaj pisało o Szwecji. Szwecja, Szwecja, Szwecja, ...

 

Przyszła jesień i zaczęła się krytyka, że czemu nic nie zamykają, na co czekają, byli zajęci latem sobą, tragedia i masakra.

 

Zamknęli potem jakąś tam pierwszą część to był krzyk, że za mało, nic nie da.

 

Zamknęli więcej, to od razu krytyka, że rząd zabrał się za gospodarkę i że to z nią walczy, zamiast z wirusem.

 

Teraz są plany stopniowego odmrażania i znowu jęk, że za szybko.

 

Ręce i nogi mi opadają jak to czytam... Czy nie uważacie, że jednak to trochę komiczne już jest u co niektórych? :) Oczywiście mam tu na myśli tych "jednoocznych", którzy zmieniają zdanie w zależności od zmieniających się okoliczności, żeby ogólna "narracja" zawsze była taka sama.

5eafd63c01c27_o_original.jpg

5eafd63c42ac7_o.jpg?1588742078

5eb154028e12a_o_full.jpg

 

 

 

 Business Insider Polska

WIADOMOŚCI

 

"Większe restrykcje po świętach? Rząd przedstawi plan do lutego

Business Insider Polska, PAP

dzisiaj 16:47

 

W piątek lub na początku przyszłego tygodnia rząd przedstawi informację na temat organizacji życia gospodarczego w najbliższych miesiącach, w tym na jakich zasadach będą mogły funkcjonować zamrożone obecnie branże – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Wicepremier Jarosław Gowin dodał, że przedstawiony ma zostać też plan dotyczący czasowego zwiększania obostrzeń w okresie poświątecznym.

 

Na Radzie Dialogu Społecznego premier ocenił, że epidemia się stabilizuje, ale nie jest jeszcze opanowana

 

Rząd spodziewa się, że w czasie świąt i w okresie przedświątecznych zakupów skala zakażeń wzrośnie

 

W piątek lub po weekendzie ma przestawić szczegółowy plan na grudzień, styczeń i luty

Dwa dni temu minister zdrowia zastrzegł, że do końca listopada znoszenia obecnych obostrzeń na pewno nie będzie

Wygląda na to, że najpierw w grudniu możemy się spodziewać luzowania restrykcji, a następnie po Świętach Bożego Narodzenia czasowego powrotu obostrzeń..."

 

Zatem realny scenariusz jest taki, że wracam do pracy po 29 listopada...a potem po Świętach w zależności jaki pomysł , plan będzie miał rząd nie wiem czy będę mógł normalnie pracować ...z resztą krytyka rządu kolego @jaszek jest uzasadniona , na wiosnę i teraz jak dodano dosłownie  w ostatniej chwili  zapis  o czasowym zamrożeniu branży w której pracuję.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...