Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, the cable guy napisał:

Nie trzeba zmowy wszystkich krajów. :D Wystarczy przecież dać badziewne testy, które będą wykrywać praktycznie wszystkie rodzaje zakażeń, a wynik, że to niby SARSCoV2. Tyle i tylko tyle. 

Ja miałem test robiony 2 razy, żona 3 razy plus wczoraj test z krwi na przeciwciała.... za każdym razem wynik ujemny. Za mała ilość testów aby podważyć teorie spiskowe na temat złych testów... poprostu jesteśmy chyba szczęściarzami póki co.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak jeszcze bodaj 2-3 tygodnie temu Kaczyński w wywiadzie mówił, że nie zgadza się na lockdown. Jak widać mówił tak pod publikę a prawdziwe zdanie wyraża przy współpracownikach.

 

Najlepsza jest wypowiedź Gowina "lockdown zadłuży Polskę na pokolenia, a i tak nie uratuje to służby zdrowia". Szkoda, że publicznie nie ma odwagi by to powiedzieć.

 

U mnie w pracy też testy wychodzily wiarygodnie. Przetestowanych w różnych labo ponad 30 osób i covid wyszedł dodatni tylko u objawowych.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmienić podejście i przestać walczyć z wirusem. Śmiertelność ok 1,2 %, nawet niech będzie max 2 %. Przez kolejny rok się nasze organizmy przyzwyczają i tyle.

 

Na początku września bieżącego roku było tzw. Winobranie - dni miasta Zielonej Góry. Mnóstwo ludzi na ulicach bez maseczek i zagęszczone. Ja się pytam gdzie Ci chorzy? Gdzie te trupy - przez miesiąc czasu praktycznie nic się nie działo.

 

Władza (ale nie PiS, PO, KO itp. itd.) wykorzystuje sezon zachorowań (wiosna i jesień) dla własnych celów i tyle.

 

Niestety wiele faktów potwierdza, że wirus jest celowo wykorzystany do wprowadzania nowego porządku. Praktycznie wszystkie kraje zadłużają się na potęgę. Nigdy nie będą spłacone te kredyty banksterom. W każdej chwili mogą zrobić co chcą.

Wprowadzą plan umorzenia długów - czyli masz mieć czipa; jak podskoczysz nie istniejesz - nic nie kupisz i masz kasowany cały majątek itd.

Nie muszę się dalej rozpisywać. Wszystko znajdziecie w sieci (oczywiście używając rozumu... bo przecież wirus istnieje naprawdę).

 

Polecam przeczytać jeden art. na niebezpiecznik.pl na temat analityki danych - oni wiedzą o nas więcej niż nam się wydaje.

 

A ludzie niech się dalej spalają w protestach jedni przeciw drugim...

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, DanielK napisał:

Niestety wiele faktów potwierdza, że wirus jest celowo wykorzystany do wprowadzania nowego porządku. Praktycznie wszystkie kraje zadłużają się na potęgę. 

 

Poczytaj sobie o finansach publicznych różnych krajów a dowiesz się, że niemal wszyscy zadłużają się od dawna. Do tego nie był potrzebny wirus. Zobacz jaki dług mają USA, bez wirusa.

W jaki sposób ci banksterzy (z jakiego banku, kraju ?) weszli w posiadanie tego wirusa i go wypuścili ? Wiesz jaka to operacja ? Ilu ludzi musi być do tego zaangażowana ? I żadne służby o tym nie wiedziały ? Myśl realistycznie, nie wierz w bajki.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądam filmy science fiction, w kilka fikcji scenarzystów jestem w stanie uwierzyć.

To że powiedzmy Chińczycy wypuścili wirusa specjalnie czy przypadkowo ( w sumie nie ma znaczenia ) nie jest to coś w co trudno uwierzyć raczej trudniej udowodnić. 

Ale sorry to, że jakaś nieokreślona grupka ludzi na świecie, zmanipulowała, okłamała, ma jakieś "haki" ( nie wiem co jeszcze mogła by mieć  ) i przede wszystkim ma wpływ na władze praktycznie całego świata od USA po Rosję, Iran i Chiny itd. Niestety dla mnie to abstrakcja.

 

A to, że teraz niektórzy w danym kraju wykorzystują koronawirusa dla własnych korzyści to nie spisek tylko cynizm tych firm czy ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Falcon napisał:

Jasne, wiekszej bzdury nie słyszałem.

Na własne oczy widziałem bo byłem w Czechach na wakacjach 10 dni, więc nie wiem o jakiej bzdurze piszesz. Nie było przez całe wakacje nakazu noszenia maseczek u nich, dopiero ok 10 września wprowadzili ponownie gdy już lawinowo zaczął się przyrost zakażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Falcon napisał:

A w Polsce był nakaz? Byłem nad morzem i nie widziałem żadnych masek.

Nie wiem jak było nad morzem bo nie byłem.

Ale chyba w sklepach czy miejscach gdzie ludzie się tłoczyli to większość jednak miała te maseczki. W Czechach nigdzie. To jednak spora różnica co oczywiście nie oznacza że maseczki to jedyny powód rozwoju epidemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

38 minut temu, marrak napisał:

W Czechach całe wakacje chodzili wszędzie bez maseczek. W sklepie można było odróżnić po tym Polaka i Czecha :D i teraz mają efekty.

 

Wiem, spędziłem tam sporo czasu w wakacje i bylo bardzo przyjemnie. Rzeczywiście było totalne rozprężenie, bez maseczek w sklepach, "ekranów" z plexi itd.

Efekty mają identyczne jak my, tylko po prostu 3 tygodnie temu zdecydowali się na lockdown, u nas jest stanie w rozkroku.

A no i premier Czech przeprosił za błędy w walce z epidemią. To jest inna, dwie klasy lepsza kultura polityczna.

 

@Falcon gadasz, żeby gadać. Nikt temu co napisała Wyborcza jakoś na razie nie zaprzeczył ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszędzie gdzie jest ostry wzrost zakażeń rządzą klakierzy, tak?
W Czechach to rządzący mają przegibane w takim razie, totalne zamknięcie, a oni dziś rekord zakażeń, klakierzy lepsi od naszych?
Gość odpowiedzialny za służbę zdrowia w Warszawie wyjeżdża sobie do Grecji na wakacje bo  chce być lepszym klakierem?

Mi chodzi o to, że nie ma żadnego pomysłu na walkę z pandemia i nikogo kto miałby jaja, żeby ten stan rzeczy zmienić. W innych krajach jest jakaś dyskusja, propozycje, spory. Ja nie twierdze, że wszędzie są super pomysły tylko u nas beznadziejne, ale jest podjęta próba. We Włoszech wprowadzili 3 strefy, w każdej inne obostrzenia. U nas [beep]ykneli strefę czerwona na cała Polskę i jest super, a w niektórych powiatach zero zakażeń albo kilka. Jakieś genialne pomysły godzin dla seniora, gdzie sklepy są puste i tracą kasę. Zamykają kina, teatry, gdzie jest małe obłożenie, ale przynajmniej jakiś przychód. Zamknijmy hotele, bo przecież takie tłumy tam są, że hej... Pozamykajmy restauracje z dnia na dzień, bo przecież ciężko dać kilka dni na sprzedaż tego co się pozamawiało. U nas nie ma strategii i myślenia i tyle.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te diagramy, kolorowe strefy, piramidy z gradacją obostrzeń to wyłącznie zabiegi socjotechniczne. Rząd przyjął taktykę zastraszania ludu, dlatego gdy statystyki pokazują, że to nie działa to wprowadzają nielogiczne zakazy i obostrzenia. Nie ma żadnej strategii i wymyśla się coś na poczekaniu. A lud coraz bardziej to irytuje.

Poza tym w wielu krajach występują niemal idealne schematy konstrukcji obostrzeń (maseczki, ograniczenia zgromadzeń itp.) i jakoś słabo to działa.

Szwecja bez obostrzeń ma podobne statystyki jak inne. Covid ogrywa wszystkich.

Zbliżamy się do momentu, kiedy jednak ktoś powie, że trzeba się przyzwyczaić i tyle - ktoś umrze, zdecydowana większość przeżyje.

Rzecznik rządu mówi o walce o wydolność systemu służby zdrowia - czytaj: liczy się covid i nic więcej. Tylko to nic więcej to jest dopiero tragedia

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Falcon napisał:

Czyli wszędzie gdzie jest ostry wzrost zakażeń rządzą klakierzy, tak?

Szkoda że tak płytko myślisz. W innych krajach przedsiębiorcy nie są zaskakiwani z dnia na dzień i mają duże osłony. U nas restauratorzy mający pełne lodówki, dziś dowiadują się że jutro zamykają. Towarem można nakarmić chyba tylko kota. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...