Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie chcę myśleć, co się teraz dzieje w dużych miastach na cmentarzach, wystarczy że widzę, co się dzieje u mnie, w małym miasteczku. 

Godzinę temu, Rasheed napisał:

Czyli w sumie to poza cmentarzami żadnych nowych obostrzeń nie ma bo pracownicy publiczni i tak już często korzystali ze zdalnego.

No jednak większość urzędów pracowała normalnie a trochę w Polsce ich mamy, ja zdecydowanie wolałem prace stacjonarną, zbyt wiele dokumentów mamy wyłącznie w wersji papierowej żeby praca zdalna była komfortowa a przez cały dzień mam kontakt z raptem kilkoma osobami, spore utrudnienie.

 

Ciekawe czy naczelnik wjedzie sobie na cmentarz, jak wiemy dla niego nie ma znaczenia czy są zamknięte :)

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bugmenot napisał:

 

A jeszcze jeśli chodzi o gospodarkę:

" Trzeci kwartał roku przyniósł rekordową liczbę niewypłacalności polskich firm. Łączna liczba bankructw odnotowanych od stycznia jest najwyższa od dekady. "

https://www.rp.pl/Biznes/310309926-Rekord-bankructw-w-Polsce-Od-10-lat-nie-bylo-tak-zle.html

Noo faktycznie.... Informacja ,,godna cytowania". Pewnie nikt się nie spodziewał takiej sytuacji.

Ciekawe kto zapłacił firmie Euler Hermes za ten raport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno minąłem jeden z cmentarzy (dość duży). Trwa na niego wręcz szturm. Korki, tłumy, większe niż na ulicznych manifestacjach. Jak można... Przez tydzień apelować o rozłożenie wizyt na cmentarzach w czasie i obiecywać, że cmentarze pozostaną otwarte, a potem nagle, "za pięć dwunasta", ogłosić, że już od jutra będą jednak zamknięte... To już naprawdę nie ma co opadać...

1 godzinę temu, Sebek00 napisał:

była 2 tyg wcześniej na jakimś turnusie rehabilitacyjnym w Polsce

Tego typu wydarzenia to proszenie się o problemy.

 

Moja koleżanka dzisiaj dowiedziała się, że ma SARS-CoV-2. I to ciekawe, bo jeszcze w środę była na proteście. Wczoraj usuwała z FB swoje zdjęcia z tego wydarzenia, sądząc, że internet zapomni...

 

Co, na Boga, jest z ludźmi nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszek

Koleżanka mojej żony nie pojechała dla "zabawy" do jakiegoś tam sanatarium, tylko faktycznie ma jakieś dolegliwości. 

To ja poleciałem do Turcji jakby dla "zabawy". A podałem ten przykład aby udowodnić, że zarazić można się wszędzie. Wirus nie wybiera.

Jaszek

Koleżanka mojej żony nie pojechała dla "zabawy" do jakiegoś tam sanatarium, tylko faktycznie ma jakieś dolegliwości. 

To ja poleciałem do Turcji jakby dla "zabawy". A podałem ten przykład aby udowodnić, że zarazić można się wszędzie. Wirus nie wybiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebek00 napisał:

Koleżanka mojej żony nie pojechała dla "zabawy" do jakiegoś tam sanatarium, tylko faktycznie ma jakieś dolegliwości. 

Domyślam się. Tym niemniej nadal uważam, że nie jest to dobry moment, a Twoja koleżanka jest tego doskonałym przykładem. Nie licząc spraw nagłych i groźnych dla zdrowia i życia lepiej trzymać się od takich miejsc z daleka teraz. Chyba, że to była jakaś nagła i poważna sprawa, aczkolwiek turnus rehabilitacyjny jakoś mi się z tym nie kojarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał:

Skandaliczna decyzja. Natomiast jak czytam jsk to cmentarze są niebezpieczne, ale wielotysięczny wirc jest ok to odechciewa się jakiejkolwiek rozmowy. 

Wielotysięczne tłumy są teraz na cmentarzach. Naprawdę zgroza. Wszyscy rzucili się naraz. Choć decyzja o nagłym zamknięciu cmentarzy skandaliczna, to jednak równie niesmaczne jest moim zdaniem zachowanie ludzi trochę, bo na pamięć o zmarłych jest jednak cały rok... Może gdyby większość o tym pamiętała, nawet po tej głupiej decyzji byłoby inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wislok napisał:

Natomiast jak czytam jsk to cmentarze są niebezpieczne, ale wielotysięczny wirc jest ok to odechciewa się jakiejkolwiek rozmowy. 

Jedz dzisiaj i nie marudz , tylko maseczke załóż.

Co do decyzji , to faktycznie strzał w głowe, kto ogłasza zamnięcie na kilkanaście godzin przed?

Sztab kryzysowy pierwsza liga ?

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak głupia decyzja z zamykaniem cmentarzy, zwłaszcza ogłoszona tak późno. 

Byłem po 16 u siebie na cmentarzu ( znów zachowałem się nieodpowiedzialnie, więcej córkę zabrałem żeby mi pomogla ). 

Ludzi sporo, komentarze za tą decyzje wśród ludzi których mijałem mało przychylne. Jeszcze raz powtórzę, kto się boi koronawirusa został by w domu 1 listopada, nie przyjmował rodziny, gości którzy byli na cmentarzu. Chodzi o wolność wyboru.

I chodź jestem mało wierzący,  to 1 listopada uważam, że należy się pamięć po zmarłej matce, ojcu i bracie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

Jedz dzisiaj i nie marudz , tylko maseczke załóż.

Co do decyzji , to faktycznie strzał w głowe, kto ogłasza zamnięcie na kilkanaście godzin przed?

Sztab kryzysowy pierwsza liga ?

 

Będę wyrażał swoje zdanie. Dziś dla mnie szczególnie trudny dzień, rocznica śmierci taty, więc daruj sobie takie wpisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wislok napisał:

Dziś dla mnie szczególnie trudny dzień, rocznica śmierci taty, więc daruj sobie takie wpisy. 

Ja mam jutro pogrzeb babci. I miałem o tym nie pisać , bo nie od tego jest forum. Nie tylko ty jesteś wierzącym.

Jak chcesz dzień zaduszny to raczej polecam odpoczynek od forum. 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brtk

Popieram w 100%

Jeżeli Ktoś odwiedza groby bliskich co tydzień, co miesiąc to 1XI jest takim samym dniem dla niech jak lipiec.....sierpień czy grudzień.

Ciekawe ile osób idzie pomodlić się nad grobem a ilu pokazać nowym autem, futrem, komórką itp itd.

Jedne wielkie targowisko. Nie przepadam za tym dniem. No ale Ktoś tak to wymyślił.

Nie mógł w sierpniu lub we wrześniu. Przynajmniej kwiaty by nie marzły.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaszek napisał:

Właśnie niedawno minąłem jeden z cmentarzy (dość duży). Trwa na niego wręcz szturm. Korki, tłumy, większe niż na ulicznych manifestacjach. Jak można... Przez tydzień apelować o rozłożenie wizyt na cmentarzach w czasie i obiecywać, że cmentarze pozostaną otwarte, a potem nagle, "za pięć dwunasta", ogłosić, że już od jutra będą jednak zamknięte... To już naprawdę nie ma co opadać...

Tego typu wydarzenia to proszenie się o problemy.

 

Moja koleżanka dzisiaj dowiedziała się, że ma SARS-CoV-2. I to ciekawe, bo jeszcze w środę była na proteście. Wczoraj usuwała z FB swoje zdjęcia z tego wydarzenia, sądząc, że internet zapomni...

 

Co, na Boga, jest z ludźmi nie tak?

Raczej bym się nie zgodził. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...