Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O

22 godziny temu, OlafS napisał:

 .... jak wchodziła obsługa dysków to były problemy z dyskami konkretnego producenta

Owszem, problemy były z SSD, ale kiedy CP odblokował możliwość nagrywania przez USB - standardem był USB 2.0 i nie wiem czy polsatowski USB nie będzie robił fochów z 3.0

 

Może ktoś używa HDD z usb 3.0 i ma konkret do powiedzenia :?: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Spróbuj zrestartować urządzenia i ponownie nawiązać połączenie z Internetem. Jeżeli to nie przyniesie rezultatów, spróbuj jeszcze zrestartować router/modem. 

 

 

działa, dzięki!

 

niby pokazywało, że połączenie z internetem jest ale nie pobrało adresu IP itp

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Specjalista Cyfrowy Polsat

Witam

Czy jest szansa na "następcę" któregoś z dekoderów NTC, które były do niedawna w ofercie TV Mobilnej? Pytam, bo dekoderów brak (z innego tematu dowiedziałem się, że są w niektórych punktach sprzedaży- podobno), telewizja naziemna z nadajników mux-4 śmiga, a zmiany w sposobie nadawania (dvb-t2), które mają zacząć obowiązywać od czerwca 2022 roku są już tuż, tuż 😉. Czy Polsat będzie miał jakiś swój odbiornik/dekoder NTC z dvb-t2 (h.265)? A może będzie też miał obsługę HbbTV, może jakiś Andek na pokładzie lub inny OS? Wydaje się, że w tym momencie jest szansa dla takich odbiorników, które nie tylko mogą odbierać dotychczasowe dvb-t, ale także (póki co) testowe dvb-t2, jak chociażby kanały TVP czy TVN, nie wspomnę o płatnym mux-4, który przy okazji mógłby zmienić ofertę 🙂

Edytowane przez HansKlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o pomoc, zmieniłem tv na nowy sony bravia KD-55xh8096 i równocześnie dostałem niezawodny ;) dekoider evobox od polsat, oczywiście co kilka godzin klasycznie zawiuesza się obraz ale mam pytanie o ten górny pasek ze zdjęcia to wina tv, okablownia czy dekodera?

https://iv.pl/image/20210303-222356.Gt32HPz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sensi_ napisał:

Panowie prośba o pomoc, zmieniłem tv na nowy sony bravia KD-55xh8096 i równocześnie dostałem niezawodny ;) dekoider evobox od polsat, oczywiście co kilka godzin klasycznie zawiuesza się obraz ale mam pytanie o ten górny pasek ze zdjęcia to wina tv, okablownia czy dekodera?

https://iv.pl/image/20210303-222356.Gt32HPz

W tv sony jest opcja aby tv lepiej wyświetlał treści z dekodera po kablu HDMI, proponuję poszukać w tv nie koniecznie w instrukcji. Ustawiałem to w tv sony z 4 k jak montowałem dekoder 4 k cyfry +. No i oczywiści użyj dobrego  kabla hdmi nie jakiegoś za 20 zł. Sprawdź również siłę i jakość z anteny. Znalazłem ci ten opis. 

 

  • Zmień ustawienie opcji „Format sygnału HDMI” na „Format rozszerzony”.
    • Naciśnij przycisk HOME na pilocie.
    • Wybierz opcję Ustawienia.**
    • W kategorii TV wybierz opcję Zewnętrzne wejścia.
    • Wybierz opcję Format sygnału HDMI, a następnie zmień jej ustawienie na Ulepszony format.
Edytowane przez Jacek12
Lepszy opis ze strony sony. Kierujący w określone miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jacek12 napisał:

W tv sony jest opcja aby tv lepiej wyświetlał treści z dekodera po kablu HDMI, proponuję poszukać w tv nie koniecznie w instrukcji. Ustawiałem to w tv sony z 4 k jak montowałem dekoder 4 k cyfry +. No i oczywiści użyj dobrego  kabla hdmi nie jakiegoś za 20 zł. Sprawdź również siłę i jakość z anteny. Znalazłem ci ten opis. 

 

  • Zmień ustawienie opcji „Format sygnału HDMI” na „Format rozszerzony”.
    • Naciśnij przycisk HOME na pilocie.
    • Wybierz opcję Ustawienia.**
    • W kategorii TV wybierz opcję Zewnętrzne wejścia.
    • Wybierz opcję Format sygnału HDMI, a następnie zmień jej ustawienie na Ulepszony format.

Tv był z automatu ustawiony na ulepszony format, przetestowałem go dzis na dekoderze hd5000 i problem zniknął wiec jeszcze raz dziękuję cyfrowemu Polsatowi za polecenie takiegoświetnego urządzenia jak evobox, ukłony i pozdrawiam serdecznym.

Edytowane przez sensi_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na evoboxPVR mimo nagrywarki nie udostępniacie wspomnianych funkcji nawet za dodatkową opłatą , myślę że wielu abonentów podłączyło by dekodery do neta , a i nawet dekodery do multiroom HD 5500s które też można połączyć kablem do Internetu chętnie by skorzystali  tych funkcji które rezerwujecie dla EVO HD EVO LITE , jako firma potraficie spartolić wiele i wysysać kasę tam gdzie ludzie jej WYDAĆ nie chcą i nie będą wydawać , a tam gdzie można by ssać hajsiory udajecie że wiernie przekazujesz sugestie🤮    @Specjalista Cyfrowy Polsat do odpowiedniego działu !!! [beep]oły gadasz , ścieme nam wciskasz , bo to nie chodzi nawet o żadne licencje czy umowy bo dekodery i tak idą z Waszej stajni , więc implementacja usług dla szerszej palety dekoderów nie jest kłopotem tylko rozumu i pomysłu na to by zacząć SŁUCHAĆ a nie mamrotać !!  Nie przyjmuje-MY Twojego tłumaczenia że się nie da , i nie oczekujemy poprawnie i merytorycznie wklejonej odpowiedzi z " wordowego szabloniku ratunkowego gotowych słabych ripost "  !! 🥱🤦‍♂️

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sensi_ napisał:

Tv był z automatu ustawiony na ulepszony format, przetestowałem go dzis na dekoderze hd5000 i problem zniknął wiec jeszcze raz dziękuję cyfrowemu Polsatowi za polecenie takiegoświetnego urządzenia jak evobox, ukłony i pozdrawiam serdecznym.

Testujesz instalacje na HD5000 na której jest ok,  winą za obraz może być też to że dekoder Evobox obsługuje 2 wejścia sat. Poniższy film opisuje że mając podłączony dekoder pod 1 wejście stracisz na jakości. Chyba że masz odpowiedni konwenter od razu. jak opisuje pan w filmie. 

 

Edytowane przez Jacek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam evoboxa pvr i multiroom. Do końca umowy jest 5 miesięcy. 

Narazie TV jest na innego członka rodziny. I nie wiem, czy ona będzie przedłużać umowę JUŻ, czy poczekamy, bo chcę mieć TV na siebie.

W każdym razie chcę mieć catchup oraz nagrywanie pvr.

W grę może wchodzić dodatkowo telefon komórkowy (na kartę i/lub na abonament <2 telefony>), jeśli by to miało w czymś pomóc.

Czy mogę mieć 2 te dekodery (tak, jak wcześniej napisałem <catchup i pvr> lub <catchup i catchup>)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gelo441 usługa CatchUP nie jest dostępna na dekoderach PVR.

 

Mozesz skorzystać z konfiguracji zaproponowanej wyżej tzn Evobox PVR + Evobox LiTE do MR. Dekoder PVR będzie nagrywał a LiTE będzie mógł oglądać programy już wyemitowane.

 

Dodatkowo jeseli wybierzesz dwa numery na abonament drugi otrzymasz z rabatem 25zl.

 

@patryszq konfiguracja w której Evobox HD będzie dekoderem dodatkowym dla usługi Multiroom nie jest możliwa.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wspomniałem iż nie jestem pewien jak łączą w pary dekodery bo swego czasu było tu małe poruszenie 

 

evo PVR bez keczap itp  + evo LITE keczap pauza wstecz  itp 

evo HD bez nagrywania ale z keczap pauza wstecz + evo LITE keczap pauza wstecz itp 

 

No i dekodery EVO HD i EVO LITE maja zablokowany port USB jeśli chcemy podłączyć np dysk zewnętrzny przez co nie można z dekoderów zrobić wykastrowanego PVR :D takie coś za coś żeby nie było za łatwo 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam problem z dekoderem evobox pvr. Sprawa wyglada tak że była przedłużona umowa, dostałem evoboxa pvr i do tego wziąłem multiroom czyli evobox lite. Podłączam główny dekoder w miejsce starego, konfiguruje wszystko git. Leci telewizja 10 minut i dekoder się wyłącza nagle... włączam, leci kanał i znowu się wyłączą. Raz wyłączy się po 10 minutach, raz po 30 sekundach a czasem nagle sam się uruchomi. Oczywiście dekoder wymieniany był 3 razy, był też sprawdzany w punkcie i oczywiście tam się nie wyłączał, wszystko działało. Dodam że jak podepnę evoboxa lite to nie ma tego problemu. Na starym dekoderze też wszystko śmigało. Proszę bardzo o pomoc :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...