Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonisz na infolinię i zlecasz wymianę samej karty. Dziecko wyciągnęło z dekodera i połamało.

Koszt wymiany 49 zł choć często nie naliczają tej opłaty.

Przysyłają do domu nową w terminie do 14 dni.

 

Przy przedłużaniu umowy jak najbardziej możesz negocjować wymianę dekodera na nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam ciekawa sytuację, od tygodnia mam multiroom (4 dekodery),otóż nie posiadam pakietu z HBO, ale na dwóch dekoderach (HD3000) pakiet HBO jest odkodowany.

Na dekoderze  HD6000, oraz głównym Evobox, możliwości oglądania  HBO nie ma.

Ktoś z Was maił taka sytuację?, jak długo mogę się spodziewać sytuacji , że na dekoderach HD3000 będę mógł oglądać HBO?, przypuszczam, że im się tam , Polsacie Cyfrowym coś pomyliło, i dlatego mam HBO odkodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się i oglądaj. To tzw. pakiet techniczny i teoretycznie powinien zniknąć w ciągu kilkunastu minut po podłączeniu dekodera i zastąpiony pakietem kanałów wynikającym z podpisanej umowy. Pakiet techniczny jest aktywowany na świeżo wydawanych dekoderach z magazynu centralnego CP.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś na module CI+ tzw. pakiet techniczny działał 4 miesiące.

Choć znam przypadki, że mając dekoder na własność po zakończonej prawidłowo umowie pakiet, który był w umowie działał jeszcze przez prawie 2 lata za darmo.

Pewnie i może by dłużej działał, ale padł dekoder ze starości.

Taki Polsat miał - ma bałagan :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś 5-6 lat temu podpisałem umowę 24 miesięczną na pakiet Mini HD (9,99 PLN) i w umowie miałem odbierać pakiet Familijny HD przez 3 lub 6 miesięcy już nie pamiętam.A w praktyce odbierałem ten Familijny przez prawie cały okres umowy, tj. 18 miesięcy płacąc te 9,99 PLN miesięcznie. Pewnie zapomnieli zablokować na czas i pod koniec sobie przypomnieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z dzisiejszego popołudnia. HD5000 włączony po ok. 2 miesiącach leżenia w szafie przywitał się komunikatem:

-błąd 09 czyli skutek braku sygnału z satelity, włączony na poziomie.1 Polsat HD,

-po minucie komunikat: aktualizacja listy kanałów,

- po kilku minutach: kanał kodowany,

- kolejne minuty i:. Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie..,

- po czasie ok. 20 minutach kanały zaświeciły zgodnie wybranym w umowie pakietem.

Nie wiem czy miałem farta, ze akurat trafiłem jak leciały uprawnienia z satelity. Innym razem czekałem prawie tydzień i kanały zaświeciły dopiero po wysłaniu uprawnień z pomocą ICOK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam od paru godzin taki problem: uruchomiłem nieużywany od kilku tygodni dekoder mini hd2000, jest on w ramach multiroomu. I, co jest normalne, pojawił się komunikat , mniej więcej taki: dekoder w ramach multiroomu zablokowany, w celu odblokowania włóż kartę z dekodera głównego o numerze takim a takim.

I... lipa, wsadzałem kartę o wskazanym numerze  kilkadziesiąt razy, lekko, mocno, z wyczuciem, bez wyczucia, przeczyściłem styki izopropylem i... nic. Cały czas pojawia się po włączeniu ten sam komunikat. Karta po powrocie do dekodera głównego zaskoczyła od razu. I teraz nie wiem, czy... dekoder mini nie czyta akurat tej karty, czy moze nie czyta  żadnych kart. Czy wymiana karty z dekodera głównego (dość już wiekowej) , jako chyba najprostszy krok, ma sens......Bo wysyłannie tego mini na serwis to nieco bardziej skomplikowane i...dłuższe działanie. No ale jeśli czytnik padł, i tak będzie trzeba to zrobić. Ale jak to sprawdzić...Sam nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale orientujesz się, na czym polega ponowienie sygnału??? W skrócie i prostymi słowami wytłumaczę- na konkretnym kanale wysłana zostaje informacja, jaki pakiet dany dekoder ma odbierać. Informacja ta zawiera NUMER KARTY. Inaczej- dekoder z kartą o konkretnym numerze zostaje odpowiednim sygnałem uprawnienia do oglądania pakietu kanałó. kodowanych. A skąd dekoder ma ten numer znać, skoro włożonej karty nie odczytuje? To zupełnie inny temat.


Puste pole w menu... ok, ale dekoder jest całkowicie zablokowany, nie można a wejść w menu. Wyświetla się komunikat, o jakim pisałem. Nie znacie jak widzę prostej procedury z tym sprzętem. Wyświetla się komunikat z prośbą o włożenie karty z głównego dekodera. Należy wyłączyć dekoder mini (główny też ;)), włożyż kartę z głównego, włączyć dekoder. Wyświetli się prawie taki sam komunikat. Z tym,że słowo zablokowany zastąpione powinno być słowem odblokowany,a prośba o włożenie karty zawiera inny numer- proszą o włożenie kartu przypisanej do dekodera mini. Wkładam kartę, włączam i oglądam kanały.  co do czyszczenia styków- zdaje się, ze pisałem o tym.


I jeszcze jedno- z moich dotychczasowych kontaktów z aps wynika, że nie mają tam nawet telewizora do podglądu tego, co podaje na wyjście dekoder.. Nie wspominając o antenie satelitarnej a tym bardziej dekoderów z kartą na wymianę nie mieli. Będę jutro i spytam, czy aż taka rewolucja u nich ostatnio miała miejsce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponow uprawnienia przez ICOK dla Mini HD2000 z włożoną do niego kartą, która jest mu przypisana. Jeśli w ciągu kilkudziesięciu minut po tej operacji nadal nie będziesz w stanie aktywować usługi Multiroom, to pozostaje kontakt z infolinią, następnie już tylko wymiana dekodera z kartą w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos orientuje się co za sprzęt dostaję  gdy dekoder PVR 7000 wymienię za trzecim razem? Bo o ile pamiętam to trzy krotna wymiana sprzętu daje możliwość wymiany na kompletnie inny dekoder. Czy tak jest również w przypadku PVR 7000 czy cały czas dostanę go w zamian ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponow uprawnienia przez ICOK dla Mini HD2000 z włożoną do niego kartą, która jest mu przypisana. Jeśli w ciągu kilkudziesięciu minut po tej operacji nadal nie będziesz w stanie aktywować usługi Multiroom, to pozostaje kontakt z infolinią, następnie już tylko wymiana dekodera z kartą w APS.

Ok, ale nie o to chodzi. Karta przypisana zapewne też nie była czytana przez dekoder., skoro nie czytał sprawnej karty, której żądał.  No dobra, sprzęt ruszył. Pomogło potrzymanie dekodera przez całą noc pod napięciem. Podejrzewam, że odłączenie go przez kilka tygodni od zasilania spowodowało częściową utratę pojemności przez kondensatory elektrolityczne (które zapewne są produkcji znanych ze świetnej jakości i niskich cen chińskich firm.). Pozostawienie pod napięciem spowodowało uformowanie do nominalnej wartości i prawidłowe działanie czytnika kart. To tylko hipoteza, dzięki za zainteresowanie.

co do wymian... mi pomógł kiedyś ten wątek

https://forumprawne.org/prawa-konsumenta/2920-kilkakrotna-naprawa-akty-prawne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...