Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@chrispcs Ten typ tak ma. Zdarzają się nagrania po kilkaset minu tj do czasu, aż się samemu nie wyłączy.

QSlaWasII Kolejny problem z softwarem w dekoderze. Opis do nagrania brany jest z EPG przy powstaniu pliku. Jeżeli nagranie się zacznie a opis w EPG zmieni się nawet ułamek sekundy później to mamy nagranie opisane błędnie, tym co było wcześniej w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka problemów:

Multiroom nie działa (dekoder nie reaguje na włożenie karty z dekodera głównego (zgłoszone na infolinii CP)

Na odbiorniku głównym (HD 6000) nie ma wszystkich kanałów (m.in. Polsaty Viasaty, CBS Action, BBC Entertainment) zostawiłem na 59, ale czy to pomoże?

Na kanle TVN 24 na pasku literki są poszarpane.

Antena zamontowana dzisiaj.

Proszę o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na HD3000 niektóre nagrania, przy odtwarzaniu, są takie poszarpane, a niektóre super?

Poszarpanie polega na ucinaniu dialogów i przyspieszaniu obrazu na ułamki sekund. Zdarza się to w różnych miejscach losowo, ale jak się cofnie, to w tym samym miejscu bywa że jest dobrze. Znaczy, nie jest to wina anteny, którą mam ustawioną idealnie, zero pikseli, antena 100cm. Dysk jest prawie nowy, nagrane mam na nim kilkanaście filmów.

Na pejsie od c+, nigdy czegoś takiego nie widziałem. A mam go już wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza Dekoderem HD 6000 mają coś lepszego w CP i czy w abonamencie za 69 zł (p.familijny+film+sport+MR) mogę go dostać? Tzn.jeden HD 6000 + drugi (coś czytałem o jakimś 2-głowicowym Sagemie). Ajent CP zaproponował mi wstępnie 2 dekoderki, ale nie dopytałem o jakie chodzi. Na razie jeszcze jestem w cyfrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cyfrowym Polsacie jest jeszcze możliwość wzięcia modułu CAM CI+ i używania go we własnym, niezależnym tunerze. Warto też tę możliwość rozważyć.

Ja np. mam taki właśnie moduł, którego używam w moim tunerze Ferguson Ariva 202E i jestem bardzo zadowolony. :) Mój tuner jest wprawdzie jednogłowicowy, ale i tak uważam, że "bije na głowę" te dekodery dedykowane Cyfrowego Polsatu.

Jeśli jednak jesteś zainteresowany wyłącznie dekoderem dedykowanym CP to polecam ci dekoder Sagemcom ESI-88. Ma fajny, czytelny wyświetlacz, na którym wyświetla się nazwa kanału. Ma też wbudowany twardy dysk 320 GB. No i jest on dwugłowicowy, dzięki czemu można jeden kanał nagrywać, a inny w tym czasie oglądać, nawet z innej częstotliwości. Dekodery serii HDx0000, które są produkcji firmy "Cyfrowy Polsat Technology", nie mają takich udogodnień. Jednak do usługi Multiroom mogą być brane tylko te właśnie dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pobrać EPG dla dekodera HD 3000 .. do piątku (26.04) ! Należy postąpić według następujących poleceń:

1. Przytrzymaj klawisz ON/OFF na dekoderze. Na ekranie wyświetli się komunikat o uśpieniu dekodera, należy kliknąć przycisk "ON/OFF" na dekoderze.

2. Włączyć ponownie dekoder.

3. Po włączeniu, kliknij na przycisk EPG (Program TV).

4. Zaczekaj, aż dekoder pobierze informacje o EPG.

 

UWAGA! W podglądzie EPG przy danym kanale jest tylko na 24 godziny (jak włączymy dany kanał i sprawdzamy EPG nie klikając przycisku "EPG"). Operację należy powtarzać mniej więcej co 12 godzin.

 

EPG długoterminowe działa jedynie po kliknięciu przycisku "EPG" (Program TV) i przewijaniu pozycji na następne godziny strzałkami prawo-lewo.

 

Nie gwarantuję, że wszystkim to zadziała, ponieważ na dekoderze HD 6000 mi się to nie udało, mimo to po 10 minutach od sprawdzenia dekodera HD 6000, na HD 3000 udało mi się wczytać EPG do piątku (26 kwietnia). Nie ma jeszcze w EPG nowych filmów VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie zamierzam migrować z C+ do polastu + MR nie mam swojego dekodera

więc będę się posiłkował ich sprzętem nie zależny mi na nagrywaniu więc oczekuje

sprzętu który będzie dobrze chodził.

słyszałem Że HD6000 ma problem z pilotem i trzeba dość dokładnie celować w tuner co może być przeszkodą

gdyż w jednym pokoju odległość pilot TV to ok 4-5 m

czy w tym przypadku lepiej brać 2x hd3000 czy jakiś inny

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...