Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dekoder HD3000 i problem z Elevenami. Strasznie tną. Inne kanały odbierają normalnie, a te nowe nie. Instalowałem od nowa listę i nic.

Przed chwilą sprawdziłem na głównym dekoderze HD6000 i tam obraz nie tnie. Da się coś z tym zrobić?

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

otóż to co napisałem wyżej to nie koniec, przyciskam OK i dany kanał się załącza, ale ... żeby móc go oglądać to trzeba jeszcze kliknąć 1 przycisk na pilocie, bodajże EPG, aby okno z opisem znikło.

Bo źle przełączasz. Przełączaj kanały za pomocą przycisku "z plusem". NA pilocie znajdziesz go po przeciwnej stronie niż klawisz do zmiany głośności. Wtedy podczas przełączania menu pokaże Ci się, ale zniknie po kilku sekundach(domyślnie jest chyba ze 4 sekundy, można ten czas zmienić w menu) :)

 

Uwierz, że jakby było tak jak piszesz, to nie tylko Ty wychodziłbyś z siebie i CP nie miałby tylu abonentów ilu ma :)

 

 

Witam!

Mam dekoder HD3000 i problem z Elevenami. Strasznie tną. Inne kanały odbierają normalnie, a te nowe nie. Instalowałem od nowa listę i nic.

Przed chwilą sprawdziłem na głównym dekoderze HD6000 i tam obraz nie tnie. Da się coś z tym zrobić?

Sygnał do obu dekoderów biegnie z tej samej anteny?

 

Bo jeśli tak to sprawdź kabel dochodzący do dekodera HD3000. Skoro problem na drugim dekoderze nie występuje, to coś musi być w uszkodzonym kablu albo źle zarobionych końcówkach.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli biegnie ten przewód z tej samej anteny, to wystarczy, że jest dłuższy lub gorszej jakości lub jak napisałeś uszkodzony lub z źle zarobionymi wtyczkami, a do tego dołożymy sygnał na antenie na tzw. granicy prawidłowego odbioru, to mamy zjawisko jak u @pirx

 

Rada:

Zastosuj się najpierw do uwag @mingo. Następnie dekodery zamień miejscami i sprawdź zacięcia. Jeśli nadal będą występowały na HD3000, to udaj się z dekoderem do APS-u w celu sprawdzenia go jeszcze na innej instalacji antenowej i ewentualnie wymienić. Jeśli zacięcia się przeniosą między dekoderami, to masz problem z instalacją antenową, czyli konieczna korekta ustawienia anteny i/lub konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery wiszą na jednej antenie. Przyjrzałem się dłużej na tym HD6000 i tam też tnie, ale mniej.Więc bardzo możliwe, ze trzeba kabelki poprawić.  Dziękuję  za porady.

Po prostu inne, te ze słabszych transponderów wg których ustawiam antenę oraz skręt konwertera- BBC Brit, Da Vinci Learning TVP info nie tną. Na Elevenach i innych moc sygnału 100 proc, a jakość 75%. Inne nie tną, a Eleveny tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo źle przełączasz. Przełączaj kanały za pomocą przycisku "z plusem". NA pilocie znajdziesz go po przeciwnej stronie niż klawisz do zmiany głośności. Wtedy podczas przełączania menu pokaże Ci się, ale zniknie po kilku sekundach(domyślnie jest chyba ze 4 sekundy, można ten czas zmienić w menu) :)

 

Uwierz, że jakby było tak jak piszesz, to nie tylko Ty wychodziłbyś z siebie i CP nie miałby tylu abonentów ilu ma :)

 

hmmmm, tego nie próbowałem, ale i tak problem bardziej chyba dotyczy pilota.

wygoglowałem pilota do tego dekodera PRV, tam "OK" i "i" są na oddzielnych przyciskach, czy to oznacza, że ten problem w tym dekoderze nie występuje, tzn. wybieram w menu kanał, wciskam OK i się załącza bez żadnych okien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja ZAWSZE wchodzę do menu :)   z prostego powodu: mam tam podgląd na bodajże 8 kanałów i widzę odrazu program na najbliższe godziny (strzałką w prawo sprawdzam program na kolejne). Strzałkami góra/dół przechodzę o 1 kanał do przodu/do tyłu, natomiast przyciskiem P+/P- przechodzę o całą stronę do przodu/do tyłu (o te 8 kanałów), jest to mega wygodne, bo mogę szybko przelecieć dużo kanałów, sprawdzić program i załączyć ten który mi pasuje :)    Tak ma wbudowany dekoder TV Sony. Jak w menu widzę jakiś ciekawy opis to klikam "i" i mam szczegółowy opis. Jak chcę załączyć to klikam "OK". Stąd było moje pytanie, czy w tym dekoderze PRV to działa tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś na forum już temat się przewijał - ale nie dotarłem do niego. Problem dotyczy dekoderów HD 2000 i HD 3000 po zmianie softu. Po wyszukaniu wszystkich kanałów - wszystkie świecą aż miło, do czasu... . Wystarczy odłączyć dekodery od sieci i mamy na liście głównej CP max 1500 kanałów - reszta "ulatnia" się z dekoderów. Aby uzyskać dostęp do pozostałych kanałów, ponownie trzeba wyszukać wszystkie kanały. Jest to dość kłopotliwe, bo część kanałów, które znikają mi z listy mam na swojej liście kanałów. Żeby je obejrzeć muszę bawić się w skanowanie. Podejrzewam, że problem leży w nowym sofcie.

Edytowane przez Mr. Orbita
To nie problem z sygnałem, tylko z odbiornikiem, przenoszę do pasującego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie więc piszę tutaj. Chodzi mi o o usługę VOD. Nigdy z tego nie korzystałem, mam dekoder hd2000 jak nacisnę na przycisk do góry  to mam na żółtym pasku VOD i jak dam na to to wyskakuje taki ekran że podłącz dysk do internetu i oglądaj. Przecież z tego co wiem to VOD nie wymaga podłączenia do neta. Bo na liście kanałów jest wiele pozycji o tej nazwie. Chyba że tutaj chodzi o to że jak się podłączy do neta to jakieś nowy materiały można mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

support458 - super rada z nutą ironii. Szybciej mu zajmie wyszukanie automatyczne niż szukanie transponderów do kanałów, które go interesują (same ponowne skanowanie i tak jest uciążliwe). Przy 2 kanałach to jest OK, ale przy 20-stu może być już męczące. Nie każdy trzyma w szafie profesjonalny miernik z wylistowanymi kanałami+transpondery aby mógł na szybko sprawdzić.

 

Niech poprawią buga, a nie szukać rozwiązań na siłę.

Edytowane przez jeplum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki miernik? Po co? Są dwa wyjścia na problem z 1500 pozycji na liście kanałów w oczekiwaniu na (być może) usunięcie problemu kolejną aktualizacją.

1. Wyszukiwanie tylko niekodowanych, zamiast wszystkich.

2. Wyszukiwanie ręcznie konkretnych kanałów posiłkując się na przykład stroną: www.kingofsat.net której link tutaj pojawia się wielokrotnie.

 

Trzecia opcja może się nie udać na dłuższą metę - nie wyłączać z sieci dekodera lub nie usypiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odbiornik HD 3000, jestem ciekaw czy inni też mają taki problem ..

Kanał Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD strasznie tnie co 40-50 sekund, widać to głównie na TENISIE podczas dłuższych wymian. Bardzo jest to denerwujące.

Najlepsze, że jak oglądam np. boks, to wszystko jest ok, tylko ten centralny kadr na kort praktycznie w każdej wymianie tnie przez około 4 sekundy.

Dodam, że Polsat Sport SD i Polsat Sport Extra SD działają prawidłowo.

Czy ktoś ma podobny problem, czy to z moim odbiornikiem jest coś nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć sporadycznie korzystam z tych co wymieniłeś,ale sprawdziłem te w/w wymienione i nie ma problemu,przełączyłem na TVP Sport i była akurat powtórka startu żużlowców to do pierwszego łuku obraz zaciął się 3 razy :!:
Dobrze ;) że Radwańska odpadła to choć przez parę dni nie będę się wk :censored:  bo hokej raczej nie jest moim ulubionym sportem a po "występkach" naszej wyślizganej kadry szkoda tam zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Polsat HD lub TVP2 HD też występują takie zacięcia? W jakich godzinach oglądasz boks i w jakich tenis? Jakie są paski sygnału na Polsat Sport HD? Sprawdzisz to przytrzymując przez kilka sekund czerwony (obok zielonego) przycisk na pilocie.

 

Paski sygnału na Polsat Sport HD mam rewelacyjne ok. 85-90% także na pewno nie chodzi o słabą moc. Na Polsat HD i TVP2 HD jest dobrze, nie ma zacięć.

Zresztą co najdziwniejsze, że na Polsat Sport HD też nie ma zacięć gdy leci boks czy piłka nożna ! Zacięcia są tylko na tenisie, to jest dla mnie WIELKĄ zagadką. Dla podpowiedzi dodam, że na włoskim kanale Supertennis HD jest identyczny problem - 4-5 sekund przycinania, spokój przez dobre pół minuty (nieraz minutę) i tak w kółko.

Co do godzin oglądania... nie ma znaczenia, o każdej godzinie jest identycznie!

(swojadroga, może byś miał chwilkę aby sprawdzić u siebie ten tenis, byłbym wdzięczny, bo strasznie nurtuje mnie ten problem? W tym tygodniu jest mało tenisa na antenach, ale idzie trafić na powtórki z Barcelony, w razie co, przyszły tydzień będzie bardzo tenisowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...