Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po świętach,

myślę sobie, że nikomu nie po drodze zająć się ulepszeniem softu dla nas co by poprawić te niedogodności z Ncam-em /info z modułu- o uruchamianiu nie wspomnę/ ale powiem Wam, że najlepiej z tym radzi sobie odziwo - mcas1.2.53, brak jest info z modułu , ale zostaje pasek info ( stara niedogodność na którą narzekaliśmy ) i należy go ręcznie wyłączyć , lepsze to niż info z modułu,ale odpalać nie odpala ze standby ,tylko raz w momencie załadowania softu odpalił. Jeśli komuś mniej przeszkadza pasek info (mnie tak) to polecam, oczywiście stare bolączki zostają Ncam tego nie niweluje , POZDRAWIAM i czekam dalej na lepszy soft

 

Do bigcyc123:

Dalej nie potrafię zrobić tej listy, chyba już się nie nauczę, - po otwarciu programu otwieram niby listę HB i ASTRA(z sieci) program to przyjmuje ,niby coś tam przetwarza, ale po otwarciu nie ma nigdzie żadnego kanału, nie ma co układać,nie wiem co robić ale dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dlaczego, mimo w 100% poprawnych parametrów tego TP do odbioru "Czwórki" i odbioru innych stacji z niego i skanowania, nigdy nie mogę znaleźć tej stacji, szukałem po ID potem nawet ręcznie przeglądałem stacje z tego TP i zero... a było skanowane i nic. To jakiś błąd w sofcie 9500HD ?

 

czemu nie mogę odnalezc "Czworki Radio na Wizji" ? zawsze bez problemu znajdowalem po skanowaniu nowe kanały. Na arivie i nowym 9600 odbieram normalnie Czworke, a najgorsze ze inne stacje TV z tego tp co Czwórka odbieram dobrze na 9500hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz listę z www i stąd problem , zeskanuj ten tp potem kliknij na pilocie przycisk lupy i wpisz czworka lub kliknij menu >>> instalacja >>>wyszukiwanie ręczne >>> najesz na HB potem żółty najedz na ten transporter i kliknij INFO wyjdzie czy go masz jak tak to szukaj w liście ( zapewniam że będzie przez to że masz listę z www ) .....

 

 

@Nietypowy pamiętam o tobie aby ci to zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj tuner przestał mi widzieć moduł TNK HD. Czasem po włączeniu odbiornika moduł zgłasza się jako "Updater" a potem przestaje być widoczny. Przeczytałem w sieci, że zdarzało się to ale przy starym sofcie modułu. Pomagało zostawienie go na ok. 15 min na kanale TVN HD i moduł wyszukał i przyjął update. Zostawiłem na 2 h i nic nie pomogło. Czy miał ktoś taki problem? Czy ktoś wiem co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz listę z www

nie mam z www, był ten TP i jak mówie inne stacje z niego odbierało prawidłowo

 

usunąłem ręcznie cały ten TP (mimo prawidłowych danych) i jeszcze raz identyczne ręcznie dodałem => to rozwiązało problem i już jest CZWÓRKA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę związku między softem ( leagalny-alternatywny) a rozpoznawaniem przez tuner modułu cam, fizycznym rozpoznaniu, że włożono jakiś moduł cam. Soft jedynie wspiera poprawne odkodowywanie kanałów. Wielokrotnie miałem problem z modułem CP, że tuner raz go widzial a drugi raz za nic nie chciał go zobaczyć. Skupiłbym się raczej na jakości wykonania slotów na moduły i samych modułów. Nie może być tak, że za którymś podejściem włóż moduł - wyjmij moduł - włóż moduł tuner go wkońcu zobaczy. Ze swej strony nie umiem nic więcej poradzić dlaczego moduł nCam nie jest widziany przez tuner a wcześniej był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie conax i mcas nie rozbiło by modułu przypadek 1:10000 więc ciężko trafić ...... Zrób jak mowie ( załatw tuner z opcja resetu , gdzieś jest temat , chyba w dziale tv dla wariatów) lub wyślij do producenta , może wyrobią się w 14 dni roboczych .....

 

 

Oprogramowanie conax i mcas nie rozbiło by modułu przypadek 1:10000 więc ciężko trafić ...... Zrób jak mowie ( załatw tuner z opcja resetu , gdzieś jest temat , chyba w dziale tv dla wariatów) lub wyślij do producenta , może wyrobią się w 14 dni roboczych .....

 

Nie widzę związku między softem ( leagalny-alternatywny) a rozpoznawaniem przez tuner modułu cam, fizycznym rozpoznaniu, że włożono jakiś moduł cam. .

Jest Związek miedzy oprogramowaniem A ( zwykły soft conax , mcas) a oprogramowaniem B ( soft nielegalny + dodatki) z duallbot loaderem tu jest soft z u-boot na którym ma działać E2 lub neutrio ale jak wiem nie działają Gniazda Ci I smart card co efektem jest sprawdzanie tunera podłączonych urządzeń .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to już wielokrotnie. Po włożeniu modułu tuner wykrywa go jako Updater, potem nic się nie dzieje i slot wygląda jakby był pusty.

 

Wykonaj aktualizację na TVN HD tp.11.449GHz,pol H ,SR:27500,FEC 3/4;DVB-S2/8PSK czas pobierania aktualizacji: 5-10min.Moduł powinien znajdować się w dolnym slocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może tego zrobić bo tuner nie widzi modułu,a- włóż-wyjmij- nic nie zmienia,updater, to teoretycznie wina modułu,jak chodził na poprzednim oprogramowaniu i wgrałeś,zaktualizowałeś go do najnowszej wersji(tego nie napisałeś,tak się domyślam) i tak się dzieje proponuję sprawdzić na innym tunerze i jak będzie to samo to do wymiany,gwarancja,

 

pozdrawiam

 

bigcyc123-dzięki za pamięć,to się nie pali,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nietypowy

Kolega @rangerpl ma ustawić tuner na tym transponderze i na kanale TVN HD o którym pisałem wyżej,włożyć moduł nCam do dolnego slotu do 9500hd i sprawdzić czy moduł pobierze automatycznie aktualizację. Jeśli to nie pomoże to proszę sprawdzić na innym tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atusat:

Od wczoraj tuner przestał mi widzieć moduł TNK HD. Czasem po włączeniu odbiornika moduł zgłasza się jako "Updater" a potem przestaje być widoczny. Przeczytałem w sieci, że zdarzało się to ale przy starym sofcie modułu. Pomagało zostawienie go na ok. 15 min na kanale TVN HD i moduł wyszukał i przyjął update. Zostawiłem na 2 h i nic nie pomogło. Czy miał ktoś taki problem? Czy ktoś wiem co z tym zrobić?

 

już to robił,wszystko wskazuje na moduł (po sprawdzeniu na innym tunerze oczywiście),jak do tej pory działał,to teraz awaria,tak myślę

kolego "rangerpl"napisz jak to się skończyło powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda następująco moduł aktywowałem na innym tunerze nowy soft nCam to:1.00.03, zaś tuner 9500hd miał problem od początku były problemy z aktualizacją w tym tunerze tego modułu. Dopiero jak moduł został aktywowany na innym tunerze i włożony do 9500 to działał w miarę stabilnie.Były problemy z stabilnością pracy w 9500hd sporadyczne resety itp.Lepsze rozwiązanie jest wykonać aktualizację tego modułu na innym tunerze (jeśli jest taka możliwość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zaczął się przed udostępnieniem najnowszej aktualizacji. Oczywiście nie pobiera mi żadnej aktualizacji, bo jak już napisałem, tylko na moment zgłasza się jako updater a potem nie jest już widoczny w slocie. Spróbuję sprawdzić to w jakimś innym tunerze ale mogę mieć z tym problem, gdyż mieszkam w Niemczech i tutaj jakoś nikt z moich znajomych nie ma sat tv tylko kablówki. Jeśli mam go przesłać do naprawy, to pod jaki adres? Nie da się też stąd zadzwonić na infolinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji oprogramowania modułu CAM, mój 9500 nadal nie rozpoznaje modułu po włączeniu (ze standby), trzeba wyjąć i włożyć aby był rozpoznany. NIC nie poprawili! :evil:

 

andi78 spróbuj zaktualizować opticuma 9500 do wersji 1.1.30 mcas

Ja tak zrobiłem po ostatniej aktualizacji oprogramowania modułu ncam 01.00.03 (r1502):

Zaktualizowałem opticuma 9500 z wersji 1.2.63 mcas do 1.1.30 mcas, zrobiłem nową listę kanałów pod TNK HD

Modułu nCAMHD rozpoznaje po włączeniu (ze standby) za każdym razem ( jedynie co zauważyłem po aktualizacji do starej wersji 1.130 nie da się sprawdzić statusu subskrypcji karty w menu modułu)

a soft 1.1.30 mcas znajdziesz tu http://opticum.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze jedno pytanie z innej parafii , jak działa ten program ,programy do edytowania kanałów na kompie(które podałeś wcześniej ), otwieram ok. otwieram paczkę kanałów (data) niby program się uruchamia i nic nie mogę (nie umie ) zrobić??? Może jakieś wskazówki- dzięki

pozdrawiam

Wreszcie trochę czasu :D

 

przykład na liście z softu 1.1.30 ( bo taki tylko używam i jest dla mnie okk )

 

Uruchamiamy program i klikamy ikonę foldera i napis open data ( zacznie ładować liste)

 

8b0333996868f03bm.jpg

w tej grupie możemy zaznaczyć czy kanał ma być na kod lub czy jest kodowany ( patrz ikona kłódka oraz ikona $ oraz pionowe kolumny )

 

w tej grupie możemy dodać usunąć kanał lub jak wyżej ( patrz info w nawiasie) oraz przypisać grupe , satelitę , wyciąść itd.......

 

9011a17aa75ad453m.jpg

 

Teraz klikamy TO Favedit

 

pojawi się okno z dopisywaniem do grup ( mamy ich aż 32)

 

przykład jak zaznaczone są kanały:

 

034efae717678ad1m.jpg umieściłem kilka kanałów w różnych grupach >>> przyporządkowane grupy np 1 , 2 3 4 .....

 

opcja HD pokazuje nam kanały z transporterów HD ( i nic pozatym)

 

Klikamy teraz Favorite:

 

725f37525753f8cdm.jpg

 

w tej grupie możemy przesuwać kanały , czyli przytrzymujemy myszka jakiś kanał w grupie i przeciągamy go niżej lub wyżej ( wedle upodobania czyli numerowania kanału)

 

Można :!: :!: :!: Jeśli w grupie mamy jakiś kanał to z głównego okna ( patrz kolumna po lewej ) przeciągnąć kanał do danej grupy ( bez wchodzenia w grupę Favdit) .......

 

Grupa provider pokazuje nam kanały wedle operatora :

 

6671257e35bce4a2m.jpg

 

Grupa CAid pokazuje nam kanały wedle kodowania :

 

e35bb036025ca8cdm.jpg

 

Grupa transporter pozwala zmieniać satelite oraz wartości SR fec czy dodać i usunąć transporter

 

1cabb4336c7eeb9em.jpg

 

04e7056234464b95m.jpg

 

d129db31fad3c1bfm.jpg

 

Opcja satelite pozwala modyfikować satelity czy ma byc przełacznik , zasilania oraz obrotnca ( klikamy prawym przyciskiem myszy i rozwiaja się opcje oraz klikamy w dany słupek w poziomie z opisami ( zaznaczony na czerwono , moemy w nim zmienić wszystko od nazwy po inne )

 

c6966bbb99ec1142m.jpg

 

Grupa System , raczej nie musze opisywać zawiera ustawienia jak godzina , osd , jasnośc i inne funkcje znane z MENU >> USTAWIENIA oprócz ustawienia jasności wyświetlacza ( w nowych softach ta funkcja jest ale nie w strarszych)

 

 

 

Podsumowanie:

 

a909e588acbd4126m.jpg

 

Zaznaczyłęm kolorami okna , aby wiedzieć co zmieniaja :

 

Kolor zielony jest to wyjście z programu

kolor pomarańczowy zmienia nam grupe na TV

kolor niebieski , zmienia nam na grupe radio ( i tworzymy i edytujemy jak w tv )

kolor czerwony to dvb-t ale u nas w tunerze niedostępne)

 

Ikona dyskietki zapisuje nam listę , którą potem wgrywamy do tunera z pomocą USB

 

 

 

 

 

Myślę że jasno to opisałem ......

 

 

Pozdrawiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem tyle że na innym tunerze. Karta TNK HD do 5 lutego łaziła ładnie. Nagle po rebocie (zmianie softu) zauważyłem że wykrywa ją jako Updater i co chwile się pojawia i znika i dostaje komunikat

Slot0: Seeking (src:OTA) updater r18868 Step 1/1 (100%) looking for OTA update.....

Oczywiście nie działa żaden kanał. Tuner jaki mam to IPBox z E2 Voodka. Ale to samo jest na każdym innym tunerze. Nie bardzo wiem co się stało ;(. Czyżby moduł się.... przy zmianie systemu na tunerze?.

Zostawienie karty na TVNHD nic nie dało po całej nocy. Soft jaki miałem na karcie to 01.00.03 (r1502) (robiony update chyba grudzień).

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...