Jump to content
jarekm51

Globo 9500 HD PVR

Recommended Posts

Spróbuj jak wyżej na sofcie 1.2.63 mcas lub conax ( jeśli nie masz Cyfry). Ostatecznie w momencie bootowania tunera wyjmij Ncama i włóż zaraz po zalogowaniu. W końcu włącza się tuner na jakiś przeważnie dłuższy czas. Problem jest gdy chce się zaplanować nagrywanie, ale tu nic się nie poradzi dopóki nowy soft nie poprawi tego feleru, trzebaby nie wyłączać tunera w stan czuwania. Być może producent modemu, jak zbierze informacje coś wymyśli i poprawi soft modułu.

Wgrałem 1.2.63 mcas ale dalej nie widzi modułu podczas startu, trzeba więc czekać na poprawki. Czy można uszkodzić moduł wyciągając i wkładając go podczas pracy tunera? Mam na myśli przypadek gdy tuner nie widzi modułu.

Wgraj soft 1.2.57 conax z strony Globo.Tydzień temu testowałem na tym sofcie i tuner wykrywa Ncam.Jeśli tuner się włączy to dopiero włóż Ncama nastąpi inicjalizacja tego modułu.Następnie wyłącz tuner i włącz ponownie tuner automatycznie inicjalizuje ncam.Moduł powinien być już wykrywany prawidłowo przy każdym włączeniu tunera.

Wybierz produkty, satelitarne, dalej hd i w drugiej zakładce jest opticum 9500 hd. Po wybraniu produktu będziesz miał na czerwono softy do wyboru.

Aby wgrać nowy soft pen musi mieć format fat32. Po włożeniu pena do tunera wejdź w menu, system i tam masz opcje do kopiowania do tunera i z tunera, reszta to już klawiszologia do wykonania poleceń wyświetlanych na ekranie. Wykonaj wcześniej kopie listy kanałów ( dane i domyślne). Po kwadransie będziesz miał nowy soft.

co do wad wersji najbardziej lubianej i stabilnej, czyli 1.1.30:

najbardziej w wersji 1.1.30 irytujące są dla mnie tylko 2 rzeczy:

- wysoka czułość nawet na mikro zakłócenia kanałów HD ( od razu u mnie wtedy kanały HD niemieckie zdf, ard oraz BBC HD z tp cyfry pikselują co parę sekund ) podczas gdy 2 inne tunery na tym samym kablu testowałem podczas problemów i NIC nie miały, caly czas czyściutki obraz HD

- opóźniony o 2 sekundy obraz/dźwięk w stosunku do realnego sygnału :) wystarczy równolegle włączyć na innym tunerze te same kanały z tych samych tp (SD i HD tak samo) to opticum9500hd ma spóźnienie o 2 sekundy)

EPG i nagrywanie w stosunku do innych wersji działa dobrze.

ktoś z użytkowników tego forum poinformował mnie, że karta HD+ działa bez problemu w czytniku przy sofcie ILTV EdiVIP 1.1.25-3 HD+. Dziś zakupiłem kartę i...porażka. Tuner się wiesza i nic z tego. Kanały nie działają!!!

Nie ma softu na którym działa ncam prawidłowo :!: , na każdym występuje ten sam problem , brak wzbudzenia po standby jak i blokada kanału przy kilku kodowaniach np z (eurosport 2 hd) C+ , należy wyłączyć exitem lub klawiszem cofnij,jest tak samo nawet na 1.2.57 conax od GLOBO, nie prawda, że przygotowanym pod ncam hd,bzdura, zostaliśmy opuszczeni przez wszystkich :cry: .Nikt nie chce się tym problemem zająć, a na innych tunerach się da. Zostaje wzbudzać ręcznie po każdym wyłączeniu odbiornika,najgorsze jest to, że to już chwilę trwa i żaden GÓRU na to nie reaguje,a szkoda, miały chodzić wszystkie platformy,tak miało być pięknie, :evil: pozdrawiam

Sprawdzę jeszcze jedną opcję i dam znać,

Nietypowy zgadzam się z tobą w 100%

Po uruchomieniu tuner nie zawsze wykrywa moduł :cry: (brak wzbudzenia po standby pozostaje wyjęcie i włożenie modułu)i ta plansza

po wykryciu modułu "brak dostępu - niepełne" którą wyłączam exitem lub menu

ktoś z użytkowników tego forum poinformował mnie, że karta HD+ działa bez problemu w czytniku przy sofcie ILTV EdiVIP 1.1.25-3 HD+. Dziś zakupiłem kartę i...porażka. Tuner się wiesza i nic z tego. Kanały nie działają!!!

Pod tym adresem masz informacje o kartach HD+. https://satkurier.pl/news/52735/600000-kart-hd.html

W google jest tego więcej. A tak między nami zanim komuś jednemu uwierzysz, że coś działa upewnij się z innego źródła. Karta HD+ jest szykowana na rynek niemiecki, więc myślę że w jakiejś perspektywie nieodległej pojawią się moduły cam które pozwolą z niej korzystać.

- wysoka czułość nawet na mikro zakłócenia kanałów HD ( od razu u mnie wtedy kanały HD niemieckie zdf, ard oraz BBC HD z tp cyfry pikselują co parę sekund ) podczas gdy 2 inne tunery na tym samym kablu testowałem podczas problemów i NIC nie miały, caly czas czyściutki obraz HD

- opóźniony o 2 sekundy obraz/dźwięk w stosunku do realnego sygnału :) wystarczy równolegle włączyć na innym tunerze te same kanały z tych samych tp (SD i HD tak samo) to opticum9500hd ma spóźnienie o 2 sekundy)

EPG i nagrywanie w stosunku do innych wersji działa dobrze.

Zakłóceń nie zauważyłem , bo może przez talerz jaki mam mały 107cm ... Co do dźwięku można się przyzwyczaić chyba nikt nie ogląda tego samego na kilku tunerach...

Masz info na PM

A co do Ncam , soft softem ale większa wina jest po stronie modułu , jak ktoś ma miernik niech zmierzy napięcia w czasie pracy i w czasie wzbudzenia tunera ( moduł więcej pobiera) i dlatego tuner trochę sobie z tym nie radzi oraz moduł ma jeszcze niedopracowane oprogramowanie ...

tak się składa, że mieszkam na terenie Niemiec. A uwierzyłem, bo soft ILTV EdiVIP 1.1.25-3 HD+ ma dopisek właśnie HD+ i pytałem o informacje nt. współpracy w/w z Opticum 9500. Może jednak ma ktoś jakieś rzetelne informacje w tym temacie? Czy coś da się z tą kartą zrobić czy mam się jej pozbyć? Będę bardzo zobowiązany.

Może i tak jest- bigcyc123 , to rozumiem, że z tym napięciem sobie już nie poradzimy?(chociaż przy pierwszym uruchomieniu aktywuje się ok.- soft 1.2.57.i wyżej -najbardziej subiektywnie stabilny),szkoda ,ale ten brak możliwości wyłączenia komunikatów z modułu można dopracować, tym bardziej że na niektórych softach (co prawda mniej stabilnych)to funkcjonuje ok. czemu??

I jeszcze jedno pytanie z innej parafii , jak działa ten program ,programy do edytowania kanałów na kompie(które podałeś wcześniej ), otwieram ok. otwieram paczkę kanałów (data) niby program się uruchamia i nic nie mogę (nie umie ) zrobić??? Może jakieś wskazówki- dzięki

pozdrawiam

Kolego napisz co chcesz dokładnie zrobić , ponieważ muszę to opisać tak abyś zrozumiał ( program jest prosty ;) )

Pozdrawiam ...

Po prostu chcę ułożyć swoją listę-listy za pomocą tego programu,ale jak napisałem nie potrafię

otwieram ok. otwieram paczkę kanałów (data) niby program się uruchamia i nic nie mogę (nie umie ) zrobić??? Może jakieś wskazówki- dzięki

pozdrawiam

no i oto chodzi ???

Jak otworzysz listę to wyświetlają się wszystkie kanały ( grupa ALL ) najedź na dowolny kanał i kliknij prawym wyskoczą takie opcje jak Favedit ( czyli możesz dodać kanał do danej grupy , czy ma być kodowany , czy to HD , czy kanał zabroniony ( czyli blokada na kod) , podobnie można zaznaczając kanał po prawej ( wybierając ikone $ - kodowany HD - kanał HD itd... Co do samych list klikamy po prawej stronie FavEdit IN i będziemy w oknie ulubionych kanałów tam zaznaczamy V dany kanał na danej cyfrze czyli fav 1 , 2 , 3 itd ... Lub klikając po lewej okno obok Service nazwę Favedit i w niej dana grupę , potem z głównej listy ( widoczna po lewej) przeciągamy kanał na dana grupę , ( można też tak przesuwać kanały przeciągając je )

Zapisywanie listy odbywa się tak >>> klikamy w gornym lewym rogu FILE >>> potem save i tak gotową listę wgrywamy do tunera za pomocą USB ( bo szybciej ) lub wolniej za pomocą programu klikając IRD >>> Downolad to receiver potem wybieramy dany port com i włączamy tuner z pilota lub w siec ...... Pozostałe okna jak transporter czy satelita służą do edycji i ustawień satelit i przełącznika , opcja system ustawienia takie jak w menu tunera Ustawienia

Pozdrawiam , myślę że dość jasno to opisałem ...

Czy istnieje do 9500hd jakiś soft, co pozwala uruchomić tuner bezpośrednio z pendrive'a ? np. dla testów danej wersji oprogramowania i żeby działał, zapisywał kanały i odpalał sie z pendrive'a ?

Pytanie do posiadaczy abonamentu Cyfry + - czy dziś tak jak ja macie problemy z EPG na kanałach TVNu? (częst./pol.: 11393 V). Mój problem polega na tym, że EPG wczytuje się poprawnie na cały tydzień, natomiast w opcji TERAZ podawana jest od mniej więcej 3 godzin ciągle godzina 14:00 i program który wtedy był emitowany. Godzina na wyświetlaczu jest poprawna. Brak paska postępu. Podobny problem mam dla TVN Warszawa i TVP Seriale (częst./pol.: 11508 V). Na pozostałych częstotliwościach jest OK. Nie wiem czy grzebać (ostatnio robiłem porządki w Ulubionych i nie wiem czy to właśnie efekt uboczny) czy poczekać.

Uzupełnienie:

Sprawdziłem i problem mam na wszystkich kanałach na tych dwóch (11393 V i 11508 V) częstotliwościach. Problem występuje w przypadku opcji EPG TERAZ i NASTĘPNY , nie ma go w przypadku pozostałych (WIĘCEJ itd). W tych przypadkach aktualny program jest podświetlany poprawnie. Timery odpalają się o czasie, ale nagranie ma tytuł tego programu o 14:00. EPG TERAZ pokazuje właśnie programy z godz. 14:00 a w kilku przypadkach z 14:25, 10:00, 10:25. Wyłączenie na zimno i start nic nie dały - po przejściu na jeden z "uszkodzonych" kanałów od razu wskakuje EPG z 14:00.

Uzupełnienie2: Jak się popsuło tak się naprawiło 24 godziny później, samo. Dziś rano jeszcze było źle, po 13 sprawdziłem i jest OK. Czary.

Zakłóceń nie zauważyłem , bo może przez talerz jaki mam mały 107cm ... Co do dźwięku można się przyzwyczaić chyba nikt nie ogląda tego samego na kilku tunerach...

Ja oglądam wyścigi np F1 na żywo z równoczesnym podglądem na livetimingu i wszelkie opóźnienie to nic miłego :(