Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem!!!_ nie można uruchomić TR. 11411/H/27500/FEC_auto/reszta świeci ok._ Ful C+/ (czyli paczka HD od C+), czy jest z tym jakiś problem ???, jeśli tak to jak to rozwiązać ? , a w ogóle to pozdrawiam wszystkich

Sorry, widzę że wcześniej też ten problem miał ktoś inny , i jak ??? (@bigcyc123_antena ok.)

 

edit:

artykuł: https://satkurier.pl/news/70188/cyfra-pr ... -411h.html - :brawo: wiele wyjaśnia, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyszukaniem kanału Cyfra+ 3D

 

To są parametry kanału z kingofsat.net

z nowego TP Cyfry:

11411H, DVB-S2 8PSK, 27500, 5/6, SID 14210, VPID 169, APID 116 (AC3 PL)

Tak mam ustawione tp i wyszukiwanie: Freq 11411

H/V na H

Sym 27500

Frc 5/6

Modulacja: DVB-S2

biorę skanuj i mam: tryb szukania: wszystkie

Siec: NIT Wył

Video PID: 169

Typ video

Audio PID:

Typ audio: MPEG-1

PCrPID: AUTO

Kanał znajduje ale jest na szaro, tak jakby już był na liście. Ale jak biorę wyszukaj program to nie znajduje go nigdzie na liście. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upload dodałem wersje CONAX 1.2.76 z klona Edison ......

 

 

@pescar źle używasz wyszukiwarki , kliknij na pilocie Find i wpisz CANAL+ 3D test potem zatwierdzi i przeskocz na bok i tak kliknij na niego......... 2 opcja usuń wszystkie kanały i scan nieba na nowo :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały przekazujące VOD CYFRY+ lecą z trzech częstotliwości, przekaz z dwóch można podejrzeć, było o tym na forum jeszcze w marcu: viewtopic.php?f=6&t=11232&p=469345#p469331 i viewtopic.php?f=6&t=11232&p=470393#p470393

 

10,892H: CYFRA+ VOD (tego podejrzeć mi się nie udało)

11,278V: C+ na żądanie

11,488H: HBO On Demand

 

Kanały nie lecą całą dobę, przykładowo teraz ich nie ma, najczęściej są w nocy, a C+ na żądanie niekiedy w dzień (i @bigcyc123 to akurat trafił). Kanały wyszukują się bez nazw, po trzy, jeden z nich działa. Trzeba zapolować jak będą lecieć, wyszukać, znaleźć działające, zapisać na stałe na liście i jak coś będzie lecieć z C+ na żądanie lub HBO On Demand, to się pojawi (oczywiście warunek konieczny to wykupione te usługi - jak się nie ma wykupionych, to nie ma cudów i nie zadziała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare byki a jak dzieci. :D

 

Toż jak się chce przejrzeć zawartość serwisów VoD, to wystarczy wziąć PVRa od C+, który momentami można mieć i bez wydawania grosza, a takie podglądanie, to powiem szczerze, nawet nie licuje. ;)

 

"Edukacja", czy jak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich! mam problem:po zaladowaniu przez pomylke softu: ILTV v1.2.15-3 dekoder zawiesil sie na boocie na wyswietlaczu mam latajace paseczki w ksztalcie prostokata i maly znaczek w formie anteny sat i niemoge wejsc w menu zeby cos zmienic jak prubuje cos wgrac po kablu to na wyswietlaczu pokazuje sie U2 i nic sie niedzieje prosze o rade co robic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

W moim optikumie 9500 mam splitera clone + i modu cyfrowego polsatu, oprogramowanie MCAS 1.2.63.

Niestety niektóre kanały wieszają się. Ktoś doradził że umieszczenie splitera w module CI rozwiąże problem. Kupiłem moduł Moduł CI SECA CYFRA+ HD Aston Crypt v 2.26 CAM. Niestety to nie pomogło a wręcz sprawiło że więcej kanałów się wiesza. Czy ktoś zna metodę na rozwiązanie tego problemu i poprawne działanie cyfry z polsatem w 9500 ?

Pomocy. :cry:

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , wsadź kartę C+ do tunera ( jak nie to wymień na multiroom od C+ ) i będzie poprawnie oraz wgrać soft 1.1.30 , masz wynalazek splinter ( chyba tak zwie się to badziewie) trudno., Bynajmniej ja nie polecam ( do żadnego tunera ) i nie zalecam używania tych wynalazków w tunerach bo one źle działają i będą źle działać a producent tunerów nie poprawi tego .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Prośbę.

Od niedawna posiadam Globo 9500 HD PVR. Mam zamiar zainstalować na nim ENIGMĘ i podłączyć dysk zewnętrzny 1TB. Zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie pytanie to wcześniej padało wielokrotnie ale mimo wszystko je zadam :)

jaki dysk najlepiej kupić??

Oczywiście nie ukrywam, że zależy mi na jak najtańszym rozwiązaniu. Ktoś już mi podpowiadał aby nie kupować dysku z prędkością obrotową 7200. Myślałem nad tym, aby kupić używany dysk wewnętrzny i za pomocą specjalnej obudowy przerobić go na zewnętrzny. Nie do końca jednak wiem jak wygląda sprawa z zasilaniem dysku. Czy wystarczy jedno połączenie USB za pomocą którego pójdzie transfer i zasilanie, czy konieczne jest użycie drugie USB na tylnym panelu dekodera (power for USB) służące do zasilania. A może konieczne bedzie dodatkowe zasilanie z sieci??

Bardzo proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj temat o linux jest poniżej , dysk po USB nie poleci ( jest kilka przypadków że działa z E2 ta metoda , ale nie polecam , więcej strat nerwów i konfiguracji niż to warte , jedynie dysk do środka tunera musiał byś dać , wtedy to zadziła) .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bigcyc123!

Ja miałem dysk w środku 160 GB (kupiłem dekoder już przerobiony), ale irytowała mnie głośna praca wentylatorów (w obudowie i na radiatorze procesora). Wywaliłem więc ten dysk z obudowy i leży obok w pudełku podłączony przez wystające z obudowy dekodera SATA i zasilanie ma z zasilacza dekodera. Teraz mimo, że wentylatory zdemontowałem dekoder chodzi bezproblemowo na oryginalnym sofcie. Zauważyłem jednak, że radiator procesora jest dość gorący (raczej nie da sie trzymać go palcem dłużej niż 2-3 sekundy), dlatego pomyślałem o dysku zewnętrznym przez USB. Jeśli twierdzisz, że to nie jest dobre rozwiązanie, to może kupie dysk wewnętrzny 1GB i podłącze go przez SATA i zasialanie z dekodera (ale nie będe montować go w obudowie a na zewnątrz). Jak sądzisz, czy przy takim rozwiązaniu warto zamontować wiatrak na radiatorze procesora?? Oczywiście jak już wcześniej pisałem mam zamiar przejść na ENIGME2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Zacznę od tego, iż jestem użytkownikiem tunera Opticum 9500 hd 2ci 2cx e plus od kilku już lat i abonentem cyfry plus. Poza tym jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju kwestie programowania itp, (podobnie rzecz się ma w odniesieniu do komputerów niestety). Kupiłem ów tuner, a kolega wgrał mi soft, listę kanałów itp. Po pewnym czasie dostałem od tego kolegi na maila kolejną wersję softu i listę kanałów z instrukcją jak za pomocą pena zaktualizować to w tunerze. W chwili obecnej cyfra w pakiecie optimum wprowadziła chyba kanały HD lecz ja niestety ich nie odbieram. Problem polega na tym, iż nie mam zielonego pojęcia jak mam zaktualizować swój tuner by móc oglądać te kanały. Próbowałem automatycznej aktualizacji, ale po ok 20 min wyłącza się, i żadnych zmian w dostępności kanałów nie stwierdzam. Nie wiem więc, czy mam zmienić soft, czy zmienić listę kanałów, czy też jakoś wszystko skasować i wyszukać na nowo. Boję się też, że coś spierniczę i nie obejdzie się bez serwisu. Z resztą nie wiem, czy na moim Podlasiu jest taki serwis :( Raz kiedyś (ok2 lat temu) zrobiłem automatyczne wyszukiwanie, które skądinąd trwało chyba z półtorej doby i w tej chwili mam w sumie ok 8000 kanałów (wydaje mi się, że ilość zapisanych kanałów się podwoiła). Problem w tym, iż nie mam już kontaktu z tym kolegą, który mi pomagał (wyjechał) i nie mam pojęcia co mam teraz zrobić, by odbierać te kanały.

Dodam, że w tej chwili mam oprogramowanie:

Wersja Hardware YW-HD-STB-1.2

Wersja Oprogr. MCAS: 1.2.03

Wersja Loadera v1.3.03

Wiem wiem - totalny laik, aż wstyd się przyznać, ale może jednak ktoś z szanownych forumowiczów znalazłby chwilkę, by mi w jakiś sposób pomóc.

Pozdrawiam ciepło.

Adam (a.m.retrospect(małpka)wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem jest uruchomienie ręcznego wyszukiwania, nie pamiętam już za dobrze tego modelu, ale wydaje mi się, że wchodziło się w Menu, następnie Wyszukiwanie Ręczne, wskazujesz Hot Bird, wybierasz TP żółtym klawiszem. W nowym okienku szukasz 11411 - jeśli jest chyba klikało się OK i następnie czerwony. Jeśli nie ma - dodajesz zielonym 11411 H 27500 5/6 DVB-S2/8PSK. Na dole masz podgląd siły i jakości sygnału - paski mają cokolwiek pokazywać. Jak będzie zero - szykuje się konieczność poprawki ustawienia anteny, bo sygnał tych kanałów HD nie należy do najłatwiejszych do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

@janusz_zed, nie generalizuj, bo to wygląda niepięknie. :)

 

Owszem, dyski 3,5", najczęściej wymagają dodatkowego zasilania, ale już 2,5", działają z powodzeniem z jednego USB i to absolutnie bezproblemowo.

 

ZAWSZE jednak warunkiem koniecznym jest tu dobrej jakości przewód połączeniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...