Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten wątek nie jest ani o IPBoxie, ani o module TNK HD, więc czemu tu to pytanie? Jest dział TNK HD, jest dział o tunerach na OS Linux... Moduł musisz zostawić na noc w innym tunerze (najlepiej jakimś pewnym, który w 100% dobrze współpracuje z modułami TNK HD, czyli odpadają też m.in. Fergusony Ariva i kilka innych), IPBox tego prawdopodobnie nie przepuści. Jeśli nie ruszy - pozostaje moduł oddać na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa znakomicie , sam używam z karta C+ i conax ( nie polska tv) ( wadą jest że nie działa tylko gniazdo CI ale działają gniazda kart) ..... Włączanie tunera około 3 sek ( brak paru niedoróbek ale da się oglądać , łączyć z komputerem i z niego filmy oglądać w dvix ( czasem nie jaży ale grunt że jest ) youtobe czasem się wiesza , ale działają radio internetowe i takie tam , można też podzielić kartę np: C+ , Pol lub ITI po lan ;) ......

 

Jak znajdę chwile to zarzuce backupem E2 ( czystą kopią bez bajerów typu nielegal ) oraz softem mcas z dualbot 1.1.30 ( taki posiadam) ( bezpiecznym do powrotu orginału) i aktywnymi ustawieniami pod karty + lista kanałów gotowa w sofcie .........

 

 

 

A CO DO MODUŁU N-CAM PISZĘ PO RAZ SETNY PISZCIE DO ITI NIECH DADZA POPRAWNE OPROGRAMOWANIE MODUŁU , POSIADAM KILKA TUNERÓW DO TESTÓW I WINA JEST MODUŁU !!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam problem z podłączeniem dekodera do tv. Próbuję podłączyc go kablem hdmi-dvi i niestety sie nie da, obraz nie może sie wyświetlić w pełni tylko widać jakby zakłucenia.

Kabel jest sprawny działa na iinnym urzadzeniu, a dekoder działa już na kablu hdmi-hdmi. Prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do tej pory ten tuner działał bez zarzutu

 

Od wczoraj na TVNach z tp 11 393 brak dzwieku

pomaga doraznie przełączenie ze Stereo do Mono i spowrotem do Stereo.

ale po przełączeniu kanału na inny i wróceniu na któryś TVN jest to samo

 

mam darmowe kanały z karty TnK + moduł CP Familijny.

 

Od kilku dni tuner ma problem odbiorem kodowanych kanałów po włączeniu ze Standby albo działają tylko TNK, albo tylko FTA

Moduł dekodowac zaczyna po kilkukrotnym on/off tunera, choc zawsze tuner go widzi, tak samo kartę TNK zawsze widzi.

Komunikatów z modułu CP brak.

Nieraz muszę ponowic syg przez ICOK żeby zaczeło dzialac, karta TNK szybciej zaczyna dzialac.

 

Czy 1.5 roku to może być kres żywotności tego tunera?

 

ORTON/Opticum X550 tez z TNK i modułem CP bez tych problemów.

 

Czy mam się zacząć przygotowywać na kupno nowego tunka na miejsce 9500?

Co polecicie do 450-600zł? moze być z DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre Opticumy mają problem chyba z dźwiękiem na TVNach z 11 393 MHz V

 

mam Opticuma 9500 HD i X550(oba na STI7101)

 

X550 działa ok

 

na 9500 HD od wtorku brak dźwięku po przełączeniu na kanał

pomaga doraźnie włączenie i wyłączenie audio menu

po zmianie kanału problem wraca

 

na obu moduł CP Fam i TNK darmowe

 

pisałem do Globo, ale brak odezwu, zero dbałości o klienta

 

coś TVN moze w parametrach namieszać, że 9500 sobie nie radzi oraz inne tunki Globo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż ponowne wyszukanie i aktualizacja nic nie daje :(

Nie wiem co robić, teraz jeszcze bardziej ubogie sprzętowo tunery są na rynku, więc wymiana tunera nie jest też za dobrym rozwiązaniem

A Globo pewnie już softu nie poprawi.

X550 jest nowszy, a Globo już nie poprawia, błędów w soft i nie poprawia funkcji, które tego wymagają.

 

A nie wiesz dlaczego TVN zmienił ten PID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tvsatuser

Nie wiem czy przy swoich problemach próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne. Zarchiwizuj dane i wykonaj tę próbę. Jeśli nie pomoże zmień soft na inny. Ja też mam kartę TV na kartę SD i u mnie wszystko działa z głosem, tyle tylko, że ja mam kartę TVN w slocie na karty a nie w module (bo po co?). Korzystam z najnowszego softu z dodatkiem mcas. A co do wymiany tunera na inny to chyba nie ma sensu, bo w 9500 na najnowszym sofcie właściwie to co niezbędne to działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tvsatuser

jutro sprobuje przywrócić fabryczne

 

mam od roku prawie wgrany najnowszy soft 1.2.2.23 karta TNK w czytniku + moduł CP

A Ty jaki masz nr tego softu mcas?

Do TNK po co Tobie mcas?

Poprawili coś innego niz czytnik wzgledem conax 1.2.23?

 

Po pierwsze- najnowszy soft nosi oznaczenie 1.2.63.

Po drugie- mcas jest bardziej uniwersalny i przy okazji obsługuje Cyfrę+ i jest równie legalny.

Wydaje mi się, że jak oczyścisz tuner wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie testuje oprogramowanie 1.2.76 ( z klona edison) i próbóje się dogadać aby przerobiono wersje conax ( obecna jest nielegalna) ale do rzeczy , po małych testach kanały szybciej się przełaczaja , moduł polsat jak dla mnie idzie 3 razy szybciej niż na ostatnich naszych wersja , przejrzyste menu ( HD ) dyski lataja , można ustawić pasek pod ok aby miał wygląd jak w pionieer :D , ale coś ciężko z automatem 16/9 na 4/3 ( czasem działa samo czasem trzeba dopomóż kanałem HD ), wada dalej EPG , ale ciekawostka to to Dolby HDMI :shock:

 

 

49ac8ec606286a55m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam !

 

Szukałem odpowiedzi na swój problem na tym forum i w internecie, ale niestety bezskutecznie. Czy ktoś może wie czy lub jak można ustawić napisy. W opcjach jest AUTO i RĘCZNIE, więc w jaki sposób można to ustawić ręcznie (wielkość, rozmieszczenie itd). Bo na HBO HD są małe z lewej strony, a na CANAL+FILM HD u dołu. Na razie pomijam kwestie związane z ich poprawnym działaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb Auto , włącza sam nam napisy na danym kanale a tryb ręczny czyli włączamy dany kanał a potem na pilocie klikamy ( żółty lub zielony ( nie pamiętam) ... Nie można zmieniać wielkości czy trzcionki tuner sam podaje ( niestety brak takiej opcji) ...

 

 

 

 

 

Jak kogoś interesuje dodałem dział listy dla 9500 ( na zwykłe softy , kiedyś ktoś o to prosił) ....

 

Pozdrawiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...