Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kanałami HD z TnK HD w swoim 9500HD. Otóż co jakiś czas tuner je gubi i nie idzie ich odnaleźć. Nie pomaga kolejne i kolejne wyszukiwanie automatyczne, a ów kanały same się pojawiają co jakiś czas i znikają...

Oprócz modułu TnK HD mam w tunerze również kartę C+ i tutaj wszystkie kanały odbierają wyśmienicie. Myślałem, że może gryzie się karta cyfry z modułem TnK HD i ją wyjąłem na jakiś czas lecz to nie pomogło. Mam wgrany soft 1.2.76, czyli z tego co wiem chyba najodpowiedniejszy pod kątem tych dwóch platform. Ustawienia anteny również takie jak powinno być, z resztą jeśli byłoby coś nie tak to kanały HD z cyfry by nie odbierały. Ma ktoś z Was pomysł co może być nie tak?

 

Jeszcze jedna denerwująca rzecz mi się przypomniała, otóż podczas przełączania kanałów z TnK HD wyskakuje mi cały czas informacja w stylu Media Guard not supported, itp... Muszę naciskać wtedy przycisk exit na pilocie. Jest to co najmniej uciążliwe.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

BTW, co się stało ze stroną Laki, wiadomo kiedy wróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 1.2.76 jest przełożony z edisona soft z shar i [beep] ( nielegalny)

 

Co do ITI już pisałem nie ma tunera na którym to działa poprawnie ( inaczej jest trzeba by z modułu wyjąść dane i odpalić kartę pod linux ( tuner z linux dowolny ( lepiej HD bo wiekszość kanałów jest w pseudo HD) ) z poprawnie przygotowanymi plikami oscam ) ale to już nie ten temat i nie to forum .... :D

 

Takie małe OFFF topic

 

 

@awakeman jak znajdą backup forum to wróci z dziurami w tematach , bo oni backup robili raz na ruski rok ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy mógłby ktoś ulżyć mojej irytacji, którą przeżywam za każdym razem gdy włączam ten tuner ze standby i czekam ok. 35 sek. na pojawienie się obrazu, a mam wgrany mcas-1.2.63? Przyznacie, że to sporo za długo. Może jest jakiś sposób, by to skrócić, może któraś wersja softu ma ten czas uruchamiania się skrócony? Będę naprawdę wielce wdzięczny za wszelkie porady. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to skócić używając linux ( 1 start około 1min potem max 5sek ) ale a im nie działaja porawnie gniazdaCI ...

 

Witam, jaki jest dziś odpowiednik tego tunera ?

bo kupić już go nie można.

Kupić można na allegro , co do klona to np: golden 980 ( też nie produkowany a mało było na niego softów mcas tylko conax)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy,

 

z dostepnych i znalezionych w necie jak i na forum informacji dotyczacych nowych programow w HD na platformie Cyfry i po wpisaniu ich do dekodera nie wyszukuje ich - sila i jakosc na wysokim poziomie jednak nie na zielono a na czerwono podswietlone i nie wyszukuje zadnych programow. co moze byc nie tak. zaznaczam ze inne dostepne w hd dzialaja ok. jestem w Irlandii i tutaj mam drugi konwerter ustawiony na odbior angielskich programow freeview rowniez w hd-dzialaja bez problemu.

 

prosze o pomoc,

 

Pozdrawiam,

danwols

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, co może być przyczyną tego, że tuner lubi co jakiś czas przyśpieszyć lub spowolnić obraz na jakąś sekundę, dwie i zaraz po tym jest widoczna na kolejną sekundę pikseloza? Sytuacja ma miejsce zarówno na kanałach SD jak i HD. W moim Globo mam już tylko kartę C+, po tym jak wyjąłem moduł TnK HD, gdyż regularnie gubił kanały. Mój soft to Edision 1.2.76. Z góry dzięki za pomoc.

 

Tak jeszcze przy okazji, jak soft do Opticum 9500HD jest według was najbardziej udany pod kątem samej C+. Nie interesuje mnie sharing, ani nagrywanie na HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd comodore to ma Edison który masz i są źle działające na naszych tunerach ......... Jak bym chciał tuner do podziału inne to kupił bym na linux a tam można zmieniać grafe do woli , ten tuner służy do oglądania i zabawy dla pasji po niebie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Edision ma wyglad commodore to ten wspomniany przez ciebie ma wbudowany wyswietlacz od kalkulatora. Moglbys mi wyjasnic jeszcze co znaczy "tuner do podzialu inne" oraz "zabawy dla pasji po niebie", bo ciezko jest mi tozszyfrowac twoja skladnie. A co do linuxa, to jest i takowy na nasz model Opticuma, lecz nie chce go wgrywac, poniewaz nie wykorzystam nawet 1/4 jego mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj yamatu , zobacz czy ci pasuje , jak nie to poszukaj i przełóż sobie soft z Startrack ....... Edisona Miałem i jest wolny i ma otępiające menu jak i funkcje ......

 

Tuner do podziału inne znaczy shar........

 

A dla pasji , to dla tych co lubia szukać na niebie nowych wrażeń.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yumatu 1.1.30 mialem wgrany jakis czas temu. Pracowal bardzo dobrze z karta C+, modulami Polsatu i TNK. Znam ten soft i wiem, ze jest bardzo stabilny. Wymienilem jednak TNK na TNK HD i co za tym idzie wgralem soft Edisiona 1.2.76. Niestety jak pewnie wiekszosc wie, modul TNK HD gryzie sie z innymi platformami i najlepszym rozwiazaniem jest wgranie linuxa... Teraz jednak, kiedy C+ jest na etapie dodawania kanalow z n-ki wystarczy tylko i wylacznie Cyfra+. Wracajac jeszcze do Yumatu, to szkoda tylko, ze nie ma przyjemniejszej grafiki, ale nie mozna miec wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz na mysli TNK HD to tylko linux, a jesli myslisz o zwyklej TNK to wczesniej wspomniane Yumatu. Mi sie tylko w tym softcie nie podoba jego wyglad. Edision jest o wiele bardzie "cukierkowy" i wyglada o niebo lepiej od Yumatu, jednak nie jest tak szybki i stabilny jak Yumatu wlasnie. Najlepiej wgraj sobie oby dwa softy i bedzesz sam widzial co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...