Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tym modułem. :(

Opticum 9500 HD PVR z softem 1.2.57 conax.

Wkładam moduł nCam do slota 2 i tuner się zawiesza - czarny obraz, pilot nie reaguje, przyciski na tunerze także. Tuner "odmraża się" po wyjęciu modułu.

Włożenie modułu do slota 1 nie daje żadnych efektów - tuner się nie zawiesza, ale też w menu CI nie widać żadnych modułów.

Moduł wkładany z kartą TNK i bez tej karty. Tak samo.

Próbowałem na sofcie 1.2.23 ze strony Globo - takie same efekty.

Ktoś może mi poradzić co jeszcze mogę zrobić poza schowaniem modułu do szuflady?

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wgraj oprogramowanie MCAS 1.2.57 , potem nie wgrywaj listy i przeszukaj tp aktywacji , nastepnię wsadź moduł i idź na kawę powinien zaskoczyć , problem jest po stronie modułów ponieważ maja niedopracowane oprogramowanie .......

 

Wgrałem MCAS. Zrobiłem tak jak napisałeś. No i niestety mam to samo :(. Zamrożony tuner, albo moduł jest niewidoczny w menu.

Zadałem to samo pytanie na forum dotyczącym tego modułu i jedna z odpowiedzi była taka:

"z modułem na 9500 jest pewnie taka sprawa że musi być zaktualizowane oprogramowanie modułu żeby działał a nie zrobisz tego bo... na starym nie działa dekoder"

 

Czy to prawda? Muszę mieć nową wersję oprogramowania modułu, żeby 9500 zauważył go i przestał się zawieszać? Moduł po prostu nabyłem w sklepie w oryginalnym pudełku więc pewnie ma pierwszą wersję oprogramowania, a z tego co wyczytałem przez sat dosyłana jest aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu tego modułu nCam.Prawdę mówiąc nie udało mi się zrobić aktywacji na 9500 hd na sofcie 1.1.30 oraz 1.2.57 conax oraz Mcas moduł nCam inicjalizował się co 1 minutę sprawdzałem na obu slotach i to samo :cry: .Po męczarni z tym modułem w 9500 hd zrobiłem przeprowadzkę na inny tuner Azboxa premium włożyłem ten moduł i za chwilę wznowił pobieranie aktualizacji.Programy działają prawidłowo tylko wolniejsze jest przełączanie prog.HD.Następnie aktywowany moduł nCam włożyłem do 9500 (w drugi slot ) i tym razem nie było problemów z modułem (tylko co jakiś czas są resety tunera) co do programów działają w miarę stabilnie nie ma problemów.Moduł nCam lepiej radzi sobie z moim tunerem azbox tam nie napotkałem żadnych konfliktów związane z odbiorem programów :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem ten moduł,nie miałem problemu z jego aktywacją (choć bardzo się obawiałem) na sofcie 1.2 57 mcas, jakieś 15min.- moduł, potem sms i jakieś 7-10min wszystko ruszyło, :brawo: mile byłem zaskoczony. Początkowo jakby musiał nabrać rozpędu, zablokował mi nawet i C+ i HBO z cyfry , ale jakoś się rozkręcił po restarcie, teraz wszystko gra i jest OK. Odbieram wszystko ,co prawda trochę wolniej przełącza kanały, ale gra. Poobserwuję jakby co to dam znać, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Nowy soft 1.2.63 działa podobnie do poprzednika jeśli hodzi o stabilność. Nie mam nCama więc się nie wypowiem. Jedno co mnie interesowało to poprawiono funkcję nagrywania z pilota (czerwony przycisk) tj. programuje nagranie zgodnie z czasem trwania programu a nie tak jak pod 1.2.57 jechało po całości czasu ustawionego w menu nagrywanie. Inne funkcje jak włączenie dysku uśpionego też zachowały swoją sprawność. Po raz pierwszy też tuner wyświetla poprawnie obraz na ustawieniach automatycznych bez konieczności ręcznego wyboru np 180i/50. To tyle po 1 godzinie od zmiany softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po testach modułu Ncam na sofcie 1,2,57 conax ze strony Globo moduł działa poprawnie, tylko długo reaguje na przełączenie kanałów HD. Za pierwszym razem jak wgrałem ten soft w/w to moduł Ncam zaczął się blokować w tunerze oraz inicjalizować co jakiś czas. Jest na to rada wyłączyć i ponownie włączyć tuner i wszystkie programy na module Ncam działają poprawnie. Od wczoraj od godz. 19 do dziś nic się nie dzieje z tym modułem w 9500hd. Po krótkich testach na 9500 robię przeprowadzkę Ncamu na inny tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co wgrywac nowy soft skoro nic nie zmienia,

ja mam 1.2.57 i cyfre i EPG dziala tragicznie, najczesciej trzeba przelaczyc kanal aby wyswietlilo program , dodatkowo przelanczanie kanalow na epg trwa 2-4 sec, a jak nie skieruje pilota wprost na tuner to on nie dziala

 

obraz naprawde dobry , rowniez w SD ale to EPG jest tragiczne, pisanie ze EPG jest na + 3 dni to bzdura bo tak naprawde zwykle jest na 1+ 1 i to nie na wszystkich kanalach (na ferdku dzialalo bez zarzutu)

 

Nie rozumiem tez ograniczenia ilosci timerow , po co mi twardy dysk skoro moge zaprogramowac raptem ok 10 pozycji , sczerze mowiac skad takie ograniczenie ?

 

czy ktos zna sposob aby EPG dzialalo szybko i wgrywalo sie w calosci (caly dzien i nastepne) po kilku min od wlaczenia tak jak to sie dzieje na ferdlku 8900 hd ? oraz zeby pilot dzialal nie tylko na wprost (mamnowe baterie wiec to nie to)

 

z gory dziekuje za info (ah , nie uzywam sharingu , jesli to ma jakies znaczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wicherek

Po otrzymaniu e-maila od ciebie odnośnie tunera 9500 wykonaj jedną czynność wgraj jeszcze raz ten soft przez Rs-a kablem null-modem jeśli to nie pomoże to będziemy w kontakcie udzielimy innych porad związane z tym 9500hd.

 

 

EDIT: Wysłałem ci na PW kontakt do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co wgrywac nowy soft skoro nic nie zmienia

Zmienia, choćby ten błąd z nagrywaniem. Ciekawi mnie czy poprawi się również np. Orange Info w Cyfrze+, po przesiadce z 1.2.53 na .57 przestał mi działać. Wczoraj zauważyłem błędy w TimeShifcie (musiałem się cofnąć o ponad 50 minut i w pewnym momencie przestał odtwarzać i przełączył na aktualny program).

 

ja mam 1.2.57 i cyfre i EPG dziala tragicznie, najczesciej trzeba przelaczyc kanal aby wyswietlilo program , dodatkowo przelanczanie kanalow na epg trwa 2-4 sec, a jak nie skieruje pilota wprost na tuner to on nie dziala

Również mam Cyfrę + i jakoś nie zauważyłem żeby działało "tragicznie". Owszem, na 1.1.30 było pełniejsze, ale za to pojawiało się z dużym opóźnieniem. EPG w ramach tego samego transpondera pojawia się od razu, jeśli "nowy" kanał jest z innego TP to trzeba chwilkę poczekać. Przecież to normalne.

 

 

obraz naprawde dobry , rowniez w SD ale to EPG jest tragiczne, pisanie ze EPG jest na + 3 dni to bzdura bo tak naprawde zwykle jest na 1+ 1 i to nie na wszystkich kanalach (na ferdku dzialalo bez zarzutu)

Co do obrazu to się zgadza, 1.2.57 nawet lepiej wyświetla niż .53 (subiektywnie). Co do EPG na jeden dzień to jakaś bzdura, bezproblemowo po chwili oglądania na większości kanałów (TVNy, Canal+ itp) jest EPG na tydzień do przodu. Wystarczy poczekać.

 

 

czy ktos zna sposob aby EPG dzialalo szybko i wgrywalo sie w calosci (caly dzien i nastepne) po kilku min od wlaczenia tak jak to sie dzieje na ferdlku 8900 hd ? oraz zeby pilot dzialal nie tylko na wprost (mamnowe baterie wiec to nie to)

Kupić Fergusona i przestać narzekać?:> Co do pilota, to oryginalny faktycznie kiepsko nadaje, ja używam uniwersalnego taniego polskiego Oskara i działa świetnie pod każdym kątem w promieniu 4-5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcold

Małe sprostowanie do zdania " Zmienia choćby ten błąd z nagrywaniem" - tak zmienia ale soft 1.2.63.

Co to za stwierdzenie : kupić fergusona i przestać narzekać. Mało grzeczne. Po prostu w fergusonie 8900 hd tak jest.

Jeśli chodzi o twoje problemy z TimeShiftem to pamiętaj, że tuner to nie nagrywarka. Tuner sat. ma jedynie funkcje PVR i tu posłuże się twoim sposobem rozumowania i napiszę : kupić nagrywarkę i nie narzekać! Prawda, że nie jest to ani miłe , ani mądre ?

OrangeSport Info pod nowym softem 1.2.63 działa i pod 1.2.57 też działało, zawsze działało.

Interesujace może się wydawać, czy pod najnowszym softem 1.2.63 stabilnie działa nCam? Jeśli chodzi o mnie to poza epg ( troszkę gorszym niż pod 1.1.30) jest to najpęłniejsze oprogramowanie dla opticuma 9500 hd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcold

Małe sprostowanie do zdania " Zmienia choćby ten błąd z nagrywaniem" - tak zmienia ale soft 1.2.63.

Zgadza się, dyskutowaliśmy to jakieś 2 miesiące temu tutaj. na .53 i .57 było tak samo. Teraz sprawdziłem i faktycznie poprawili. Właśnie o to mi chodziło, że dlatego warto aktualizować.

 

Co to za stwierdzenie : kupić fergusona i przestać narzekać. Mało grzeczne. Po prostu w fergusonie 8900 hd tak jest.

Normalne stwierdzenie faktu, że ktoś twierdzi że trawa po drugiej stronie płotu jest bardziej zielona. Jeśli chcę mieć możliwości innego tunera to go zwyczajnie kupuję, a nie narzekam, że Smart for Two nie nadaje się do przewozu dużych gabarytów tak jak Transit.

 

Jeśli chodzi o twoje problemy z TimeShiftem to pamiętaj, że tuner to nie nagrywarka. Tuner sat. ma jedynie funkcje PVR i tu posłuże się twoim sposobem rozumowania i napiszę : kupić nagrywarkę i nie narzekać! Prawda, że nie jest to ani miłe , ani mądre ?

 

Z całym szacunkiem, ale porównanie totalnie chybione. Ja tylko w ramach zwracania uwagi na pewne niedociągnięcia w sofcie zauważyłem,że przy większym cofaniu w ramach TS na sofcie 1.2.57 dzieje się coś złego. Wcześniej (1.1.30 i 1.2.53) takie efekty nie występowały. Na 1.2.63 jeszcze nie sprawdzałem. Nie narzekam na funkcjonalność tylko zwracam uwagę że możliwe że coś jest zbugowane. Objaw jest taki, że początkowo ładnie cofa i zaczyna odtwarzać, po czym po mniej więcej godzinie (2 próby) nagle przerywa i zaczyna pokazywać aktualny program. Co do nagrywania nigdy nie miałem problemu więc nie wiem dlaczego miałbym kupować dodatkową nagrywarkę skoro PVR świetnie się sprawdza. Wcześniej powyższego zjawiska nie zaobserwowałem, dlatego o tym piszę. Natomiast takie przyp.. się do mnie o to, żeby tylko się przyp... jest w istocie ani miłe ani mądre. Tu się zgodzę.

 

OrangeSport Info pod nowym softem 1.2.63 działa i pod 1.2.57 też działało, zawsze działało.

U mnie problem wystąpił po upgrade z 1.2.53 (działało) na 1.2.57 (przestało). Po wgraniu 1.2.63 dodatkowo przestał mi widzieć Crime & Inwestigation. Możliwe, że winne było wgrywanie wcześniej zarchiwizowanej z poziomu tunera listy kanałów z poprzedniej wersji na nową wersję, zamiast skanować (lenistwo). W moim przypadku wystarczyło kazać przeskanować odpowiedni TP i mimo że nic nie znalazł nowego zapisać zmiany przy wyjściu. Oba kanały wróciły.

 

Interesujace może się wydawać, czy pod najnowszym softem 1.2.63 stabilnie działa nCam?

I teraz ja się przyczepię. Stosując Twoje podejście powinienem teraz napisać: dla kogo interesujące, bo np. mnie to nie interesuje, nie planuję modułu, chcę jedynie mieć np. poprawnione nagrywanie do końca programu. Jednak nie napiszę, bo mam nadzieję że powyższe dotarło.

 

Dopiero kilka godzin testuje 1.2.63 ale wygląda obiecująco. EPG faktycznie brak na kilku kanałach (CN, Universal, TCM) ale na reszcie działa poprawnie i z tygodniowym wyprzedzeniem. Dźwięk DD 5.1 również poprawnie. Jakościowo w SD tak samo jak 1.2.57, czyli lepiej niż 1.2.53. W HD w zasadzie nie widzę różnicy, było i jest dobrze.

Szkoda że nie ma jeszcze wersji ze zmodyfikowanymi tapetami, ta zmodyfikowana 1.2.57 była OK.

 

Również pozdrawiam

 

Edit: @bigcyc123 bardzo dziękuję za tapety i narzędzie do ich wstawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta działa beż modułu ( takie info miałem od kolegi z forum edukacyjnego) ....

 

 

@mcold jakie cię interesują , nie problem jest je dodać mogę też ci opisać jak to zrobić .....

Edit: dodałem program na upload i opis jest w środku ... oraz dodałem tapety

 

jak ktoś coś nie łapie lub pytania to pisać ........

 

 

Miłej zabawy ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...