Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sorry, ale wracam jeszcze do swojego tematu. mam w domu sieć działającą na zasadzie splitera przy pakiecie Prestiż HD Cyfry. Na BCT 1430 z kartą splitera w oryginalnym sofcie Cyfry Filmbox Extra chodzi bez problemu, na tunerze Cyfry w wersji SD z kartą splitera w/w program chodzi bez problemu. na Opticumie HD PVR z softem 1.1.30 z kartą splitera program ten nie chodzi - nawet jak włożyłem do niego oryginalną kartę Cyfry. Wg mnie ani spliter, ani karty nie są tu przyczyną, gdyż na pozostałych tunerach nie ma problemu. Nawiasem mówiąc tuner przeskanowałem dwukrotnie, bez rezultatu. Myślę, że reaktywacja karty też nie pomoże, gdyż na innych tunerach chodzi. Nie wiem co jest grane - może ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tp. 114 (10, 796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6)

Discovery Science, Discovery World, Tele 5, Polonia 1, Edusat, MTV Rocks, National Geographic, Orange sport info, Filmbox, Filmbox Extra, Filmbox Family, MusicChoice

Takie są parametry interesującego ciebie kanału po wakacyjnej zmianie FEC na 5/6. Ustaw ręcznie w menu opticuma i przeskanuj. Musi działać na Opticumie 9500 hd jeśli działa na tunerze od cyfry - oczywiście sprawdzenia dokonuj z oryginalną kartą cyfry w opticumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co bgrbgr, to co się dzieje u mnie jest śmieszne, a przynajmniej tak mi się wydaje. Te pozostałe kanały, o których piszesz chodzą bez problemu, oczywiście spróbuję to co mówisz, ale nie wiem czy przyniesie skutek, skoro wszystko pozostałe chodzi bez problemu. nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ, ale na tym kanale na opticumie od dłuższego okresu czasu nie miałem w ogóle EPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z kanałami co kolega @yacht u mnie przestało działać TVP 1 oraz Filmbox Extra , MTV Rocks teraz MTV Rocks oraz TVP1 działa dobrze.Dzięki uzyskanej pomocy od kolegi @atusat ,który podał informacje związane z parametrami Filmboxa Extra a dokładniej o podanie pid A,pid v oraz PMT itp, które wpisałem do mojego tunera program Filmbox Extra działa dobrze w moim 9500 HD.

 

Wielkie dzięki atusat

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle na koniec jak któryś wyskoczy że mu nie działa ...... MENU >>> FABRYKA I RęCZY SKAN SATELITY I RĘCZNIE UŁOŻENIE Z PILOTA LITY ( 6 Grup Amatorowi zajmuje max 40min ), NIE DZIWIĆ SIĘ ŻE COŚ NIE DZIAŁA JAK ŁĄDUJECIE LISTY Z WWW A POTEM PŁACZ !!!!!! Pisałem setki razy nie przyszczepiamy tunerowi żadnych list ponieważ potem nawet sam nie zmieni wartości FEC i innych parametrów od PMT ( najważniejsze ) po V i A .......

 

To nie jest Ferguson made in Korea !!!!!!!!

 

Może kolego bigcyc123 zamiast tak naskakiwać na forumowiczów, napisałbyś coś milszego, dla przykładu kiedy "mądre głowy podsumują wady i zalety softów 1.1.30 do 1.2.57 i napiszą pożądne oprogramowanie bez znanych i dobrze opisanych na tym forum błędów?".

 

 

@bgrbgr ja nie naskakuje , pisałem wcześniej a ludzie swoje i czekają na gotowce ( nawet dziś wgrałem 1 soft od tego modelu i lista z nieba i wszystko gra ) ..... Po prostu nie lubię się powtarzać , daje pełne opisy i samego siebie aby coś ludzie mieli z sprzętu jaki posiadają ... Podobnie mnie spotkało z fergusonem Seria AFxx18 nauczka na całe życie , człowiek coś dał a dostał ( [beep] ) :(

 

Co do supportu będzie teraz sporadyczny więc nie mogę zagwarantować że coś będzie poprawne z nagrywania czy epg , choć do dziś brakuje tunerowi około 46% funkcji .......

 

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pid-y do 9500hd wgrywa się: MENU GŁÓWNE --INSTALACJA--WYSZUKIWANIE RĘCZNE-- NASTĘPNIE WCISNĄĆ ŻÓŁTY PRZYCISK -- POTEM CZERWONY PRZYCISK Z OZNACZENIEM SKANUJ,wyświetli się tabela:

 

tryb szukania wszystkie,FTA,TV,FTA TV,RADIO,FTA RADIO itd.

 

sieć NIT/WYŁ

 

video pid - tu się wpisuje PID-Y video albo zostawić na auto

typ video -MPEG 1 lub inny do wyboru

audio pid - tu się wpisuje PID-Y audio albo zostawić na auto

typ audio - MPEG 1 lub inny do wyboru

 

Mam nadzieję,że teraz będziesz wiedział jak się wpisuje PID-Y do tego tunera 9500hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam telewizor LED Full HD i zastanawiam się jaki wybrać standard odbioru TV w dekoderze, aby uzyskać najlepszy obraz. Są do wyboru: PAL,NTSC, SECAM, 720P,1080I oraz Auto. Wiem, że programy telewizyjne dostępne przez satelitę (CP) nie są nadawane w Full HD, więc chyba nie ma sensu wybranie opcji 1080I, tym bardziej iż wtedy chyba wszystkie inne programy, które są w SD są konwertowane przez Opticum'a do tej wysokiej rozdzielczości co może pogarszać ich odbiór.

Proszę więc o radę czy wybrać AUTO czy jakiś inny standard odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: nie działa mi kanał "Fox Life HD" wyświetla się informacja o zakodowanym sygnale audio, inne kanały HD tzn. Polsat HD, MTVN HD i Nat Geo Wild HD działają bez problemów, nie wiem czy mam coś namieszane w ustawieniach czy Polsat jednak nie udostępnił tego kanału w promocji "Otwarte okna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanie dot dziweku przestrzennego

posiadam Opticum 9500hd do tego telewizor LG LH-4000 polaczone przewodem hdmi , niedawno dokupilem zestaw audio Harman - Kardon soundbar sb-15

zestaw ten ma wejscie coaxial oraz chinch , podlaczylem coaxialnym z tunerem ale na niektorych programach np tvn bylo slychac tylko trzaski , telewizor ma wyjcie audio optyczne dokupilem wiec konwertor z optycznego na coaxial ( http://allegro :censored: )

teraz dzwiek dziala plynie ale nie jest to dziwiek przestrzenny tylko zwykle stereo , tuner wysyla po hdmi dzwiek cyfrowy czy zwykly moze wie ktos jak to wszystko polaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez złącze i kabel hdmi idzie dźwięk przestrzenny ( nawet bardziej niż po optyku i coaxialu ), ale żeby go uzyskać potrzebny jest stosowny amplituner, do którego podłącza się kablem hdmi obraz i dźwięk z tunera sat a następnie z amplitunera drugim kablem hdmi do telewizora. Amplituner ze swoim zestawem głośników odtwarza dźwięk przestrzenny stosownie do możliwości i jkości amplitunera. Kupowanie aktualnie amplitunera bez tej opcji jest cofaniem się wstecz.

W twoim przypadku podłącz tuner sat coaxialem z amplitunerem a obraz przez kabel hdmi do TV i na kanałach z dźwiękiem przestrzennym powinieneś go uzyskiwać na amplitunerze, na pozostałych kanałach zwykłe stereo.

Jeśli tv ma wyjście optyczne to dźwięk przestrzenny jest do uzyskania najprawdopodniej tylko z telewizji naziemnej cyfrowej (DVB-T) pod warunkiem, że tuner ma dekoder cyfrowy MPEG-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz poniższych ustawień należy jeszcze odpowiednio dostroić/wybrać rodzaj audio dla danego kanału. Starsze kanały mają z reguły do wyboru między stereo i dolby digital natomiast nowe kanały hd z reguły AC3. Canal+ też ma opcje do wyboru. Z reguły głos przestrzenny związany jest z oryginalną wersją językową. Na pilocie masz klawisz : mikrofon ze znakiem zapytania a pod nim jest klawisz czerwony pip. Tym przyciskiem z mikrofonem wybierasz opcję audio. Jak nie ustawisz ręcznie audio na dźwięk przestrzenny to go nie uzyskasz. Ustaw spdif na auto. PCM to zwykłe stereo i dźwięku przestrzennego nigdy nie uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@concerto

 

Ten temat był już opisany odnośnie dzwięku dolby digital na stronach od 95-96 tego forum jak podłączyć jak uzyskać dzwięk DD 2/0 lub 5/1tam jest szczegółowo opisane związane jak podłączyć tuner z amplitunerem i telewizorem przez złacze HDMI lub przewody coaxial i optyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jednak nie dziala

mam ustawione spdif na auto recznie jak ustawima na dolby 2/2 to nie ma glosu jest tylko brzek w i pozniej glucho

dzwiek mam tylko na 1/1/ lub 1/2 na programach hd i tvn jak ustawie na recznie tym porzyciskiem z glosniczkiem na dolby 2/2 to niesty nie mam dzwieku a przewody tak jak kazales hdmi do tv a coaxial do Harmana

czy moze to byc wina oprogramowania tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokupilem wiec konwertor z optycznego na coaxial

 

Może ten konwertor nie przesyła prawidłowo strumienia audio dolby digital z amplitunera do tv.Ustawienie w tunerze 9500hd masz prawidłowe (spdif na auto jest ok !) aby sprawdzić prawidłowe działanie dolby digital 5/1 (przestrzenny) proponuję wyszukanie programu DELUXE MUSIC na satelicie Astra 19,2 E tp.12,246 V 27500 FEC 3/4 ten prog. nadaje w dwóch wersjach stereo oraz dolby digital 5/1.Jeśli uzyskasz dzwięk stereo zmień wybór ścieżki na dolby na pilocie z oznaczenie mikrofonu ze znakiem zapytania.Program nadaje dźwięk DD 5/1 o dobrej jakości bitrate 384kbps.Jeśli nadal nie uzyskasz dzwięku przestrzennego to przyczynę musisz szukać w podłączeniu kabli amplituner,tv,tuner itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@concerto

Mam z tobą problem. Szukałem w internecie informacji o zestawie audio Harman - Kardon soundbar sb-15 i znalazłem wyłącznie info, że jest to zestaw głośników. Nic nie wiem na temat twojego amplitunera. Być może amplituner nie chce obsługiwać sygnału z tunera satelitarnego ( ale na odległość to tylko gdybanie )

Generalnie opticum 9500 hd nie ma problemów z dźwiękiem przestrzennym. Problemy wystepowały we wstępnej fazie oprogramowania, ale później na wszystkich softach działało. Soft 1.1.30 i wyżej obsługują dźwięk przestrzenny. Jedyne co mogę dodać to sprawdź kabel audio coaxial. Połączenie tunera sat kablem hdmi z TV w tym momencie nie ma znaczenia.

I jeszcze jedno. Wybierz jakiś kanał, gdzie jest wybór między stereo a dolby względnie ac3. Ustaw najpierw sterego ( zapamiętaj w pamięci głośność sygnału ) i następnie ustaw w tunerze dźwięk przestrzenny ( głośność dźwięku z telewizora powinna być odczuwalnie słabsza niż w stereo - przynajmniej u mnie na tv sony tak jest ) Jeżeli będzie tak jak piszę oznacza, że tuner prawidłowo dekoduje dźwięk i problem leży w kablu audio lub w amplitunerze. Pokombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...