Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem na ten temat z firmą Globo i dużo się nie dowiedziałem....

 

Bo Globo ma w nosie tych co już kupili , teraz wychodzą nowe modele i mają problemy żeby się sprzedały i znowu następne nikt nie będzie sobie głowy zawracał wykopaliskami.

Taka jest strategia firmy szybko- tanio - gorsza jakość !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

podłączyłem do swojego Opticum, Mantę C300 HD Recorder, i mam dziwny objaw - podglądany, czy zapisywany obraz jest w pasiaste mazaje, smugi - jednym słowem, nie do oglądania. Nie ma znaczenia, do jakiego wyjścia podpinam sygnał - efekt ciągle jest taki sam. Z innych źródeł obraz jest normalny. Nie ma też znaczenia, jaką chce zapisać się stację.Do jakości odbioru programów tv, bezpośrednio z dekodera, nie mam żadnych zastrzeżeń. Proszę o porady - co może być przyczyną.

Z góry dzięki.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Twój problem: Wejście sygnału: Video: CVBS czyli zwykłe kompozytowe.

Napisz jak dokładnie połączyłeś Opticum, Mantę i TV (jakie TV), bo patrząc na możliwości Manty ciężko mi wyobrazić sobie jak to można podłączyć poprawnie.

Wg mnie są dwie możliwości:

1."dekoder sat-TV-Manta" czyli wyjście Opticum do wejścia HDMI TV i wyjście composite z TV do wejścia composite w Mancie - efekt kaszana obrazu, większa lub mniejsza zależnie od TV.

2. "dekoder sat-Manta-TV" czyli Wyjście composite z Opticum na wejście composite w Mancie i wyjście HDMI z Manty na wejście HDMI w TV - efekt dokładne wykastrowanie jakości obrazu Opticum (o HD nie wspomne) i żałosna jakość obrazu, niemniej jakość nagrania ma szansę być lepsza niż w wersji wyżej, za to jakość oglądanego może być gorsza. Jak widzisz przy braku drugiego Wejścia HDMI w Mancie (a wg dokumentacji jest tylko wyjście, w każdym razie jest tylko jedno złącze) to nie ma najmniejszego sensu.

 

Swoją drogą to chyba przerost formy nad treścią, żeby do PVRowego dekodera dokupować osobne urządzenie. Trzeba było kupić dobry zewnętrzny dysk twardy i cieszyć się zupełnie przyzwoitą jakością nagrań przez USB z dekodera.

 

@Blackmann - to moje określenie "równolegle" to tak naprawdę nie do końca równolegle, złe słowo patrząc od strony Opticum. Naprawdę równolegle może się nie dać (a może poprawili w nowym FW) bo ktoś kiedyś tu pisał, że przy podawaniu sygnału na HDMI pozostałe złącza (testował zdaje się Euro) nie mają sygnału. Spróbuj zrobić to naprawdę równolegle, czyli:

 

Opticum - TV po HDMI - masz porządną jakość obrazu oglądanego z TV i Opticum - Manta po kompozycie - masz kiepski obraz nagrywany i odtwarzany, ale lepszy niż przepuszczony dodatkowo przez TV. Upewnij się, że masz w Ustawieniach włączone złącze Y,Pb,P - standardowo jest wyłączone. Co nie zmienia faktu że i tak może nie zadziałać. Daj znać co Ci wyszło. A tak serio, to jeśli nie zależy Ci mocno na możliwości kopiowania tych nagrań poza Twój sprzęt, to naprawdę opcja z dyskiem twardym jest najlepsza. Oddaj/zallegruj Mantę i kup jeden ze wspieranych przez Globo (dyskusję co działa a co nie znajdziesz w archiwum tego forum) HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blackmann

Spróbuj w menu ustawienia obrazu/standard tv ustawić na " pal " i w tej konfiguracji powinno być dobrze z nagrywaniem. Fakt, że jest to paskudna opcja i przy połączeniu kablem hdmi daje fatalny obraz, ale jak sobie ktoś życzy nagrywać na zewnętrzne udządzenie do nagrywania to musi się z tym pogodzić - ten tuner tak ma. Była tym mowa na forum w ubiegłym roku, kiedy tuner był jeszcze nowością na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie gorsza jakość jest, kiedy połączę szeregowo. Przy równoległym, obraz choć nie jest rewelacyjny, to da się oglądać. Telewizor http://www.ceneo.pl/1094861s

 

Wciągnąłem się :) Napisz czy Twój TV ma 1 czy 2 HDMI. Różnie w opisach podają. Jeśli ma, to masz jeszcze do sprawdzenia kombinację:

 

Oglądanie TV = Opticum-TV po HDMI1

Nagrywanie = Opticum-Manta po komponencie, ustawiając tak jak Ci napisał badger.

Odtwarzanie = Manta-TV po HDMI2. To w sumie jest sztuka dla sztuki przy nagraniu przez kompozyt, za to przynajmniej DivXy będą się ładnie odtwarzały. Też bez szaleństw, bo ta Manta niestety tylko w nazwie ma HD, nie wspiera mkv. Alternatywnie Manta-TV po YUV jeśli nie ma HDMI2 a znajdziesz przejściówkę SCART-YUV.

 

Ogólnie to, z całym szacunkiem, masz fajny tuner (się wie!:) + średni TV + zupełnie zbędna w tym wszystkim nagrywarka (wejście nagrywające tylko po kompozycie). Ciężko z tego zrobić dobrą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@kidler

Wydaje mi się, że problem nie leży po stronie softu. Testowałem wszystkie kolejne softy przez blisko 2 lata i na żadnym tuner mi się nie zawieszał. Albo jest to wina listy kanałów, jeśli jest robiona edytorem. Najkorzystniej wykonać własną listę po przeskanowaniu nieba. Inną przyczyną może być dysk twrdy jeśli jest podłączony do tunera, który może się trochę gryźć z tunerem. A jeśli nie to może być jakaś indywidualna usterka twojego egzemplarza tunera. Na sofcie 1.1.30 pracuje wielu forumowiczów i żaden nie zgłaszał objawów podobnych do twoich. Softy 1.2.53 i softy 1.2.57 też są stabilne, ale obydwa też mają pewne niedociągnięcia. Spróbuj jeszcze raz wgrać soft 1.1.30, przywróć ustawienia fabryczne, przeskanuj niebo i wykonaj własną listę kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku niepoprawnego zadziałania tunera musiałem wyłączyć (wyjąć fizycznie wtyczkę) dysk twardy. Mój dysk zasilany jest z tunera i podejrzewam, że problem leży po stronie zbyt małej wydajności prądowej wyjścia USB power. Problem zniknie po podłączeniu zasilania zewnętrznego, a przynajmniej tak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 1.1.30 jest sprawny i nie powoduje objawów wszystko działa jak należy.Co do softu 1.2.53 oraz 1.2.57 też działaja prawidłowo,ale są pewne niedociągnięcia większość użytkowników o tym wie.Co będzie dalej to zobaczymy.Mój opticum 9500HD służy mi tylko do celów testowania.Miesiąc temu dokonałem zmiany tunerów na innego producenta w dalszym ciągu jestem zadowolony z mojego wyboru którego dokonałem tunery działają prawidłowo bez utrudnień jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do praktyków, którzy mieli soft 1.2.53 mcas a teraz mają 1.2.57 mcas. Czy są między nimi jakieś znaczące poprawki dla których warto się upgradeować? 1.2.53 ma popsuje nagrywanie "do końca programu" to to jedno mnie boli, brak EPG na niektórych kanałach (w stosunku do 1.1.30) przebolałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

witam

mam problem z timeshift

ustawiam kilka pozycji do nagrania w EPG, gdy przychodzi czas nagrywania tuner przełącza na ustawiony wcześniej kanał, informacja, odliczanie i tuner zaczyna nagrywać, informacja w prawym górnym rogu RECORDING!, ale niestety materiał się nie nagrywa, folder wcześniej ustawiony jest pusty

instrukcja jest bardzo uboga i nie są opisane wszystkie funkcje

do czego służy? "wartość timeshift" wartości 0:10h, 0:30h itd.. lub wybor przy timer "nagrywarka" "VCR"

soft-1.2.57

dysk SATA wewnętrzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luka80

Powiem tak jak ja wykorzustuję funkcje pvr opticuma 9500hd. Po pierwsze w opcjach menu wyłączyłem funkcje timeshift - nie korzystam z niej. Interesuje mnie tylko opcja nagrywanie. W menu ustawiam i nazywam folder do którego tuner będzie nagrywał filmy, czy to z epg czy za pomocą przycisku recording na pilocie. Przy wyłączonym timeshift nie ma żadnych problemów z nagrywaniam. W menu nagrywanie ustaw sobie maksymalny czas nagrywania : 2, 3 , 4 godz., w zależności od potrzeb. W czasie programowania masz opcje vcr i nagrywarka. Nagrywarka : ustawia nagrywanie na podłączony dysk po usb. VCR wykorzystuje się wtedy gdy do tunera masz podłączoną zewnetrzną nagrywarkę z twardym dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, słuchajcie mam problem. odbieram na opticumie cyfrę przy uzyciu splitera. po dorzuceniu przez cyfrę zmian w kodowaniu mam problem z odbiorem filmobox extra - nie odbiera. wszystkie pozostałe chodzą o,key. na tunerze cyfry w wersji sd program ten śmiga. mam wgran soft 1.1.30. do tej pory wszystko grało bez problemu. co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź kartę C+ do tunera i będzie działać tuner jest więc sprawny , a splintery mnie nie interesują pisz do producenta tego cuda do podziału kart.........

 

 

@niktoto Tak mozna zamontować samamu dysk w środku , troche chcęci pare części i wszystko gra :D

 

@niktoto ja mam 120G i działa bez zarzutu soft 1.1.30 nowych nie używam bo nie maja epg poprawnego dla mnie (i jak 1 kolega wspomniał wyłącz timeshift)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam przed soba 2 x 9500 soft 1.1.30mcas i 1 9600 TS 2.26 mcas , X403 soft 1.84 , ferguson FX 7600 soft 2.03 i na wszystkich karta C+ działa poprawnie + kanały HD ( karta stara nie nowa nagravision ), już pisałem tunery działają z nowym systemem jaki wprowadza Cyfra a to że nie działa twój wynalazek zwany splinter to trudno ...... ( mam jeszcze HS1 ale tu nie działają 2 kanały ale to popatrzę za softem )

 

Więc pomyliłeś działy bo to nie problem tunera od kiedy splinter jest tunerem !!!!!!!!!!!!

 

Więc nie ten dział .........

 

Mozesz przeszukać jeszcze raz transporter lub zmień soft tyle można pomóc wynalazkowi jakim jest splinter ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że Cyfra zmiania swoje karty dostępowe i dodaje na niektórych kanałach system kodownia , chyba Nagra..., ale nie śledzę tematu. Jeśli chodzi o spliter to mam wirelinka przewodowego i mógłbym sprawdzić, ale nie mam w abonamencie kanału filmbox extra. Czy zmiana softu w tunerze coś zmieni - chyba nie. Spróbuj skontaktować się z producentem splitera http://www.greeneightsystem.pl , przedstaw sprawę, może udostępnią jakąś łatę dp splitera, ewentualnie wykonaj jeszcze raz operację logowania kart do tunerów, zamień je miejscami. A najlepiej włóż do tunera opticum 9500 oryginalną kartę cyfry i sprawdź, czy tuner rozkoduje nieszczęsny kanał - wtedy będziesz miał pewność, że wada leży po stronie splitera.

 

PS

SPLITER nie splinter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...