Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś czemu te tunery Globo 9500 HD mają dokładnie 3 sekundy spóźniony przekaz w stosunku do innych tunerów ?

 

Testowałem na równocześnie włączonych tych samych kanałach (zarówno SD jak i HD) to opticum ZAWSZE ma dokładnie te 3 sekundy opóźniony obraz i dźwięk w stosunku do drugiego tunera (porównywałem z Arivą 100 HD i zwykłym tunerem CP F300)

 

Można jakoś to opóźnienie naprawić w 9500HD ? irytujące szczególnie przy transmisjach LIVE :)

 

PS

soft mam oczywiście mcas1.1.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Astony są trochę dziwne i mają swoje fochy - bez wzgledu na producenta sprzętu. Mój np. po powrocie z astry na hotbirda nie potrafił się podnieść i trzeba było resetować tuner. Z opticumem 9500 hd w kombinacji cyfra+ i Cyfrowy Polsat bardzo dobrze sprawdza się dedykowany moduł Cyfry+ z najnowszym oprogramowaniem. Było o tym wcześniej, ale skoro poruszono temat to przypominam. Szkoda kasy na moduł Astona. Nie wiem jaka jest teraz cena modułu Cyfry. Astony maja jedną zaletę - tam gdzie zawiedzie moduł Cyfry+ Astony sobie radzą ( mimo wady o której pisałem wcześniej).

 

Co do opóźnienia transmisji to na każdym tunerze jest inaczej i nie da się tak skonfigurować sprzętu tak aby na 2 TV było idealie to samo tj. dźwięk i obraz.

Jeśli chodzi o najnowszy soft 1.2.53 to testuję go od chwili, kiedy pojawiła się informacja od bigcyca123. Jeśli chodzi o epg może jest gorsze - nie będę polemizował, ale do moich potrzeb i na kanałach, które ja oglądam epg jest wystarczające, albo na cały dzień lub kilka dni. Jest to kwestia potrzeb.

 

Jedna rzecz, która w moim przypadku zaczęła działać poprawnie ( przy 1.2.23 też było poprawnie ) to podniesienie hdd MyBook 500 usb ( po uprzednim uśpieniu ) przyciskiem z poziomu pilota. Działa również funkcja auto power down.

Inne funkcje tunera sprawują się równie dobrze jak na sofcie 1.1.30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opóźnienia transmisji to na każdym tunerze jest inaczej i nie da się tak skonfigurować sprzętu tak aby na 2 TV było idealie to samo tj. dźwięk i obraz.

Z moich testów znaczne opóźnienie zauważyłem tylko na Opticumie 9500 HD (zarówno na starym TV CRT jak i na nowym LCD z własnymi koderami)

 

Pozostałe tunery jakie miałem, nawet dużo tańsze i też HD, nie wykazują żadnych opóźnień w odtwarzaniu obrazu i dźwieku. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tuner 9500 HD wczoraj dostał zadyszki i padło (układ zasilania) zrobiło się ciemno na wyświetlaczu i było po ptakach. Zaczeło coś się wydobywać w stylu dymu i nie przyjemnego zapachu.Teraz jestem już przy końcu naprawy tego układu wymieniono kilka rezystorów itp.Mam nadzieję,że płyta główna została nie naruszona.Mimo to zobaczę co wyjdzie w praniu dam znać liczę jeszcze pół godziny pracy nad moim opticumem 9500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nietypowy z tego co wiem wszystkie globo - golden i inne klony maja problem tylko z astonami ( jakies te moduly sa felerne) od poczatku istnienia 1 tunera globo CI .......

 

Potwierdzam. Astony są trochę dziwne i mają swoje fochy - bez wzgledu na producenta sprzętu. Mój np. po powrocie z astry na hotbirda nie potrafił się podnieść i trzeba było resetować tuner. Z opticumem 9500 hd w kombinacji cyfra+ i Cyfrowy Polsat bardzo dobrze sprawdza się dedykowany moduł Cyfry+ z najnowszym oprogramowaniem. Było o tym wcześniej, ale skoro poruszono temat to przypominam. Szkoda kasy na moduł Astona. Nie wiem jaka jest teraz cena modułu Cyfry. Astony maja jedną zaletę - tam gdzie zawiedzie moduł Cyfry+ Astony sobie radzą ( mimo wady o której pisałem wcześniej).

 

 

Jeśli chodzi o najnowszy soft 1.2.53 to testuję go od chwili, kiedy pojawiła się informacja od bigcyca123. Jeśli chodzi o epg może jest gorsze - nie będę polemizował, ale do moich potrzeb i na kanałach, które ja oglądam epg jest wystarczające, albo na cały dzień lub kilka dni. Jest to kwestia potrzeb.

 

Jedna rzecz, która w moim przypadku zaczęła działać poprawnie ( przy 1.2.23 też było poprawnie ) to podniesienie hdd MyBook 500 usb ( po uprzednim uśpieniu ) przyciskiem z poziomu pilota. Działa również funkcja auto power down.

Inne funkcje tunera sprawują się równie dobrze jak na sofcie 1.1.30.

 

 

 

 

 

No to co moduł dedykowany Cyfry (było nie było trochę tańszy) czy Astona bo już nie wiem co lepsze?

Poradzicie coś?

 

A jeśli idzie o ten nowy soft 1.2.53 to Wam się nie zacina?

 

 

Witam

 

Jak tam atusat z twoim tunerem ? coś poważnego naprawiłeś ten układ.Jestem w strachu,żeby mnie to kiedyś nie spotkało napewno taka naprawa wiele kosztuje.Daj znać jak sobie z tym fantem poradziłeś.

 

pozdrawiam

 

No właśnie atusat,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner jest już dawno,dawno po gwarancji.Tuner naprawiłem i jest sprawny działa prawidłowo było trochę pracy sprawdzenia różnych podzespołów itp,ale to nic.Po co ma dać tuner do jakiegoś serwisu skoro sam pracuję w serwisie elektronicznym mogę naprawić własnymi rękoma taki mój zawód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, wiem ze dla niektórych może zabrzmieć to śmiesznie, ale czy ktoś napisałby mi jak wgrać nowy soft i skąd np.1.2.53 oraz jak ew.zgrać sobie stary sof aby w przypadku problemów wrócić do starego. ponadto czy wgrywając nowy soft stracę stare listy programów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft jest dostępny na 98 stronie tego forum.Skopiuj sobie listę prog na starym sofcie wejdź do menu następnie system potem zaznacz pozycję kopiuj na dysk i kopiuj dane i zaznacz ok ! lista zostanie skopiowana .Potem można wgrać tą listę pod soft 1.2.53.Aby skopiować listę pod soft 1.2.53 w systemnie zaznacz opcję aktualizacja z dysku następnie otwórz plik zapisany na penie lub HDD i rozpocznij aktualizację i chwilę poczekaj na zakończenie ładowania pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia odnośnie softu 1.2.53 mcas:

 

-jeżeli przerwiemy oglądanie nagrania to tuner zapamięta stan i po ponownym włączeniu nagrania odtwarzanie rozpocznie się tam gdzie przerwaliśmy

-napisy na c+f hd działają bez zarzutu podczas oglądania na żywo, ale podczas oglądania z dysku dalej jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak tam atusat z twoim tunerem ? coś poważnego naprawiłeś ten układ.Jestem w strachu,żeby mnie to kiedyś nie spotkało napewno taka naprawa wiele kosztuje.Daj znać jak sobie z tym fantem poradziłeś.

 

pozdrawiam

Naprawa jest nie duza , tylko umiec lutowac ;) przewaznie siadaja te elementy jak diody pare kondesatorow , uklad sterojacy ,transoptor ( jak zauwazylem jak mamy podpiety 5.1 ( nie pamietam pod jaka firme bylo to podpinane) :D jak narazie po czyms takim mi sie trafily 2 sztuki )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia odnośnie softu 1.2.53 mcas:

 

-jeżeli przerwiemy oglądanie nagrania to tuner zapamięta stan i po ponownym włączeniu nagrania odtwarzanie rozpocznie się tam gdzie przerwaliśmy

-napisy na c+f hd działają bez zarzutu podczas oglądania na żywo, ale podczas oglądania z dysku dalej jest źle

 

Co jest źle? Krzywe napisy, czy ich brak? Na krótkiej 5-cio minutowej próbie wykonanej przed chwilą napisy na kanale canal+film były i na żywo i na nagraniu dokładnie w tych samych miejscach i czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia odnośnie softu 1.2.53 mcas:

 

-napisy na c+f hd działają bez zarzutu podczas oglądania na żywo, ale podczas oglądania z dysku dalej jest źle

 

Co jest źle? Krzywe napisy, czy ich brak? Na krótkiej 5-cio minutowej próbie wykonanej przed chwilą napisy na kanale canal+film były i na żywo i na nagraniu dokładnie w tych samych miejscach i czasie.

 

Na canal+ film SD nie ma problemu, pisałem o wersji HD. Ale rzeczywiście z 5-cio minutowym nagraniem jest OK. Po około 15 minutach kwestie zaczynają się wielokrotnie powtarzać i nie da się oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaupek

Teraz ja i inni użytkownicy forum wiedzą o co dokładnie chodzi. Zrezygnowałem ostatnio z opcji Canal+ hd i nie mogę przetestować. Zadałem pytanie tylko po to aby się dowiedzieć o szczegółach problemów z napisami. Samo stwierdzenie, że jest źle niczego nie załatwia.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady :brawo:, właśnie wziąłem moduł cyfry tak samo na próbę ,również z akt.11,sprawdzam oba/drugi aston,jak wcześniej pisałem/,obadwa sprawdzają się w miarę z tym polsatem(familijny,cyfra full)nie blokują kanałów,ale cyfra-czasem musi być drugi raz włączony kanał bo za pierwszym zakodowany,nie chce zaświecić-np TVP HD,TVN 24 ,ale powiadam przetestuję przez kilka dni, na pewno jeden zostawię,

 

A jeśli idzie o ten 1.2.53 :?: wspominałem,że mi się wiesza,nikt tego nie potwierdził,a to wieszanie to po prostu - zostaje info po zmianie kanału i się nie wyłącza, jedynie poprzez exit,też tak macie? ,ponad to potwierdzam ,po zatrzymaniu oglądania z dysku, po powrocie do oglądania rozpoczynamy od momentu przerwania,mała rzecz a cieszy,(epg gorsze niż w 1.1.30),po za tym po włączeniu odbiornika obraz znika po kilku sekundach , jak kto lubi - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jeśli idzie o ten 1.2.53 :?: wspominałem,że mi się wiesza,nikt tego nie potwierdził,a to wieszanie to po prostu - zostaje info po zmianie kanału i się nie wyłącza, jedynie poprzez exit,też tak macie? ,ponad to potwierdzam ,po zatrzymaniu oglądania z dysku, po powrocie do oglądania rozpoczynamy od momentu przerwania,mała rzecz a cieszy,(epg gorsze niż w 1.1.30),po za tym po włączeniu odbiornika obraz znika po kilku sekundach , jak kto lubi - pozdrawiam

Nie zauwazylem tego , ale inne wady tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nietypowy

 

Jeśli chodzi o ten pasek informacyjny o którym mowa (nie znika z ekranu tv cały czas jest wyświetlany) jest to prawda porostu trzeba wcisnąć (exit),ale nie powoduje to utrudnienia na wszystkich programach.Są programy na których pasek info znika bez problemu bez potrzeby wciskania przycisku exit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pasek info znika zawsze (soft 1.2.53) i na każdym programie. Dopiero informacja wywołana przyciskiem info wymaga użycia exitu aby zniknęła. I tak było od zawsze.

Jedno co potwierdzam to stop klatka wywołana wyłączeniem odbiornika trwa na ekranie kilka sekund. Podobnie było na sofcie 1.2.23. Ale czy jest to wada?

Nie rozumiem pojęcia " epg gorsze ". Na czym to gorsze polega. Jedyne co zauważyłem w porównaniu do 1.1.30, że trzeba włączyć dany kanał i troszkę dłużej poczekać na pojawienie się danych w epg.

Tak jak dla mnie nowy soft jest najbardziej wartościowy z dotychczasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atusat

 

Potwierdzam to co napisałeś (pasek info) i nie jest to jak piszesz utrudnienie lecz W/g mnie kłopot,a @bgrbgr tego nie Masz lub po prostu na niektórych kanałach tego nie zauważyłeś :?: , a jeśli chodzi o "epg gorsze" to sam zauważyłeś co nie co,a ja mam na myśli jego brak na niektórych kanałach (TCM,Universal) to się powtarza prawie w każdym nowym sofcie, ale w 1.1.30 po wciśnięciu epg jest ot i otym mowa,pozdrawiam

 

P/S \dot modułu\

Zostawiłem jednak ASTONA 2.23 ,wydaje mi się bardziej stabilny od Cyfry i nie wątpliwie szybciej reaguje na zmianę kanałów, jednak dzięki za wszystkie sugestie

 

Jeszcze jedno,tuż przed rozpoczęciem dzisiaj meczu o 20.30 zaczęła się ulewa i znikły kanały wyzerował się sygnał ,już myślałem że coś z anteną jednak po kilku minutach (dalej leje jak holle....) wszystko wróciło do normy-np.- TVP HD-100% :brawo: , zaobserwowaliście coś podobnego o tej porze, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie softu 1.2.53 mcas.

Zrobiłem upgrade z 1.1.30 mcas, zaimportowałem kanały nagrane pod 1.1.30 mcas (bezproblemowo).

Widoczne plusy:

- szybsza reakcja tunera na polecenia z pilota (może to odczucie subiektywne)

- wyraźnie szybciej się przełączają kanały

- EPG bez zmian (no, prawie) czyli przyzwoicie (Cyfra+). Po dokładniejszych testach wydaje się być nawet lepsze bo szybciej się pojawiają dane zwłaszcza na następne dni.

- o niebo ładniejsza czcionka napisów na Canal+, brak śmieci przy wyświetlaniu napisów (poprzednio co jakiś czas wyskakiwały kropki)

- znów działa znacznik silnego sygnału (kropka na wyświetlaczu, w poprzedniej wersji softu pojawiała się okazjonalnie)

- lepsza obsługa HDD. Poprzednio mimo wbudowanej w firmware dysku funkcji usypiania (nie tego z poziomu tunera, tylko z poziomu dysku) dysk ciągle był ciepły, mimo że faktycznie cichy. Coś jednak się kręciło. Teraz jest cichy i chłodny czyli naprawdę usypia. Nie testowałem jeszcze usypiania z poziomu tunera - w poprzedniej wersji softu był problem jeśli tuner działał, dysk usnął a było ustawione nagrywanie z timera. Nic się wtedy nie nagrywało.

 

Minusy:

- brak informacji EPG dla Universal i Turner Clasic Movies.

- kilkusekundowy artefakt ostatniej wyświetlanej klatki po wyłączeniu tunera (do przeżycia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...