Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że wyrzucę ten tuner przez okno.

Na dysku zewnętrznym mam 3 partycje. Dwie Fat32 i jedna NTFS. Dysk był podłączony po tuner i wykrywało partyucje FAT 32 jako C i D.

Dałem mu formatowanie C a ten sk....iel sformatował mi dysk NTFS i poszły się mnożyć wszystkie dane, w tym jakieś 60 tysięcy zdjęć, które wykonałem przez ostatnie 5 lat. Dane da radę odzyskać, ale masakra. Nie formatujcie dysku z pozycji tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam,urodził mi się taki problem-,soft mcas 1.1.30 uznany,ale myślę że to tuner_,ale już mówię o co idzie:

w górnym czytniku Tnk (N-sport niezbędny), w dolnym C+(ful) i wszystko było OK. do momentu uruchomienia modułu wielosystemowego

Realitycam_ dosyć wiekowego z kartą viacces,wiadomo////, ten moduł nie obsługuje HD(wcale tego nie potrzebuje) jednak blokuje mi HD z Cyfry , nie da się tego pogodzić? Sam moduł jest ok. sprawdziłem na innym tunerze (nie HD) C+ chodzi ok. Viacces ok.,jak i Tnk ok.,

razem w naszym 9500 tak jak napisałem HD blokuje??? i co z tym da się zrobić? Z góry dzięki za jakąś radę albo poradę.Jeszcze jedno,jak wyjmę moduł i zamienię karty /Tnk z Viacces/ to jest ok. czyli na bank moduł-a czemu?

 

 

 

Do bigcyc 123_ jest już coś więcej z tym Linuxem,niby tam trochę poczytałem, ale Ty jesteś w temacie bliżej,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deigrek

Może być to wina softu, gdyz opticum 9500 w pierwszych wersjach miał problemy z dźwiekiem przestrzennym. Zmień soft , najlepiej na 1.1.30 conax lub mcas w zależności od potrzeb. Pamiętaj również o ustawieniu za pomocą pilota tunera własciwej ścieżki audio odtwarzanego kanału. Jeśli nie podkreślisz ac3 to i amplituner nic nie zmieni. Generalnie na wspomnianym sofcie tuner odtwarza dźwięk i obraz poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do bigcyc 123_ jest już coś więcej z tym Linuxem,niby tam trochę poczytałem, ale Ty jesteś w temacie bliżej,pozdrawiam

Duzo lepiej dziala praktycznie wszystko ( filmy , muzyka , webcam itd...)czasem mala zwiecha , wada jest jeszcze brak czytnikow karto oraz gniazd mulow......

 

Soft orginal 1.1.30 z wersja duallbot jest gotowy ( dziala sprawdzone w praktyce) jak ktos sie interesuje moge wieksze info podac na PM poniewaz nie wiem jak Administrator zaliczy plik softu enigmy ( enigma dziala z dysku usb i na nim ja montujemy , mozemy korzystac z softu orginalnego lub po podlaczeniu dysku z zaladowana enigma z niej kmorzystac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem mala zwiecha , wada jest jeszcze brak czytnikow karto oraz gniazd mulow......

I tego właśnie się obawiałem.

Dla konesera muzyki, kino maniaka i filmów nawet tych w formacie .mkv, sprzętem wartym uwagi będzie na pewno nie ledwo grający tuner satelitarny ale sprzęt przeznaczony do tego celu np. Novatron.

Do przeglądania sieci ja pomimo wszystko preferuję PC.

I tak na samym końcu pozostaje odbiornik satelitarny, jak widać z opisu z Linuxem jest mierny aby nie powiedzieć nędzny, który w zasadzie oprócz piractwa i nowej grafiki ekranowej, nic innego nie potrafi. :brawo:

Oczekiwałem -ponieważ soft tworzony jest na forach o tematyce satelitarnej - że w pierwszej kolejności pasjonaci tej dziedziny stworzą nareszcie ekscelentne firmware obsługujące np. próbkowanie 4:2:2 czy 16APSK albo akceptujący np karty CP, n lub SKY a o blindscanie nawet nie wspominam :? - to wszystko czego przez X lat nie umieli napisać profesjonalni programiści, tymczasem wprowadzenie Linuxa z tunera satelitarnego stworzyło nędzne multi-byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. wczoraj wgrałem najnowszą wersje Enigmy2 do mojego tunera i pierwsze spostrzeżenia i pytania z tym związane:

 

1) na pluginie YouTube często sie zawiesza i restartuje, probowałem wejsc na teledyski zagraniczne i zaden nie odpalił, na polskich filmikach 95% mi odpalało, czyżby jakaś blokada? W dodataku również czesto sie zawiesza przy przełaczaniu miedzy kolejnymi filmikami

2) dość czesto sie zawieszał jesli pojawiał sie obraz np Tvp Polonia, pochodziło parę sekund i koniec, konieczne wyłączenie i włacznie tunka, na kanałach zakodowanych jakos pracowął mi długo (głowica w tunku RB)

3) odtwarzanie plików AVI ok, ale jednak wole odtwarzać je w odtwarzaczu DVD bo jednak nie jest to najlepsza jakosć odtwarzania, tutaj widać jak przedmioty na dalszym planie obrazu mają takie jakby to powiedzieć "niegładkie" kształty

4) ogólnie na róznych pluginach czesto sie zawiesza co potrafi być denerwujące jak trzeba czekac minute na ponowne włącznie tunera

5) nie wiem czy działa z diseqc 8/1. Moze nie potrafie tego ustawić, ale niestety mam w domu instalacje do obioru 6 pozycji satelitarnych i tylko potrafie oglądać to co jest na Hot Birdzie.

6) No i najważniejsze, nie działają sloty na karty i moduły ale to już wszyscy wiedzą

 

 

PYTANIA - będe wdzieczny za odpowiedz

 

1) Czy działa radio internetowe, jesli w tym sofcie jest do niego plugin to gdzie to jak w menu je włączyć bo siedziałem pare godzin i nic

2) Czy z softu dualboota mogę znów przejsc na zwykle softy??

3) czy mając linuxa mogę utworzyć serwer z TNK i podpiąć po kablu RS do mojego starego Fergusona AF3018

4) czy jest możliwe aby w kolejnych wersjach Enigmy przy odtwarzaniu plików .mp3 byłoby możliwe przewijanie utworów?

 

Ogólne moję wrażenie...za wcześnie na korzystanie z enigmy, niby kilka fajnych opcji jest ale youtuba dalej wole właczac w komputerze (szybciej), filmy avi nie są dobrej jakości, wole odtwarzać w odtwarzaczu dvd, no i ale przeciez tuner sat nigdy nie zastąpi innych urządzen. Mi tylko zalęzy na radio internetowym, bo to włacze raz i leci. Częste grzebanie i skakanie po menu i opcjach dodatkowych doprowadza do restartu.

To takie moje skromne zdanie na temat Enigmy w globo 9500HD, choć przyznaje ze nie spodziewałem sie jeszcze niedawno ze moj tuner bedzię zbliżony do Dreamboxa :) Czekam na bardziej stabilne wersje :) Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jeszcze nie doszlem do niego .....

 

2. tak bez problemu >>> wgraj tego z usb lub po rs ( ten nalezy wgrac poniewaz ma on app ( troche rozpisywania ale taki mozna samemu zrobic w kilka sek w tunerze) >>> soft mcas 1.1.30 http://ul.to/9i06fr

 

3.narazie nie dziala czytnik jesli bedzie dzialac moze byc nawet serwerem dla kart polsatu ( legalnego podzialu)

 

4. jak narazie mi tego nie wiadomo , duze prace sa nad zwiechami i dodatkami oraz co bardzo istotne gniazda CI i sloty kart

 

ogolne prace wciaz potrochu ulepszaja ten tuner , poniewaz jak widac producent o nim zapomnial a szkoda poniewaz mozna jeszcze go wykorzystac , od nagrywania w AVI po inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info.... To prawda, mozna jeszcze pare możliwości wycisnąć z niego w tym oprogramowaniu. Jeszcze tylko takie pytanie, na róznych forach piszą by wgrywać soft, ale musi mieć on dokladnie 8MB. Wie ktoś o coś w tym chodzi, bo np na forym [beep] w dziale pytania i problemy juz jest taki bałagan w postach, ze wszyscy pytają a mało kto odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powyzej masz juz backup ;) po rozpakowaniu w programie do tapet soft ma miec 8m czyli plik Temp_DldToBin mniej nie moze miec ( czesto korzystaja lidzie z starego softu 1.0.85 poniewaz on tez byl kompletny) ....... wiec taki soft wgrywamy po rs lub penie czy dysku ( poprostu trzeba sie upewnic tak jak wyzej napisalem jesli miales duallboot w ver. 2 lub 4 to smialo wgrywaj powuszy backup na bazie 1.1.30 mcas) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi na temat softu 1.2.23 mcas.

 

Plus: Poprawnie działające napisy na kanale Canal+ Film HD. Do tej pory wszystkie softy miały problem na wersji HD i napisy pojawiały się wybiórczo.

 

Niestety napisy działają dobrze mniej więcej do 15 minuty. Potem część dialogów się nie pojawia i występują częste powtórzenia już wypowiedzianych kwestii. Jednym słowem nie da się oglądać. To jest tylko nieznaczna poprawa w stosunku do softu 1.1.30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodano nową listę transponderów dla poszczególnych satelit.Epg dalej kuleje nic nie poprawiono.Miałem zaledwie przez godzinę wgrany ten soft i szybko go zmieniłem na 1.1.30 mcas.Jak wszyscy wiemy soft 1.1.30 jest najlepszy w użytkowaniu odnośnie epg itp.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano nową listę transponderów dla poszczególnych satelit.Epg dalej kuleje nic nie poprawiono.Miałem zaledwie przez godzinę wgrany ten soft i szybko go zmieniłem na 1.1.30 mcas.Jak wszyscy wiemy soft 1.1.30 jest najlepszy w użytkowaniu odnośnie epg itp.

pozdr.

 

POnad to blokuje się,exitem częstym wraca do pracy, generalnie nic lepszego niż mcas1.1.30 oraz u mnie znakomicie spisujący się 1.1.33 "Y" :brawo: , mimo gorszego epg, ale nie wiele,

ALE wielkie dzięki dla bigcyc123 za ręke na pulsie,

Nic nie ma nowego z blokowaniem kanałów nie będących w pakiecie CP, a będących w C+,po za modułem? Właśnie wczoraj nabyłem Astona 2.23(na razie na próbę) i wszystko hula , ale za takie dobrodziejstwo trzy paki????, trochę jak na mój gust- dużo, macie jakieś nowe pomysły? :?: przepraszam za powrót do tematu ale na czasie/nowa promocja letnia CP/,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...