Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak, mam ten program Deluxe Music i na nim informacje że dźwięk jest DOLBY (Tryb Stereo) ale na moje ucho dźwięk podobny jak wszędzie, czyli typowe stereo, więc pewnie coś nie działa bo ten kanał na pewno nadaje w Dolby, a Telewizor powinien też to tak przetworzyć by chociaż czuć lekką różnice w dźwięku.

 

może dlatego, że mam kabel HDMI v1.2 (a dźwięk Dolby i inne parametry audio obsługuje kabel HDMI dopiero od wersji 1.3b i 1.4) ? bo skoro 9500HD dekoduje w Dolby i telewizor też odczytuje Dolby, to gdzieś problem musi być ;) ?

 

lub może dlatego, że miałem w TV podłączony tuner do HDMI-DVI zamiast do HDMI (zwykłego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tv Panasonic 46-calowy viera z 4 gn.HDMI jedno z przodu a trzy kolejne z tyłu telewizora mam podłączony przewód pod pierwsze gn.HDMI znakowanie tych gniazd jest następujacy od 1 do 4 i różnica jest słyszalna, warunek jeśli prog.nadaje w dolby 5/1 a nie w stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może u Ciebie na TV różnica jest tak odczuwalna bo masz podłączony 9500HD bezpośrednio do amplitunera i dopiero potem do TV, a ja mam od razu z 9500 HD do TV, mimo że zarówno tuner jak i TV dekodują DigitalDolby to jednak może amplituner jest niezbędnym przy 9500HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner jest mi przydatny ze względu na dużą ilość odbiorników,które posiadam np. nagrywarki dvd, otwarzacz dvd, trzy tunery sat itp. Miałem kiedyś podłączony 9500HD prosto do tv przez HDMI i dźwięk był też dobry.Spróbuj podłączyć inny przewód HDMI może coś pomoże podłącz tylko do zwykłego HDMI ,a nie do HDMI-DVI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - nie zrozumcie mnie źle, bo nikomu nie chcę dokuczać, ale dajcie sobie spokój z dźwiękiem przestrzennym przez głośniki telewizora. To tak jakby lizać lizaka przez papierek.

Kolego hecol bez dobrego amplitunera i dobrych głośników nie poczujesz dźwięku przestrzennego z głośników TV, nawet jak zastosujesz najlepszy dostępny kabel hdmi.

Przepraszam za swój wtręt, ale taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała różnica odczuwalna dla ucha powinna być jak TV ma 5 głośników + dekoder DD ale kino domowe to na pewno nie będzie, to każdy wie ;)

 

dlatego w tym tygodniu dokupuje amplituner z HDMI :D tylko widze, że większość amplitunerów nadal ma złącza analogowe, a ja chce koniecznie z HDMI dobrej marki do 1.500zl... ale chyba takich nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Producent aplitunerów stosuje złącza analogowo-cyfrowe hdmi,componentowe itp.Większość ludzi korzysta jeszcze z złącz analogowych,zaś inny tylko z cyfrowych to wszystko zależy jakie odbiorniki posiada użytkownik, dlatego producenci wykorzystują takie rozwiązanie.Proponuję coś z marki Yamaha,Onkyo, wiadomo trochę drożej ale warto twój wybór.Opticum 9500HD ma bardzo dobre brzmienie na tych w/w aplitunerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ostatnie pytanie, żeby skończyć ten wątek :)

 

jak mam 9500HD i obecnie jest podłączony bezpośrednio do TV przez 1 kabel HDMI, to kiedy chce dodatkowo podłączyć tuner do amplitunera również przez HDMI i dalej do TV, to jak to zrobić? tuner ma tylko 1 wyjście HDMI?

 

można tak podłączyć? 9500HD >----HDMI----> amplituner >----HDMI----> TV (z amplitunera kablem prosto do TV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner 9500HD podłącz do złacza HDMI IN wejście w amplitunerze następnie znajdziesz HDMI z oznaczeniem HDMI OUT wyjście do telewizora.Tuner 9500HD będzie wysyłał sygnał przez amplituner do TV przez złącze HDMI.Więcej info znajdziesz w instrukcji obsługi amplitunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego hecol, zasada jest tak, że amplitunery mają 1 wyjście hdmi - które podłączasz do tv - natomiast amplituner posiada kilka wejść hdmi pod które podłączasz np: tuner sat, odtwarzacz dvd, nagrywarkę i wszystko to jest konwertowane do jednego wyjścia hdmi. Wybierając na pilocie stosowny odbiornik to w danej chwili z niego płynie obraz na tv. Przez amplituner konwertujesz i audio i obraz z kilku nadajników na jeden tv. Jeśli napisałem mało jasno to przepraszam, ale jak popatrzę na wielość wejś i wyjść w moim amplitunerze to dostaje oczopląsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Na tunerze Globo 9500 HD odbieram telewizję Cyfrowy Polsat poprzez moduł CAM. Przez jakieś 4-5 miesięcy sprzęt działał bez zarzutu, jednak od ponad miesiąca borykam się z kłopotami w odbiorze niektórych kanałów CP. Kanały takie jak Polsat, TVP1, TVP2, TVP Info po około godzinie, czasem jest to pół godziny oglądania zaczynają się zacinać. Inne kodowane kanały takie jak Discovery, Comedy Central, Animal Planet, rzadko się zacinają, a niekodowane kanały nie zacinają się wcale. Kiedy kanał zaczyna się zacinać, pomaga wyłączenie tunera na krótką chwilę. Kiedy w tracie takiej przerwy wyjąłem moduł CAM, był on mocno nagrzany, najwyraźniej problem związany jest z przegrzewaniem się tego modułu. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Moduł grzeje się niezależnie do którego z gniazd jest podłączony. Zastanawiam się czy uszkodzony jest tuner (może zmiana softu pomogłaby) czy moduł CAM. Moduł jest na gwarancji, na infolinii CP dowiedziałem się, że mogę go odesłać im go do sprawdzenia, ale wtedy będę minimum 2 tygodnie bez telewizji, a do tego nie mam pewności co jest właściwie uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Na tunerze Globo 9500 HD odbieram telewizję Cyfrowy Polsat poprzez moduł CAM. Przez jakieś 4-5 miesięcy sprzęt działał bez zarzutu, jednak od ponad miesiąca borykam się z kłopotami w odbiorze niektórych kanałów CP. Kanały takie jak Polsat, TVP1, TVP2, TVP Info po około godzinie, czasem jest to pół godziny oglądania zaczynają się zacinać. Inne kodowane kanały takie jak Discovery, Comedy Central, Animal Planet, rzadko się zacinają, a niekodowane kanały nie zacinają się wcale. Kiedy kanał zaczyna się zacinać, pomaga wyłączenie tunera na krótką chwilę. Kiedy w tracie takiej przerwy wyjąłem moduł CAM, był on mocno nagrzany, najwyraźniej problem związany jest z przegrzewaniem się tego modułu. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Moduł grzeje się niezależnie do którego z gniazd jest podłączony. Zastanawiam się czy uszkodzony jest tuner (może zmiana softu pomogłaby) czy moduł CAM. Moduł jest na gwarancji, na infolinii CP dowiedziałem się, że mogę go odesłać im go do sprawdzenia, ale wtedy będę minimum 2 tygodnie bez telewizji, a do tego nie mam pewności co jest właściwie uszkodzone.

 

Witam

 

Jest możliwość,że moduł może być ciepły przy wielogodzinnej pracy odbiornika.Spotkałem się też z podobną sytuacją,że modul CP zacinał się na niektórych kanałach,ale było to w sezonie letnim w którym temperatura osiągała w pomieszczeniu powyżej 25-30 stopni.Raczej po stronie tunera jest wszystko w porządku.Moduł CP posiada gwarancję 2- letnią liczoną od daty podpisania umowy.

 

@jacenty

 

Mam soft 1.1.30 i nagrywanie prog. HD czy SD na HDD odbywa się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atusat dzięki za odpowiedź. Wgrałem soft 1.1.30. Mam teraz problem z listą kanałów. Zgrałem sobie na pena tą którą miałem w odbiorniku. Po zmianie softu nie chce jej przyjąć bo niby nie ta wersja. Próbowałem zmienić ją edytorze, ale po zapisaniu pod inną nazwą nic to nie daje. Możecie coś poradzić? Nie uśmiecha mi się na nowo tworzyć list ulubionych pod soft 1.1.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest na tym pilocie jakiś guzik albo dłużej coś przytrzymać, żeby szybko zmienić "Rozmiar Ekranu" ?

 

chodzi mi o to że zwykle domyślnie mam AUTO i jak jest 4:3 to np. rozciąga do ekranu 16:9

 

ale są tak głupie stacje jak TVN, które nawet programy 16:9 nadają celowo w pasmie 4:3.... i jak w menu włącze opcje "16:9 Full" to idealnie pięknie pokazuje taki program jak np. You can dance w formie 16:9 pięknie wypełnia od rogu do rogu ekran.

 

 

da sie to jakos szybciej włączać czy zawsze musze wchodzić do MENU i zmieniac format obrazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie taka zbędna opcja, skoro poświęcili bez sensu 1 guzik na górze do zmiany trybu TV, to mogli zamiast tego zmiane rozmiaru TV

 

 

skoro żyjemy w czasach, gdzie TVN, TV4 itp. na chama celowo nadają typowe audycje 16:9 jako 4:3, to ten guzik by to wszystko naprawił 1 kliknięciem, a o ile lepiej wtedy wygląda taki tvn.... oh la laaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...