Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy @bigcyc123 co poprawią w następnym sofcie, czy nastąpi poprawa EPG itp. Sprawdzimy jakie nowe kosmetyki dodadzą.Coś słyszałem ,że nowy soft ukazać ma się pod koniec marca lub początek kwietnia ale czy to prawda ?poczekamy zobaczymy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu na kilku softach jakie miałem w 9500, w tym podobno najbardziej udany 1.1.30mcas ZAWSZE nie były wyświetlane napisy na kanałach BBC z polsatu oraz na Cartoon + TCM ? mimo, że kanały te mają EPG jak sie na nich kliknie "EPG" to ładnie kilka dni wyświetla, ale na pasku kanału jest BRAK.

 

jest na to jakieś rozwiązanie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super wygląda ten Linux w 9500HD !!! zapewne chodzi stabilniej, szybciej i poprawniej (np. EPG) niż zwykły soft

 

jest gdzieś więcej informacji? stabilne wersje, paczki instalacyjne ? chyba nie tak łatwo zainstalować soft linuxa na DOWOLNYM tunerze, przynajmniej wydaje się to zbyt piekne by było prawdziwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol@hecol

Na razie jest tylko soft testowy i nie można powrócić do starego oprogramowania.W ciągu kilku tygodni ma się pojawić tzw.dualboot dzięki któremu będzie możliwy powrót do wcześniejszych wersji oprogramowania - teraz to tylko możliwe jest to w servisie.Lepiej się wstrzymać i na razie nie wgrywać e2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie podniecajcie się tym softem linuxowym. Nie wiem kto go napisał, ale z pewnością nie jest to jakaś poważna grupa programistów. Nie będę wymieniał z nazwy, ale pod niektóre tunery linuxowe pisane jest oprogramowania od wielu miesięcy i występują poważne braki. Fakt, że tunery na linuxie są bardziej inspirujące i maja możliwości, których tunery ze standardowym softem mieć nigdy nie będą. Jedno jest pewne - linux potrafi być wredny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wreszcie znalazłem forum, na którym można się czegoś dowiedzieć o OPTICUM 9500. Jednak przerzucić to wszystko, by znaleźć odpowiedzi na własne problemy, to niezłe wyzwanie. Dlatego pójdę trochę na łatwiznę i zapytam, licząc na to, że znajdzie się ktoś cierpliwy i skieruje mnie na odpowiednią stronę lub po prostu odpowie.

Mam Opticuma (z TNK) podłączonego do TV Sony KDL-32P3020 przez HDMI. Całość podpięta jest do monobloka twin (modelu nie pamiętam), a do drugiego wyjścia podłączony jest stary tuner Mediona.

Problem 1. Oglądając polskie kanały z TNK, po włączeniu drugiego tunera na jakikolwiek program z Astry, niektóre programy (TVP1, TVP2....)na Opticumíe znikają. :?:

Problem 2. Dosyć częste zacinanie się. Wprawdzie tylko na ułamek sekundy, ale jest to denerwujące. :/

Problem 3. Telegazeta. Przez scarta była, przez HDMI nie ma. Działa wprawdzie przez tuner, ale telewizyjny był szybszy i wygodniejszy w obsłudze. :?:

I ostatnie pytanie. Tyle naczytałem się tutaj o softach poprawiających działanie tunera itd. Czy ktoś może mi poradzić, co warto wgrać, ewentualnie podrzucić jakiegoś linka.

Z góry wielkie dzięki! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ja miałem tak że na TVP1 i TVP2 z TNK (drugi tuner z monobloku to u mnie Ariva HD, a pierwszy Opticum 9500HD) obraz pixelozował, ale z nowym softem w arivie problem zniknął i działa tvp1/2 bardzo dobrze już. U ciebie znikały tvp na opticumie, a u mnie za to na arivie, na 9500hd ten problem z tvp nie występował w żadnym stopniu.

 

2. zacinanie nieraz występowało, przynajmniej u mnie szczególnie na polsat HD i zdf HD, na starszej wersji oprogramowania od sprzedawcy, jak zainstalowałem oprogramowanie 1.1.30mcas to działa idealnie, obraz piękny i ostry bez przycinania... zainstaluj nowszy soft

 

3. a ktoś dziś używa.... telegazety? :D :D już nawet moja Babcia woli EPG, a ja wole internet. To chyba nie jest problem, no ale może masz aż tak wielki sentyment do zabytków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

a co do linuxa w 9500, czy ktos wie gdzie mozna cos wiecej na ten temat poczytac? temat szalenie interesujacy, jakie pluginy chodza, co moze, itd.

Na forach edukacyjnych ;) tam jest zainteresowanie obecnie legalnym oprogramowaniem :D

 

Panowie nie podniecajcie się tym softem linuxowym. Nie wiem kto go napisał, ale z pewnością nie jest to jakaś poważna grupa programistów. Nie będę wymieniał z nazwy, ale pod niektóre tunery linuxowe pisane jest oprogramowania od wielu miesięcy i występują poważne braki. Fakt, że tunery na linuxie są bardziej inspirujące i maja możliwości, których tunery ze standardowym softem mieć nigdy nie będą. Jedno jest pewne - linux potrafi być wredny.

Nie przesadzajmy kolego ( 2 grupy z nich pisza oprogramowanie na klona 9500 nie tak jak u nas gdzie ludzie koczuja na oprogramowanie nielegalne i czekaja na gotowce ) ... Obecnie trwa poprawka powyszego oprogramowania , ktore ma byc stabilne i miec mozliwosc wyboru czy bedzie mial Enigme 2 ( linux) czy zwykle oprogramowanie conax... ( oba sa legalne)

Linux ma swoje wady i zalety , wada jest to ze poprawki dlugo trwaja na dany sprzet ale najwazniejsze ze dziala cos lepiej i mamy mozliwosc w pelni wykorzystania naszego sprzetu , mnie np bedzie cieszyl ze bedzie mial mozliwosc otwarcie dvix lub innego codeka ... Stabilniejsze oprogramowanie , latwa edycja list , lepsze EPG i inne zmaiany i co najwazniejsze fredki ( ktore mam od lat razem z globo) sa ponizej szczebla rozwoju ( zawsze byly ) :brawo::brawo::brawo:

 

 

Linux moze nie jest tak wredy ale dla poczatkujacego trudny ( obsluga komend , ale naprawde w poruwnaniu do XP czy Vista czy & jest duzo szybszy i stabilniejszy), sam obecnie korzystam z Ubuntu , Windows XP , oraz Vista , linux-a nie chwale ( kazdy woli swoje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na linuxa do 9500 jeszcze poczekamy, albo nie doczekamy z informacji jaką otrzymałem . W dalszym ciągu nastąpią poprawki do typowego oprogramowania ma ukazać się już w kwietniu.Co do linuxa producent nic jeszcze na ten temat nie wie narazie prowadzone są poprawki do typowego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sprawdzałem i dzwoniłem do globo i nic na ten temat nie wiedzą i taką informację otrzymałem.Prawdę mówiąc też czytałem na innych forach,że linux ma być do 9500HD.Co będzie to zobaczymy i jak to wszystko będzie funkcjonować.Ja ma azboxa i jestem zadowolony narazie wszystko działa dobrze, dobre wsparcie techniczne itp.nie ma czego się czepiać zobaczymy jak to będzie na 9500 HD jeśli taka sytuacja nastąpi na linuxe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak powrócić z softu Yumatu_for_Opticum_1.2.30_ps na opticum9500.

Zainstalowałem dzisiaj i tuner padł. Jest tylko info na ekranie "Software nie zaprojektowany do tego odbiornika, proszę zmień software na właściwy".

 

To nie możliwe, bo nie mam menu.

Proszę o pomoc !!!

 

Próbowałem po RS i nie wchodzi żaden soft.

Z tego co widziałem to ten plik zassało ponad 300 osób, więc więcej ludzi będzie miało problem.

Dalej nie wiem co z tym zrobić.

Serwis gwarancyjny odpada, bo to nie jest ich soft.

 

Ma ktoś pomysł, albo namiary na kogoś kto się na tym zna?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pewien problem. zainstalowałem w dekoderze dwa moduły - astona i cyfrowy polsat. moduły chodzą, ale niestety zacinają się. Wyglada to tak, ze jak wejdę na któryś kanał z polsatu to po powrocie na cyfrę mam napis - kanał zablokowany -, charakterystyczne jest również iż taka sama blokada znajduje się na kino polska. nadmieniam, iż polsat znajduje sie w górnej części, a aston w dolnej. soft 1.30. proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własciwie powinno działać, ale diabeł tkwi w szczegółach. Też miałem Astona i moduł CP. Wszystko było ok. do czasu powrotu z kanałów z Astry czy tylko Polsatu na kanały kodowane cyfry. W 75% takich powrotów miałem też komunikat "zakodowany". Po wymianie Astona na dedykowany moduł Cyfry+ wszystko chodziło poprawnie. Byłem w szoku bo przez dłuższy czas moduły cyfry cieszyły się podłą opinią. Twój problem w/g mnie to moduł Astona. Nie doszukiwałbym sie wad po stronie tunera, ale to tylko elektronika i model modelowi nierówny. Stawiam na wadliwie działającego astona, który nie jest w stanie się podnieść do pracy i nie dekoduje kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do KRZYSKA81s Otworz program Upgrade wpisz soft opticum p.s 1.2.23 lub inny z naszych ostatnich na ,OPEN''----Potem nacisnij ,,START;;I powinno zaskoczyc <<<.A co wazne wylacz wtyle wylacznik dekodera >>>.WLACZ GO DOPIERO JAK NACISNIESZ ,,,,STRAT,,,,,na Upgradzie z naszym softem. Ja tak mialem i pomoglo a myslalem ze uwalilem tuner ,Powodzenia ,Daj znac czy pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylacz dekoder z tylu odczekaj chwile .JAK bedziesz gotowy po rsie z programem AV Upgrade STi 7101 i naszym softem wprogramie nacis. ,,START ,,i DOPIERO WLACZ Z TYLU DECODERA PRZYCISK ,,na monitorze komp.powinny sie wyswietl zielone kreski na programie .Wsumie 3 razy pelne i dopiero naciskasz na koncu ,,CLOSE.,,CZEKASZ az pojawi sie w twoim decoderze soft od opticuma jaki podales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...