Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sprawdź czy dobrze masz włożoną kartę do modułu powinna być złotym stykem do góry .Jeśli konsultant twierdzi,że został ci wysłany sygnał to pozostaw na kanale dla abonentów i zostaw aż do ukazania się planszy informacyjnej czas to około 1godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Znalazłem jedą z przyczyn która powoduje że obraz z mojego Globo 9500 HD jest słaby - szczególnie dynamiczny. Ta przyczyna to mikro przyciinanie jakby mikro podskoki obrazu szczególnie uciążliwe przy dynamicznym obrazie - po obejrzeniu Hencoca na HBO HD oczy mnie bolały jak [beep]a. Efekt jest bardzo dobrze widoczny jak na zakonczenie filmu lecą literki - to jest dopiero dramat jakby każda z nich składała się ze stada ruszających się robaczków - wtedy dokładnie widać te jakby mikro podskoki czy przyciecia obrazu. Czy może być to wina softu - karta cyfry+ mam w kieszeni UCAS - soft 1.2.23. Czy ktoś zauważył takie same problemy przy oglądaniu kanłów typu C+, C+Film HD, C+Sport HD, HBO HD, CineMax bez pośrednictwa modułu dostępowego? Może jakiś Aston 2 by pomógł lepiej i sprawniej rozkodować obraz?

 

Atusat powodzenia w testach i działaj z tym Humaxem bo nie mogę się już doczekać porównania jakości obrazu w/w z Globo iAzBox'em. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nazgul10

Czytam od jakiegoś czasu o twoich problemach z obrazem i zastanawia mnie dlaczego tak narzekasz. Nie mam takich zjawisk o których piszesz. Nie wiem jak masz ustawione w opcjach i jaki masz tv, ale ja ręcznie ustawiłem standard tv nie na automat lecz na 1080i_50Hz i wtedy obraz jest poprawny. Oczywiście tv musi być w tym wypadku 50 Hz i ja taki mam. Jeśli chodzi o jakość obrazu 9500hd i azboxa hd to wydaje się jakby azbox ( dopiero przy najnowszych softach ) lepiej sobie radził, ale jest to ocena subiektywna. Obydwa tunery wyświetlają obraz popoprawnie i dla samego obrazu kupowanie azboxa hd nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgrbgr

Ja tez mam std tv na 1080i_60Hz lub 1080i_50Hz. TV to plazma Panasonic 42pv60E (w/g instrukcji wejscie HDMI powinno obslugiwac prawidlowo i jeden i drugi standard sygnalu wejsciowego)

 

Nie mam takich zjawisk o których piszesz

 

Jak nie ma jak ja tak mam, jak by było ok to nie chciało by mi się nawet literki na ten temat skrobnąć.

Na np C+Sport HD na globo przy oddaleniu i braku gwałtownego ruchu obraz ok i nagle zbliżenie lub długie podanie i obraz szybko się przesuwa - a ja widze ten drgający jakby leciutko podskakujący obraz który potęgują szybkie zbliżenia i oddalenia czy dynamiczne przesunięcia obrazu w inne miejsce akcji - (po kilku takich jazdach zaczynają mnie boleć oczy) - no to podłączam philipsa DSR 6201 i wszystko jest ok - tego efektu nie ma. Na tym philipsie oglądam prawie 3 lata te same programy ostatnio z około 1,5 - 2 metrów i cały czas jest ok a na Globo 1 godziny nie moge wytrzymać. W niedziele oglądałem Hancoc'a na HBO HD (było kilka dynamicznych scen) to myślałem że nie wytrzymam do końca. Najgorzej jest na niektórych kanałach kodowanych z cyfry+. bo na np DorcelTV jest wszyskto ok.

 

Jak dla mnie wyjaśnienia są 4:

 

- coś nie tak ustawiłem w tunerze (ale co tu znowu jest do ustawiania)

- jakiś błąd czy wada tunera lub softu , lub to przeprogramowanie czytników z conaxa na UCAS tak miernie działa -(np nie radzi sobie ze zdekodowaniem i obróbką obrazu)

- jestem aż tak nadwrażliwy ,a innym to nie przeszkadza (mało prawdopodobne)

- inni cały czas oglądają taki obraz - nie widzieli normalnego i uważają że jest ok.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nazgul10

Dziś o godz.12 otrzymam tego Humaxa i porównam wtedy dla ciebie jakość wideo pomiędzy jednym a drugim tunerem, test wykonam na tv panasonic VIERA 46-calowy.

 

Jestem już po testach tunera opticum 9500,humax icord,azbox-em.

Tuner humax i opticum 9500 na twoje życzenie zastał sprawdzony pod względem jakości obrazu po 30min.testowania obraz jest poprawny bez jakiegokolwiek zjawiska jakie ty opisujesz. Obydwa tunery mają odbiór prawidłowy jak i programy HD czy SD, prog.HBO HD też wypadł znakomicie kolory oraz kontrast są wyświetlane prawidłowo.Test był prowadzony na ustawieniach tunera w rozdzielczosci: auto,pal,720p-50Hz,720p-60Hz,1080I-50Hz,1080I-60Hz, nie napotkałem żadnego konfliktu odnośnie obrazu przy tych ustawieniach było wszystko w porządku bez drgania obrazu,rozmazywania,pikselowania itp.Obydwa tunery mają podobną jakość odbioru nie ma się czego przyczepiać.Co do azboxa ma lepsze nasycenie kolorów oraz kontrastu niż humax i opticum,więc wypada lepiej z tej całej trójki.Proponuję sprawdzić połączenia pomiędzy tunerem a telewizorem przewód HDMI itp.w innym przypadku wstawienie tunera na inną rozdzielczość np.1080i-50Hz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nazgul10

TV Plazma? Czy to nie jest przyczyna twoich problemów. Jeśli chodzi o czytnik UCAS to wszystko jest ok., żaden moduł nic tu nie zmieni a najwyżej pogorszy.

Czy w ustawieniach tunera chyba nie da się nic poknocić więc odpada. Co do czwartego punktu to też odpada bo mam 4 tunery hd i 3 tv lcd full hd i na wszystkich jest dobrze. Jeśli chodzi o twoją wrażliwość wzrokową to może być prawda, ale chyba nie tak drastyczna. W/g mnie pozostaje tv Plazma. Jak masz możliwość to podłącz tuner do tv LCD.

Skoro ja i Atusat nie narzekamy na jakość obrazu to oznacza, że inicjatywa leży po twojej stronie. Obawiam się, że na tv plazmowym z innym tunerem możesz mieć też problemy z odświeżaniem obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomiała w sprawie ustawień tunera.

 

Wejdź do menu następnie ustawienia>>ustawienia audio/ video i zobacz jak jest ustawiona opcja:

jasność- poziom 4

 

kontrast-poziom 4

 

nasycenie- poziom 4

 

Jeśli są inne poziomy,to ustaw je wszystkie jako (POZIOM 4) nie wiem,ale te ustawienia może coś ci pomogą w sprawie tego wideo jeśli nie przez przewód HDMI,to sprawdź dla pewności przez euro i zobacz czy coś się polepszyło.Pamiętaj aby zmienić format na PAL lub auto dla przewodu euro który będziesz łączył pomiędzy tunerem a tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastał niestety dzień, że napotkałem na problem z dekoderem. Jak znam życie to powstał on pewnie z mojej winy i ciekawości ale cóż, stało się. Opiszę wszystko po kolei możliwie dokładnie. Dotychczas w moim Opticum 9500 siedział soft 1.1.30 MCAS (karta C+, moduł CP i karta MTV Unlimited). Zauważyłem, iż wyszedł nowy soft 1.2.23 w wersji MCAS postanowiłem go wgrać licząc, że rozwiąże mi drobny problem z dźwiękiem i myśląc, że poprawi ogólnie funkcjonowanie tunera. No i dobra, jak pomyślałem, tak zrobiłem. Po udanej aktualizacji chciałem wgrać listę kanałów i ustawienia domyślne. Najpierw wgrałem więc ustawienia ale potem dotarło do mnie, że są to ustawienia z wersji 1.1.30 mogą więc nie do końca poprawnie działać. Postanowiłem więc wgrać jeszcze raz soft 1.2.23. Wszystko było fajnie do momentu kiedy proces aktualizacji zatrzymał się na 77% na etapie programowania. Dodam, że nie stało się to za sprawą np. zaniku zasilania czy podobnych zjawisk. Odczekałem trochę licząc, że coś się "ruszy" ale niestety, po pół godziny czekania poddałem się zdając sobie sprawę z tego, że najprawdopodobniej nie będę już w stanie uruchomić tunera. Moje obawy się potwierdziły - po ponownym włączeniu włącznikiem z tyłu na wyświetlaczu pojawia się tylko BOOT i nic się niestety nie dzieje dalej (tuner się nie uruchamia, na TV też nic nie widać).

Próbowałem wgrać soft przez RS232 ale i tu natrafiłem na problem bo program wyświetla jedynie komunikat "Connecting" i nic się nie dzieje. Nie wiem, być może to wina kabla bo kiedyś słyszałem, że muszą to być specjalne kable, tzw. null modem. Nie wiem czy mój kabel taki jest. Spróbuję może zdobyć skądś taki kabel i zobaczymy czy to coś pomoże.

Zwracam się do Was z pytaniem - co jeszcze mogę spróbować zrobić? Czy jest szansa, że uda się uruchomić tuner własnymi siłami czy też jedynym wyjściem jest odesłanie sprzętu do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie kolego narobiłeś?

jak już sobie wgrałeś ten soft 1.2.23mcas to trzeba było zostawić, a nie wgrać ponownie soft 1.1.30.Listę z 1.1.30 można wgrywać by nie było problemu sprawdzałem i wchodzi bez problemu.Ale po wykryciu kilka błędów w tym sofcie np.przy wszukiwaniu transponderów pojedynczych i zapisywania w pamięci tunera,tuner poprostu się zawiesza sprawdzałem to już kilka razy i to samo, pozostaje tylko wyłączyć tuner wyłącznikem i dzieje się też nawet przy układaniu listy prog. tuner potrafi się zawieszać.Teraz mam w dalszym ciągu soft 1.1.30 i jest ok!.Nic ci nie zostało tylko wysłać tuner do serwisu.Przewód do transmisji danych to null-modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki atusat za szybką odpowiedź. Czyli co, rozumiem, że nawet poprawnym kablem do transmisji danych nie uda mi się próba reanimacji tunera? Pozostaje tylko serwis czy też coś jednak można spróbować jeszcze zrobić we własnym zakresie? Nie znam się na sprzęcie satelitarnym aż tak dobrze ale czytałem, że czasem daje się podnieść padnięte tunery. Spróbuję zdobyć kabel null modem i spróbuję jeszcze raz. Aha, jeszcze jedno pytanie - czy do takiego programowania można użyć przejściówki USB->COM czy lepiej znaleźć komputer ze zintegrowanym portem COM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przewaks

Wracając do twoich problemów to kość pamięci może się uszkodzić, ale nie przez fakt wymiany oprogramowania a jedynie przez wadę fabryczną, która po iluś tam cyklach wymiany softu padła. Być może uda ci się podnieść tuner przez kabel null-modem i o ile mnie pamięć nie myli opticum 9500 współpracuje z wirtualnym portem com. Fergusony 8900 i 8800 nie współpracują z przejściówką usb-com. U mnie też wymiana softu zatrzymała się na 40-tu paru procentach i tuner się nie podniósł - nawet nie próbował się bootować - wyglądał jakby nie pobierał zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie troszkę kolego pocieszyłeś. U mnie pojawia się napis BOOT i na telewizorze znika komunikat "brak sygnału" choć żaden obraz się nie pojawia (pozostaje ciemny ekran). No nic, pojadę jutro na giełdę komputerową, może uda mi się kupić odpowiedni kabel i spróbować uratować tuner.

Jak rozumiem podczas procedury aktualizacji przez RS232 powinienem włączyć tuner tuż po kliknięciu przycisku "start" w programie, tak? Czy też należy postąpić według jakieś innej kolejności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jedynym sposobem jest zaopatrzenie się w przejściówkę USB-COM.Niestety sprawę komplikuje fakt,że nie może być to dowolna przejściówka,a jedynie taka,która w 100% emuluje komunikację po porcie COM.Ponieważ źle dobrana przejściówka ,albo uniemożliwi proces programowania lub doprowadzi do uszkodzenia odbiornika.lepiej spytać się w sklepie komputerowym, i niech doradzą jaka przejściówka lepiej będzie funkcjonowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! ja nikogo nie nazywam oszustami,tego słowa nie pisałem ja tylko wyraziłem zdanie,że można to wykonać w inny sposób.Znajomy miał też to samą sytuacje po wgraniu softu oczywiście tuner na gwarancji podpowiedziałem to mu i serwis zrobił tą usterkę w ramach gwarancji bez jakiegokolwiek utrudnienia i był zadowolony.Żadnych słów obrażliwych nie pisałem,w stronę serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla spokoju żebyś nie myślał, że ja mam coś do serwisu może to ci przeszkadza nie wiem ,postanowiłem zmienić częściowo post.Przypomiała mi się sytuacja jak ty narzekałeś jak serwis dokonał naprawy twojego tunera,że pobrano sumę 120zł za naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moje narzekania spowodowały, że ktoś poszedł po rozum do głowy to mnie to cieszy. Do ciebie nic nie mam - wręcz przeciwnie starasz się pomagać potrzebującym jak umiesz i potrafisz. Zostawmy temat, bo to po mału odbiegać zaczyna od głównego tematu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Dzięki serdeczne koeldzy za pomoc. Ale po kolei.

Pojechałem dziś na giełdę komputerową. Zakupiłem kabelek null modem. Szczęśliwie też mam w domu jeszcze jeden stary komp, którego po tym doświadczeniu raczej się nie pozbędę. Stare to poczciwe Pentium 4, jedno z pierwszych, w dodatku firmowane przez HP, całkiem poczciwa maszynka, którą zamierzałem sprzedać bo kurzy się w szafie. W każdym bądź razie wygrzebałem ów komputerek z szafy, podłączyłem wszystkie kabelki i uruchomiłem proces aktualizacji. Przebiegł bez problemów, tuner ożył. Wgrałem wersję 1.2.23. Niestety, do tej wersji nie da się zaimportować starej listy kanałów z 1.1.30 - dekoder wyświetla komunikat o błędzie i, że lista kanałów będzie pusta. No to jeszcze raz przez RS232 wgrałem 1.1.30, potem listę przez USB i wszystko działa.

Swoją drogą mam nauczkę żeby lepiej nie grzebać przy czymś co dobrze działa.

Znów się przypomina powiedzenie: lepsze jest wrogiem dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz udało się gratulacje!!.Tak jak pisałem na poprzednim poscie to wszystko jest wina blokowania bootloadera przez soft który się wgrywa dlatego tuner nie uruchamiał się komunikat BOOT,a przez port rs232 można coś ruszyć nie zawsze to się sprawdza ,ale w 90% jest to pewne ,że tuner wstanie do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przewaks

Dziwi mnie, że nie mogłeś załadować starej listy do nowego softu. Wczoraj wykonałem dokładnie taką samą operację wymiany softu z 1.1.30 na 1.2.23 mcas i dotychczasowa lista kanałów wgrała się bez problemu. Problemy są gdy chce się wgrać listę wykonaną na nowszym sofcie do tunera, gdzie jest starszy soft. Miałem tak, gdy wracałem z softu 1.2.07 do softu 1.1.30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...