Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Powoli zaczynam tracić nadzieje. Kilka razy przeskanowałem programy na tym transponderze, potem całkowicie go usunąłem i stworzyłem od nowa i znowu skan i efekt ciągle ten sam. Po każdym skanie na Eurosport HD PL ustawia mi j. angielski Audio PID = 3202. Powiem więcej j. angielski ustawia mi też na Canal+ Film HD. Atusat czy mógłbyś mi podać dokładne parametry programu na którym oglądasz Eurosport HD w j. polskim ? Może nie tu szukam ?

Przy okazji czy jest jakiś soft na którym karty Canal+ i Polsat prawidłowo współpracują bez przycięć w szczególności na HBO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do prawidłowej pracy C+ oraz CP trzeba posiadać moduł pod C+np.Astona wtedy nie ma problemu z gryzieniem programów np.HBO,AXN itd.

 

Sprawdzałem wszystkie prog. jak i HD i SD i odnośnie wersji polskiego audio wszystko jest w porządku wystarczy zmienić na polską wersję.Z informacji jaką dostałem odnośnie problemu którą miałem w środę wieczorem z polskim audio na EUROSPORT HD to był problem po stronie nadawcy, było to chwilowe utrudnienie z brakiem polskiego audio i następnego dnia było już w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

 

Zoltar miał racje nie zmieniałem wersji językowej. Mój błąd - tuner mam dopiero tydzień i jak zobaczyłem jakość obrazu to założyłem że to będzie jego ostatni tydzień (do zakończenia ME w piłce ręcznej). Może dlatego instrukcje przejrzałem dość pobieżnie i nie wyłapałem opcji (głośnik + ?), i dlatego myślałem że jak mam w głównych ustawieniach w menu w Audio język polski to przy skanowaniu powinno mi się ustawiać właśnie taka wersja językowa. Atusat chyba nie ma wyboru trzeba w końcu będzie kupić astona bo i tak zaczyna mi chodzić po głowie jakiś Technisat czy Humax, a tam bez modułu chyba się nie ruszy z cyferką+.Chociaż po tych kilku dniach użytkowania Globo 9500 HD trochę mnie do siebie przekonał. (łatwość i stabilność updatów, stabilność pracy , szybkość przełączania, organizacja PVRa, gdyby tylko jeszcze lepsza jakość obrazu i możliwość przerwania nagrywania z timera w trakcie!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam dziala Cyfra , polsat , conax ( nie ITI) i modul viaccees NP4 z karta XXXX . Jakos nie ma zaciec czy innych efektow pausy czy ciec , co do samych eurosportow to od nich jak nie po ang to pl ale zawsze cos mieszaja nie bylo dnia aby caly dziec bylo poprawnie . Co do jakosci obrazu philips ( sprawdzalem na 72101) czy N ( recorder) maja slabszy ( tv full HD i warunek min 50000 kontrast aby cos odczuc i zobaczyc oraz dobre HDMI nie takie za 20pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość obrazu w opticum 9500 nie jest zły napewno jest lepszy niż w dekoderach C+.Ja mam u siebie podłączony tuner przez przewód HDMI (kabel dobrej jakości) nie stosuję przewodów HDMI gorszego wykonania po 30-40zł poprostu szkoda kasy i odbija się na jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

HDMI mam z firmy VIVANCO, pozłacane końcówki chyba ekrnowany gr około 8 mm. 2,5 roku temu płaciłem za niego około 170 PLN. To chyba nie wina przewodu bo porównuje obraz z tego samego telewizora i tego samego przewodu HDMI. I jak dla mnie to obraz z Globo 9500 HD jest gorszy niż z tunera do C+ Philips DSR 6201. Ale wiem że kwestia obrazu to kwestia subiektywna. Na obrazie dynamicznym przy zbliżeniach na Globo wyraźnie widze ziarno którego na Philipsie nie ma. Na kanałach SD obraz na Globo bardziej rozmyty jak dla mnie nienaturalne kolory całkiem blade twarze, przy gorszym obrazie starsze filmy na globo zdarzają się czerwonawe rozmycia na Philipsie brak tego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu nowy. Mam kartę "n" Czy mogę oglądać "n" na Globo 9500 HD, wgrany soft 1.1.38.

Telewizja N nie dziala i nie bedzie dzialac na zadnym tunerze jaki by nie byl ( oprocz Producenta , tuner i karta to para), chyba ze masz telewizje na karta ta bedzie dzialac na kazdym tunerze.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nazgul10

Ja wiem każdy człowiek ma swoje odczucie odnośnie jakości odbioru zgodzę się z tobą. U mnie kolory,kontrast,są na miejscu obraz jest czysty i wyrazisty nie ma żadnych bladych kolorów,czy też rozmyć wszystko jest naturalne.jestem też wrażliwy co do kolorystyki sprawdzam każdy szczegół obrazu ale w tym tunerze jest w miarę dobrze nie ma co narzekać.Jak pisałeś wyżej planujesz zmienić inny tuner lepszej klasy proponuję wybór na AzBox premium HD lub Elite HD są to tunery naprawdę solidne nie będziesz miał żadnych zastrzeżeń co do jakości obrazu i dzwięku.Wybór należy do ciebie.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atusat

1) Masz jakieś zdanie o Technisat digicorder HD s2, ewenutalnie Humax iCord HD. (chodzi mi o jakość obrazu i stabilność pracy)

2) Mam monoboka i 1 przewód od anteny do tunera czy dokupując astona 2 strumieniowego on załatwi mi możliwość nagrywania 1 programu a oglądnia innego z innego transpondera pomimo tylko 1 przewodu z sygnałem?

3) Co do jakości obrazu to zauważyłem że obraz z Globo 9500 HD na HBO HD wczoraj wierzorem drżał, po obejrzeniu 1 filmu wieczorem bolały mnie oczy - jak na koniec filmu zobaczyłem napisy to nie mogłem czytać bo wyglądały jak by ciągle minimalnie skakały. Może stąd biorą się moje złe odczucia co do jakości dynamicznego obrazu - szczególnie na kanałach HD. To może być wina softu ? a może mam coś uszkodzone w tunerze ? No chyba żewszyscy tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Mam monoboka i 1 przewód od anteny do tunera czy dokupując astona 2 strumieniowego on załatwi mi możliwość nagrywania 1 programu a oglądnia innego z innego transpondera pomimo tylko 1 przewodu z sygnałem?

Nie, żaden moduł nie sprawi, że będzie możliwe nagrywanie jednego a oglądanie innego programu gdyż 9500 ma tylko jedną głowicę. Dzięki modułowi możliwe będzie jedynie oglądanie/nagrywanie dwóch programów z jednego transpondera.

Aby możliwe było oglądanie jednego a nagrywanie innego programu z różnych transponderów konieczny jest tzw. tuner twin - z dwiema głowicami, podłączony dwoma kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewaks źle się wyraziłem wiem że na globo 9500 to nie pójdzie ale zamierzam kupić inny tuner wyposażony w 2 głowice tylko czy wtedy jeden przewód od anteny + astoncrypt 2 strumieniowy załatwi w pełni sprawę nagrywania jednego i oglądania innego kanału - bez żadnych ograniczeń oczywiście na sprzecie typu Humax iCord czy Technisat Digicorder HD S2 Plus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nazgul10

Prawdę mówiąc o wyborze tych dwóch tunerów proponuję Humaxa iCord np.z dyskiem 250GB ma wbudowany podwójny tuner sat Twin HDTV,możliwość jednoczesnego nagrywania 4 kanałów SD lub HD i oglądanie piątego.jakość odbioru jest dobra lepsza niż Technisacie,zależy od gustu i wyboru zdania pomiędzy dwoma tunerami są podzelone wyglądem, jakością ,pracą itp.Mój wybór to na Humaxa.Teraz testuję mój nowy dobytek AzBox Premium plus HD jestem normalnie pod wrażeniem ile to pudełko ma funkcji.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

atusat jak tam ten Twój nowy Azbox-ik ?

1) Jak wypada jakość obrazu w stosunku do Globo 9500 HD i np do Humaxa iCorda ?

2) Chodzi nagrywanie 1 kanału i oglądanie innch dowolnych nawet HD z innych transponderów ?

3) Pytanie z innej bajki. Moge z jednego monobloka pociągnąć 2 przewody do tunera czy musze dodatkowy konwerter instalować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dużo czasu nie miałem aby wszystko sprawdzić na dzień dzisiejszy jest ok.Jakość odbioru napewno jest lepsza niż na 9500HD co do Humaxa czekam na odpowiedź od znajomego odnośnie wypożyczenia tego tunera i wtedy zrobię porównanie co do jakości obrazu i dzwięku.

 

Trzeba doprowadzić drugi przewód koncentryczny do anteny sat i zastosować np.konwerter typu monoblock twin, quad lub twin podwójny można kupić je w każdym sklepie ze sprzętem satelitarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy na forum i zielony w temacie tunera i proszę o pomoc, posiadam tuner Globo 9500 i do tej pory odbierałem sygnał z C+ bez problemów, zakupiłem jednak moduł CP z kartą ale po podłączeniu nic mi nie odbiera (poza kanałami nie polsatowskimi), natomiast po włączeniu kanałów CP pojawia się komunikat najpierw:

proszę włożyć kartę, a następnie: program zakodowany lub nie działa, zgłaszałem problem w BOK ale twierdzą, że sygnał z ich strony został wysłany, o co chodzi? proszę o pomoc, czy coś jest nie tak w tunerze, cyfra odbiera OK i sygnał zarówna na Cyfrze+ jak CP jest powyżej 95% natomiast programów nie odbiera, czy coś z ustawieniami lub softem? proszę o pomoc , z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niszczot

Ja czekam na porównanie jakości obrazu na Humaxe iCord sprawdzę i wtedy napiszę czy jest porównalna co do jakości w tunerze opticum 9500HD prog.SD czy też HD.

Ja mam AzBox-a premnium +HD oraz opticum 9500HD i mam sprawdzone odnośnie jakości obrazu i dźwięku pomiędzy jednym tunerem a drugim w AzBox jest lepsze nasycenie kolorów są czyste i naturalne jak i prog.SD czy też HD wszystko było sprawdzane na Tv Panasonic VIERA 46-calowy full HD.Czy krążą jakieś złe czy dobre wiadomości na temat tego tunera to mnie nie interesuje trzeba poprostu go mieć sprawdzić go i dopiero wypowiadać się na jego temat.Ja jestem zadowolony jak i z jednego tunera opticum 9500 i AzBox-a

 

pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że jeszcze raz wracam do tematu w sprawie braku sygnału (a w zasadzie jego braku) Cyfrowego Polsatu, chyba jednak coś jest nie tak z kartą, czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy w menu głównym, w dostępie warunkowym, pokazuje wam inny numer modułu i karty, bo mi pokazuje tylko nr modułu a w informacji o karcie wskazuje nr modułu i komunikat: proszę włożyć kartę abonenta, tak więc coś mam chyba z kartą nie tak, chociaż w BOK-u potwierdzili mi zgodność numerów modułu i karty oraz wysłanie sygnału, jeszcze raz proszę o pomoc, może ktoś wie co jest nie tak i co można z tym zrobić, z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregh123

W takich sytuacjach trzeba postępować spokojnie. Włóż kartę abonamentową polsatu czipem do góry do modułu CP. Moduł CP włóż do górnego slotu na moduły. Ustaw tuner na kanał, na którym aktywuje się moduły cam CP. W tej chwili nie korzystam, więc nie wiem, który to kanał, ale dowiesz się tego od pomocy technicznej. Załóż swoje konto na stronie internetowej http://www.icok.cyfrowypolsat.pl, gdzie po zalogowaniu w opcjach serwisowych będziesz miał opcję reaktywacji karty i będziesz mógł ją sam reaktywować przez inernet - bez udziału pomocy technicznej polsatu - szkoda czasu i pieniędzy na telefony. Powinno zadziałać.

PS

Dopóki karta nie "sparuje się" z modułem będziesz miał komunikaty, że karty nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...