Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas oglądania Eurosportu hd klikam przycisk rec. Nagrywam co mnie interesuje i klikam stop. Nagrywanie się zatrzymuje jednakże program też się zatrzymuje i pojawia się komunikat "kanał zakodowany lub nie działa". Żeby dalej oglądać Eurosport hd muszę zresetować dekoder. Dlaczego? Mam c+ i firmware 1.1.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas oglądania Eurosportu hd klikam przycisk rec. Nagrywam co mnie interesuje i klikam stop. Nagrywanie się zatrzymuje jednakże program też się zatrzymuje i pojawia się komunikat "kanał zakodowany lub nie działa".

Było :). Przy ręcznym zatrzymywaniu nagrywania występuje taki objaw, jeśli ma się włączony TimeShift. Po prostu albo wyłącz TS albo ...się przyzwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas oglądania Eurosportu hd klikam przycisk rec. Nagrywam co mnie interesuje i klikam stop. Nagrywanie się zatrzymuje jednakże program też się zatrzymuje i pojawia się komunikat "kanał zakodowany lub nie działa". Żeby dalej oglądać Eurosport hd muszę zresetować dekoder. Dlaczego? Mam c+ i firmware 1.1.30

też tak mam na każdej wersji softu, jak na jakimś z programów HD użyje nagrywania lub nawet timeshiftu to juz jest potem zakodowany i musze resetować....... :( poważna wada każdego oprogramowania dla tego tunera, a na kanałach SD to wszystko działa jak najbardziej prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pobrałem z neta soft do 9500, szukałem jakichś opcji, zeby miw w końcu wszystko w C+ pokazywało (na kilku kanałach była ciemność, pomimo, że są w pakiecie). Wgrałem jakiś soft 1.0.85 który chyba jest uszkodzonu i nie mogę ponownie wgrać z pena nowszego softu. Nie pokazuje mi aktywnej tej opcji. Jak można zrobić reset oprogramowania do jakiegoś z dawniejszych? Czy też pozostaje mi tylko programowanie po RS232 (tylko to jest aktywne).

 

EDIT:

Niekatualne :) Udało się zaktualizowac soft po Lanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wymiany softu. Właśnie odebrałem tuner z serwisu ( jeszcze na gwarancji ). Właśnie przy wymianie softu po usb z 1.2.07 na 1.1.30 strzałka ładowanie zatrzymała się w okolicach 40% i koniec - tuner już się nie podniósł.W trakcie ładowanie softu nie wystąpił brak zasilania. Przyjemność taka kosztuje 120 zł. Wytłumczenie w Proserwisie proste i krótkie - moja wina - nakładając oprogramowanie starsze na najnowsze uszkodziłem pamięć ( mówimy oczywiście o sofcie fabrycznym ) inne bootloadery. Mam troche inne zdanie, ale że kwota nie była straszna odpuściłem. Rada serwisu abym przy każdej wymianie softu przysyłał tuner do serwisu nie przypadła mi do gustu. Z ciekawości zadzwoniłem do firmy Globo Polska z zapytaniem, czy takie praktyki serwisu akceptowane są przez producenta. Ku mojemu zdziwieniu pierwsze co usłyszałem: to po co pan wymieniał oprogramowanie? Po minucie rozmowy z pracownikiem firmy Globo dowiedziałem się, że " pan jest zbulwersowany moim telefon, że takimi sprawami zawracam mu głowę, że zepsułem mu dzień. Jego zdaniem soft 1.2.07 jest jak najbardziej sprawny i nie było po co go zmieniać".

Na tej bazie mam pytanie do specjalistów np w osobie Mr.Orbity jak to jest z tym softem - czy można ładować dowolnie, starszy na nowszy - nowszy na starszy - czy tylko do przodu i nie ma odwrotu do softu wcześniejszego, ale naszym zdaniem sprawniejszego. W instrukcji nie ma o tym ani słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Developer ci powiem ze ladoje sie w obie strony i to nie ma roznicy jaki zaladujesz , wszystko zalezy od pochodzenia pliku , ja w kazdej chwili moge wgrac 1.0.75 i 1.2.18 ( nowy) i nie bedzie zadnego problemu ............... do tego uzywam RS a nie usb , wole miec pewnosc ze wszystko jest poprawnie ...............

 

a kolega jak by byl madry zlozyl by skarege na tego I ........ co odebral TEL ............

 

po 2 sa beta testerzy co testuja ale to ol.........wa ....................

 

 

na marginesie

 

oprogramowanie 1.2.18

 

* - Fixed some bugs

*-ADD EPG language

*-Sterowanie wyswietlacza

*-Sterowanie dolna przelotka od glowicy

*-Poprawiono nagrywanie ( timeshift oraz z stenbay)

 

po testach jest do ................... , Brak epg na kanalach z polsatu , brak epg na kanalach z tp 10949 , dalej bug z 16:9 na 4:3 i reszta takich , bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

Dzięki za podpowiedź. Ale wpadamy w paranoję. Po to producent dał możliwość ładowania softu po usb, żeby to robić bezpiecznie. Okazuje się to tak trudne, zdaniem Proserwisu, że najlepiej żeby wysyłać tuner do serwisu ( rozumiem odpłatnie ).

Co do skargi na tego co odebrał telefon - odpuściłem ze względu na własny spokój. Szkoda zdrowia za 120 zł. Być może w końcowym efekcie ktoś może przyznałby mi rację, ale co bym stracił zdrowia to bym stracił.

Ja bym tylko chciał, żeby mnie ktoś przekonał jak można uszkodzić sprawną pamięć ładując nowy soft po usb ( bez awarii zasilania ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna , powodem moze byc sam pen lub dysk bledy logiczne ( czyli beledy przepluwu danych itd...) , wada jego zasilania lub elektroniki ( lub zasilania tunera)

 

 

z ciekawosci nie raz mi tuner zawisl na jakims postepie ale pamieci nie ubilo , zawsze byla mozliwosc wgrania oprogramowania po RS + tego tunera jest ze nie jest on na procesorze ALi tam one sie wieszaja , a najczesciej ubijaja ( w Globo mam ta marke od lat i tez z innych marek tunery , ale ta firme ciezko zawsze bylo ubic ( uszkodzic pamiec) co najczesciej jest w Fergusonach ( ta marka naprawde padla ) dobre tez byly Humax czy Dreambox

 

e:2 zapomnialem mozesz uzyc lanu , soft wypakowoje sie do RAM a potem zaczyna sie aktualizacja z pamieci tunera :) ( idzie podobnie komunikacja jak po RS i na podobnej zasadzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM NAGRYWANIE czegokolwiek.

MCAS 1.1.30 Dysk Seagate Xtreme 1.5 TB, 3.5" z zew. zasilaniam.

Podłączyłem dysk (dolny USB), uruchomiłem tuner - znalazł dysk, weryfikacja niepoprawna, czy formatować? TAK - zaproponował partycję 349GB, zmieniłem na 500GB, reszta wolna-niezakodowana. Format przeszedł na FAT32 - OK. Wciskam REC, pytanie czy zakończyć z programem, czy nie - daje nie lub tak - brak nagrywania. Wchodzę do menu PVR zmieniam wyłączenie dysku z WYŁ na WŁ save - nagrywa. Ale jak wyłączę tuner i go włączam to mam weryfikacje dysku nieudaną i pyta o formatowanie !!! Za każdym razem. Daję TAK - formatuje i REC znów nie działa, tym razem zmiany w PVR nie pomagają. Muszę wyłączyć/włączyć dysk z zasilania, ponowny format i nuż się uda coś nagrać. Programowe nagrywania z EPG pomimo włączonego tuneru i dysku (dioda aktywności ON) nie wystartowało.

 

Proszę o poradę, jak rozwiązać ten problem. DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgrbgr

Jestem zaskoczony tym, że serwis twierdzi mówiąc, że nie można wgrywać softów z nowszych na starsze wersje lub odwrotnie i dotyczy to tylko przez usb ,mówią że to bezpiecznie ładowanie softów bez ryzyka.Z mojego doświadczenia w którym mam styczność nie tylko z dekoderami ale też z inną elektroniką związaną z naprawami.Z tego co wiem ryzyko ładowania softu przez Rs-a ma większe niebezpieczeństwo niż przez USB.Sam producent zaleca wgrywanie softu przez usb,i wiele producentów dekoderów to stosuje mówiąc że jest bezpieczniej niż przez Rs-a. RS wykorzystuje się w celach serwisowych można też oczywiście wgrywać softy.jeszcze jedna rzecz mnie nie pokoji serwis twierdz że dla bezpieczeństwa lepiej wysłać tuner do serwisu w celu wgrania nowszej wersji softu.To dlaczego producent umieszcza na swojej stronie softy do dekoderów moim zdaniem chyba dla użytkowników dekoderów,a nie tylko dla serwisu.Apropo softu 1.2.07 miałem też podobny problem pasek zatrzymał się na 75% na 4-5 minut ale na szczęście zwolnił i ruszył dalej w dalszym ciągu posiadam soft 1.1.30conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atusat

Dzięki za uwagi. Napisałem o tym celem przestrogi innych użytkowników. Osobiście, mam nieodparte wrażenie, że zostałem nabity w butelkę, gdyż poza pamięcią, jak twierdzi serwis ( a tego nie jestem w stanie sprawdzić ) zmieniono tylny wł/wył tunera - po prostu inaczej go czuję pod palcem niż fabryczny.

Moim zdaniem poszło zasilanie w tunerze a pamięć przy okazji. Przed wysłaniem tunera do serwisu sprzęt był całkowicie martwy - brak zasilania. Poza paragonem nie otrzymałem żadnego opisu awarii, mimo że tuner jest jeszcze na gwarancji. Bardzo trudno dyskutować z kimś z odległości 300 km., a tym bardziej z kimś kto nie chce rozmawiać bo ma swoje jedynie słuszne zdanie. Niestety - tzw. wolny rynek nie zawsze ma na celu dobro klienta.

Chciano mi wgrać najnowszy soft 1.2.07, ale poprosiłem o 1.1.30. Na moje stwierdzenie, że soft 1.2.07 jest felerny, nie nagrywa ze standby, serwisant był bardzo zdziwiony.

W dalszym ciągu zachęcam do rzeczowej dyskusji na temat bezpiecznej wymiany oprogramowania w tunerach satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko to nie była raczej wina pamięci (ale mogę się mylić )podejrzewam że to wina zasilania.Tunery z serii globo raczej nie mają problemów z pamięciom zdarzały się problemy raczej sporadycznie 12lat jestem w swoim zawodzie elektronika widziałem różne uszkodzenia czy to dekoder czy telewizor itd.Jeśli padło zasilanie mogła paść też pamięć nie jest wykluczone.Soft 1.2.07 daje wiele do życzenia przy pierwszym instalowaniu go do tunera powstał konflikt problem był taki,że tuner nie zaragował na nic próbowałem uruchomić go prawie 4 razy.Po przyczmywaniu 5sekunt przycisku standby na panelu czołowym dopiero dekoder uruchomił się prawidłowo ale brak było zegara następnie resztę prób dokonałem przez Rs dopiero dekoder uruchomił się prawidłowo i działa do dziś takie problemy spotkało wiele osób przez ten soft może te osoby miały pecha i w tym ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie przyczyn awarii napisałem tak jak było, że tuner zatrzymał się w trakcie ładowania oprogramowania. Gdybym napisał - brak zasilania - wynik końcowy oceny serwisu mógłby być inny a tak skorystali z okazji i stwierdzili, że to ja uszkodziłem pamięć wgrywając oprogramowanie. W dalszym ciągu nie mogę zrozumieć jak oprogramowanie może uszkodzić sprawną pamięć - natomiast jak pamięć jest niesprawna to może się uszkodzić w trakcie wgrywania softu a to podlega gwarancji - chyba że pamięć wogóle wyłączona jest spod działania gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa trwała bardzo szybko, wyslałem we wtorek a w piątek było u mnie. Dołączono paragon fiskalny : jedna pozycja naprawa serwisowa-120 zł. Jeśli chodzi o US to nie można się czepiać. Ja jedynie próbuję docieć, czy prawdą jest, że ładując nowy soft to ja uszkodziłem pamięć! A jeśli przy okazji nauczymy się czegoś więcej od mądrych ludzi z tego forum do dodatkowa korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyłącznik to o jego wymianie nikt mnie nie informował, ale moje zmysły czucia inaczej go wyczuwają niż poprzedni-fabryczny. Jest to bardzo subiektywne, ale ja mam prawie pewność, że przełącznik jest inny. Natomiast jeśli znajdę odpowiedź na pytanie; czy wgrywająć do tunera po usb użytkownik może uszkodzić sprawną pamięć? , wtedy nabiorę całkowitej pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpowiadam,że nie ma takiej możliwości uszkodzić pamięć przy wgrywaniu softu owszem bywają uszkodzenia pamięci ale nie przy wgrywaniu softu.Pytam o ten wyłącznik piszesz że jest inny niż fabryczny może została ci wymieniona cała płyta główna ,dlatego jest taka różnica tego wyłącznika najczęściej robią to serwisy samsunga na dekoderach cyfrowego polsatu 2 lata temu miałem taki dekoder na gwarancji i padł całkowicie.Została właśnie wymieniona w nim cała płyta główna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam widziśz, że zostałem nabity w butelkę przez serwis - Proserwis. Nawet na paragonie napisali naprawa serwisowa a nie wymiana pamięci. No cóż ja przeboleję te 120 zł ale może inni w podobnej sytuacji będą mądrzejsi. Niestety mleko się wylało a w Firmie Globo po moich doświadczeniach nie ma z kim rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialem okazje potestowac soft z kolna tunera Edison w wersji 1.1.26 conax na 9500 , mozliwosc przyciemniania wyswietlacza ( dziala znakomicie) mozliwosc wyboru pilota lub 2 naraz :D ( zdaje sie klona poniewaz pamietam ze kiedys trzeba bylo diode przelutowac) Menu HD ( takie odczucie) zmieniona grafika ( ,Menu z podgladem kanalu :> ) inaczej rostawione funkcje

dziala pip ( czyli ikona obok folderu ) czyli moge zamieniac obrazy i reszte nie jak w globo .......... :brawo: Zielonym mozna wlaczyc NVOD :shock: EPG problem ( czyli nie pelne opisy i brak epg na kilku nastu kanalach ( nie pisze tu o C+) )

 

edision-vip-menu-87.jpgedision-vip-menu-15.jpg

edision-vip-menu-79.jpgedision-vip-menu-55.jpg

edision-vip-menu-32.jpgedision-vip-menu-39.jpg

edision-vip-menu-73.jpgedision-vip-menu-16.jpg

edision-vip-menu-71.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM NAGRYWANIE czegokolwiek.

MCAS 1.1.30 Dysk Seagate Xtreme 1.5 TB, 3.5" z zew. zasilaniam.

Podłączyłem dysk (dolny USB), uruchomiłem tuner - znalazł dysk, weryfikacja niepoprawna, czy formatować? TAK - zaproponował partycję 349GB, zmieniłem na 500GB, reszta wolna-niezakodowana. Format przeszedł na FAT32 - OK. Wciskam REC, pytanie czy zakończyć z programem, czy nie - daje nie lub tak - brak nagrywania. Wchodzę do menu PVR zmieniam wyłączenie dysku z WYŁ na WŁ save - nagrywa. Ale jak wyłączę tuner i go włączam to mam weryfikacje dysku nieudaną i pyta o formatowanie !!! Za każdym razem. Daję TAK - formatuje i REC znów nie działa, tym razem zmiany w PVR nie pomagają. Muszę wyłączyć/włączyć dysk z zasilania, ponowny format i nuż się uda coś nagrać. Programowe nagrywania z EPG pomimo włączonego tuneru i dysku (dioda aktywności ON) nie wystartowało.

 

Proszę o poradę, jak rozwiązać ten problem. DZIĘKI

 

U mnie jest trochę inna sytuacja bo kupiłem dysk 3.5" + osobno obudowę z zewnętrznym zasilaniem. Aby weryfikacja plików przebiegła prawidłowo najpierw muszę włączyć tuner w standby, potem włączyć dysk i następnie włączyć tuner. W innym przypadku zawsze tuner chcę formatować dysk. Spróbuj w ten sposób, może coś się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...