Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wam mowie ze poprawnie dziala epg tylko na 1.1.30 testowalem rozne od legalnych po beta i nie legalne , na nich nie dziala poprawnie epg jak i kilku dniowe jak i na kanalach BBC ,TMC ,CN , disney i kilku z innych transporterow na orbicie ( czesto poruszam obrotnica)

 

jak ktos ma samo C+ to byle jaki soft mu wystarczy jak ma srednia oferte

ci co maja polsat to beda klnac za brak epg na kilku kanalach na nowszych softach

to samo dla posiadaczy Cyfrowego Domu

 

ale dla kogos kto lubi pokrecic na orbicie i ma kilka ubogich pakietow nowe softy sprawia klopot pod tym wzgledem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Posiadam ten tuner.Mam karte cyfry i nie moge zainstalowac kanalow.Przy stndardowej instalacji sa nie wszystki kanaly i inna kolejnosc.Jak zrobic zeby bylo ok?

Jaki masz soft? Mnie koledzy polecili 1.1.30 mcas i rzeczywiście jest OK.

 

Musisz ściągnąć listę kanałów. Odezwij się na pw to Ci wyślę linka, tu go "cenzuruje".

Do tego program do edycji list ulubionych ze strony Globo i ... godzinka roboty, bo w/w lista jest uniwersalna, więc będziesz musiał sobie ją dostosować (wywalić CP, Nkę, TVK itd,) do tego usunąć dodatkowe satelity jeśli masz tylko HotBirda.

Kolejność ustalasz sobie sam w ramach Ulubionych, wiem że to trochę dziwnie po przesiadce z "cyfrowegoplusowego" dekodera, ale przyzwyczaisz się. Wydrukuj sobie listę ze strony Cyfry+ i do roboty. Przekonasz się że możliwość zdefiniowania list tematycznych (np. Ogólna, Filmy, Newsy, Sport, Muzyka) to naprawdę fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy :smile:

 

Natrafiłem na ten wątek dzięki problemowi który miałem z kartą cyfry i uprawnieniami. Dzięki Wam wgrałem plik ze strony 48 i teraz telewizja śmiga aż się kurzy :jupi:, a męczyłem się z tym 4 dni, więc serdecznie Wam wszystkim dziękuję. Mam tylko małą prośbę, czy mógłby ktoś mi wysłać swoją listę kanałów, gdyż szukałem w necie i nie mogłem znaleźć, a ze starego softu nie mogę załadować. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna sprawa dla nowych nabywców tego sprzętu. Dedykowany moduł Cyfry+ bardzo dobrze sprawdza sie w Opticumie 9500, bardzo dobrze współpracuje z modułem CP i TNK - kanały hd działają poprawnie. Po 3 godzinach testowania 1.2.07 conax mogę go polecić wszystkim użytkownikom ( nie mam jeszcze pojęcia czy jest wersja mcas lub ps).

Co do list kanałów będę zawsze zalecał zrobienie sobie własnej listy na własnym odbiorniku. Na tym tunerze 1 do 1,5 godz. i lista gotowa, którą można później bezpiecznie przenosić do nowszego lub innego softu. Gdy jest problem z brakiem jakiegoś kanału to na stronach SatKurier.pl można znaleźć wszystkie informacje na temat parametrów każdego nadawanego w Polsce kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie psrawa wyglada tak,ze mam rozwiazane przez splitter.Wszystko dzialalo ladnie i dzisiaj wcisnalem instalacje i nie moge wyszukac cyfry przez karte w dekoderze.Na karcie sa diody sygnalizujce dzialanie.Swieci sie tylko ta,ze karta jest wlozona,a nie inne,ze tuner dziala przez karte...

 

Czyli nie widzi Ci karty Cyfry+? To normalne na oryginalnym sofcie conax. Musisz wgrać sobie soft mcas, najlepiej 1.1.30 (słynna strona 48) który zamienia czytniki tunera w uniwersalne. Bez tego to tylko moduł C+ Ci zostaje, w czytniku karta nie zadziała.

 

Przy okazji bawiłem się wczoraj nagrywaniem z EPG (chcę dokładnie przetestować opcje cotygodniowe) i zauważyłem następującą sprawę. Jeśli program zaczyna się np. za 10 północ a kończy 10 po północy (czyli zmienia się data) to nie można ustawić nagrywania powtarzanego (opcja powtórzeń jest nieaktywna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgrbgr

Widzę że testowałeś ten soft i wynik wyszedł pozytywny tak jak pisałem nic dodać nic ując.Wracając do wyostrzenia obrazu tv masz rację zostało coś tam poprawione i ulepszone,poprawiono też współ pracę modułów cam na polskie platformy.Resztę poprawek pisał już bigcyc.Nie poprawiono w dalszym ciągu timerów tygodniowych (1W) poprostu nie ustawia daty na następny tydzień trzeba ustawić ją ręcznie.Pytasz o softy z seri mcas narazie nie są dostępne widziałem tylko w dalszym ciągu soft 1.1.30mcas.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie psrawa wyglada tak,ze mam rozwiazane przez splitter.Wszystko dzialalo ladnie i dzisiaj wcisnalem instalacje i nie moge wyszukac cyfry przez karte w dekoderze.Na karcie sa diody sygnalizujce dzialanie.Swieci sie tylko ta,ze karta jest wlozona,a nie inne,ze tuner dziala przez karte...

 

Czyli nie widzi Ci karty Cyfry+? To normalne na oryginalnym sofcie conax. Musisz wgrać sobie soft mcas, najlepiej 1.1.30 (słynna strona 48) który zamienia czytniki tunera w uniwersalne. Bez tego to tylko moduł C+ Ci zostaje, w czytniku karta nie zadziała.

 

Przy okazji bawiłem się wczoraj nagrywaniem z EPG (chcę dokładnie przetestować opcje cotygodniowe) i zauważyłem następującą sprawę. Jeśli program zaczyna się np. za 10 północ a kończy 10 po północy (czyli zmienia się data) to nie można ustawić nagrywania powtarzanego (opcja powtórzeń jest nieaktywna).

Ale wczesniej wszystko dzialalo na tym sofcie i na innych tunerach tez dziala.POprostu jaka jest procedura instalacji jesli mamy karte od splittera w tunerze?Zeby byla tez lista kanalow jak w cyfrze.Bylo tak zanim zaczalem ponownie instalowac satelite :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bieniek

A może nie jest to wina tunera, tylko splitera. Nie wiem jaki masz spliter. Spróbuj wykonać ponownie procedurę aktywacji splitera to po pierwsze a po drugie bywa tak, że spliter nie przeniesie prawidłowo uprawnień cyfry+. Wykonaj wtedy przez ICA ponowną aktywację karty - jest to bardzo pomocna opcja.

 

Wczoraj napisałem, że soft 1.2.07 działa poprawnie i nawet polecałem go do instalacji. Chyba przedwcześnie. Dzisiaj postanowiłem coś ponagrywać i okazała się całkowita klapa. Tuner nagrywa mi wyłącznie wtedy jak jest włączony. Wystarczy przejść w standby i tuner nie budzi się do nagrywania. Wcześniej nie miałem nigdy takich problemów.

Pytanie. Czy też tak macie, czy jest to tylko moja przypadłość?

Chyba trzeba będzie wrócić do 1.1.30 mcas.

 

Właśnie sprawdziłem. Po powrocie do softu 1.1.30 mcas tuner zaczął nagrywać poprawnie!!!

Budzi się sam, bez żadnej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bieniek

To że spliter współpracuje na drugim i trzecim tunerze to o niczym jeszcze nie świadczy. Są różne splitery. Cały czas nie chcesz napisać jego nazwy. Mój wirelink przewodowy wymaga np. aktywacji dla kazdego tunera oddzielnej. Wiem, że są takie którym jest wszystko jedno jaka karta splitera pracuje w tunerze. Dlatego pisałem o ponownej aktywacji karty splitera.

Co zacząłeś od nowa instalować? Bądź precyzyjny, bo bez tego się nie dogadamy. Sprawdziłeś ustawiena anteny? Jeśli są złe to też nic nie zobaczysz.

To że karta splitera jest w tunerze nie ma kompletnie żadnego wpływu na poprawność instalacji - tylko na późniejszy odbiór kanałów kodowanych. Zawsze możesz włożyć oryginalną karte cyfry i sprawdzią czy na niej działa.

I jeszcze jedna sprawa - właściwie podstawowa, ze spliterami współpracuje tylko soft MCAS ( legalny ) i PS ( ten przez władców uważany jest za nielegalny ).

Co do ICA. Na stronach internetowych cyfry+ jest wątek poświecony rejestracji w ICA. Ale jak ci działa na innych tunerach to ponowna aktywacja nie jest konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to spliter GreenEightsystem serverRFLink600.Karta jest aktywna bo po wlozeniu do innego tunera dziala.

Jaka jest procedura instalacji przy karcie splittera w tym tunerze?

Wzialem instalacje satelity.wyszukalem hotbird i znalazlo czesc kanalow z cyfry,ale nie wszystkie i w dziwnej kolejnosci.Nie ma np.tvn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bieniek

No widzisz mamy splitery tej samej firmy i powinien u ciebie działac bez problemu. Nie mam pojęcia jak w twoim aktywuje się kartę splitera w tunerze. U mnie każda karta przewodowa musi być aktywowana dla konkretnego gniazda i tunera oddzielnie. Nie tak dawno ok 1 m-ca ukazało się na stronach producenta nowe oprogramowanie dla spliterów GreenEightsystem . Ja dokonałem upgrade i spliter nabrał jeszcze wiekszej stabilności. Może powinieneś zaktualizować oprogramowanie splitera. Ale najpierw włóż oryginalną kartę cyfry i sprawdź czy tyner jest sprawny.

Musisz pokombinować, bo z tymi spliterami w opticum 9500 nie mają prawa być problemy.

 

 

@bieniek godz. 14.25

Specjalnie dla ciebie zainstalowałem jeszcze raz goły soft 1.1.30 mcas. Przeszukałem satelitę - Hotbird i tuner znalazł mi wszystkie niezbędne kanały z oferty Cyfry+. Wszystkie canały Canal+ i sd i hd, eurosporty sd i hd, wszystkie kanały TVN i TVP jak też Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlozylem karte cyfry do tunera i dalej jest to samo.Odbieram kodowane kanaly typu canal+,ale kolejnosc pomieszana jest i tvn dalej nie ma... :?:?\

Mozesz mi napisac jak instalujesz.

Biore ustawienie fabryczne.I dalej jezyk,bez blokady rodzicielskiem i reczne wyszukiwanie kanalow.Hotbird i dalej u mnie jest tak jak opisywalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bieniek

Okazuje się, że tuner jest sprawny.

Jeszcze raz po kolei. Wgraj czysty soft 1.1.30 mcas - a jeśli jest z listą kanałów to w menu instalaja jest zakładka ustawienia domyślne. Usuń wszystkie kanały, wykonaj operację ustawienia fabryczne. Czy z softem były kanały czy ich nie było i tak przywróć ustawienia fabryczne. Po resecie tunera ustaw odpowiednio antenę na hotbirda i przeskanuj niebo. Powinno wyjść to samo co u mnie - tak jak pisałem wyżej. Odnośnie TVN to namiary na tę akurat stację są we wszystkich nawet najstarszych wersjach softu. To że kanały są pomieszane to normalka, należy je sobie samemu poukładać w dowolnej, lubianej kolejności.

To czy karta splitera jest w tunerze, czy jej nie ma , nie ma żadnego wpływu na wyniki skanowania nieba w poszukiwaniu kanałów tv.

 

Co do samej instalacji. Rozpakuj plik z oprogramowaniem na pena, włóż w dolne usb z tyłu odbiornika, menu, system, kopiuj z dysku, i wybieramy plik do aktualizacji, zatwierdzamy czerwonym przyciskiem na pilocie. Z gotową listą kanałów postępujemy dokładnie tak samo. Ja mam archiwum na dysku twardym razem z filmami, więc różne pomianki idą bardzo szybko.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...