Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie w moim tunerze mam wersje 1.0.8 i na niej dzialaja karty Cyfry+ i modul CP

 

czy ta wersja znaleziona tu w temacie to najnowsza obecnie v1 1.30mcas ?

http://www.zippyshare.com/v/6017350/file.html

 

to ta sama wersja co producenta 1.30 tylko dodatkowo ma uniwersalny czytnik kart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc i odpowiedzi :)

 

jeszcze tylko 2 pytania techniczne:

 

1. pamietam kiedys byl problem w tym modelu na starszych softach z "gryzeniem sie" podwójnie kodowanych programow, czy jak mam CyfrowyPolsat i Cyfre+ to kanaly takie jak np. TVN (odkodowane przez CP jak i też C+) nie bedą sie gryzły na nowym sofcie?

 

2. czy zgrana lista kanalow z mojej wersji 1.08 nie bedzie robic problemow przy uploadzie do wersji 1.30mcas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie beda nigdy sie grysc poniewaz nie masz softu nie legalnego z xxxx i z nielegalnym sharing

2. bedzie pasowac bez problemu

 

 

 

 

 

 

*********************************************

 

a na marginesie Software v1.2.14 20.11.09 zawiera tylko kosmetyke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrałem ten nowy soft 1.30mcas i zainstalowal sie poprawnie tylko, że:

 

- jak wgrają sie potem dane z kanałami ze starego softu to po reboocie pisze mniej wiecej info: "Baza i lista kanalow (wersje) nie pasują do siebie. Lista bedzie pusta"

 

- jak przeskanuje satelite (te same ustawienia DiseqA dla HotBird i B dla Astry19,2) to kanaly mają aż o 25% slabszą jakosc, tzn na starym sofcie ten sam tuner / kabel / antena mial po 98-99% a ten nowy soft ma po 72-75% jakosci... szok, dlaczego?

 

 

Program do edycji wyexportowanych danych otwiera go i czyta prawidlowo, da sie jakos wyeksportowac dane i kanaly tym programem w dobrej wersji dla 1.30mcas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przekopałem się przez wątek, jednak nie wpadłem na odp. na nurtujące mnie pytanie. A mianowicie jak ma się jakość odbieranych kanałów HD z C+ na tym tunerze w porównaniu do dedykowanych tunerów C+ czyli 6201 i 7201?

Bez różnicy czy może widać różnicę na korzyść jednego z tych tunerów?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrałem ten nowy soft 1.30mcas i zainstalowal sie poprawnie tylko, że:

 

- jak wgrają sie potem dane z kanałami ze starego softu to po reboocie pisze mniej wiecej info: "Baza i lista kanalow (wersje) nie pasują do siebie. Lista bedzie pusta"

 

- jak przeskanuje satelite (te same ustawienia DiseqA dla HotBird i B dla Astry19,2) to kanaly mają aż o 25% slabszą jakosc, tzn na starym sofcie ten sam tuner / kabel / antena mial po 98-99% a ten nowy soft ma po 72-75% jakosci... szok, dlaczego?

przez godzinkę ręcznej roboty to i liste ponad 120 wlasnych programów bym sobie odtworzył, ale bardziej mnie martwi dlaczego na tej samej antenie, ten sam tuner o tej samej porze ma jakosc transponderów po 25% gorszą niz stary soft.... nie rozumiem co zmienic, wszelkie dane dla satelitow są takie same jak byly na starym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, to ręcznie moge sie pomęczyć

 

ale czy ma sens mechanicznie ustawiać od nowa antene na lepszą jakość, skoro stary soft mial na tych transponderach po 98-99% jakości nawet przy pochmurnej pogodzie (antena Triax 82cm) ?

 

dla mnie to raczej bez sensu ustawiać teraz lepszy sygnał dla nowego softu kręcąc anteną, skoro stary soft mial dobrze ustawioną? czy jednak pokręcić czaszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu pokręcić czaszą skoro na poprzednim sofcie jak piszesz było dobrze spróbuj wgrać soft z globo 1.1.30 i sprawdź jak będzie się zachowywał sygnał ja mam ten soft i sygnał jest I 68-69 Q 99,dla pewności sprawdz jeszcze ten poprzedni stary soft żeby mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgralem z powrotem ALL (caly soft razem z ustawieniami i kanalami) i wszystko idealnie wróciło tak jak było

 

jakość transponderów po 98-99% zarówno na HB jak i Astrze, więc i antena i okablowanie jest dobre tak jak było

 

 

więc wina jednoznacznie musi leżeć po stronie tego softu 1.30mcas, może ma coś źle z TP ustawione (bo np. niektorych transponderow co normalnie są i np. CyfrowyPolsat ich uzywa, to ta wersja softu w ogole nie miala na liście dostępnych)

 

moze mialem pecha i jakas dziwna wersje 1.30mcas sciagnalem :) dlatego nie przyjął listy kanalow i mial slabą jakosc anteny

MA KTOŚ JAKĄŚ DOBRĄ WERSJE 1.30mcas ? prosze chociaż o priv. zależy mi na nowszej wersji bo juz pół roku jade na starej 1.08 i na pewno ma sporo wad poprawione (np. ta wersja sama nieraz bootuje tuner jak za szybko sie przełącza kanały, przerywa nagrywania itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje jeszcze jakas wczesniejsza / pozniejsza wersja MCAS niż ta słynna 1.30 ? moze tylko ona (wgrywalem tą ze strony 48) nie rozumie mojego zestawu (może to że jest konwerter monoblok sprawia jej problemy... chociaż nie sądze, ale co innego?)

 

na oryginalnym globo 1.30 moce są podobnie slabsze jak na tym 1.30mcas...

 

co oznacza skrót PS przy różnych wersjach softu ? czy na nim działają też uniwersalnie wszystkie karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hecol

Poczytałem właśnie o twoich problemach - właściwie to nie są problemy, tylko brak pewności.

1. to że lista kanałów ze starszej wersji nie pasowała do nowszej to normalka, wszyscy przez to przechodziliśmy.

2. PS i MCAS - to czytnik uniwersalny

3. Conax - to conax ( TNK i MTV Unlimited )

4. Aby CP nie gryzł się z cyfrą potrzebny jest moduł cam pod cyfrę ( z samą kartą będą się gryzły ) . Moduł CP w górnym slocie a moduł z kartą cyfry w dolnym.

5. Jeśli chodzi o wskaźniki poziomu sygnału - one w tunerach są jedynie orientacyjne. Jeśli dobrze działało na starym sofcie to i dobrze będzie działać na nowym sofcie. Czy jest 98% czy 78% to nie powinno mieć znaczenia dla jakości odbioru.

Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam moduł CP + karte C+ to jednak nadal niektóre programy będą sie gryzły? zostałem tu wprowadzony w błąd bo juz myslalem ze ten problem nowsze softy rozwiązują

 

dzwoniłem teraz drugi raz do C+ i nie mają modułów CAM na stanie, mogą dać tylko dekodery lub same karty C+, moj tuner obsluguje samą ich karte C+ ale mają moduł CP bede mial potem spore problemy z gryzieniem tak? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze jednak sie gryzie karta C+ z modułem CP

 

czy jak zamówie w świątecznej promocji Cyfry+ SAMĄ KARTĘ i osobno kupie sam moduł do C+ to ta karta kupiona C+ bedzie dzialac z tym modułem ?

 

mysle kupic ten moduł bo jest najtańszy z obslugujących Cyfre+ tylko nie wiem czy obsluguje on programy HD i czy jest dwu-strumieniowy? wie ktoś?

http://dmtrade.pl/index.php?p21,matrix- ... y-promocja

 

na hollex.pl nie moge takiego modulu ponizej 360zl znalezc, a przeciez 360zl to wiecej niz cala umowa na pakiet komfortowy w umowie z gratisami HD na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hecol

Temat był na wcześniejszych stronach opisywany wyczerpująco i o wprowadzeniu w błąd na tym forum nie może być mowy. Problem gryzienia się CP z kartą cyfry dotyczy wszystkich tunerów satelitarnych i soft nowszy - czy starszy nie ma nic do tego. Tak ma moduł CP, że blokuje kanały do których nie ma uprawnień.

Wszystko zależy od pakietu cyfrowego Polsatu. Jedyne kanały Cyfry+, które nie gryzą się z CP to pakiet kanałów Canal+ sport, info, film SD i HD - bo ich nie ma w ofercie Polsatu. Pakiet premium HBO już ma prawo się gryźć. Tak to wygląda i nic się tu nie zmieni. Konieczny jest moduł cam pod cyfrę. Najtańszym modułem jest dedykowany moduł Cyfry+, lub znacznie droższy Aston z najnowszym oprogramowaniem. Tuner Opticum 9500 HD w tym konkretnym przypadku nie jest niczemu winien, jak również wersja softu. Kolejność umieszczenia modułów ma w tym przypadku ma podstawowe znaczenie - inaczej też się pogryzą.

 

PS. Upoluj moduł Cyfry, gdyż dla nowych klientów kosztuje 99 zł. W opticum 9500 moduł dekoduje i kanały SD i HD. W innym tunerze ( nie będę pisał marki tunera, bo nie to forum ) moduł Cyfry nie obsługuje kanałów hd. Tak to już na tym rynku jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo wprowadzenia w błąd z tym gryzieniem C+CP to mialem na mysli tylko to:

1. pamietam kiedys byl problem w tym modelu na starszych softach z "gryzeniem sie" podwójnie kodowanych programow, czy jak mam CyfrowyPolsat i Cyfre+ to kanaly takie jak np. TVN (odkodowane przez CP jak i też C+) nie bedą sie gryzły na nowym sofcie?

1. nie beda nigdy sie grysc poniewaz nie masz softu nie legalnego z xxxx i z nielegalnym sharing

 

Czyli jakbym w C+ zamowil sam pakiet Canal+HD to zaden z tych programów nie będzie sie gryzł i blokowany przez CP? bo po prostu CP ich nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...